گران ترین شهرهای دنیا

گرانترین شهرهای دنیا

کل : 7

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۵

شرکت مشاوره سرمایه گذاری مرسر در تحلیل سالانه خود از هزینه زندگی، گران ترین شهرهای دنیا را رتبه بندی کرده است. برخلاف تصور که شهرهای غربی گران ترین هستند، نتیجه چیز دیگری را نشان می دهد. بیشتر شهرهای آسیای جنوب شرقی، در ادامه روند بازارهای نوظهور منطبق با سرمایه گذاری های کلان در خارج، در ردیف ۱۸ شهر گران جهان قرار گرفتند. البته به نسبت گران بودن هزینه های زندگی در این شهرها هزینه سفر نیز به آن ها گران است. قیمت بلیط هواپیما، قیمت هتل، رستوران ها و … نسبتا گران تر هستند.

در این تحلیل نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت کالاهای اساسی، به ویژه قیمت خرید و اجاره مسکن محلی نیز در نظر گرفته شده است.

شرکت هایی که قصد دارند به کشورهای دیگر کارمند بفرستند، باید به هزینه زندگی در این شهرها توجه ویژه ای نشان دهند. ایلیا بونیک، مدیر موسسه استعداد مرسر، گفت: “با وجود بازارهای پرنوسان و توقف رشد اقتصادی در بسیاری از نقاط دنیا، نگاه هوشمندانه به هزینه زندگی کارمندان امری ضروری است. وی اضافه کرد همچنین توجه به بسته پاداش و حقوق کارمند مقیم (تبعه خارج) نیز باید در نظر گرفته شود. به دلیل اشتیاق سازمان ها به رشد و جهانی شدن سریع، داشتن اطلاعات صحیح و شفاف به منظور جبران منصفانه هزینه انواع ماموریت ها کوتاه مدت و دیگر هزینه های اقامت درکشورهای خارجی، از جمله حمل و نقل، مسکن و… واجب است.”

۱۸- گوانگ‌جو، چین ( Guangzhou, China)

گوانگ‌جو، اولین شهر از چند شهر چینی موجود در این فهرست است. این شهر به علت ضعیف شدن واحد پول یوان در برابر دلار، نسبت به سال گذشته سه رتبه تنزل کرده است.

۱۷- لندن، انگلیس ( London)

همانطور که حتما شنیده‌اید، زندگی در لندن بسیار گران است. بنابر شرایط سیاسی به وجود آمده در انگلیس و جدایی این کشور از اتحادیه اروپا، وضعیت آن بدتر خواهد شد.

۱۶- ویکتوریا، جزایر سیشل ( victoria seychelles islands)

ممکن است از این شهر خوش منظره چیزی تاکنون نشنیده باشید، این شهر در ابتدا یکی از مستعمره های بریتانیا بوده که کمی دورتر از ساحل شرق آفریقاست. این شهر بدون وجود فضای زیاد برای زندگی و همچنین هزینه های بالای واردات غذا و لوازم زندگی همیشه گران بوده است.

با تفریحات خانواده سلطنتی انگلستان آشنا شوید!
ادامه مطلب

 

گران ترین شهرهای جهان -سئول

 

۱۵- سئول، کره جنوبی ( Seoul, South Korea)

پیدا کردن خانه مسکونی در کلان شهر سئول که جزو گران ترین شهرهای دنیا هم هست، کار ساده ای نیست. به طوری که این موضوع کم کم به معضلی اساسی تبدیل می شود. جالب است که بدانید؛ این شهر بهترین اتصال به اینترنت دردنیا را دارد، به طوری که آن را به مرکز اصلی فن آوری دنیا تبدیل کرده است.

۱۴-لاگوس، نیجریه ( Lagos, Nigeria)

لاگوس یک شهر واقعا پرمشغله است. بیست و سه میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. قیمت رو به رشد مسکن و کالا، رتبه این شهر را از سال گذشته تاکنون، ۷ پله ارتقاء داده است.

۱۳- برن، سوئیس ( Bern, Switzerland)

برن از سه شهرسوئیسی موجود دراین فهرست، ارزاان تر است. نوسان فرانک در سوئیس، این شهر را برای خارجی ها بسیار گران کرده است. البته باید این نکته را نیز در مورد برن در نظر داشته باشیم که این شهر بالاترین کیفیت زندگی در دنیا را دارد.

۱۲- شنژن، چین ( Shenzhen, China )

توجه به اینکه این شهر بزرگ و دارای بیش از ده میلیون نفر شهروند است اما نسبت به دیگر شهرهای چین مانند پکن یا شانگهای چندان شناخته شده نیست. این شهر به لطف سقوط ارز، از سال گذشته تاکنون چند پله بالاتر آمده است.

۱۱- نیویورک سیتی، آمریکا( New York City)

نیویورک نیز مانند لندن شهر بسیار گرانی است. . هر سال نیز بر نرخ تورم در آن افزوده می شود و مخارج زندگی در آن گران تر هم می شود .نیویورک در رتبه بندی گران ترین شهرهای دنیا نسبت به سال گدشته پنج پله بالاتر آمده است. اگر برای تعطیلات به این شهر می‌روید حتما پول بسیار زیادی با خود داشته باشید. از آنجایی که در لیست شهرهای گران قرار گرفته استت تعجبی هم ندارد اگر یکی از گران ترین هتل های دنیا در سال 2018 در این شهر باشد.

