اسکی روی ماسه در موی نه ویتنام

شهر ساحلی Mui Ne ویتنام؛ یکی از بهترین مقاصد اسکی روی ماسه در جهان

کل : 11

میانگین : 4.64

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳ خرداد ۱۳۹۵

گردشگری بسیار گسترده است و شامل بخش های زیاد و متنوعی می شود. طبیعت گردی، شکم گردی، جست و جوی تاریخ، سفرهای لاکچری، سفر تفریحی و … همه همه از سبک های مختلف سفر و گردشگری به حساب می آیند. تفریحات بخش مهمی در این حوزه هستند. خصوصا تفریحات هیجان انگیزی مانند اسکی. مردم سالانه به مناطق مختلفی برای اسکی سفر می کنند. احتمالا تا اسم اسکی را می شنوید یاد برف و کوهستان می افتید؛ اما آیا تا به حال چیزی در مورد اسکی روی ماسه شنیده اید؟!

بله اسکی روی شن! چیزی که به نظر عجیب می رسد. همین می تواند یکی از پنج دلیل برای سفر به فونگ نهای ویتنام باشد.

 

اسکی روی ماسه - ویتنام

 

اسکی در شهر موی نه ویتنام

شهر ساحلی Mui Ne در قسمت جنوب مرکزی ویتنام اخیرا در لیست بهترین مقصدها برای اسکی روی ماسه در جهان قرار گرفت. بر اساس لیستی تحت عنوان ۱۰ مقصد برتر اسکی روی ماسه تپه شده توسط سایت Wonderslist.com infotainment blog اسکی روی شن همانند اسکی روی برف در نظر گرفته شده است. این اسکی، بر روی شیب تپه ماسه ای به سمت پایین در حالی انجام می شود که هر دو پا برروی تخته اسکی کشیده می شوند. طبق نظر wonderlist، این فعالیت تفریحی عمدتا در صحراها و نواحی ساحلی رونق یافته است که در آن تپه های شنی زیادی وجود دارند.

همچنین مناطقی دیگری نیز برای این تفریح پیشنهاد می شود که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: دونا گراندا در ایکا در پرو؛ تپه های شنی تاتوری در ژاپن، تپه های شنی لوکی بای در استرالیا؛ آتشفشان فعال کرو نگرو در نیکاراگوئه؛ دلس والی در شیلی؛ صحراهای دبی در امارات متحده عربی؛ تپه های سوسوسولی در نامبیا؛ پارک سندمستر در فلورانس؛ ارگون، ایالات متحده؛ تپه های شنی مصنوعی در هیرشچائو آلمان؛ گریت سند سی حومه سروا در مصر.

سفر به آیاناپا ؛سفری خاطره انگیز
ادامه مطلب

این سایت در ادامه در مورد ویتنام افزوده است: این کشور آسیایی فرهنگ اسکی روی ماسه خود را در تپه های Mui Ne به نمایش گذاشته است. این سایت دلیل شهرت موی نه را تپه های شنی آن معرفی کرده است: این نقطه از زمین به نسبت دیگر نقاط جهان در زمینه اسکی روی ماسه کمتر شناخته شده است.”

اسکی روی ماسه در کنار کایتینگ و موج سواری و دیگر ورزشها، ورزشی محبوب در میان گردشگران شهرهای ساحلی در شهر فان سیت در استان بینه سوآن است.

بر اساس گفته سون تی.لیونگ که ماه قبل سفری به Mui Ne داشته است کرایه بدون محدودیت یک تخته پلاستیکی ۲۰٫۰۰۰ دونگ ویتنام معادل ۹۲ دلار آمریکاست. وی ادامه داد: این سفر پر از هیجان بود. لذت زیادی از آن بردم و اگر پاهایم خسته نمی شدند، چندین مرتبه دیگر اسکی روی شن را امتحان می کردم.

 

سفر به ویتنام - گردشگری ویتنام - اسکی روی ماسه

 

سفر به ویتنام

برای سفر به ویتنام تورهای گردشگری زیادی وجود دارند. سفر به ویتنام با آژانس های گردشگری اصلا برای تان گران تمام نمی شود. چون به طور کلی این کشور گزینه های زیادی برای گردشگران دارد و قیمت های آن متعادل است. با این حال اگر می خواهید شخصا تجربه برنامه ریزی سفر را داشته باشید ابتدا باید به دنبال جایی برای اقامت بگردید. هاستل ها معمولا بسیار ارزان هستند اما کیفیت پایین تری دارند. بهترین گزینه همان هتل های سه یا چهار ستاره هستند که حتما از قبل باید رزرو شوند.

خرید بلیط هواپیما خارجی به مقصد ویتنام از ایرلاین ها اقدام بعدی تان است. نرخ بلیط هواپیما تا حد زیادی به نوع و درجه کیفی بلیط بستگی دارد. خورد و خوراک در ویتنام خصوصا غذاهای خیابانی بسیار ارزان است. البته پیشنهاد می کنم هر جایی غذا نخورید و قبل از هر چیز از سلامت و بهداشت آن مطمئن شوید. در کل اگر تمام این امور را به آژانس بسپارید می توانید با خیال راحت تر و بدون دغدغه سفر کنید. به علاوه این که در سفر با تور گردشگری از بیمه سفر نیز برخوردارید که اطمینان سفر را چندین برابر می کند.

نظرات کاربران