نمادهای شهر میلان

7 مورد از بهترین نمادهای شهر میلان

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: جمعه, ۱ تیر ۱۳۹۷

میلان شهری شمالی از کشور ایتالیاست که در استان لومباردی قرار دارد. این شهر پر جمعیت در برهه ای از زمان پایتخت امپراطوری روم غربی بود. میلان در دوره ی رنسانس به عنوان نمادی فرهنگی و سیاسی شناخته می شود. از قرن 14 به بعد به مرکز اصلی چاپ و نشر کتاب در ایتالیا تبدیل شد، این شهر در طول انقلاب صنعتی، پایتخت اقتصادی ایتالیا بود. میلان همچنین دارای جاذبه های گردشگری و غذاهای خوشمزه مختلف است که به عنوان نمادهای شهر میلان شناخته می شوند. در این مقاله با نمادهای مختلف شهر میلان آشنا خواهید شد.

آشنایی با نمادهای شهر میلان

تعداد بسیار زیادی از جاذبه های طبیعی و هنری در میلان وجود دارند. این شهر نیز همچنین دارای دو باشگاه ورزشی بزرگ و مهم اروپایی است که معروف ترین و پرافتخارترین تیم های فوتبال جهان هستند. می توان این باشگاه ها را نیز به عنوان نماد شهر میلان شناخت. جهت آشنایی بیشتر با نمادهای شهر میلان تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

1. کلیسای دومو | Milan Cathedral

یکی از مکان های مقدس در شهر میلان که به کلیسای دومو معروف است، کلیسای جامع و بزرگ سانتا ماریا می باشد. جالب است بدانید این کلیسا به عنوان یکی از بزرگ ترین کلیساهای جهان شناخته شده است. معماری آن نمونه ای فوق العاده از معماری مجلل سبک گوتیک است. ساخت آن از اوایل قرن چهارده آغاز شد و در نهایت توسط ناپلئون بناپارت در سال 1800 میلادی تکمیل شد. نمای داخلی کلیسای دومو از 135 سنگ تراش خورده و نمای بیرونی آن با استفاده از 2245 مجسمه مرمرین ساخته شده است. نمای بیرونی این سازه زیبا و نمای درونی آن کاملاً ساده است که همین امر پارادوکسی جذاب و دیدنی ایجاد کرده است. شیشه های سالن اصلی دارای طرحی منقش است.

جزایر کوک کجاست؟
ادامه مطلب

کلیسای دومو

کلیسای دومو

2. کلیسای مقدس آمبروز | Basilica di Sant’Ambrogio از نمادهای شهر میلان

یکی دیگر از نمادهای شهر میلان کلیسای آمبروز، شاهکار معماری سبک رومانسک است. این سازه در سال 368 میلادی توسط آمبروز تاسیس شده است. این شخص متولد شده شهر میلان و از هواداران ساخت، توسعه و پیشرفت این شهر است. در این کلیسای بزرگ رواقی بلند متعلق به قرن 9 میلادی وجود دارد. در تالار میانی این بنا نیز سنگ های تراش خورده وجود دارند که سبک رومانسک است. در این کلیسا تابوت و منبر تراش خورده نیز وجود دارد. یکی از شاهکارهای هنری ولنگین محراب بلند این کلیساست که در سال 835 میلادی ساخته شده است.

کلیسای مقدس آمبروز

کلیسای مقدس آمبروز

3. سالن اپرا آلااسکالا | La Scala Opera

یکی از بزرگترین، معتبرترین و زیباترین مراکز اجرای اپرا در سراسر جهان، سالن اپرا آلااسکالا می باشد. ظرفیت این تالار 2800 نفر است که در سراسر ایتالیا شناخته شده است. این اجراها معمولا در فواصل ماه های دسامبر تا می در این سالن اجرا می شوند. تهیه کردن بلیط این اجراها کاری دشوار است به طوری که اگر موفق به تهیه بلیط شدید. جالب است بدانید که می توانید یکی از بهترین اجراهای موسیقی در سراسر جهان را ببینید.

سالن اپرا آلااسکالا

سالن اپرا آلااسکالا

4. تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی | The Last Supper از نمادهای شهر میلان

این تابلو که یکی از بزرگ ترین آثار هنری است در کلیسایی با آجرهای نارنجی ساخته شده به سبک گوتیک در سال 1465 در کورسوماژنتا قرار دارد. این کلیسا دارای گنبدی شش ضلعی است که طرح معماری آن به اوایل دوره رنسانس بازمی گردد. این اثر هنری در جنگ جهانی دوم آسیب دید اما به دلیل جذب گردشگران زیاد به این کلیسا ، همواره پا برجاست. این اثر هنری در سال های 1495 تا 1497 توسط لئوناردوداوینچی هنرمند ایتالیایی با الهام از داستان شام آخر مسیح خلق شد.

برترین سواحل دنیا
ادامه مطلب

تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی

5. افعی نماد شهر میلان | Biscione as a symbol of Milan

یکی از نمادهای شهر میلان افعی منقوش شده است. این نماد امروزه برای کل مردم شهر شناخته شده است. این مار با عنوان (بلعیده) توصیف شده است. فلسفه این نماد را می توان به این گونه توضیح داد که آدم خائنی است که توسط ماری افعی بلعیده شده است. در این باره جیاکامو شاعر ایتالیایی، شعری نیز سروده شده است. برای سال ها در کنار عقاب سلطنتی این مار نیز در پرچم میلان قرار داشته است.

افعی نماد شهر میلان

6. مینیستورن | Minestrone

جالب است بدانید در این شهر غذاهای مختلف و خوشمزه بسیاری نیز وجود دارد که به عنوان نمادهای شهر میلان شناخته می شوند. مینیستورن غذایی است که حاوی لوبیا، سیب زمینی، پیاز، هویچ و کرفس است و به عنوان نماد میلان معروف است. این غذا در رستوران رفیتوریا سیمپلیکتاس، رستورانی آرام و ساکت ساخته می شود.

مینیستورن

7. مشتا | Michetta

این غذا، غذایی ساده است که می توان آن را با نان سرو کرد. این غذا پس از مراسمات مرندا به طور سنتی خورده می شود.

مشتا

سایت گردشگری معتبر سفرمی همواره سعی دارد تا اطلاعاتی مختصر و مفید در رابطه با نقاط گردشگری در سراسر دنیا در اختیار شما قرار دهد در این مقاله نمادهای شهر میلان را به شما معرفی کرده است.

خلاصه

یکی از شهرهای زیبا با جاذبه های گردشگری فراوان در شمال ایتالیا میلان است. این شهر دارای مکان های زیبا، دیدنی و غذاهای خوشمزه و مختلف است که به عنوان نمادهای شهر میلان شناخته می شوند.

برای خرید بلیط هواپیما میلان و رزرو هتل میلان میتوانید به سایت سفرمی مراجعه نمایید.

جاذبه های گردشگری مومباسا؛ در قلب آفریقای شرقی
ادامه مطلب

نظرات کاربران