شیلین جنگل های سنگی چین

شیلین، جنگل های سنگی چین

کل : 0

میانگین : 0

چین، پر جمعیت ترین کشور دنیا، در شرق قاره آسیا قرار گرفته است. این کشور زیبا و خوش آب و هوا دارای چشم اندازهای طبیعی بی شماری است که گویی تمامی ندارد. از این رو چین به یکی از پر بازدیدترین کشورهای دنیا بدل گشته و مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است.

شیلین، جنگل های سنگی چین

در این مطلب سفرمی قصد دارد شما را با یکی از خارق العاده ترین پدیده های طبیعی چین یعنیجنگل های سنگی شیلین”(Shilin) آشنا کند.

شیلین، جنگل های سنگی چین

یون نان

یون نان (Yunnan) یکی از استان های جمهوری خلق چین می باشد که در جنوب غربی کشور واقع شده و پایتخت آن کونمینگ (Kunming) است. یون نان در منطقه ای کوهستانی قرار دارد؛ با ارتفاعات بلند از سمت شمال غربی و ارتفاعات کم در جنوب شرقی. بیشتر جمعیت یون نان در بخش شرقی آن زندگی می کنند.

شیلین، جنگل های سنگی چین

در غرب یون نان ارتفاع بالاترین نقاط قله ها تا پایین ترین قسمت دره ها تا ۳۰۰۰ متر متغیر است. یون نان دارای منابع طبیعی غنی و بیشترین تنوع گیاهی در چین است.

شیلین، جنگل های سنگی چین

جنگل سنگی شیلین

اما این شهر یک خصیصه مشهور هم دارد که به آن می بالد؛ توپوگرافی معروف شیلین که به معنای “جنگل سنگی” می باشد. این کوه های سر به فلک کشیده مساحتی بالغ بر سیصد کیلومتر مربع را در بر گرفته اند و در حدود ۲۷۰ میلیون سال قدمت دارند.

شیلین، جنگل های سنگی چین

جنگل سنگی چشم انداز وسیع و معنوی از صخره های کارستی ارائه می دهد. فعالیت های زمین لرزه ای و فرسایش آب و باد در طول هزاران سال این سازه های سنگ آهک را بدین شکل درآورده است. ستون های بزرگ استالاگمیت، ردیف هایی مارپیچ به وجود آورده است که به سادگی می توانید در لا به لای آن گم شوید.

شیلین، جنگل های سنگی چین

  • جاذبه های طبیعی شیلین

شیلین جنگل های سنگی کوچکتری را هم در بر می گیرد که شامل غارها، آبشارها، حوضچه ها، یک دریاچه در کنار جزیره و حتی رودخانه ای زیر زمینی می باشد.

شیلین، جنگل های سنگی چین

  • جاذبه های به ثبت رسیده در میراث جهانی یونسکو

دو بخش کوچکتر از جنگل های سنگی، نایگو (Naigu) و روستای سوگای (Suogeyi Village) قسمت هایی از کارستان جنوبی چین محسوب می شوند که در سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت سیده اند.

شیلین، جنگل های سنگی چین

داستان سنگ آشیما

یکی از برجسته ترین جاذبه های شیلین، سنگ آشیما (Ashima Stone) می باشد. اما داستان این سنگ کمی عجیب و بیشتر شبیه افسانه است. در زمان های گذشته دختری زیبا به نام آشیما بعد از اینکه نتوانست با مردی که دوستش داشت ازدواج کند به جنگل گریخت و پس از آن به سنگ تبدیل شد.

شیلین، جنگل های سنگی چین

هر ساله در ۲۴ ژوئن مردم محلی، جشنواره باستانی و مورد احترام مشعل را در شیلین برگزار می کنند. این جشنواره شامل بخش های مختلفی از نمایش های مرسوم از قبیل کشتی، گاو بازی، اژدها بازی، رقص شیر و … می شود.

نظرات کاربران