موزه روسی سنت پترزبورگ

موزه روسی سنت پترزبورگ؛ اولین موزه دولتی هنرهای روسی

کل : 1

میانگین : 1

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۶

موزه روسی سنت پترزبورگ؛ اولین موزه دولتی هنرهای روسی در کشور روسیه است. کار ساخت این موزه در سال 1895، به دستور امپراطور نیکولاس دوم به عنوان یادبودی از الکساندر سوم (پدر نیکولاس دوم) در شهر سنت پترزبورگ آغاز شد. سرانجام این موزه در تاریخ هفتم مارس سال 1898 بازگشایی گردید.

در ادامه همراه با سفرمی به جزئیات اولین موزه دولتی هنرهای روسی می پردازیم.

موزه روسی سنت پترزبورگ

موزه روسی سنت پترزبورگ

موزه روسی

موزه روسی شهر سنت پترزبورگ، یکی از بزرگترین موزه‌های کشور روسیه است. در این موزه کلکسیونی از 400 هزار اثر در معرض نمایش عموم است. موزه روسی مجموعه آثاری از تمام مکاتب اصلی هنر روسی متعلق به قرن نهم تا بیستم را در خود جای داده است. به همین دلیل این موزه گنجینه منحصربفردی از آثار هنری، فرهنگی و آموزشی به حساب می‌آید. موزه روسی به منظور فروش ارزشمندترین آثار هنری موجود در آن، در مزایده‌های بین‌المللی شرکت داشته است. کلکسیون آثار گردآوری شده در این موزه همچنان در حال افزایش است.

state-russian-museum-st-petersburg-russia

موزه روسی سنت پترزبورگ

آثار هنری موجود در موزه روسی

از جمله آثار هنری موجود در این موزه می‌توان به نقاشی‌های قدیمی روسی، صنایع دستی سنتی روسیه، نقاشی‌های متعلق به قرن هجدهم تا بیستم، مجسمه‌ها، طراحی‌ها، نقاشی‌های آبرنگی، آثار چاپی، هنر تزئینی، سکه‌شناسی، و نقاشی‌های مدرن اشاره کرد. ارزشمندترین مجموعه آثار این موزه، شامل کلکسیونی از آثار باستانی کهن روسیه است که تعداد آن به بیش از 18 هزار اثر می‌رسد.

این موزه کلکسیونی از نسخه‌های کپی شده از نقاشی‌های دیواری متعلق به قرون وسطی و مجموعه‌ای از هنر خیاطی کهن روسیه، و نیز تمثال‌هایی از حضرت عیسی و حضرت مریم را در خود جای داده است. یکی از مجموعه آثار منحصربفرد این موزه، کلکسیون آثار هنری متعلق به استادانی همچون لویتسکی (Levitsky)، راکوتاف (Rokotov)، بریولاو (Briullov)، آیوازوفسکی (Aivazovsky) و بسیاری استادان دیگر است.

خاطرات برفی خود را در کشور رویایی اسپانیا رقم بزنید
ادامه مطلب

موزه روسی سنت پترزبورگ

موزه روسی سنت پترزبورگ

محل نمایشگاه اصلی موزه روسی

نمایشگاه اصلی موزه روسی در کاخ‌های میکائلوفسکی (Mikhailovsky Palace) و بِنوا وینگ (Benois Wing) که قسمتی از مجموعه کاخ‌های این موزه به حساب می‌آیند، قرار دارد. موزه روسی فعالیت های نمایشگاهی گسترده‌ای را در داخل و خارج از خاک این کشور هدایت و رهبری می‌کند.

موزه روسی سنت پترزبورگ

علاوه بر کاخ میکائلوفسکی و کاخ بِنوا راسی وینگ؛ کاخ مرمر (Marble Palace)، کاخ استرانگانوف (Stroganov Palace)، قلعه میکائلوفسکی (Mikhailovsky Castle)، و پارک‌های منحصربفرد سامِر گاردن (Summer Garden: باغ تابستانی) و کاخ تابستانی پتر اول (Summer Palace of Peter I) و باغ میکائلوفسکی نیز در حیطه املاک تحت تملک این موزه قرار دارد.

نظرات کاربران