برج مناره کی ال مالزی کوالالامپور

تماشای مناظر منحصربفرد کوالالامپور بر فراز برج مناره کِی اِل

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ فروردین ۱۳۹۶

برج مناره کِی اِل همچون برج‌های دوقلوی پتروناس، یکی دیگر از نمادهای شناخته شده و محبوب مالزی محسوب می‌شود. کار ساخت این برج در سال 1994 به پایان رسید و با ارتفاع 421 متری به راحتی از برج‌های دوقلوی پتروناس پیشی گرفته است، به طوری که از ارتفاعی بالاتر منظره دیدنی و منحصربفردی از شهر را پیش روی بازدیدکنندگان خود قرار می‌دهد. نمای این برج درخشان که همچون یک دوک نخ‌ریسی است تقریباً از هر نقطه‌ای در شهر کوالالامپور قابل مشاهده است.

سکوی بازدید برج مناره کِی اِل در ارتفاع 276 متری این برج قرار دارد و دست کم 100 متر از پل رابط میان برج‌های دوقلوی پتروناس بالاتر می باشد. در طول روز منظره شگفت‌انگیزی از روی این سکو پیش روی بازدیدکنندگان قرار دارد و در هنگام شب نیز چشم‌انداز فوق العاده‌ای از شهر را می‌توان از این ارتفاع به خوبی مشاهده کرد.

برج مناره کِی اِل

این برج بر فراز جنگل حفاظت شده بوکیت ناناس (Bukit Nanas: به معنای تپه آناناس) بنا شده است. جنگل بوکیت ناناس قدیمی‌ترین منطقه محافظت شده کشور مالزی و خاستگاه درختان بسیار کهن و نیز گیاهان و جانوران بومی آب و هوای استوایی این ناحیه می باشد. برج کِی اِل در درجه اول به عنوان یک زیرساخت ارتباطی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این لحاظ پنجمین برج و دکل مخابراتی مرتفع جهان نیز محسوب می‌شود.

در ابتدای ساخت این برج، محیط طبیعی اطراف جنگل بوکیت ناناس به منظور اطمینان از برقراری تعادل در توسعه این پروژه دست نخورده باقی ماند، که در این راستا با احداث یک دیوار حائل در اطراف یک درخت 100 ساله جلوتانگ (Jelutong) با هزینه گزافی از آن محافظت شد.

دریای شیطان، پدیده ای شگفت انگیز !
ادامه مطلب

جنگل بوکیت ناناس

هنگامی که روند ساخت برج مناره کِی اِل به پایان رسید، طرح کلی آن با هدف نشان دادن سفر بشر به سوی پیشرفت و تکامل در زندگی ایجاد شده بود. سبک معماری این برج، میراث‌های پایدار اسلامی مالزی را به همراه دست خط‌های عربی، عناوین و الگوهای اسلامی از مفاهیم انتزاعی و تصاویر گل و گیاه به خوبی منعکس می‌کند.

این بنا با تأکید بر طرح آن که در حقیقت به منظور تجلیل از احیای میراث معماری اسلامی ایجاد شده، به مقرنس‌کاری نیز مجهز شده است. مقرنس کاری نوعی از معماری سرتیرها و یا منقاره‌هاست که به عنوان یک وسیله تزئینی در معماری کهن اسلامی و ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تالار ورودی اصلی در طبقه همکف بالایی با گنبدهای نفیس پوشیده از شیشه‌ تزئین شده است که همچون یک الماس بزرگ می‌درخشد؛ طرح کروی شکل بالای برج نیز از شکل فرفره‌‌های بازی برگرفته شده است.

برج مناره کِی اِل

رستوران گردان برج مناره کِی اِل

برج مناره کِی اِل که به عنوان یکی از مرتفع‌ترین بناهای مستقل جهان شناخته می‌شود، به یک رستوران گردان با منظره‌ 360 درجه مجهز شده است. شما می‌توانید ضمن صرف یک وعده غذایی و یا حتی صرف یک چای در رستوران گردانی واقع در این ارتفاع از تماشای مناظر زیبا و منحصربفرد مرکز شهر لذت ببرید. این برج با امکانات دیگری نظیر سالن تئاتر، سالن آمفی تئاتر، استخرهای آبشاری زیبا، رستوران مخصوص غذاهای فست فود و فروشگاه‌های ارائه دهنده سوغات مالزی به یک جاذبه گردشگری فوق‌العاده تبدیل شده است که هر گردشگری در هنگام سفر به کوالالامپور باید از آن دیدن کند.

شهر انار؛ شهر سلمان، ساوه
ادامه مطلب

  رستوران گردان برج مناره کِی اِل

ساعات بازگشایی برج: روزهای کاری هفته از ساعت 9 صبح تا 22 شب

تعطیلات آخر هفته و تعطیلات عمومی: از ساعت 9.30 صبح تا 22 شب

آدرس: جالان پانچاک، خروجی جالان پی. راملی (Jalan Punchak, Off Jalan P. Ramlee)

شماره تماس: 6032085448

نظرات کاربران