شهر ساحلی Mui Ne ویتنام؛ یکی از بهترین مقاصد اسکی روی ماسه در جهان
ادامه مطلب

 

نیویورک - گران ترین شهرهای دنیا

 

۱۰- پکن، چین ( Beijing)

از میان ده شهر گران دنیا، باز هم شهر دیگری از چین قرار دارد. با وجود اینکه پکن به دود و آلودگی خطرناک هوایش معروف شده است اما به نظر نمی رسد این شلوغی آزار دهنده، زندگی در این شهر را ارزان تر کند.

۹- اینجامینا، چاد ( N’Djamena, Chad)

اینجامینا، پایتخت کشور چاد واقع شده در مرکز آفریقای شمالی، قطب اصلی مواد غذایی و بازار منطقه است. البته احتمال دارد به دلیل انفجار جمعیت که تا ۷۰ سال آینده ۱۰۰برابر می شود، از هزینه زندگی در این شهر کاسته شود.

۸- ژنو، سوئیس ( Geneva )

این شهر ممکن است گران باشد، اما سوئیس کشوری زیبا و فوق العاده برای زندگی است. مانند بسیاری از مراکز مالی جهانی، ژنو نیز شهری گران محسوب می شود اما پایین آمدن ارز، تا حدی از هزینه زندگی برای خارجی های مقیم این کشور کاسته است.

۷- شانگهای، چین ( Shanghai)

شانگهای، با جمعیتی بیش از ۲۴ میلیون نفر، پرجمعیت ترین شهر چین است. این شهر مانند شهرهای دیگر در این کشور، به واسطه سقوط ارز، نسبت به سال گذشته به رتبه پایین تری تنزل پیدا کرده است. اما تازه واردها هنوز هم باید پول زیادی همراه خود داشته باشند. بد نیست بدانید این شهر جزو گران ترین شهرهای دنیا است.

۶- کینشاسا، جمهوری دموکراتیک کنگو ( Kinshasa, DR Congo)

شهر دیگری که احتمالا چیزی از آن نشنیده اید،کینشاسا است. این شهر با جمعیتی بیش از ۱۳ میلیون نفر به یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دنیا مبدل شده است. این شهر تا حدی به دلیل مجموعه سرمایه گذاری های چین در این کشور، نسبت به سال گذشته تاکنون، ۷ پله در فهرست صعود کرده است.

 

شانگهای -شهرهای گران دنیا

 

۵- توکیو، ژاپن ( Tokyo)

نه، این برج ایفل نیست، بلکه برج توکیو است که در قلب این شهر بزرگ قرار گرفته است. توکیو به لطف قوی تر شدن ین(واحد پول ژاپن)، در این فهرست شش پله بالاتر آمده است اما ژاپن همیشه از نظر بازدیدکنندگان گران بوده است.

۴- سنگاپور ( Singapore)

سنگاپور، تنها دولت شهر جزیره ای در دنیا است. معروفیت آن بیشتر به دلیل تبدیل شدنش به مرکز حمل و نقل است. البته قوانین سختگیرانه آن در خصوص زباله نیز بی تاثیر نبوده است. بانک جهانی، این کشور را ” راحت ترین مکان برای تجارت ” نامیده است. این نشان می دهد که چرا بیشتر شرکت ها و بانکهای معروف دنیا در این کشور کوچک جمع شده اند و موجب بالا رفتن هزینه زندگی در آن شهر شده اند.

قدیمی ترین شهرهای جهان
ادامه مطلب

۳- زوریخ، سوئیس ( Zurich )

زوریخ، گران ترین شهر اروپا، مرکز جهانی بانکداری است. همین طور یکی از شهرهایی است که بالاترین شاخص کیفیت زندگی درجهان را دارد. طبیعتا برخورداری از حد بالا کیفیت زندگی، هزینه بر هم خواهد بود.

۲- لوآندا، آنگولا ( Luanda, Angola)

لوآندا، گران ترین شهر آفریقا، در ساحل غربی این قاره قرار دارد. با حدود ۶ میلیون نفر سکنه، تقریبا یکی از شهرهایی است که نسبت به باقی شهرهای این فهرست، کم جمعیت تر است. البته اگر در پاسخ به رشد شدید تولید ناخالص داخلی حاصل از عملیات های معدن کاری، سرمایه گذاری زیرساختی عظیمی صورت بگیرد، از هزینه زندگی کاسته خواهد شد.

۱- هنک کنگ ( Hong Kong )

هنگ کنگ، یکی از گران ترین شهرهای دنیا برای زندگی، با وجودی که هنوز تابع چین است، درجه ای از استقلال خود را حفظ کرده است. این شهر به لطف بازار آزاد استثنایی اش، مرکز مالی عمده ای محسوب می شود. درضمن شهری است که بیش از هر شهر دیگر در دنیا بازدیدکننده داشته است. هنگ کنگ به دلیل جمعیت بیش از حدش مجبور است ساختمان های مرتفع بسازد. البته قیمت هایش هم مانند ساختمان هایش سر به فلک می زنند.

نظرات کاربران