ردانگ

راهنمای سفر به ردانگ؛ مالزی

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

 ردانگ

جنگل نوردی، کوه پیمایی، غواصی، قدم زدن روی شن های سفید ساحلی، لذت از آب های زلال جنوب شرقی آسیا، تنها بخشی از فعالیت های فرح بخش جزیره ی ردانگ است. در این مطلب همه ی چیزهایی که باید برای یک سفر بی نظیر به ردانگ بدانید را برای شما مهیا کرده ایم. با سفرمی همراه باشید.

ردانگ

 

 جغرافیای ردانگ

مجمع الجزایر ردانگ از 9 جزیره تشکیل شده است. این جزایر باهم پارک دریایی پولائو ردانگ را تشکیل می دهند. این پارک دریایی منطقه ای کاملا محافظت شده است. ردانگ در سواحل جنوب شرقی مالزی قرار دارد و شامل جزایر: پولائو ردانگ، پولائو لیما، پولائو پاکو بسار، پولائو کرنگا کسیل،پولائو پاکو کسیل، پولائو کرنگو بسار، پولائو اکورتبو، پولائو لینگ و پولائو پنانگ می شود.

پولائو ردانگ بزرگترین جزیره این پارک آبی است و 42 کیلومتر مربع مساحت دارد و هرساله به علت جاذبه های جالب توجه توریستی، گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.

ردانگ

 

 در ردانگ کجا برویم؟

وجود مناطق بکر طبیعی و هتل ها و ریزورت های متنوع، امکانات تفریحی بسیار زیادی را برای مسافران فراهم کرده است. .

ردانگ

 

 طلوع و غروبی که شبیه هیچ جا نیست

در ردانگ شما با زیباترین مناظر از طلوع و غروب خورشید رو به رو هستید. تصاویری که تا به حال در عمرتان ندیدید. خودنمایی خورشید به هنگام طلوع و غروب خورشید، بی شک به علت آسمان صاف و پاکیزه ی ردانگ اتفاق می افتد. پس در این سفر کمی سحر خیز باشد تا حوالی ساعت 4 صبح بالا آمدن خورشید از سطح زلال و آبی دریا را، به تماشا بنشینید.

خریدی خاطره انگیز در بازارهای تفلیس
ادامه مطلب

ردانگ

 

 پارک دریایی

پارک دریایی پولائو ردانگ، زیست بوم بسیاری از گیاهان و جانوران منحصر به فرد است.

در این جزایر شما با انواع گونه های جانوری مثل مار ماهی، دلقک ماهی، کوسه ماهی و لاک پشت های آبی روبه رو می شوید.

همه ی این موارد امکان بسیاری از تفریحات منحصر به فرد دریایی مثل غواصی،غواصی با اسکوبا، اسنورکیلینگ، قایقرانی، والیبال ساحلی و … را فراهم آورده است.

در پارک دریایی ردانگ به علت تنوع بالای گونه های دریایی، غواصی بسیار پرطرفدار است و سایت های غواصی بسیاری در این منطقه وجود دارد که وظیفه ی آموزش به علاقه مندان به غواصی را برعهده دارند.در این محدوده شما به همراه بچه کوسه ها در زیر آب شنا می کنید.

ذکر این نکته الزامیست که برای حفظ آرامش و بافت طبیعی جزیره، اسکی روی آب و جت اسکی ممنوع است.

ردانگ

 

 جنگل های استوایی ردانگ

جزیره ی ردانگ دارای انواع جنگل های استوایی و جانوران منحصر به فرد بومی این مناطق است.

بنابراین اگر شجاعت قدم زدن در این جنگل های شگفت انگیز و ارتباط نزدیک با حیواناتی مثل انواع خفاش، گوزن، پرندگان، جوندگان و پستانداران بومی را دارید، در جنگل های ردانگ قدم بزنید و از پوشش گیاهی استوایی لذت ببرید.

ردانگ

 

 ملاقات با لاک پشت های غول پیکر

عجیب نیست اگر بگوییم ردانگ خانه ی لاک پشت هاست. در ردانگ با سه گونه ی لاک پشت های سبز، لاک پشت های زیتونی و لاک پشت های پوزه عقابی طرف هستید که در فصول مختلف سال به این ناحیه مهاجرت می کنند.

گردشی یک روزه در استانبول
ادامه مطلب

علاوه بر ارتباط نزدیک با این گونه های خاص و بامزه ی جانوری، می توانید با سر زدن به مرکز مراقبت از نوزادان لاک پشت ها، این موجودات بامزه را از نزدیک ببینید و در فرآیند داوطلبانه ی جمع آوری تخم های لاک پشت شرکت کنید.

ردانگ

 

 غذا، اسپا و سایر مراکز تفریحی ردانگ

از آنجایی که این منطقه دارای هتل ها و اقامتگاه های بسیاری است، جو رقابتی حاکم باعث ارایه ی خدمات تفریحی و گرشگری به بهترین نحو می شود.

جزیره ی ردانگ دارای بهترین سالن های اسپا و رستوران های بین المللی ست. توصیه می کنیم در ردانگ خوردن غذاهای پر ادویه ی مالایی را تجربه کنید.

غذا های ردانگ

ردانگ مانند سایر جزایر مالزی، مهد تفریح های آبی ست. بنابراین اگر علاقه ی ویژه ای به غواصی، پیاده روی در ساحل، کوهنوردی و جنگل نوردی دارید، با بودجه ای محدود می توانید به ردانگ سفر کنید و تعطیلات رویایی خود را در کنار لاک پشت ها و بچه کوسه ها سپری کنید. از طریق سایت سفرمی می توانید بلیط هواپیما ردانگ مالزی و هتل های ردانگ را با ارزان ترین قیمت خریداری کنید و سفری راحت و به صرفه را برای خود رقم بزنید.

نظرات کاربران