مالزی

راهنمای سفر به مالزی

کل : 0

میانگین : 0

راهنمای سفر به مالزی

سفر به مالزی بدون شک تجربه ای منحصر به فرد است و قطعا با سفر به کشورهای اطراف آن بسیار متفاوت خواهد بود. مالزی با برخورداری از جنگل‌های انبوه درون شهری کوالالامپور و سواحل بکر جزایر پرهنتیان (Perhentian Islands)، به کشور بسیار زیبایی بدل گشته که زیبایی‌های آن اغلب برای عموم مردم ناشناخته باقی مانده است.

شما می‌توانید با سفر به این منطقه، روزهای خاطره انگیز خود را در کنار قبیله ای سنتی و یا در مزرعه چای واقع در ارتفاعات کامرون بگذرانید؛ همچنین می توانید کمی به دنبال هیجان رفته و با گشت و گذار در پارک‌های بزرگ ملی نظیر گوانگ مولو (Gunung Mulu) و تامان نگارا (Taman Negara) در این کشور با حیات‌ وحشی متفاوت و باور نکردنی روبرو شوید و حیواناتی از جمله ببر و اورانگوتان را از نزدیک مشاهده کنید.

اگر قصد سفر به مالزی را دارید، در این یادداشت با سفرمی همراه باشید…

راهنمای سفر به مالزی

به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حتماً به جزیره بورنئو (Borneo) سفر کنید، در جنگل‌های آن به سیر و سیاحت بپردازید و با غواصی در منطقه ی اسپیدان (Spidan)، یکی از بهترین مکان‌های غواصی در جهان، تجربه لذت ‌بخشی از غواصی را پشت سر بگذارید.

مالزی از جاذبه‌های گردشگری بسیاری برخوردار می باشد ولی متأسفانه اغلب مسافرانی که مقصد و یا مبدأ سفر آن‌ها کشور تایلند است، برای استراحت مدت زمان کمی را در این کشور سپری می‌کنند.

به شما پیشنهاد می کنیم برای تفریح و اقامت در این کشور زمان بگذارید، از چشیدن غذاهای فوق‌العاده خوشمزه و پر ادویه هندی لذت ببرید و برای بازگشت به کشور خود یک مسیر خلوت را انتخاب کنید.

راهنمای سفر به مالزی

هزینه‌های معمول در سفر به مالزی:

محل اقامت در مالزی:

هزینه اسکان در خوابگاه‌ها به ازای هر شب، بین 25 تا 50 رینگیت ( هر 3 رینگیت تقریباً معادل یک دلار است) و هزینه اقامت در شهرهای بزرگ ‌تر نیز معمولاً در حدود 50 رینگیت در نظر گرفته شده است. اگر بخواهید در یک اتاق خصوصی اقامت داشته باشید، هزینه هر شب اقامت در حدود 75 رینگیت خواهد بود.

هرچند اغلب خوابگاه‌ها از امکانات آشپزخانه برخوردار نیستند تا بتوانید خودتان غذا درست کنید، اما با این حال صبحانه و وای فای رایگان در این اقامتگاه‌ها از امکاناتی است که اغلب به مهمانان ارائه می‌ شوند. افرادی که قصد دارند در چادر شخصی خود شب را به سر ببرند تنها در پارک‌های طبیعی و فضاهای عمومی می‌توانند چادر بزنند.

هزینه هر شب اقامت در هتل‌های کم‌ هزینه به همراه امکانات وای فای، تهویه مطبوع (A/C) و صبحانه رایگان به ازای هر دو نفر، در حدود 75 رینگیت است. انتظار می‌رود که هزینه اقامت در هتل‌های معروف نیز به ازای هر شب اقامت در حدود 200 رینگیت باشد. امکانات ایربی‌ان‌بی (Airbnb) (وب‌سایتی است که مردم در آن مکان های اقامتی را کرایه می‌دهند) نیز در سراسر کشور، با هزینه معمول اقامت در حدود 50 رینگیت به ازای هر شب در دسترس است.

همچنین، هزینه اجاره یک خانه و یا آپارتمان با امکانات کامل نیز به ازای هر شب در حدود ۲۵۰ رینگیت خواهد بود.

راهنمای سفر به مالزی

هزینه غذا در مالزی:

غذاهای خیابانی حداقل از حدود ۵ رینگیت هزینه دارند و معمولاً از ۱۵ رینگیت فراتر نمی‌رود. فست‌فودها (برای مثال فست‌فودهای مک دونالد) برای یک وعده غذایی ترکیبی (مجموعه غذاهایی که در رستوران با هزینه کمتر ارائه می‌شود به طوری که هزینه جداگانه آن‌ها معمولاً بیشتر از آن خواهد شد) در حدود 14 رینگیت هزینه خواهد داشت.

