هتل مهینستان راهب کاشان

هتل مهینستان راهب کاشان؛ لوکس ترین اقامتگاه تاریخی ایران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

شهر کاشان، شهری کهن و زیبا در استان اصفهان است که دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی می باشد. مراسم گلابگیری که در فصل بهار، در این شهر و شهر های اطراف آن، مثل قمصر برگزار می شود از رویداد های مهم می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

اما یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم در شهر کاشان، خانه‌های تاریخی این شهر هستند. در این مطلب با هم سری به یکی از دیدنی‌ترین خانه‌های تاریخی شهر کاشان می‌زنیم که امروزه به عنوان هتل از آن استفاده می شود.

سفرمی شما را با خانه ی زیبای مهینستان راهب کاشان آشنا می سازد و از طریق سایت سفرمی می توانید به رزرو آنلاین هتل بپردازید.

هتل مهینستان راهب کاشان

هتل مهینستان راهب کاشان

هتل مهینستان راهب خانه ای قدیمی مربوط به دوره قاجار تا پهلوی اول در کاشان می باشد. قدمت این خانه تاریخی که به خانه ی شاه یلانی نیز معروف است، به حدود دویست سال پیش باز می گردد. این اقامتگاه در مرکز محله قدیمی درب باغ کاشان در خیابان فاضل نراقی واقع شده است.

هتل مهینستان راهب کاشان

خانه مهینستان راهب با تلفیق معمار سنتی عصر قاجار و فناوری های روز، محیطی مدرن در شهر تاریخی کاشان به وجود آورده است که به تازگی از طرف سازمان میراث فرهنگی به عنوان لوکس ترین اقامتگاه تاریخی ایران انتخاب شده است.

هتل مهینستان راهب کاشان

این خانه در سال ۱۳۸۹ زیر نظر استاد معماری ایران آقای سید اکبر حلی مورد مرمت قرار گرفت و در سال ۱۳۹۳ مرمت این بنا به اتمام رسید.

رازهایی شگفت انگیز درباره ی بالی
ادامه مطلب

هتل مهینستان راهب کاشان

خانه ی مهینستان راهب در مرداد ماه ۱۳۸۴ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این خانه دارای سه حیاط جدا از هم با عناوین حیاط اندرونی، حیاط بیرونی و حیاط خدمه می باشد. وجود حوض آب و باغچه‌های مزین به گل‌های رنگارنگ بر زیبایی‌های حیاط افزوده است.

هتل مهینستان راهب کاشان

هتل شامل 16 باب اتاق با معماری و فضای سنتی و دلنشین می باشد که 12 باب اتاق آن در 2 طبقه، داخل حیات اصلی، 3 باب اتاق داخل حیات خلوت جداگانه و یک باب اتاق دیگر بیرون از مجموعه واقع شده است.

هتل مهینستان راهب کاشان

هتل مهینستان راهب کاشان

مهمترین فضاهای معماری بنا شامل شاه نشین، دو سرداب، هشتی ورودی، ایوان تابستانی، ایوان زمستانی و یک بادگیر می باشد. بیشترین تزئینات خانه به ‌صورت قطار‌بندی و کاربندی به وسیله نقاشی روی گچ در ایوان تابستانی به چشم می‌خورد.

هتل مهینستان راهب کاشان

هتل مهینستان راهب همچنین از جانب سازمان میراث فرهنگی کشور به عنوان لوکس ترین اقامتگاه تاریخی انتخاب شده است. از دیگر امکانات این هتل کافی شاپ و رستوران سنتی با غذاهای کاشانی و سنتی است که دارای ظرفیت ۵۰ نفر و همچنین آسانسور می باشد. اگر قصد سفر به کاشان و اقامت در لوکس ترین اقامتگاه تاریخی را دارید، می توانید از طریق سایت سفرمی اقدام به رزرو هتل مهنستان راهب کاشان نمایید.

هتل مهینستان راهب کاشان

هتل مهینستان راهب کاشان

 

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران