پول و معافیت از تعرفه گمرکی در روسیه

پول و معافیت از تعرفه گمرکی در روسیه

کل : 0

میانگین : 0

پول و وجه رایج

اطلاعاتی در مورد وجه رایج:

واحد پول روسیه روبل است که با حروف روسی به شکل  руб نمایش داده می شود. هر روبل برابر است با ۱۰۰ کوپک. اسکناس های کاغذی به شکل ۵۰۰۰، ۱۰۰۰، ۵۰۰، ۱۰۰، ۵۰، ۱۰ و پنج روبلی و سکه ها بصورت ۱۰، ۵، ۲ و یک روبلی و نیز ۵۰، ۱۰، ۵ و یک کوپکی رواج دارند.

اطلاعاتی در مورد وجه رایج

کارت های اعتباری:

کارت های اعتباری و دبیت کارت های بین المللی و اروپایی معتبر از جمله ویزا و مسترکارت ها در هتل های بزرگ و نیز رستوران ها و فروشگاه های پذیرنده ی ارز خارجی پذیرفته می شود، ولی پول نقد (روبل) قابل اعتمادتر است. کارت های اکسپرس آمریکایی به ندرت در خارج از مسکو و سنت پترزبورگ پذیرفته می شود.

دستگاه های خودپرداز (ATM):

دستگاه های خودپرداز در سرتاسر روسیه به میزان کافی وجود دارد، اما اگر می خواهید سری به مناطق روستایی بزنید حتما مقدار پول نقد اضافی نیز با خود حمل کنید.  بیشتر این دستگاه ها قابلیت ترجمه به زبان انگلیسی و سیریلیکی را نیز دارند.

چک های مسافرتی (تراول چک):

پول نقد ترجیح داده می شود. اگر تراول چک با خود دارید در شهرهای بزرگ وجه های رایج پذیرفته می شود ولی در دیگر شهرها یورو و دلار آمریکا قابل قبول تر است.

ساعت های کاری بانک ها:

دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۷:۳۰

محدودیت وجه های رایج:

ورود و خروج وجه های محلی منع شده است. ورود ارز خارجی تا ۱۰.۰۰۰ دلار مجاز بوده ولی مبالغ بیشتر از ۳.۰۰۰ دلار باید اعلام گردد. خروج ارز خارجی به میزان مبلغ ارز ورودی بستگی دارد.

تبدیل ارز:

ارز خارجی تنها باید در بانک های مجاز و دفاتر رسمی تبدیل گردد. معمولا باید برای تبدیل ارز پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. عاقلانه است تمامی فیش های دریافتی را نزد خود نگه دارید. تعداد صرافی های این کشور بسیار است و می توان به راحتی مکان آنها را پیدا کرد. فروشگاه ها و هتل های بزرگ نیز تسهیلات تبدیل ارز را به مسافران ارائه می دهند.

تمامی ارزهای اصلی در شهرهای بزرگ روسیه قابل تبدیل می باشند. به مسافران توصیه می شود در خارج از شهرهای بزرگ دلار آمریکا یا یورو با خود همراه داشته باشند. اگرچه تسویه حساب با ارزهای قوی خارجی از قبیل دلار و یورو، و تبدیل غیررسمی تخلف محسوب می گردد ولی در واقعیت این امر گاهی اوقات اتفاق افتاده و چندان پرخطر نیست. اما در کل انتظار می رود از روبل برای تسویه استفاده شود.

تبدیل ارز در روسیه

معافیت از تعرفه گمرکی در روسیه

کالاهای زیر در صورت ورود به خاک روسیه توسط افرد ۱۸ سال به بالا مشمول معافیت از تعرفه گمرکی می باشد:

  • ۲۰۰ نخ سیگار یا ۵۰ نخ سیگار برگ یا ۲۵۰ گرم تنباکو
  • ۳ لیتر الکل
  • کالاهایی به ارزش ۱۰۵۰۰ یورو با وزنی معادل ۵۰ کیلوگرم

واردات ممنوعه

اسلحه و مهمات، تجهیزات مرتبط با جمع آوری اطلاعات و جاسوسی و  مواد مخدر.

صادرات ممنوعه

اسلحه و مهمات، تجهیزات مرتبط با جمع آوری اطلاعات، جاسوسی و مواد مخدر، اشیای با ارزش فرهنگی (عتیقه جات)، گیاهان و بذرهای آن ها، سبزیجات، فلزات خام باارزش، مواد معدنی، حیوانات و گیاهان وحشی، و گونه های در معرض انقراض (مگر با مجوز).

 

نظرات کاربران

  1. محمد چالاک says:

    مطالب بسیار جالب بود .لطفا در خصوص کشورهایی اروپایی اطلاعات گردشگری ارسال فرمایید