هزینه صرف غذا در رستوران‌ها نیز 10 تا 20 رینگیت پیش‌بینی می‌شود، اگرچه غذاهای غربی اغلب گران‌تر خواهد شد. معمولاً برای صرف یک وعده غذایی در رستورانی معمولی باید به ازای هر نفر هزینه‌ای در حدود 25 رینگیت پرداخت کنید. هزینه انواع نوشیدنی های سرد و گرم کمتر از 15 رینگیت بوده و خرید خواربار مورد نیاز یک هفته در حدود 90 تا 150 رینگیت هزینه در پی خواهد داشت. سعی کنید بیشتر از غذاهای محلی استفاده کنید چرا که انواع خوراکی‌های غربی هزینه معمول خواربار شما را افزایش خواهد داد.

راهنمای سفر به مالزی

هزینه حمل و نقل در مالزی:

انتظار می رود هزینه سفر با اتوبوس برای هر نفر به ازای هر ساعت در حدود ۵ تا ۱۵ رینگیت باشد. طبیعتاً هزینه تاکسی بالاتر خواهد بود و کرایه آن به ازای هر نفر حساب می شود. اگر چنانچه شخص دیگری به همراه شما سوار تاکسی نشود، در این صورت شما مجبور هستید کرایه چهار نفر را حساب کنید. در کوالالامپور، بسیاری از تاکسی‌ها، فاقد دستگاه مسافت سنج هستند.

در چنین شرایطی، سعی کنید از همان ابتدا در مورد هزینه کرایه با راننده تاکسی به توافق برسید. برای جابجایی از پنانگ تا کوالالامپور به وسیله اتوبوس در حدود ۵۰ رینگیت باید پرداخت کنید. این در حالی است که هزینه سفر هوایی این مسیر تنها در حدود ۱۰۰ رینگیت خواهد بود. هزینه بلیط قطارهایی که از کوالالامپور به مقصد بانکوک حرکت می‌کنند، به ازای هر نفر 175 رینگیت است، در حالی که هزینه سفر هوایی بین این دو مقصد در حدود 300 رینگیت خواهد بود.

راهنمای سفر به مالزی

فعالیت‌ها در مالزی:

بسیاری از جاذبه‌های مالزی، با هزینه بسیار کمی در دسترس عموم قرار دارند. هزینه کوه‌پیمایی روزانه تنها 35 تا 75 رینگیت است. بلیط‌های غواصی نیز برای یک غواصی دو روزه، 245 تا 300 رینگیت و برای یک دوره کامل غواصی سازمان PADI از 830 رینگیت تا 1325 رینگیت هزینه خواهد داشت. قایق سواری روی آب‌های خروشان نیز در حدود 200 رینگیت و قیمت بلیط ورودی به اغلب پارک‌های ملی این کشور، کمتر از 20 رینگیت خواهد بود.

مبلغ پیش‌بینی شده برای مخارج روزانه: انتظار می‌رود که روزانه بین 130 تا 180 رینگیت ( و یا 30 تا 40 دلار آمریکایی) هزینه داشته باشید. البته این در حالی است که فرض بگیریم در طول این سفر در یک خوابگاه اقامت داشته و از غذاهای خیابانی و وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. با این حال اگر چنانچه در یک اقامتگاه گران‌تر ساکن شده و یا از غذای رستوران‌های بهتری استفاده کنید، طبعاً انتظار می‌رود که خرج روزانه شما از این مقدار هم فراتر برود.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر به مالزی:

تاکسی: خودروهای تاکسی‌ موجود در مالزی، معمولاً فاقد دستگاه مسافت‌سنج هستند، پس مطمئن شوید که پیش از هر چیز، ابتدا در خصوص کرایه تاکسی با راننده به توافق برسید.

غذاهای محلی خیابانی: دکه‌های خیابانی محل عرضه غذاهای خوشمزه خیابانی است که فقط چند دلار هزینه دارند. به نظر من، این غذاها بهترین خوراک‌های مالزی هستند، به علاوه اینکه از لحاظ قیمتی، جزو ارزان‌ترین غذاها نیز محسوب می‌شوند.

شرکت در یک تور پیاده‌روی رایگان: بهترین راه برای گشت و گذار در کوالالامپور شرکت در تور پیاده‌روی رایگان ایراُتور (Airotour) است. با حضور در این تور، نه تنها از مکان‌های دیدنی شهر بازدید خواهید کرد، به علاوه اطلاعاتی نیز در خصوص تاریخ و فرهنگ کشور مالزی نیز کسب خواهید کرد. این یعنی یک پیروزی واقعی.

چادر زدن: تنها با پرداخت هزینه‌ای در حدود 5 رینگیت به ازای هر شب، به راحتی می‌توانید در پارک ملی تامان نگارا (Taman Negara) چادر زده و شب را در چادر خود بگذرانید. در این صورت از پرداخت هزینه اقامتگاه معاف می‌شوید.

راهنمای سفر به مالزی

و در آخر اینکه از خوردن نوشیدنی ها و خوراکی های حرام اجتناب کنید زیرا در کشور مالزی عملی ناشایست به شمار می رود.

نظرات کاربران

  1. مسعود says:

    آدم حسرت مونوریلی را می خورد که نگذاشتند در تهران احداث شود…

  2. محسن میرزایی says:

    بسیارعالی وجذاب است