سفر به آسیای جنوب شرقی

جنوب شرقی آسیا؛ بهشتی برای گردشگران

کل : 12

میانگین : 4.58

تاریخ انتشار: جمعه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۵

در این مقاله به ارائه ۹ دلیل برای اینکه چرا آسیای جنوب شرقی بهشتی برای گردشگران است، می پردازیم. تردیدی نیست که شهرهای اروپایی زیباترین شهرها در جهان هستند، اما این مسئله فقط زیبایی نیست. برای افراد چندان آشکار نیست که با سفر به آسیای جنوب شرقی می توانند تمام روز را با هزینه ای کمتر از هزینه اجاره یک تخت در پاریس سپری کنند. چنین موقعیت هایی زمانی که با کمبود بودجه مالی مواجه هستید و در عین حال نیز نمی خواهید فرصت تفریح و سرگرمی را از دست بدهند، بسیار ایده آل است. این دقیقاً همان فرصتی است که با سفر به آسیای جنوب شرقی به آن دست خواهید یافت.

اگر شما هم حداقل از کمی احساس ماجراجویانه برخوردارید، سفر به آسیای جنوب شرقی انتخاب مناسبی است. به ویژه اگر اخیراً نیز با کمبود بودجه نیز مواجه شدید. اغلب وقتی سخن از آسیای جنوب شرقی باشد کشورهای تایلند، ویتنام، کامبوج، لائوس، و برمه در خاطر می آید. در حالی که مالزی، سنگاپور، اندونزی، و فیلیپین هم جزو دسته بندی این منطقه قرار می گیرند. البته باید در گزینش و انتخاب کشور مورد نظر نیز کمی دقت نمود. سایر کشورهای همسایه از جمله هند، نپال و بنگلادش نیز مکان های جذابی هستند. پس کمی بیشتر پرسش و جستجو کنید.

با بودجه مالی متوسط و کم سازگاری بیشتری دارد

برای برخی افراد این گزینه نسبت به سایر موارد در بالاترین اولویت قرار دارد. برای برخی دیگر هزینه های کمتر صرفاً یک سود اضافی به حساب می آید. لازم به ذکر است که به محض ورود به منطقه ای از آسیای جنوب شرقی متوجه تفاوت چشمگیر در هزینه های سفر با اروپا خواهید شد. در بسیاری از کشورهای آسیای جنوب شرقی، به ویژه در کشورهایی همچون ویتنام و لائوس قیمت ها در سطح بسیار پایینی قرار دارد. به طوری که در اغلب اوقات به راحتی قادر خواهید بود تنها با صرف ۱۰ تا ۱۵ دلار یک روز کامل را پشت سر بگذارید.

در اروپا به ازای ۶ دلار آمریکایی نهایتاً یک تخت در مسافرخانه ای گیر میاورید. در حالی که در آسیای جنوب شرقی تنها با پرداخت شبی ۱۰ دلار می توانید یک اتاق شخصی با امکانات را به راحتی اجاره کنید. برای گردشگران و افرادی که به دور دنیا سفر می کنند، هزینه کمتر سفر یعنی می توانند مدت طولانی تری در سفر باشند. همین طور می توانند تعداد سفرهای شان را بیشتر کنند.

پایین تر بودن هزینه ها فقط در مورد مقصد سفر نیست. هزینه بلیط هواپیما نیز به این مسیرها ارزان تر است. البته بلیط پرواز از اروپا و آمریکا به آسیای جنوب شرقی کمی پرهزینه است. با این حال باز هم سفر برای اروپایی ها و آمریکایی ها ارزان است چون هنوز هزینه رزرو هتل پایین است.

شهربازی های مهیجی که ضربان قلب شما را بالا می برند!
ادامه مطلب

 

جاذبه های تاریخی آسیای جنوب شرقی

 

تجربه خوردن غذای متنوع، تازه و رنگارنگ

غذاهای آسیایی بسیار ارزان هستند و تنوع بسیار زیادی نیز دارند. به گونه ای که احتمالاً در تمام طول زندگی خود فرصت چشیدن طعم آن ها را نخواهید داشت. غذاهای بسیار خوشمزه و لذیذی که در خیابان های بانکوک به فروش می رسد، خوراک های جور واجور ویتنام، کاری مالزی و سوپ کامبوجی (ساملور کورکو samlor korko)، غذاهای خوشمزه ای هستند که تا به حال در طول زندگی طعم آن ها را تجربه نکرده اید. در واقع، صرفاً چشیدن طعم غذاهای آسیایی به حق ارزش آن را دارد تا برنامه ای برای سفر به این منطقه ترتیب دهید. هیچ جای دیگر جهان خوراک هایی به تنوع، تازگی، رنگارنگی، و خوش طعمی غذاهایی که در این منطقه یافت می شود، نخواهید یافت.

امکانات آسان برای جابجایی

در کشورهای آسیای جنوب شرقی هزینه های جابجایی و حمل و نقل بسیار ارزان است. در اروپا هزینه های این جابجایی بسیار بالا است، به همین دلیل است که کشورهای آسیای جنوب شرقی یکی از آسان ترین و ارزان ترین مقاصد برای سفر است. شرکت های هواپیمایی بسیار زیادی وجود دارند که بلیط های ارزان قیمتی را ارائه می کنند. همچنین شبکه های ریلی قطار و اتوبوس های راحت و مناسبی برای جابجایی مسافران در نظر گرفته شده است. همه این ها امکان گشت و گذار و جابجایی در این منطقه را اغلب با پرداخت تنها چند دلار فراهم می کند. علاوه بر این، زیرساخت هایی بسیار قوی برای راهنمایی مسافران خارجی در رزرو بلیط و جابجایی از یک مکان به مکان دیگر نیز فراهم شده است. رزرو تور شهری نیز گزینه ای است که به راحتی به آنن دسترسی خواهید داشت.

کشورهایی با زیباترین سواحل در جهان

زیباترین سواحل جهان در کشورهای آسیای جنوب شرقی قرار دارد. این سواحل از مناظر بسیار زیبایی برخوردار است و تمام امکانات لازم و ضروری نیز در آن وجود دارد. امکانات بسیار زیادی همچون قفسه های قفل دار برای نگهداری وسائل شخصی و رختکن. شن های ساحل ها کاملاً تمیز هستند. همچنین ساحل های دریا از یک سو با آب های فیروزه ای رنگ و از سوی دیگر با مناظر سرسبز و باشکوهی احاطه شده است.

زمانی که هیچ بادی نمی وزد، آب دریا به قدری ساکن و آرام است که اقیانوس تقریباً شبیه یک استخر بزرگ می شود. به همین دلیل فصل تفریح در ساحل هرگز تمام نمی شود، گویی همواره تمام وقت تابستان است. هر فصل از سال که باشد به راحتی می توانید در آب های کریستالی دریا به غواصی بروید. همین طور می توانید فقط در تختخواب ننو مانندی در ساحل به استراحت بپردازید. با این اوصاف حتماً ترجیح می دهید که یک روز کامل در این سواحل بگذرانید.

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت با خانواده
ادامه مطلب

امکان بازدید از آثار تاریخی برجای مانده از تمدن های قدیمی

برخی از کهن ترین تمدن ها در آسیای جنوب شرقی در شهرهایی همچون آنگکور، جاوانز و چمپا ایجاد شده اند. از بسیاری از این تمدن های کهن آثار تاریخی، مجسمه ها، و بقایای بسیار ویژه ای برجای مانده است. با سفر به این مناطق می توانید از معابد پاگودا در شهر قدیمی باگان دیدن کنید. در مورد بقایای آنگکور وات بررسی و کاوش کنید. در کنار هزاران معبد تاریخی در سراسر آسیای جنوب شرقی که تا به امروز به خوبی حفظ شده اند قدم بزنید. علی رغم این که در این منطقه، فرهنگ و جامعه مدرن نیز در حال ظهور است ولی مناطقی همچنان با گذر زمان ثابت باقی مانده اند.

