جزیره ماداگاسکار

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

کل : 0

میانگین : 0

با جزیره ماداگاسکار آشنا شوید!

جزیره ماداگاسکار ، در سواحل جنوب شرقی آفریقا و اقیانوس آرام واقع شده و چهارمین و بزرگترین جزیره در جهان و مقصدی فراموش نشدنی برای گردشگران محسوب می شود. با سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل همراه باشید و با جزیره ماداگاسکار آشنا شوید.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

آب و هوا و شرایط اقلیمی ماداگاسکار

همان طور که در بالا ذکر شد با توجه به قرار گرفتن جزیره ماداگاسکار در سواحل آفریقا، ماداگاسکار در فصل نوامبر تا آوریل دارای آب و هوایی گرم و مرطوب و از مه تا اکتبر آب و هوایی خشک دارد. سردترین ماه سال در این جزیره ی خاص و دوست داشتنی ماه جولای و گرم ترین فصل سال ماه دسامبر است.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

اقامت و خورد و خوراک در ماداگاسکار

معمولا مردم ماداگاسکار مقداری زیادی برنج را با مواد ویژه ای مانند گوشت، سس و سبزیجات مختلف مصرف می کنند. استیک های پخته شده با گوشت گاو به همراه سبزیجات مختلف نیز از غذاهای معمول و خوشمزه ی ماداگاسکار به حساب می آید. هتل های بین المللی در ماداگاسکار معمولا غذاهای بین المللی سرو می کنند و هتل های کوچکتر غذاهای محلی را برای مهمانان خود در نظر می گیرند. اگر در ماداگاسکار به دنبال غذای ارزان هستید، رستوران های چینی قیمت خوب و مقرون به صرفه ای دارند.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

پیدا کردن محل مناسب برای اقامت و استراحت در جزیره ماداگاسکار اصلا سخت نیست زیرا امروزه هتل های زیادی با استاندارد های بین المللی در این جزیره ی زیبا ساخته شده اند که می توانید در آن ها استراحت کنید. برای اقامت ارزان تر می توانید در فصل هایی که آب و هوای ماداگاسکار زیاد خوب نیست، به این شهر سفر کنید و توجه داشته باشید برای هر شب اقامت باید حدود ۶۰۰–3,000 دلار مالیات بپردازید. بسیاری از مکان ها نیز هستند که با چانه زدن بر سر قیمت می توانید اتاق های ارزان تری را کرایه کنید.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

جاذبه های گردشگری جزیره ماداگاسکار

جاذبه های گردشگری ماداگاسکار به دلیل طبیعت بکر و دست نخورده  و حیوانات بسیار شگفت انگیز و خاص آن، زیاد است و ما در زیر تعدادی از بهترین مناطق را به شما معرفی می کنیم.

پارک ملی Ranomafana

این پارک از محبوب ترین پارک ها و با جنگل ها و درخت های بامبو و منظره های استثنایی است که در جنوب شرقی ماداگاسکار واقع شده است.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

پارک ملی ماسولا | Masoala National Park

در این پارک که در شمال شرقی ماداگاسکار واقع شده می توانید حیوانات مختلفی مانند مجموعه ای متنوع از پرندگان و خزندگان، از جمله قورباغه ها را ببینید و جالب است بدانید سه پارک دریایی در این مجموعه قرار دارد که می توانید در آن ها به قایق رانی و ماجراجویی نیز بپردازید.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

شما می توانید به راحتی در میان خیابان Baobabs هم قدم بزنید و از آب و هوای آن لذت ببرید یا به پارک  Isalo در جنوب ماداگاسکار بروید و در میان دره ها، کوه ها و طبیعت خاص آن به گردش بپردازید. در اطراف ماداگاسکار جزیره های کوچک زیادی قرار دارند که بازدید از آن ها نیز خالی از لطف نیست.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

بهترین زمان سفر به ماداگاسکار

از آن جایی که این جزیره دارای آب و هوایی گرمسیری و مرطوب است. برای دور ماندن از باران های سنگین که از ماه نوامبر تا مارچ در ماداگاسکار می بارد فصل بهار بهترین فصل برای سفر به این جزیره محسوب می شود. در حقیقت بهترین ماه برای لذت بردن از زیبایی های جزیره ماداگاسکار ماه مه است.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

نگاه کردن به نهنگ ها

از جمله کارهایی که در ماداگاسکار می توانید انجام دهید و بسیار هم آرامش بخش است، تماشای نهنگ ها است. این نهنگ ها از اواسط ماه ژوئن تا اکتبر در سواحل ماداگاسکار دیده می شوند و نگاه کردن به آن ها از لذت بخش ترین سرگرمی های جزیره ماداگاسکار است.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

با وجود این همه زیبایی و طبیعت بکر ماداگاسکار یکی از فقیرترین کشورهای آفریقا است. مردم در این جزیره با مشكلات زیادی از قبیل فقر، کمبود خدمات بهداشتی، سیستم آموزشی ضعیف، مشکلات اقتصادی و سوء تغذیه مواجه هستند جالب است بدانید اکثریت مردم جزیره ماداگاسکار دارای دین بومی خود هستند ، ۴۱ درصد مسیحی هستند و ۷ درصد آن ها مسلمان هستند. مردم ماداگاسکار به دو زبان فرانسوی و ماداگاسکاری صحبت می کنند.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

فرهنگ در ماداگاسکار

ترکیبی از فرهنگ های آفریقایی، عربی و هندی تاثیری عمیق بر مردم ماداگاسکار گذاشته و آن ها را به مردمانی گرم و صمیمی تبدیل کرده است. قوم ها و گروه های مختلفی در ماداگاسکار زندگی می کنند و باید بدانید که این مردم بسیار خرافاتی هستند. بویژه مواردی مانند اجداد، دفن مرده ها و مرگ برای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

جزیره ماداگاسکار به گنجینه ای واقعی برای دوستداران طبیعت تبدیل شده است. نبود شکارچی و دست نخورده بودن طبیعت باعث می شود گیاهان و حیوانات کمیاب را در ماداگاسکار ببینید.

جزیره فراموش نشدنی ماداگاسکار

با وبلاگ سفرمی می توانید به مناطق ناشناخته و بکر سفر کنید و با رمز و راز و آداب و رسوم کشور ها و شهرهای مختلف دنیا آشنا شوید.

نظرات کاربران