بهترین تعطیلات آخر هفته را برای خود رقم بزنیدد

تعطیلات آخر هفته را چطور بگذرانیم؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

چهل و هشت ساعت تمام زمانی است که در قالب یک تعطیلات آخر هفته‌ معمولی در اختیار دارید. به نظر شما چطور می‌توانید از این زمان حداکثر استفاده را ببرید؟

ما از وبلاگ‌نویسان حرفه‌ای که در زمینه سفر تخصص دارند خواستیم تا توصیه‌هایی در رابطه با برنامه‌ریزی سفرهای کوتاه مدت ارائه دهند تا بتوانیم تعطیلاتی نیرو بخش و احیاکننده را پشت سر بگذرایم. اتفاق نظر تمامی این وبلاگ‌نویسان بر آن بود که برای این گونه سفرها باید دست کم دو روز وقت گذاشت، سپس باید در خصوص چگونگی سفر برنامه‌ریزی شود، اما این برنامه‌ریزی باید انعطاف‌پذیر باشد. فقط به خاطر داشته باشید که نباید این فرصت طلایی را از دست بدهید!

تعطیلات آخر هفته

1. در تعطیلات آخر هفته مقصدی را انتخاب کنید که با خواسته‌ها و نیازهایتان همخوانی داشته باشد.

انتحاب سفر

همواره مقصد سفر در میزان لذت‌بخشی تعطیلات نقش موثری داشته است!

پیشنهاد ما این است که کمی تحقیق و پرس‌وجو کنید و در مجموع یک ایده ی کلی از چیزهایی که تمایل دارید ببینید، مکان‌هایی که دوست دارید تعطیلات خود را در آنجا سپری کنید، و نیز ایده‌هایی در مورد تفریحات و بیرون رفتن‌های شبانه در ذهن داشته باشید، و بر طبق همین تفکرات، اساس سفر خود را پایه‌ریزی کنید!

هیچ چیز بدتر آن نیست که به جایی سفر کنید که همواره دوست داشتید آن‌ محل را ببینید، اما زمان کمی در اختیار داشته باشید و حتی مجبور باشید نیمی از زمان و پول خود را نیز برای گرفتن تاکسی و یا استفاده از اتوبوس صرف کنید.

برای تعطیلات آخر هفته و یا تعطیلات کوتاه‌ مدت خود مقصدی را انتخاب کنید که برای رسیدن به آن، مدت زمان کمتری در سفر باشید (در حقیقت محل مورد نظر فاصله کمتری با محل زندگی شما داشته باشد). تعطیلات آخر هفته را می‌توانید با اقامت در محیط مناسبی در حوالی محل زندگی خود و گشت‌ و گذار در این محیط سپری کنید. اگر قصد دارید سفری به خارج از کشور ترتیب دهید، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بهتر است مقصدی را انتخاب کنید که در عرض سه ساعت پرواز بتوانید به آن دسترسی یابید.

اگر با هواپیما سفر می‌کنید، حتماً اطمینان حاصل کنید که پرواز مورد نظر، یک پرواز مستقیم باشد. در غیر این صورت ممکن است تعطیلات کوتاه مدت خود را صرفاً به خاطر مشکلاتی که معمولاً در زمان‌بندی پروازها ایجاد می‌شود، از دست بدهید.

2. برای سفر خود زمان کافی در نظر بگیرید.

زمان کافی را به تعطیلات آخر هفته اختصاص دهید

به خاطر داشته باشید که بهتر است به هر مکانی که سفر می‌کنید، دست کم دو شب در آن محل اقامت داشته باشید. در چنین شرایطی به راحتی می‌توانید صبح‌ها با نشاط از خواب بیدار شده و تمام روز را به تفریح و سرگرمی مشغول شوید.

با بهترین غذاهای کرالا اشنا شوید
ادامه مطلب

3. در تعطیلات آخر هفته سفر انفرادی بهتر است و یا گروهی؟

سفر گروهی

از محدوده آرامش خود خارج شوید و خود را کمی به چالش بکشید؛ برای این کار بهتر است با سایر افرادی که به تنهایی سفر می‌کنند و یا حتی با گروهی از افراد تعامل داشته باشید. چیزی که از همه مهم‌تر است آن است که با انجام تفریحات مورد علاقه‌تان در زمانی که خود مد نظر دارید، از فرصت تعطیلات لذت ببرید و ذهن خود را از افکار آزار دهنده پاک کنید.

