جاذبه های گردشگری مونتانا

جاذبه های گردشگری ایالت مونتانا

کل : 5

میانگین : 4

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

با جاذبه های گردشگری مونتانا آشنا شوید!

مونتانا یکی از ایالت های غرب آمریکا است که از منابع طبیعی بی نظیر و ارزشمندی برخوردار است؛ به همین دلیل بخش وسیعی از اقتصاد آن از کشاورزی و دامپروری تامین می شود. جاذبه های گردشگری مونتانا، گردشگران بسیاری را که علاقه به سرزمین های بکر و گذراندن تعطیلاتی رویایی دارند به سمت خود می کشاند. همچنین این ایالت جمعیت کمتری نسبت به سایر ایالت های آمریکا دارد.

جاذبه های گردشگری مونتانا

بنابراین اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری مونتانا آشنا شوید همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید.

جاذبه های گردشگری مونتانا آمریکا

مونتانا یکی از غربی ترین ایالت های آمریکا و مصداق بارز و عینی فیلم های وسترن است. این ایالت، طولانی ترین مرز زمینی را با کشور کانادا دارد؛ بنابراین عجیب نیست اگر یکی از ایالت های سرد آمریکا به شمار آید.

جاذبه های گردشگری مونتانا

مونتانا بهشت ماجراجویان است. در مونتانا می توانید با خیال راحت به طبیعت گردی بپردازید و چند روزی را به دور شلوغی های زندگی شهری به هایکینگ، ماهیگری، کایاک، کوهنوردی و… مشغول شوید؛ بنابراین در مونتانا بیش تر مکان های شاخص گردشگری را جاذبه های طبیعی تشکیل می دهند.

پارک ملی گلیشر | Glacier National Park

پارک ملی گلیشر از جاذبه های گردشگری مونتانا ، منطقه ی وسیع محافظت شده ای است که به علت مناطق کوهستانی، چمن زارهای مرتفع، جنگل های متراکم، یخچال های طبیعی، آبشار های بلند و دریاچه های درخشان، شناخته می شود.

پارک ملی گلیشر

پارک ملی گلیشر با 700 مایل مسیر پیاده روی، به راستی بهشت طبیعت گردان است. دسترسی به پارک ملی گلیشر با اتومبیل نیز ممکن است، فقط کافی است از جاده زیبا و کوهستانی با مسافت 50 مایل، خودتان را به غرب گلیشر برسانید.

جاذبه های گردشگری گوا
ادامه مطلب

پارک ملی گلیشر

علاوه بر تفریحاتی نظیر، کوهنوردی، هایکینگ، کایاک و… پیشنهاد می کنیم تماشای طلوع و غروب خورشید را به هیچ عنوان از دست ندهید، جالب است بدانید بسیاری از معروف ترین عکاسان دنیا، برای ثبت طلوع و غروب خورشید بر طبیعت زیبای مونتانا، راهی پارک ملی گلیشر می شوند. پس دوربین عکاسی تان را بردارید و برای شکار زیباترین لحظه ی زندگی تان آماده باشید.

پارک ملی گلیشر

بنای یادبود  Little Bighorn Battlefield

این بنای یادبود یکی از بارزترین نشانه های صلح در آمریکا است. Little Bighorn Battlefield در جهت گرامی داشت یاد کشته شدگان درگیری های میان سرخپوستان و ارتش آمریکا در سال 1876 ساخته شده است و شامل قسمت های مختلفی مانند گورستان و موزه است.

بنای یادبود Little Bighorn Battlefield

بنای یاد بود Little Bighorn Battlefield درواقع به احترام تلاش سرخپوستان در جهت حفظ قلمروشان ساخته شده است و یکی از تاثیر گذارترین بناهای یادبود در سرتاسر دنیا، به حساب می آید. بنابراین در سفر به مونتانا آمریکا سر زدن به این بنای یادبود را به هیچ عنوان از دست ندهید.

بنای یادبود Little Bighorn Battlefield

موزه ی راکی | Museum of the Rockies

 موزه ی راکی در Bozeman مونتانا آمریکا واقع شده است و شامل گنجینه ی بزرگی از بقایای دایناسورها است.

بنابراین اگر دوست دارید اسکلت دایناسورها، مدل های شبیه سازی شده و تخم دایناسورها را ببینید، حتما باید برای یک نصف روز هم که شده به گشت و گذار در موزه ی راکی مشعغول شوید.

موزه ی راکی

جالب است بدانید موزه ی راکی، بزرگترین موزه ی مربوط به دایناسورها در آمریکا و یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری مونتانا است و اسکلت غول پیکرترین دایناسور جهان یعنی تیراناسورس رکس در آن قرار دارد. همچنین در موزه ی راکی، برنامه های آموزشی متعددی برای کودکان و نوجوانان، برگزار می شود.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)
ادامه مطلب

موزه ی راکی

بنابراین اگر عاشق دنیای دایناسورها هستید یا به همراه یک نوجوان کنجکاو سفر می کنید، موزه ی راکی می توانید یکی از دیدنی ترین نقاط سفر شما به مونتانا آمریکا باشد.

موزه ی راکی

پیست اسکی | Big Sky Resort

 همان طور که قبلا اشاره کردیم. مونتانا یکی از سردترین ایالت های آمریکا است. به همین دلیل این ناحیه زمستان های سرد و پر برفی دارد و عجیب نیست اگر بزرگ ترین پیست اسکی آمریکا در این ایالت واقع شده باشد.

Big Sky Resort

این پیست اسکی از جاذبه های گردشگری مونتانا در Bozeman آمریکا قرار دارد و 5,750 هکتار مساحت دارد. میانگین بارش سالانه ی برف در این منطقه در حدود 400 اینچ است و به همین علت مکان مناسبی برای اسکی بازان حرفه ای است. البته قسمت های کم شیب تر این پیست، کاملا مناسب اسکی بازان مبتدی است.

وجود هتل، رستوران، کافی شاپ و … این پیست اسکی را مناسب یک آخر هفته ی خانوادگی کرده است. پس اگر عاشق ورزش های زمستانی و اسکی هستید، بی شک از بودن در پیست اسکی مونتانا آمریکا لذت می برید.

Big Sky Resort

خلاصه

ایالت مونتنا یکی از ایالت های غربی آمریکا است که بیش ترین مرز را با کشور کانادا دارد و به همین دلیل جزو سردترین مناطق آمریکا به حساب می آید.

مونتانا به علت طبیعت بکر و بی نظیرش در میان مردم شناخته شده است و یکی از مکان های مورد علاقه ی ماجراجویان و عشاق ورزش های زمستانی به حساب می آید. در این مطلب از وبلاگ سفرمی به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری مونتانا پرداختیم. امیدواریم با استفاده از این اطلاعات سفر جذابی را به این منطقه تجربه کنید.

معروف ترین جنگل های بارانی دنیا
ادامه مطلب

نظرات کاربران