CHOCOLATE HILLS

سفری به یادماندنی به تپه های شکلاتی بهل؛ فیلیپین

کل : 13

میانگین : 4.62

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۵

سفر به فیلیپین با جاذبه های گردشگری خیره کننده اش فرصتی است که هرگز نباید از دست دهید. فیلیپین یکی از بهترین مقاصد خارجی است؛ خصوصا به خاطر طبیعت زیبا و خارق العاده اش. اگر اهل سفرهای خارجی و گردشگری بین المللی هستید خود را برای این سفر آماده کنید. فیلیپین با طبیعت مسحور کننده اش گردشگران زیادی را جذب خود کرده است. فیلیپین کشور جزیره ها است و جزایر زیبا و متنوعی دارد که برای گردشگران بسیار جذاب است. برای سفر به فیلیپین باید به مانیل پایتخت آن سفر کنید. برای این سفر بلیط هواپیما را باید به مقصد مانیل تهیه کنید. سپس از آن جا راهی مقصد مورد نظرتان شوید.

تپه های شکلاتی با اشکال غیرمعمول و مسحورکننده شان، وسط جزیره بهل (Bohol) در فیلیپین واقع شده اند و منظره‌ای کاملا منحصر به فرد و خارق العاده‌ای را پدید آورده‌اند. تعداد دقیق آنها مشخص نمی باشد، اما به گفته‌ی محققان، حداقل ۱۲۶۸ تپه در این منطقه وجود دارد و تخمین زده می شود که حداکثر تعدادشان ۱۷۷۶ عدد باشد.

تپه های شکلاتی بهل چندان بزرگ نیستند و بزرگترین آنها فقط ۱۲۰ متر ارتفاع دارد. ارتفاع بیشتر آنها هم بین ۳۰ الی ۵۰ متر است. تپه های شکلاتی مخروطی شکل در مساحتی به وسعت ۵۰ کیلومتر مربع پراکنده شده اند. چگونگی تشکیل آنها هنوز همچون رازی باقی مانده است. بنا بر یکی از معروف ترین افسانه های محلی، در قدیم دو غول بزرگ دو روز تمام با هم دعوا کردند و به سمت یکدیگر سنگ و خاک پرتاب کردند. بعد از دو روز جنگ، غولها با هم صلح نمودند و این تپه‌های شکلاتی در اثر همان دعوا به وجود آمده‌اند.

ماساللی تالش شمالی
ادامه مطلب

تپه شکلاتی

اما یک افسانه رومانتیک نیز بین بومیان وجود دارد، غول جوان خوش تیپی، عاشق یک زن فانی می شود و وقتی آن زن مانند هر موجود فانی دیگر می میرد، غول جوان بسیار گریه می کند و هر یک از قطرات اشک او تبدیل به تپه ای شکلاتی می شود. اما زمین شناسان در خصوص نحوه تشکیلآنها نظریه های متفاوتی دارند. یک فرضیه منطقی این است که تپه ها متشکل از سنگ آهک دریایی هستند که تحت تاثیر فرسایش هوا بوده و روی سطحی از خاک رس غیرقابل نفوذ قرار گرفته اند.

تپه شکلاتی

در نهایت منشاء تشکیلشان هرچه باشد، بازدید از آن ها تجربه ای بی نظیر است. چشم انداز این تپه های شکلاتی یکی از عجیب ترین جاذبه هایی است که می توانید در عمرتان تجربه کنید. دلیل نامگذارشان به این علت است که در پایان فصل کم باران، علف های سبز رنگ آن به رنگ قهوه ای در می آیند  و رنگ و شکلشان همانند شکلات به نظر می رسند. تپه ها بیشتر اوقات شکل یکنواخت خود را حفظ کرده و هیچ درخت یا درختچه ای بر روی آن ها رشد نمی کند.

تپه شکلاتی

در کل سال می توان به جزیره بهل سفر کرد زیرا این جزیره هم در فصول خشک و کم باران و هم در فصول پرباران بسیار دیدنی است. البته به این موضوع توجه داشته باشید که به صورت انفرادی نمی توان از این تپه ها بالا رفت، اما پس از رسیدن به ارتفاع مشرف بر این تپه ها با دیدن مناظر اطراف حیرت زده می شوید. به خاطر داشته باشید که در جزیره ی بهل، هوا در فصول بارانی نیز بسیار گرم می شود.

میلان شهری مملوء از جاذبه های گردشگری
ادامه مطلب

تپه شکلاتی

از آنجایی که پس از رسیدن به ارتفاعات به غیر از مشاهده‌ی مناظر اطراف کار دیگری نمی توان انجام داد، معمولا بازدید از آن ها زمان کمی می برد. اما پس از بازدید از تپه های شکلاتی، کارهای بسیار دیگری هست که می توانید در جزیره بهل انجام دهید.تپه های شکلاتی از سال ۱۹۸۸ به سومین اثر زمین شناسی ملی فیلیپین تبدیل شد و همچنین برای ثبت در میراث جهانی یونسکو پیشنهاد شد، لیکن تا کنون پذیرفته نشده است.

 

نظرات کاربران