golden-gate-maiiiin

حقایقی درمورد برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشگری دنیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۵

حقایقی درمورد برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشگری دنیا

آیا تصور می‌کنید همه چیز را درمورد برجسته‌ترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری می‌دانید؟ با خواندن این مطلب به اسرار پنهان و بیان نشده در مورد ۱۱ مقصد گردشگری برجسته‌ی دنیا پی خواهید برد.

آیا می دانستید که ۴۰ درصد سیستم متروی نیویورک، روی زمین است و ۲۴ ساعت شبانه روز کار می‌کند؟ یا اینکه لندن نسبت به هر شهر دیگری در دنیا بیشترین بازدیدکننده را دارد؟ در ادامه با سفرمی باشید تا با موضوعات جالب بیشتری در مورد این مقاصد آشنا شده و از حقایق شگفت انگیزی که احتمالا در مورد برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشگری دنیا ناآگاه بودید، با خبر شوید.

۱- پل گلدن گیت

golden-gate

معروف ترین پل معلق سانفرانسیسکو، واقعا طلایی رنگ نیست؛ رنگ واقعی آن “نارنجی بین المللی” است. (نارنجی بین المللی، رنگی است که در صنعت هوافضا به کار می‌رود تا اشیا را از محیط اطراف متمایز کند. این رنگ شبیه نارنجی ایمنی است اما از آن تیره‌تر و سرخ‌تر است). حتی سایت “Goldengatebridge” فرمول مورد استفاده برای ترکیب رنگ نارنجی پل را اعلام کرده است، تا طرفداران آن بتوانند همان رنگ را در خانه بسازند و آن را به کار برند. این پل نام طلایی خود را نه به خاطر رنگش، بلکه از تنگه‌ی گلدن گیت و مسیر آبی که از زیر آن عبور می کند، گرفته است.

۲- هنگ کنگ

hong-cong

گردشگران حاشیه اقیانوس آرام که مستعد سرگیجه اند، مراقب باشند. هنگ کنگ بیش از نیویورک آسمان خراش دارد.

۳- بیگ بن (Big Ben)

big-ben

اگر به برج پارلمان بریتانیا در لندن، بیگ بن می گویید، یک بار دیگر توجه کنید. بنابر نظر وب سایت پارلمان بریتانیا، نام رسمی این برج، برج ساعت است. بیگ بن نام مستعار زنگ این ساعت است.

علت هجوم گردشگران به ایران در سال 2017 چیست؟
ادامه مطلب

۴- استرالیا

australia

لباس شنا و لوله تنفس زیر آب را فراموش نکنید. زندگی واقعی، در کنار سواحل استرالیاست. این کشور مدعی است که دارای بیش از ۱۰ هزار ساحل می باشد و هیچ کشوری به اندازه‌ی آن ساحل ندارد.

۵- برج ایفل

ifel

برج ایفل باشکوه، محل کار روزانه ۶۰۰ نفر پاریسی است.

۶- گراند کانیون (Grand Canyon)

the-grand-c

کانیون(دره عمیق و باریک) شیب‌دار آریزونا واقعا بزرگ است، اما باید گفت که بزرگترین در دنیا نیست. در واقع عنوان بزرگترین و عمیق ترین دره های دنیا را باید به دره سانگپو در تبت داد. پس از دره ی سانگپو (Tibet’s Tsangpo Canyon)، گراند کانیون در جایگاه دوم قرار می گیرد.

۷– آبشارهای نیاگارا

niagara

بنا بر گفته مسئولان شهر آبشارهای نیاگارا، هر دقیقه بیش از ۱۶۹ میلیون لیتر آب، به روی آبشارهای هورس شو(نعل اسبی) کانادا (Horseshoe)، می ریزد. با این مقدار آب می توان در عرض ۶۰ ثانیه یک میلیون وان حمام را تا لبه آن پر کرد. اما یک بار در سال ۱۸۴۸، جریان این آب متوقف شد. یک انسداد موقتی در دهانه‌ی رودخانه نیاگارا در فورت اری(Fort Erie)، انتاریو(Ontario)، باعث شد تا جریان خروشان آب به جریانی آرام تبدیل شود.

۸-دیوار بزرگ چین

divar-chin

علی رغم ادعای منابع مختلف، از جمله “Ripley’s Believe It Or Not” در دهه ی ۱۹۳۰، ناسا اعلام کرد دیوار بزرگ چین از کره‌ی ماه دیده نمی شود.

۹- علامت هالیوود

holly-wood

علامت مشهور هالیوود در کالیفرنیا، ابتدا در سال ۱۹۲۳ به عنوان یک بیلبورد عظیم ساخته شد. هری چندلر ناشر نیویورک تایمز این بیلبورد را به منظور تبلیغ و رساندن  قیمت املاک و مستغلات خود به بالاترین قیمت نصب کرد. در آن زمان این علامت به شکل Hollywoodland بود و قرار بود به مدت یک سال باقی بماند. هشت سال بعد، بازدیدکننده‌هایی که رویای هالیوود را درسر می پروراندند از سراسر دنیا به سمت این علامتی که زمانی موقتی بود، جذب شدند.

گالری هنر در بهشت تایلند
ادامه مطلب

۱۰- کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)

sagarda-famiy

کلیسای ساگرادا فامیلیا، مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری بارسلون، اثر پرخرجی است که هنوز در حال ساخت است. ساخت این کلیسا با طراحی گائودی، در سال ۱۸۸۲ شروع شد و تا به امروز ادامه دارد. ساگرادا فامیلیا که تمام بودجه‌ی ساخت آن از خیریه تامین شده است، تبدیل به یکی از شناخته‌ترین سمبل‌های بارسلون شده است.

۱۱- پارک تفریحی والت دیسنی

diny-land

دنیای والت دیسنی، نه تنها محبوب ترین پارک موضوعی اورلندو، فلوریداست، بلکه بزرگترین در دنیا نیز می‌باشد. سرزمینی فریبنده با وجود پارک های موضوعی، هتل ها و سرگرمی زنده که می تواند با شهرهای بسیار بزرگی رقابت کند. در حقیقت، وسعت دنیای دیسنی دو برابر منهتن می باشد. این پارک تفریحی همچنین بزرگترین استخدام کننده در ایالات متحده است که بیش از ۵۰ هزار نفر پشت دروازه‌های جادویی‌اش مشغول به کار هستند.

 

 

 

 

نظرات کاربران