سوغاتی‌های عجیب

با عجیب ترین سوغاتی های کشورها آشنا شوید!

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۷

سوغاتی‌های عجیب کشورهای مختلف

خرید سوغاتی یکی از لذت‌های اصلی سفر است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند قسمتی از برنامه ی سفر خود را به گشت‌وگذار در مراکز خرید اختصاص دهند. بر طبق نظرسنجی که به‌تازگی توسط انجمن صنایع گردشگری آمریکا صورت گرفته است، 63 درصد از گردشگران قسمتی از وقت خود را به خرید سوغاتی اختصاص می‌دهند و 20 درصد از این افراد بیش از 500 دلار از کل بودجه‌ی سفرشان را برای این کار صرف می‌کنند.

سوغاتی های عجیب

حتی اگر حوصله‌ی گشت‌وگذار در مراکز خرید شلوغ را نداشته باشید، بعید است از سفرهایتان سوغاتی کوچکی به همراه نیاورید. سوغاتی‌ها در واقع نمادی از فرهنگ و باورهای یک منطقه و یادآور لحظات به یادماندنی سفر است و می تواند مرهم کوچکی برای دلتنگی تان باشد.

سوغاتی های عجیب

در این مطلب می خواهیم سری به سوغاتی‌های عجیب کشورهای مختلف، بزنیم، سوغاتی‌هایی که حتی فکر کردن به آن ها تجربه ی عجیبی ست چه برسد به امتحان کردنشان!

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید تا با سوغاتی های عجیب کشورها آشنا شوید.

شربت قیر، فنلاند

نگران نباشید، قرار نیست یک لیوان از مایعِ آسفالت کف خیابان را بنوشید! بلکه با شربتی سرو کار دارید که ظاهر و البته طعم آن تا حدودی به قیر های کف خیابان شباهت دارد!

شربت قیر یا terva از سوغاتی‌های عجیب کشورهای مختلف دنیا است که از شیره ی نوعی درخت کاج تشکیل شده است از آنجایی که رنگ این شربت سیاه است و طعم دودیِ قوی و تلخی دارد با نام شربت قیر شناخته می شود. فنلاندی ها از این طعم دهنده در بسیاری از غذا ها و دسرهای خود استفاده می کنند. از جمله محبوب ترین خوراکی هایی که با شربت قیر تهیه می شود می توان به پنکیک، بستنی و انواع نوشیدنی ها اشاره کرد.

قلعه رومیان آنتالیا، همچون فانوسی دریایی
ادامه مطلب

شربت قیر در فنلاند

اما اگر نمی توانید خود را برای خرید و امتحان کردن این سوغاتی نامعقول راضی کنید اصلاً نگران نباشید چون می توانید به جای این شربت عجیب و غریب، صابون قیر را تهیه کنید!

شربت قیر در فنلاند

هزینه ی خرید صابون 3 دلار و یک بطری شربت 8 دلار است. این سوغاتی‌های عجیب را می توانید در همه ی سوپرمارکت های فنلاند به راحتی پیدا کنید و به عنوان یادگاری در گوشه ای از خانه نگهداری کنید.

صابون قیر

کیت کت با طعم چای سبز، ژاپن

بی‌شک ژاپن کشورِ خوراکی های نامعقول است. پس عجیب نیست اگر خریدهای شما در ژاپن از جمله عجیب ترین سوغاتی‌های کشورهای مختلف، از آب درآید!

کیت کت با طعم چای سبز، ژاپن

کیت کت یکی از معروف ترین شکلات های دنیا است که توسط شرکت نستله تولید می شود و طعم بی نظیر آن دلِ طرفداران بسیاری را برده است؛ اما اگر فکر می کنید کیت کت در همه جای دنیا با بسته‌بندی‌های قرمز و طعم استاندارد به فروش می رسد، سخت در اشتباهید، چون شما می توانید عجیب ترین طعم های آن را در ژاپن پیدا کنید. یکی از این طعم ها، چای سبز است؛ یعنی ویفر های ترد کیت کت به جای اینکه با شکلات پوشیده شده باشند در پوششی از چای سبز قرار دارند، همچنین در ژاپن می توانید طعم های دیگر کیت کت مانند شربت افرای سفید، خربزه و کدوتنبل را هم پیدا کنید.

کیت کت با طعم چای سبز، ژاپن

ژاپن همچنین یکی دیگر از عجیب‌ترین سوغاتی‌های کشورهای مختلف را به خود اختصاص داده است که بانام شکلات لارو شناخته می شود، البته خوشبختانه این شکلات ها از کرم های کوچک واقعی تشکیل نشده و محتویات آن شامل شکلات، کرن فلکس و ماهی مرکب خشک شده است، پس در سفر به ژاپن با خیال راحت، یکی از آن ها را در دهانتان بگذارید!

8 دیدنی که در استکهلم باید دید !
ادامه مطلب

شراب مار، ویتنام

حتی تصور این‌که یک مار بزرگ کبرا از پشت بطری شیشه ای، به شما زل زده باشد ترسناک است، چه برسد به این‌که بخواهید محتویات آن را سر بکشید.

شراب مار

ویتنامی‌ها با قرار دادن یک مار کبری بزرگ در شیشه ی شراب یکی از سوغاتی‌های عجیب کشورهای مختلف دنیا را تولید کرده اند. آن ها معتقدند الکل، زهرمار را خنثی می کند و خواص اعجاب‌آوری به این نوشیدنی می دهد که می تواند به عنوان یک مسکن قوی عمل کند. قیمت هر بطری شراب مار در حدود 25 دلار است.

شراب مار

کلاه Qiviut Nachaq، آلاسکا

یکی از سوغاتی‌های عجیب آلاسکا ، Qiviut Nachaq؛ در واقع کلاهی است که از پشم های نوعی گاو نر که بومی این منطقه است، بافته می شود و به گفته مردمان این منطقه یکی از گرم ترین پوشش های تمامِ کره ی زمین است.

کلاه Qiviut Nachaq، آلاسکا

این کلاه ها توسط زنان محلی و با الگوهای خاصی بافته می شوند. در سفر به آلاسکا می توانید با سر زدن به کلبه ها یا فروشگاه های کوچک محلی، یکی Qiviut Nachaq را از آن خود کنید.

کلاه Qiviut Nachaq، آلاسکا

آب عمق دریا، هاوایی

این شما و این یکی از سوغاتی‌های عجیب کشورهای مختلف دنیا، آب عمق دریا!

آب عمق دریا هاوایی

آب عمق دریا در بسته‌بندی‌های پلاستیکی با قیمتی بین 2.5 تا 6 دلار در هاوایی به فروش می رسد و به عمق 3000 فوتی اقیانوس آرام تعلق دارد. این آب کاملاً تمیز، بدون آلاینده و سرشار از مواد معدنی است و به باور بسیاری می تواند به عنوان اکسیری برای رفع بیماری ها عمل کند.

کشورهایی که از جنگ ایمن هستند!
ادامه مطلب

آب عمق دریا هاوایی

– خلاصه

سوغاتی خریدن در سفرهای مختلف، علاوه بر یادآوری خاطرات سفر می تواند کمک بسیار خوبی برای رونق گرفتن کسب و کارهای کوچک باشد.

بعضی از کشورها به محصولات عجیب‌وغریبشان معروف هستند. محصولاتی که یکی از عوامل جذب گردشگر به این مناطق است. در این لیست به معرفی بعضی از سوغاتی‌های عجیب کشورهای مختلف دنیا پرداختیم.

نظرات کاربران