بکرترین جزایر خصوصی

بکرترین جزایر خصوصی متعلق به میلیاردرها

کل : 15

میانگین : 4.73

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۵

اگر این طور که می گویند خانه یک مرد قلعه اش باشد، پس یک جزیره خصوصی حکم قلمرو پادشاهی او را خواهد داشت. اگرچه برای خرید یک جزیره نیازی نیست میلیاردر باشید، تنها با مبلغی در حدود ۵۰ هزار دلار قادر به خرید یک جزیره کوچک خواهید بود . اما با این حال بسیاری از زمین های منحصر به فرد جهان تحت مالکیت میلیاردرها قرار دارد. آغاز گرایش میلیاردرها به مالکیت یک قطعه جزیره و شروع خرید جزایر خصوصی به دهه ۶۰ باز می گردد. زمانی که ارسطو اوناسیس، غول صنعت حمل و نقل دریایی، با ژاکلین کندی بانوی اول ایالات متحده آمریکا در جزیره شخصی خود به نام اسکورپیوس در یونان ازدواج کرد.

کریس کرولو، مدیر اجرایی فروش جزایر خصوصی که در یک شرکت مستقر در تورنتو کار می کند. تخصص آنها در زمینه خرید و فروش جزایر خصوصی است. در حال حاضر حدود ۷۵۰ جزیره در جهان را در لیست فروش خود قرار داده است. کرولو می گوید: « خرید یک جزیره را نمی توان یک سرمایه گذاری معمولی دانست بلکه در واقع نوعی هزینه کردن برای اشتیاق و علاقه شماست. این کار فراتر از هرگونه مالکیت نوعی است. در واقع تنها این امکان را برای مالکان فراهم می کند تا از طریق انجام کاری که هیچ کس دیگری قادر به انجام آن نیست، به شهرت دست یابند».

در این مطلب با ما همراه شوید و نمونه ای از بهترین جزایر خصوصی تحت متعلق به میلیاردرها را مشاهده کنید. از بهشت دور افتاده و بکری که منطقه ای مناسب برای رابینسون کروزوی های امروزی به حساب می آید تا استراحتگاه های لوکس گرمسیری سازگار با محیط زیست، همگی به صورت فهرست وار در این مقاله شرح داده شده است.

شماره ۱: لری الیسون (Larry Ellison)

نام جزیره: لانائی (Lanai, Hawaii)، یکی از جزایر هشتگانه ایالات هاوایی آمریکا واقع در اقیانوس آرام

لارنس ژوزف الیسون یکی از میلیاردرهای جهانی در سال ۲۰۱۲ تقریباً تمام جزیره لانائی واقع در ایالات هاوایی آمریکا را خریداری نمود. پس از آن گزارشات گسترده ای منتشر گردید مبنی بر اینکه وی در ازای خرید این جزیره مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار پرداخت کرده است. طبق گزارشات تصمیم او بر آن است که ۹۸ درصد این جزیره ۱۴۱ مایل مربعی را که به «جزیره آناناس» معروف است، به یک مکان گردشگری برتر و شناخته شده تبدیل کند. زمانی این جزیره به عنوان برترین تأمین کننده آناناس در جهان شناخته شده بود؛ لقب جزیره آناناس نیز از همان موقع روی آن مانده است.

همین طور گفته شده وی می خواهد جزیره را به مکانی مناسب تر برای بومیان آن منطقه تبدیل نماید تا آن ها بواسطه روش های مناسب با محیط زیست در این منطقه زندگی کنند. اهداف او که یکی از ثروتمندترین افراد جهان محسوب می شود برای ایجاد «یک بهشت مرفه و پایدار در اقیانوس آرام» تمام جوانب مختلف را در بر می گیرد. او فکر همه چیز را کرده است؛ از جمله افزایش استفاده از انرژی خورشیدی، ایجاد ایستگاه های شارژ خودروهای برقی و صادرات محصولات بومی. علاوه بر این وی در صدد است تا امکانی فراهم سازد که عطرهایی بی نظیر مانند عطرهای فرانسوی به روش سنتیو از گلهای بومی آنجا تهیه شوند.

 

 

شماره ۲: تد ترنر (Ted Turner)

نام جزیره: فیلیپس آیلند (St. Phillips Island, S.C.)

بیش از ۳۵ سال است که تد ترنر و خانواده اش در جزیره فیلیپس آیلند (St. Phillips Island, S.C.) واقع در جنوب ساحل کارولینا زندگی می کنند. این جزیره در نزدیکی بنادر تاریخی چارلستون و ساوانا قرار دارد. خانواده ترنر سالیان سال به قایقرانی، ماهیگیری و سرگرمی های دیگر مشغول بوده و از زندگی خود لذت می برند. شکوه این جزیره بکر و دست نخورده، سواحل شن های سفید آن است که در امتداد اقیانوس اطلس کشیده شده است. از طرفی وجود یک جنگل دریایی، استخرها، باتلاق ها و دسته های انبوهی از ماهی ها و حیوانات وحشی از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن محسوب می شود.

بهترین زمان برای شرکت در جشنواره های تایلند
ادامه مطلب

جزیره دارای توافقنامه حفاظت زیستگاهی است. با توجه به گزارشات ارائه شده از سایت جزایر خصوصی در حال حاضر مالکیت ۴۶۸۰ هکتار اراضی این جزیره را به قیمت ۲۳٫۸ میلیون دلار به فروش گذاشته است. این جزیره در طی قرن ها تغییرات اندکی را به خود دیده است اما همچنان جزو بکرترین جزایر خصوصی شناخته می شود.

شماره ۳: ریچارد برانسون میلیاردر انگلیسی (Richard Branson)

نام جزیره: نکر آیلند (Necker Island, British Virgin Islands)

این جزیره‌ی ۷۴ جریبی بخشی از بهشت کارائیب و جزء جزایر ویرجین انگلیس محسوب می شود. در سال ۱۹۷۸ توسط ریچارد برانسون خریداری شد. او از همان اپتدا تصمیم گرفت این جزیره را به یک استراحتگاه منحصر به فرد تبدیل کند تا در لیست بکرترین جزایر خصوصی قرار گیرد.

برانسون در وب سایت شخصی اش مطالبی را منتشر ساخته مبنی بر اینکه: «جزیره نکر، خانه و پناهگاه محبوب من است، من شما را برای سیاحت در بهشت خودتان دعوت می کنم تا از این همه زیبایی لذت برده و الهام بگیرید». در سال ۲۰۱۶، نرخ ورودی این جزیره برای دو نفر از ۱۶ هزار ۴۶۰ دلار آغار می شود که با صرف این هزینه، اقامت چهار شب در این جزیره در اختیار فرد قرار می گیرد. هزینه پرداختی برای ۷ شب اقامت در این جزیره نیز ۲۹٫۹۶۰ دلار خواهد بود. اما این جزیره را نمی توان یک جزیره تماماً لوکس به حساب آورد». این جزیره به توسعه پایدار و جوامع محلی و استقلال انرژی متعهد است.

 

نگاهی به زندگی ثروتمندان

 

شماره ۴: ریچارد برانسون

نام جزیره: ماسکیتو آیلند، از جزایر ویرجین انگلیس(Moskito Island)

تنها ۲ مایل دورتر از جزیره نکر، که با قایق مسیر کوتاهی را باید پیمود، ریچارد برانسون مالکیت جزیره دیگری به نام ماسکیتو را نیز داراست . او در سال ۲۰۰۷ این جزیره را نیز به یک مکان تفریحی لوکس تبدیل کرده است. برانسون این جزیره تفریحی سه ویلا دارد که جزو املاک و مستغلات اوست و اکنون قابلیت رزرو آن برای عموم وجود دارد. او می نویسد: «به بهشت خود خوش آمدید». البته این تنهایی و انزوا در در یک بهشت گرمسیری بکر و دست نخورده نیز هزینه های خاص خود را در پی دارد. در سال ۲۰۱۶، هزینه یک شب اقامت در این جزیره، برای ۲۲ مهمان، ۴۷٫۳۰۰ هزار دلار تخمین زده شده است ( یعنی ۲۱۵۰ دلار برای هر نفر).

شماره۵ : جان سی. مالون (John C. Malone)

نام جزیره: جزیره سمپسون، واقع در کشور باهاما (Sampson Cay, The Bahamas)

بعضی از میلیاردرها جزیره ای را خریداری کرده و آن را به تفرجگاهی برای عموم مردم تبدیل می کنند، اما برخی دیگر نیز درست برعکس این قضیه عمل می کنند. که از جمله این افراد می توان به جان سی. مالون اشاره کرد. جان مالون کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است. او در حال حاضر به ‌عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت لیبرتی مدیا فعالیت می‌کند. مالون مالک جزیره کوچک سمپسون در باهاما است، یکی از ۳۶۵ جزیره کوچک در زنجیره اگزوما، مجمع الجزایری که اراضی آن از ۳۵ مایلی جنوب شرقی ناسو آغاز می شود. این جزیره مرکز اصلی کلوب جزیره سمپسون به حساب می آید.

تفرجگاهی با پنج ویلا، یک رستوران و یک تفرجگاه ساحلی. در آگوست سال ۲۰۱۳، به علت نوسازی جزیره، استفاده تجاری از آن نیز موقتاً پایان یافت. شواهد حاکی از آن است که این جزیره دیگر برای استفاده تجاری بازگشایی نخواهد شد. جزیره سمپسون بهشت باهامایی خصوصی مخصوص مالون است که به غیر از دوستان و خانواده جان مالون، کسی اجازه اقامت در این جزیره را ندارد. در واقع سمپسون به معنای واقعی کلمه جزیره ای خصوصی است.

برترین جاذبه های گردشگری هندوستان (بخش اول)
ادامه مطلب

 

مالکیت جزایر بکر خصوصی

 

شماره شش : دیمیتری ریبولوفلیف میلیاردر روسی (Ekaterina/Dmitry Rybolovlev)

نام جزیره : اسکورپیس در یونان (Skorpios Island, Greece)

برخی اوقات حتی ثروتمندترین و مشهورترین افراد نیز قادر نخواهند بود به هرآنچه که می خواهند دست یابند. با توجه به گزارشات رسانه ها بیل گیتس، جورجیو آرمانی، و مدونا در سال های اخیر هر سه با یکدیگر به رقابت برخاسته اند تا مالکیت جزیره اسکورپیس، جزیره یونانی ۷۴ جریبی واقع در سواحل غربی مینلند را از آن خود کنند. این جزیره کوچک همان مکان معروف برگزاری مراسم عروسی نجیب زاده ارسطو اوناسیس با بانوی اول ایالات متحده آمریکا ژاکلین کندی در سال ۱۹۶۸ است. اما با این حال این جزیره گرمسیری در سال ۲۰۱۳ در ازای مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار به اکاترینا ریبولوفلیف دختر میلیاردر روسی دیمیتری ریبولوفلیف به ارث رسید. این جزیره حالا یکی از جزایر خصوصی است که افراد مشهور دندان طمع آن را دارند.

شماره ۷: دیتریک ماتسیشتز (Dietrich Mateschitz)

نام جزیره: لوکالا، جزیره ای در فیجی (Laucala Island, Fiji)

ارکیده های وحشی، سواحل خالی از سکنه با شن های سفید، و جنگلی بی انتها تنها چند نمونه از ویژگی های منحصر به فرد لوکالا است. لوکالا یک جزیره و پناهگاه شخصی هفت مایل مربعی است که کاربری آن به تفرجگاه تبدیل شده است. مالک اصلی آن ماتسیشتز سرمایه گذار شرکت نوشیدنی انرژی زای استرالیایی است. دیتریک موسس شرکت ردبول، میلیاردی است که در اوایل دهه ۲۰۰۰، جزیره فیجی را از مالکوم فوربس خریداری نمود. او از آن زمان تا کنون جزیره را به یک پناهگاه گرمسیری تبدیل کرده است.

در این جزیره افراد می توانند «تجربه بی سابقه ای از تجمل و رفاه و حریم خصوصی» را پشت سر بگذرانند. میهمانانی که به این جزیره وارد می شوند می توانند: در ویلاهایی شخصی واقع در میان درختان نارگیل که به سبک فیجی ساخته شده است، اقامت کنند. ویلاهایی که با جنگل انبوه احاطه شده است و یا اینکه مناظر بی بدیلی از دریا را به تماشا بنشینند. به رستوران ها و کافه هایی بروند که همه چیز در آن سرو می شود از غذاهای کبابی کنار سواحل گرفته تا خوراک های خوشمزه و لذیذ. از ورزش های آبی نهایت استفاده را ببرند. گلف بازی و اسب سواری کنند. ماهی های آنجل و مرجان های صخره ای را از نزدیک تماشا کنند. شاید جالب باشد بدانید هر یک از ویلاها نیز مجهز به کالسکه ویژه ای است تا افراد بتوانند بدون هیچ دلهره و نگرانی در جزیره به اکتشاف بپردازند.

 

جزایر کوچک و مالکین خصوصی

 

شماره ۸ : جزیره رومن آبراموویچ (Roman Abramovich)

نام جزیره: نیو هلند، جزیره ای واقع در سن پترزبورگ روسیه (New Holland Island, St. Petersburg, Russia)

جزیره های شخصی همیشه در میان اقیانوس های عمیق قرار ندارند. جزیره نیو هلند یک جزیره خود ساخته در یک کانال آبی در مرکز شهر سن پترزبورگ روسیه است. نیوهلند در اصل توسط پیتر کبیر برای نیروی دریایی ساخته شده و قرن ها دور از دسترس عموم بوده، اما امروزه این مکان در فصل تابستان پذیرای عموم مردم است. رومن آبراموویچ میلیاردر روسی مالکیت حقوق توسعه را با اجاره ۱۰۰ ساله دارد. شرکت معماری، طراحی شهری خود را نیز به همین منظور حفظ نموده است که این جزیره را به یک مجموعه فرهنگی تفریحی تبدیل کند.

زمین بازی شهری و مرکز فرهنگی با امکاناتی از قبیل کافه ها، گالری ها، فروشگاه های خرده فروشی، هتل، اداره جات، مسکن، پارک های عمومی، و سایر فضای های باز شهری تغییر داده و یک موزه هنری معاصر از برنامه های آینده او است. از طرفی وی قصد دارد تا در این جزیره یک سکوی پرتاب نیز برای بالون های هوای گرم ایجاد کند تا از این طریق بازدیدکنندگان بتوانند با بالون به ارتفاعات رفته و شهر را زیر پای خود ببینند.

آبشارهای عجیب و زیبای ایگواسو
ادامه مطلب

شماره ۹ : برادران براکا ، دیووید و فردریک بارکلی (David and Frederick Barclay)

نام جزیره: برکاو (Brecqhou) از جزیره‌های کانال مانش، در انگلستان

علاقمندان به تاریخ قرون وسطی احتمالاً از دیدن جزیره شخصی کوچک برکا واقع در کانال انگلیسی، که فاصله زیادی از ساحل نرماندی در فرانسه ندارد، لذت خواهند برد. شهرت دوقلوهای میلیاردر انگلیسی دیووید و فردریک بارکلی، به آن است که آن ها به شدت از حریم خصوصی خود حفاظت می کنند. در سال ۱۹۹۳ آن ها جزیره ای دور افتاده را خریداری نمودند. این دو برادر در سال ۲۰۰۰ به دلیل کارهای خیریه خود و دارایی های خود از جمله روزنامه ها و هتل های لوکس مشهور شده بودند. به گزارش اخبار ورزشی بیش از۲۰ سال است که آن ها به کارهای مرتبط با توسعه پرداخته اند. از این قبیل کارها می توان به موارد زیر اشاره کرد: ساخت یک قلعه بزرگ برجک مانند به سبگ گوتیک، استخرهای شنا، یک سکوی فرود هلیکوپتر، یک استخر ماهی کپور با یک پل که همچون مونه در گیونی مدل سازی شده است.

طراحی باغ های زیتون و انگور با چشم اندازهایی از باغ ها که بهشت هایی برای هزاران گونه از گیاهان به حساب می آید، از جمله مهم ترین برنامه های او است. یکی از مشتریان این اقدام را سرزنش نموده و آن را «یکی از جاه طلبانه ترین عملیات بازسازی مناظر طبیعی می داند که تا کنون در جزایر انگلستان انجام شده است». در سال ۲۰۱۲، این جزیره به منظور ورود تورهای گردشگری روزانه برای پذیرایی از عموم مردم بازگشایی شد.

 

جزیره افراد مشهور

 

شماره ۱۰ : لوئیس بیکن (Louis Bacon)

نام جزیره : رابینز در نیویورک (Robins Island, NY)

گاهی اوقات ایده خرید یکی از جزایر خصوصی با یک رویا آغاز می شود. لوئیس موور بیکن در سن بیست سالگی در یک قایق ماهیگیری مشغول ماهیگیری بوده که رویای خرید جزیره رابینز را در سر می پرورانید. طبق گزارشات اخبار سال ها بعد و در سال ۱۹۹۳ وقتی لوئیس در مقام یک دلال و تاجر وال استریت مشغول به کار بود، بیش از ۴۰۰ جریب از جنگل های بکر و دست نخورده سواحل این جزیره بزرگ را خریداری کرد.

۸۰ مایل از منهتن را به ازای پرداخت ۱۱ میلیون دلار خرید تا به عنوان یک تفرجگاه خانوادگی از آن استفاده نماید. او می خواهد زیستگاه های طبیعی آن را که در طول قرن ها تخریب شده اند بازسازی و حفاظت نماید. فعالان محلی محیط زیست در آن زمان این جزیره را به عنوان جواهر طبیعی نادری در بخش های بیش از حد توسعه یافته جهان می شناختند. امروزه، بنیاد حفاظت از محیط زیست جزیره رابینز همچنان به فعالیت های خود در این زمینه ادامه می دهد.

نظرات کاربران

  1. بهترین سایت خرید بلیط هواپیما سفرمی هست