جنوب شرقی آسیا-آسیا-آسیا جنوب شرقی-سفر به آسیا-تایلند-گردشگری تایلند-مالزی-سنگاپور

جنوب شرقی آسیا؛ بهشتی برای گردشگران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

در این مقاله به ارائه ۹ دلیل برای اینکه چرا آسیای جنوب شرقی بهشتی برای گردشگران محسوب می شود می پردازیم.تردیدی نیست که شهرهای اروپایی زیباترین شهرها در جهان هستند، اما این مسئله برای افراد چندان آشکار نیست که با سفر به آسیای جنوب شرقی می توانند تمام روز را با هزینه ای کمتر از هزینه اجاره یک تخت در مسافرخانه ای در پاریس پشت سر بگذارند. چنین موقعیت هایی زمانی در زندگی افراد ایجاد می شود که آن ها با کمبود بودجه مالی مواجه هستند و در عین حال نیز نمی خواهند فرصت تفریح و سرگرمی را از دست بدهند، بنابراین به یک راه مقرون به صرفه و کم خرج تر برای این کار نیازمند هستند. این دقیقاً همان فرصتی است که با سفر به آسیای جنوب شرقی به آن دست خواهید یافت.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که حداقل از کمی احساس ماجراجویانه برخوردارند، و به ویژه اگر اخیراً نیز با کمبود بودجه نیز مواجه شدید، پس آسیای جنوب شرقی احتمالا فرصت بهتری برای تعطیلات بعدی به حساب می آید. اغلب وقتی سخن از آسیای جنوب شرقی باشد کشورهای تایلند، ویتنام، کامبوج، لائوس، و برمه در خاطر می آید اما مالزی، سنگاپور، اندونزی، و فیلیپین هم جزء دسته بندی این نوع کشورها قرار می گیرند. البته باید در گزینش و انتخاب کشور مورد نظر نیز کمی دقت نمود. سایر کشورهای همسایه از جمله هند، نپال و بنگلادش نیز مکان های جذابی هستند. پس کمی بیشتر پرسش و جستجو کنید. در این مقاله ۹ دلیل ارائه شده است برای اینکه چرا آسیای جنوب شرقی از سایر نقاط جهان برای مسافرت بهتر است.

۱٫ با بودجه مالی شما سازگاری بیشتری دارد

برای برخی افراد این گزینه نسبت به سایر موارد در بالاترین اولویت قرار دارد، ولی برای برخی دیگر صرف هزینه های کمتر صرفاً یک سود اضافی به حساب می آید، اما لازم به ذکر است که به محض ورود به منطقه ای از آسیای جنوب شرقی متوجه تفاوت چشمگیر در هزینه های سفر به اروپا و آسیای جنوب شرقی خواهید شد. در بسیاری از کشورهای آسیای جنوب شرقی، به ویژه در کشورهایی همچون ویتنام و لائوس ( و یا تقریباً تمام منطقه آسیای جنوب شرقی) قیمت ها در سطح بسیار پایینی قرار دارد به طوری که در اغلب اوقات به راحتی قادر خواهید بود تنها با صرف ۱۰ تا ۱۵ دلار یک روز کامل را پشت سر بگذارید. به جای آنکه در اروپا به ازای ۶ دلار آمریکایی نهایتاً یک تخت در مسافرخانه ای گیر بیاورید، در کشورهای آسیای جنوب شرقی تنها با پرداخت شبی ۱۰ دلار آمریکایی می توانید یک اتاق شخصی با امکانات وای فای داخلی، یخچال کوچک، و یک تخت بزرگ و راحت را به راحتی اجاره کنید. برای گردشگران و افرادی که به دور دنیا سفر می کنند، هزینه کمتر سفر یعنی اینکه آن ها می توانند مدت طولانی تری در سفر باشند. اگرچه بلیط پرواز از اروپا و آمریکا به آسیای جنوب شرقی کمی پرهزینه است ولی با پرداخت کمی هزینه بیشتر برای خرید بلیط در عوض می توانید از فرصت اقامت در مقصدی ارزان تر بهره مند شوید. علاوه بر این در این کشورها با فرهنگ فوق العاده افراد آشنا شده و غذای بسیار عالی، و ارزش بسیار زیاد پول را نیز تجربه خواهید کرد.

۲٫ تجربه خوردن غذای متنوع، تازه، رنگارنگ، و خوش طعم

غذاهای آسیایی بسیار ارزان هستند و تنوع بسیار زیادی نیز دارند به گونه ای که احتمالاً در تمام طول زندگی خود فرصت چشیدن طعم آن ها را نخواهید داشت. غذاهای بسیار خوشمزه و لذیذی که در خیابان های بانکوک به فروش می رسد، خوراک های جور واجور ویتنام، کاری مالزی و سوپ کامبوجی (ساملور کورکو samlor korko)، غذاهای خوشمزه ای هستند که تا به حال در طول زندگی طعم آن ها را تجربه نکرده اید. در واقع، صرفاً چشیدن طعم غذاهای آسیایی به حق ارزش آن را دارد تا برنامه ای برای سفر به این منطقه ترتیب دهید. هیچ جای دیگر جهان خوراک هایی به تنوع، تازگی، رنگارنگی، و خوش طعمی غذاهایی که در این منطقه یافت می شود، نخواهید یافت.

۳٫ امکانات آسان برای جابجایی

در کشورهای آسیای جنوب شرقی هزینه های جابجایی و حمل و نقل بسیار ارزان بوده ( اگرچه همیشه این طور نخواهد بود)، و بسته به بودجه شما گزینه های زیادی برای این کار وجود دارد. در اروپا ( کشورهای غربی) هزینه های این جابجایی بسیار بالا است، به همین دلیل است که کشورهای آسیای جنوب شرقی یکی از آسان ترین و ارزان ترین مقاصد برای سفر است. شرکت های هواپیمایی بسیار زیادی وجود دارند که بلیط های ارزان قیمتی را ارائه می کنند و همچنین شبکه های ریلی قطار و اتوبوس های راحت و مناسبی برای جابجایی مسافران در نظر گرفته شده است، همه این ها امکان گشت و گذار و جابجایی در این منطقه را اغلب با پرداخت تنها چند دلار فراهم می کند. علاوه بر این، زیرساخت هایی بسیار قوی برای راهنمایی مسافران خارجی در رزرو بلیط و جابجایی از یک مکان به مکان دیگر نیز فراهم شده است.

۴٫ کشورهایی با زیباترین سواحل در جهان

زیباترین سواحل جهان در کشورهای آسیای جنوب شرقی قرار دارد. این سواحل ازمناظر بسیار زیبایی برخوردار بوده و تمام امکانات لازم و ضروری نیز در آن وجود دارد: امکانات بسیار زیادی همچون قفسه های قفل دار برای نگهداری وسائل شخصی و رختکن. شن های ساحل ها کاملاً تمیز هستند. همچنین ساحل های دریا از یک سو با آب های فیروزه ای رنگ و از سوی دیگر با مناظر سرسبز و باشکوهی احاطه شده است. زمانی که هیچ بادی نمی وزد، آب دریا به قدری ساکن و آرام است که اقیانوس تقریباً شبیه یک استخر بی نهایت بزرگ می شود. به همین دلیل فصل تفریح در ساحل هرگز تمام نمی شود، گویی همواره تمام وقت تابستان است. هر فصل از سال که باشد به راحتی می توانید در آب های کریستالی دریا به غواصی و یا غواصی اسکوبا بروید و یا فقط در تختخواب ننو مانندی در ساحل به استراحت بپردازید و دوستانتان را که از سرمای زمستان رنج می برند به یاد آورید. با این اوصاف حتماً ترجیح می دهید که یک روز کامل در این سواحل بگذرانید.

۵٫ امکان بازدید از آثار تاریخی برجای مانده از تمدن های قدیمی

برخی از کهن ترین تمدن ها در آسیای جنوب شرقی در شهرهایی همچون آنگکور، جاوانز و چمپا ایجاد شده اند. از بسیاری از این تمدن های کهن آثار تاریخی، مجسمه ها، و بقایای بسیار ویژه ای برجای مانده است. با سفر به این مناطق می توانید از معابد پاگودا در شهر قدیمی باگان دیدن کنید، در مورد بقایای آنگکور وات بررسی و کاوش کنید، و یا در کنار هزاران معبد تاریخی در سراسر آسیای جنوب شرقی که تا به امروز به خوبی حفظ شده اند قدم بزنید. علی رغم این که در این منطقه، فرهنگ و جامعه مدرن نیز در حال ظهور است ولی مناطقی نیز در این کشورها وجود دارد که با گذر زمان همواره ثابت و پابرجا باقی مانده است.