 

دیدنی های منحصر به فرد آسیای جنوب شرقی

 

کشورهایی با فرهنگی غنی و سنت ها، زبان ها و سبک زندگی بسیار متفاوت

فرهنگ موجود در کشورهای آسیای جنوب شرقی به طرز قابل توجهی تحت تأثیر فرهنگ کشورهای استعماگر آن ها همچون چین، هند، و بسیاری از کشورهای اروپایی قرار دارد. بنابراین، بدیهی است که چنین تنوعی در فرهنگ این کشورها را نمی توان در یک پاراگراف خلاصه کرد. فرهنگ کشورهای لائوس، کامبوج، برمه و تایلند در مواردی مختلفی تحت تأثیر فرهنگ چین و هند قرار دارد. کشورهای مالزی، برونئی و اندونری نیز تحت تأثیر کشورهای چین و هند نیز قرار دارد ولی با این وجود بیشترین تعداد مسلمان را در خود جای داده است. کشور ویتنام بیشترین تأثیرپذیری را از فرهنگ چین داشته است. فرهنگ مردم کشور تیمور شرقی (East Timor) نیز به طرز چشمگیری تحت تأثیر فرهنگ پرتغالی و مالایو (Malays) قرار دارد.

از متفاوت ترین فرهنگ ها می توان به فرهنگ سنگاپور و فیلیپین اشاره کرد که کمترین تأثیر را از هند، مکزیک، و سایر کشورهای اروپایی پذیرفته است. این خود موجب شده است تا این مناطق، غرب گراترین کشورها در این منطقه به حساب آیند. در این منطقه جغرافیایی نسبتاً کوچک، سنت ها، زبان ها و سبک زندگی بسیار متفاوتی وجود دارد. با وجود اینکه مدرنیته در این منطقه با سرعت بسیاری در حال گسترش است، اما مردم آداب و آیین های تاریخی خود را حفظ کرده اند. به همین دلیل یافتن فرصت هایی برای آگاهی از فرهنگ های اصیل به هیچ وجه دشوار نیست.

وجود مناطق بکر و آرام برای دوست داران آرامش

باوجود اینکه در سراسر آسیای جنوب شرقی مکان های گردشگری بسیاری وجود دارد، اما با این حال هنوز هم مناطق بکر و دست نخورده دیده می شود. این مناطق هیچ شباهتی به مکان های گردشگری شلوغ و پر ازدحام ندارند. بنابراین اگر شما عاشق ماجراجویی هستید و یا خواهان تنهایی و سکوت می توانید به مناطق کمی دورتری سفر کنید. در این مناطق می توانید سبک زندگی بسیار متفاوتی را از آنچه که در شهرها دیده اید تجربه کنید. هنوز مکان های بکر بسیار زیادی برای گردشگران وجود دارد پس تا قبل از آنکه که این مناطق به مکان های گردشگری تبدیل شوند سفری به آن ترتیب دهید.

بهترین مقاصد برای تماشای شفق قطبی
ادامه مطلب

 

طبیعت بکر آسیای جنوب شرقی

 

مردمی خون گرم و مهمان نواز

مردم آسیای جنوب شرقی به شوخ طبعی، مهربانی، آرامش، مهمان نوازی، روشنفکری، خونسردی، خوش برخوردی، و صمیمیت مشهور هستند. در این مناطق مردم اغلب بر این باورند که باید در لحظه از زندگی لذت برد. به باور آن ها نباید مشکلات را چندان جدی گرفت که این لذت و شادمانی از بین برود. حتی با وجود مدرن و امروزی بودن، اما با این حال نشانی از این احساس مثبت خواهید یافت. اغلب گردشگران این مناطق، دست کم یک بار تجربه دعوت به شام سال جدید یا شرکت در مهمانی عروسی را داشته اند.

محیطی که در آن همه چیز به سرعت در حال تغییر است

افزایش جمعیت، پیوند با فناوری جدید و تأثیر پذیری از کشورهای خارجی، همگی بر کشورهای آسیای جنوب شرقی تأثیر گذاشته است. روز به روز همه چیز به سرعت در حال تغییر است. تمام جنبه های فرهنگی و چشم اندازهای فیزیکی همواره در حال تغییر هستند. اینکه این موضوع چه تأثیراتی بر آسیای جنوب شرقی خواهد داشت، هنوز برای ما مشخص نیست. آنچه که از آن مطمئن هستیم آن است که در ۱۰ سال آینده این منطقه با این چیزی که الان مشاهده می کنید کاملاً متفاوت خواهد بود. شمار میهمانی های تکنو در حال افزایش است. فناوری های الکترونیکی مدرن همه جا یافت می شود، سامانه حمل و نقل مدرن شده است و غیره. این ها همگی بیانگر آن است که این مناطق به سرعت در حال تغییر هستند.

نظرات کاربران