بدون شک تنها سفر کردن مزایای خاص خود را دارد، اما این نکته را نیز نباید فراموش کنید که هرچه افراد بیشتری در طول سفر در کنار شما باشند، آن سفر برای شما لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

پس بهتر است دوستان خود را جمع کنید و با هم به سفر بروید، مطمئن باشید که تعطیلات فوق‌العاده‌ای را پشت سر خواهید گذاشت.

4. برنامه ی سفر خود را از پیش تعیین کنید.

برنامه ریزی برای سفر در تعطیلات آخر هفته

تعطیلات آخر هفته، فرصت بسیار خوبی برای انجام یک کار خاص است؛ فقط کافیست کمی زمان بگذارید و در رابطه با مکان‌های مورد علاقه ی خود تحقیق و جست‌وجو کنید تا از این طریق بتوانید از فرصت پیش ‌روی خود به خوبی استفاده کنید.

ابتدا باید مطمئن شوید که در برنامه ی سفر خود تمام مسائل و جزئیات مهم، از جمله تدارکات، رزرو هتل و رستوران و همچنین رزرو تور را در نظر گرفته‌اید. با این کار اساس سفر خود را به خوبی مشخص کرده‌اید. حالا این شما هستید که تصمیم می‌گیرید صرفاً برای گذران تعطیلات آخر هفته به سفر بروید و یا مدت زمان بیشتری را برای بازدید از مکان‌های دیدنی و همچنین انجام تفریحات سرگرم‌کننده اختصاص دهید.

با تحقیق و پرس‌وجو و نیز تعیین کردن برنامه ی سفر، می‌توانید از زمان خود بیشترینبهره را ببرید. موزه‌ها و مکان‌های دیدنی که در ساعات مشخصی باز هستند، برحسب ارجحیت اولویت‌بندی کنید، سپس باقی زمان خود را به رزرو رستوران و سایر فعالیت‌ها اختصاص دهید.

از قبل در خصوص مکان‌هایی که حتماً باید ببینید، برنامه‌ای در نظر داشته باشید. برای این کار می‌توانید برای خود فهرستی از مکان‌هایی دیدنی و یا رستوران‌های مورد علاقه تهیه کنید، به همین ترتیب هر زمان که به مقصد مورد نظر خود سفر کردید، فهرست آماده‌ای را در دست خواهید داشت.

تصمیم‌گیری در خصوص اینکه چه فعالیت‌هایی انجام دهید، در چه مکانی اقامت کنید و چه چیزی بخورید، در شرایطی که تنها به قدر یک تعطیلات آخر هفته‌ای فرصت دارید، کار واقعاً دشواری است. اما بهترین توصیه ی ما در این شرایط آن است که حتماً در رابطه با این مسائل تحقیق و پرس‌وجو کنید، هر چه اطلاعات بیشتری در این خصوص داشته باشید، به طبع انتخاب بهتری نیز خواهید داشت.

مرگبارترین دره های جهان را بشناسید
ادامه مطلب

5. و یا اینکه می‌توانید همه چیز را به دست تقدیر بسپارید…

سفر ناگهانی

به وب‌سایت‌های مفیدی همچون سفرمی و یا سایر سایت‌های مرتبط مراجعه کنید و از پیش در خصوص مکان‌های دیدنی شناخته شده، تفریحات برتر و بهترین رستوران‌های مقصد مورد نظر خود تحقیق کنید. اما اگر زمان کافی برای انجام تمام برنامه‌های موجود در فهرست خود را نیافتید، بازهم نباید نا امید شوید، چرا که هدف اصلی شما از این مسافرت آن است که از تعطیلات آخر هفته ی خود لذت ببرید.

پیشنهاد ما این است، علاوه بر آنکه از قبل مقصد سفر و فعالیت‌های مورد علاقه ی خود را مشخص می‌کنید، زمانی را نیز برای گشت‌ و گذار در نواحی ناشناخته ی اطراف محل زندگی خود در نظر بگیرید. سعی نکنید که همواره صرفاً با استفاده از کتاب راهنما به گشت ‌و گذار بپردازید، بهتر است با تکیه بر احساس و شم درونی خود این کار را انجام دهید تا احساس لذت‌بخش و متفاوتی را تجربه کنید.