۶٫ کشورهایی با فرهنگی غنی و سنت ها، زبان ها و سبک زندگی بسیار متفاوت

فرهنگ موجود در کشورهای آسیای جنوب شرقی به طرز قابل توجهی تحت تأثیر فرهنگ کشورهای استعماگر آن ها همچون چین، هند، و بسیاری از کشورهای اروپایی قرار دارد. بنابراین، بدیهی است که چنین تنوعی در فرهنگ این کشورها را نمی توان در یک پاراگراف خلاصه کرد. فرهنگ کشورهای لائوس، کامبوج، برمه و تایلند در مواردی همچون ایمان، فرهنگ عامه، زبان، و طریقه نوشتار تا حد زیادی تحت تأثیر فرهنگ چین و هند قرار دارد. کشورهای مالزی، برونئی و اندونری نیز تحت تأثیر کشورهای چین و هند نیز قرار دارد ولی با این وجود بیشترین تعداد مسلمان را در خود جای داده است. کشور ویتنام بیشترین تأثیرپذیری را از فرهنگ چین داشته است. فرهنگ مردم کشور تیمور شرقی (East Timor) نیز به طرز چشمگیری تحت تأثیر فرهنگ پرتغالی و مالایو (Malays) قرار دارد. از متفاوت ترین فرهنگ ها می توان به فرهنگ سنگاپور و فیلیپین اشاره کرد که کمترین تأثیر را از هند، مکزیک، و سایر کشورهای اروپایی پذیرفته است، و این خود موجب شده است تا این مناطق، غرب گراترین کشورها در این منطقه به حساب آیند. در این منطقه جغرافیایی نسبتاً کوچک، سنت ها، زبان ها، سبک زندگی، مدها، عقاید و آداب و رسوم بسیار متفاوتی وجود دارد که می توان به تحقیق و کاوش درباره آن پرداخت. با وجود اینکه مدرنیته در این منطقه با سرعت بسیاری در حال گسترش است، مردم آسیای جنوب شرقی در حفظ آداب و آیین های تاریخی خود سخت تلاش می کنند، به همین دلیل یافتن فرصت هایی برای آگاهی از فرهنگ های اصیل به هیچ وجه دشوار نیست.

۷٫ وجود مناطق بکر و آرام برای دوست داران آرامش

باوجود اینکه در سراسر آسیای جنوب شرقی مکان های گردشگری بسیاری وجود دارد، اما با این حال هنوز هم مناطق بکر و دست نخورده بسیاری وجود دارد که تا به حال گردشگران به آن مکان ها سفر نکرده اند. این مناطق هیچ شباهتی به مکان های گردشگری شلوغ و پر ازدحام ندارند بنابراین اگر شما عاشق ماجراجویی هستید و یا خواهان تنهایی و سکوت می توانید به مناطق کمی دورتری سفر کرده و سبک زندگی بسیار متفاوتی را از آنچه که در شهرها دیده اید تجربه کنید. هنوز مکان های بکر بسیار زیادی برای گردشگران وجود دارد پس تا قبل از آنکه که این مناطق به مکان های گردشگری تبدیل نشده اند سفری به آن ترتیب دهید.

۸٫ مردمی خون گرم و مهمان نواز

مردم آسیای جنوب شرقی به شوخ طبعی، مهربانی، آرامش، مهمان نوازی، روشنفکری، خونسردی، خوش برخوردی، و صمیمیت مشهور هستند. در این مناطق مردم اغلب بر این باورند که باید در لحظه از زندگی لذت برد، و نباید مشکلات را چندان جدی گرفت که این لذت و شادمانی از بین برود. حتی با وجود اینکه بسیاری از این کشورها در فضایی مدرن و امروزی قرار دارند، اما با این حال تقریباً به هر منطقه ای که سفر کنید، نشانی از این احساس مثبت خواهید یافت. اغلب بازدیدکنندگان و گردشگرانی که بخش عمده ای از وقت خود را در این منطقه می گذارنند، دست کم یک بار تجربه دعوت به شام سال جدید در ویتنام و یا شرکت در مهمانی عروسی در لائوس، و یا شاید صرفاً یک گفتگوی بسیار جالب با یک راننده توک توک (موتور سه چرخه) در کامبوج را داشته باشند.

۹٫ محیطی که در آن همه چیز به سرعت در حال تغییر است

افزایش جمعیت، پیوند با فناوری جدید و تأثیر پذیری از کشورهای خارجی، همگی بر کشورهای آسیای جنوب شرقی تأثیر گذاشته است. روز به روز همه چیز به سرعت در حال تغییر است. تمام جنبه های فرهنگی و چشم اندازهای فیزیکی همواره در حال تغییر هستند. اینکه این موضوع چه تأثیراتی بر آسیای جنوب شرقی خواهد داشت، هنوز برای ما مشخص نیست. اما آنچه که از آن مطمئن هستیم آن است که در ۱۰ سال آینده این منطقه با این چیزی که الان مشاهده می کنید کاملاً متفاوت خواهد بود. شمار میهمانی های تکنو در حال افزایش است؛ فناوری های الکترونیکی مدرن همه جا یافت می شود، سامانه حمل و نقل مدرن شده است و غیره. این ها همگی بیانگر آن است که این مناطق به سرعت در حال تغییر هستند.

http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران