اطلاعات مورد نیاز اخذ ویزای روسیه

اطلاعاتی در مورد ویزای روسیه

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۵

اگر نیاز به ویزای مسافرتی روسیه دارید قبل از سفر به این کشور اطلاعات لازم را از کنسولگری محلی روسیه بدست آورید. اکثر گردشگران خارجی برای سفر به خاک این کشور به ویزای مسافرتی نیاز دارند و برخی نیز نیازی به آن ندارند.

ویزای روسیه انواع مختلفی دارد. از جمله اصلی ترین ویزاها می توان به این موارد اشاره کرد: ویزای گردشگری، ویزای تجاری، ویزای بازید و ویزای ترانزیت. میزان اعتبار این ویزاها همان مدت زمان درج شده در دعوتنامه هاست. البته ویزای بازدید از این قاعده مستثنی است و مدت اعتبار آن بیش از سه ماه است.

برای گرفتن ویزای روسیه در کشور خود، باید اوراق ضروری را به کنسولگری روسیه فرستاده و درخواست خود را ثبت کنید.  کنسولگری به منظور صدور ویزای متقاضی  به دعوتنامه ای مبنی بر صدور ویزا نیاز دارد که توسط چندین آژانس مسافرتی  و یا دیگر سازمان های مجاز تحت نظارت وزارت امور خارجه ی روسیه صادر شده باشد. نوع دعوتنامه به نوع ویزای درخواستی بستگی دارد. متداول ترین نوع دعوت نامه ها مربوط به دعوت نامه گردشگری، تجاری و خصوصی می باشد.

دعوت نامه گردشگری

برای گرفتن ویزای گردشگری روسیه به دعوتنامه گردشگری نیاز است. این نوع از دعوت نامه ها شامل 2 سند، یکی تاییدیه گردشگری و دیگری تضمین کننده هتل است. این اسناد شامل اطلاعاتی از چگونگی اقامت شما در کشور روسیه است.

دعوتنامه  تجاری

برای ویزای تجاری نیاز به دعوتنامه تجاری است. این نوع دعوتنامه،  نامه ای رسمی است که توسط وزارت امور خارجه روسیه، نمایندگان محلی آنها  و یا مقامات رسمی محلی در وزارت امور داخلی،  صادر شده اند. این نامه باید شامل مهر رسمی، آدرس قانونی آژانس، امضا و نام شخص بوده و رسما برای دعوت از خارجی ها به خاک روسیه  تهیه شده باشد.

زیباترین مقاصد بهاری دنیا
ادامه مطلب

دعوتنامه خصوصی

دعوتنامه خصوصی از الزامات ویزای خصوصی (ویزا بزای بازدید یا اقامت) روسیه است. این نوع ویزا به خارجی هایی داده می شود که برای بازدید شخصی وارد خاک روسیه شده اند. برای گرفتن این نوع ویزا به گواهی دعوتنامه شخصی از  فردی ساکن روسیه نیاز است. این فرد باید به سازمان ویزا، مهاجرت و ترخیص (OVIR) محلی مراجعه کرده ، فرم متقاضی را گرفته، آن را پر کرده و جهت تایید برای اداره مهاجرت بفرستد. دعوتنامه در عرض 45 روز حاضر می شود.  دعوتنامه باید به همراه دیگر استناد و اوراق مورد نیاز تحویل کنسولگری شود.  بیشتر کنسولگری ها دعوتنامه ارسالی از طریق فکس یا ایمیل را قبول می کنند. گاهی اوقات کنسولگری ها اصل دعوتنامه را درخواست می کند.  در این موارد  اسناد باید از طریق پست فرستاده شوند. توجه داشته باشید که دعوتنامه های خصوصی تنها از طریق نامه نگاری ارسال می شوند. این نوع دعوتنامه ها را نمی توان ایمیل و یا فکس کرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای روسیه

برای اخذ ویزا نیازمند گذرنامه با 7 ماه اعتبار  می باشید. همچنین 2 قطعه عکس رنگی جدید 4*3 که زمینه ی آن سفید و تمام رخ و بدون چرخش سر و شانه باشد. عکس ها ی اسکن شده و یا کوچک مورد تایید سفارت روسیه نمی باشد.

زمان لازم جهت اخذ ویزای عادی حداقل 10 روز کاری است.

  • آدرس سفارت روسیه در تهران

خیابان نوفل‌لوشاتو، شماره ٣۹.

  • شماره تماس

66701161 – 66701162

۶۶٧٢٨٨٧٣ –  ۶۶٧٢٨٨٧۴

  • ساعت کاری

یکشنبه تا پنج‌شنبه ۱۷-۸

ساعات کار قسمت کنسولی سفارت روسیه همه روزه ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۳:۰۰ می باشد.

درخواست ویزا تا ساعت ۱۲:۳۰  پذیرفته می شود.

  • روزهای تعطیل

جمعه،  شنبه، چهارشنبه، یکشنبه

  • آدرس سایت

www.rusembiran.ru

نظرات کاربران