به جای آنکه در طول تعطیلات کوتاه مدت خود، چندین کار را برای انجام دادن فهرست کنید، زمانی را نیز به تصمیمات لحظه‌ای و آنی اختصاص دهید. ممکن است چیزی (مثلاً یک تفریح سرگرم‌کننده جذاب) را بیابید که واقعاً برایتان لذت‌بخش باشد، در این شرایط اگر فرصت آزادی را برای انجام آن کار در نظر گرفته باشید، بدون شک تعطیلات لذت‌بخش‌تری را سپری خواهید کرد.

6. حتماً از توصیه‌های افراد محلی استفاده کنید.

توصیه های محلی در تعطیلات آخر هفته

تحقیق و جست‌و جو درباره ی کارهایی که قرار است در مقصد سفر خود انجام دهید، اهمیت فراوانی دارد. اما با این حال بهتر است کمی انعطاف‌پذیر باشید و برای کسب اطلاعات بیشتر و عملی‌تر از مردم بومی آن محل راهنمایی بگیرید.

توصیه ی ما این است که حتی اگر برای تعطیلات کوتاه آخر هفته نیز قصد سفر دارید، سعی کنید تا جای ممکن در اقامتگاه مناسبی توقف کرده و از خوراک‌های محلی تازه و خوشمزه ی مقصد سفر خود استفاده کنید. با این کار از سفر خود لذت‌ بیشتری خواهید برد.

ممکن است برای اولین وعده غذایی شام خود در سفر، میزی را در یکی از رستوران‌های مورد علاقه خود در آن محل رزرو کرده باشید، اما پیشنهاد ما این است که برای صرف دومین وعده غذایی خود به رستورانی مراجعه کنید که مردم محلی به شما پیشنهاد می‌کنند و این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که انعطاف پذیر بوده و با جریان معمول، سفر خود را تطابق دهید. هیچ‌ چیز بدتر از آن نیست که انتظارات و توقعات نابجایی داشته باشید که نتوانید آن‌ها را در طول سفر خود محقق کنید.

با خطرناک ترین رودخانه های دنیا آشنا شوید !
ادامه مطلب

همواره سعی کنید زمانی را برای حضور در موقعیتی در نظر بگیرید که مردم محلی بیشتر از گردشگران به آن علاقه نشان می‌دهند. ممکن است این موقعیت، حضور در بازار دست دوم فروشان، بازدید از بازار محصولات کشاورزی و یا حتی شرکت در یک اجرای کنسرت باشد. در چنین شرایطی احتمال بیشتری وجود دارد تا با مردم محلی برخورد داشته و با آن‌ها هم‌کلام شوید. بدین ترتیب احساس واقعی‌تری را نسبت به فرهنگ مردم بومی آن محل تجربه خواهید کرد.

7. در تعطیلات آخر هفته از زمان خود بهترین استفاده را ببرید.

از زمان خود نهایت استفاده را ببرید

در طی این سفر کوتاه سعی کنید از خوابیدن و استراحت در اواسط روز پرهیز کنید. ساعت تلفن همراه خود را بر روی یک زمان مناسب تنظیم کرده و صبح زود از خواب بیدار شوید؛ پس از انجام حرکات کششی، گشت‌ و گذار ماجراجویانه ی خود را آغاز کنید.

اگر فرصت کمی دارید، سعی کنید تا حد ممکن این زمان کوتاه را به خوابیدن و استراحت کردن هدر ندهید. فقط زمانی که احساس کردید دیگر از خستگی توان انجام هیچ کاری را ندارید، اجازه دارید کمی استراحت کنید. ساعت بازگشایی هر مکانی را که تصمیم دارید به بازدید از آن بروید به خاطر بسپارید و سعی کنید زودتر از موعد در محل مورد نظر حاضر شوید.

8. فقط بروید!

تعطیلات آخر هفته

از این فرصت طلایی استفاده کنید. برخی افراد در تعطیلات آخر هفته حتی از خانه ی خود نیز خارج نمی‌شوند و به طبع نمی‌توانند از حضور در مناطق مختلف و تماشای زیبایی‌های خاص هر منطقه لذت ببرند. پیشنهاد می‌کنیم که برای این اوقات فراغت کوتاه خود نیز برنامه سفری را ترتیب بدهید؛ اما به خاطر داشته باشید که همواره باید انعطاف پذیر بوده و برای فعالیت‌هایی که به صورت آنی به ذهنتان خطور می‌کند،‌ زمانی را اختصاص دهید.

نظرات کاربران