حمام های گوگردی تفلیس

لذت آب تنی در حمام های گوگردی تفلیس

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۳ شهریور ۱۳۹۷

حمام های گوگردی تفلیس

همان طور که می دانید، شهر تفلیس به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری قاره ی آسیا شناخته می شود و امروزه بسیاری از گردشگران، کشور گرجستان را تنها به خاطر وجود تفلیس و جاذبه های گردشگری آن می شناسند. در این میان حمام های گوگردی تفلیس از شهرتی دوچندان برخوردارند و شهرت و آوازه ی این شهر را چندین برابر نموده اند. مطالعات و بررسی ها نشان می دهند که وجود همین حمام های گوگردی باعث شده اند تا شهر تفلیس در زمان های قدیم شکل گیرد و روز به روز بر رونق آن افزوده گردد.

حمام های گوگردی تفلیس

در ادامه به شرح ویژگی های حمام های گوگردی تفلیس خواهیم پرداخت و ضمن معرفی بهترین زمان رفتن به این حمام ها، شما را با مزایای آب تنی در آن ها آشنا خواهیم نمود.

ویژگی های حمام های گوگردی تفلیس

حمام های گوگردی تفلیس در واقع حمام هایی هستند که از چشمه های آب گرم طبیعی این منطقه تغذیه می کنند و همین مساله باعث شده است که حمام و آب تنی در آن ها، برای سلامتی انسان بسیار مفید باشد. این چشمه های آب گرم سرشار از گوگرد و عناصر معدنی ارزشمند هستند و درجه ی حرارتشان به 38 الی 40 درجه ی سانتی گراد می رسد. حمام های گوگردی تفلیس، آب این چشمه ها را به صورت کانال کشی شده، جمع آوری کرده و برای استفاده ی عموم آماده سازی می نمایند. از دیگر ویژگی های بارز این حمام ها، وجود بوی گوگرد در تمام فضا است و افرادی که راهی این حمام ها می شوند باید بدانند که هیچ راهی برای فرار از بوی گوگرد در حمام های گوگردی تفلیس وجود ندارد.

جاذبه های گردشگری استانبول
ادامه مطلب

حمام های گوگردی تفلیس

مزایای رفتن به حمام های گوگردی تفلیس

حمام های گوگردی تفلیس که از آب چشمه های گوگرد دار تغذیه می کنند، دارای عناصر معدنی بسیار مفیدی هستند. مواد موجود در این آب ها برای سلامتی استخوان ها و مفاصل بدن انسان بسیار مفید است و بسیاری افراد با انواع بیماری های پوستی، مشکلات استخوانی و دردهای مفصلی حاد و پیشرفته راهی این حمام ها شده و با آب تنی و شستن بدن در آب این حمام ها، دردها و مشکلات جسمانی خود را تسکین می دهند. همچنین جالب است بدانید که حمام های گوگردی تفلیس، برای تمدد اعصاب و روان انسان ها نیز بسیار مفید است و چه بسا افرادی که چندین ساعت در این حمام ها مانده و بدین ترتیب بر استرس ها و دغدغه های ذهنی خود غلبه می نمایند. تمام این ویژگی ها دست به دست هم می دهند وحمام های گوگردی تفلیس را نه تنها برای گردشگران، که برای افراد بومی نیز بسیار جالب و جذاب می نمایند.

حمام های گوگردی تفلیس

بهترین زمان مراجعه به حمام های گوگردی تفلیس

حمام های گوگردی تفلیس در تمام فصول سال باز و آماده ی ارائه ی خدمات به مشتریان می باشند. لیکن مراجعه به آن ها در فصل زمستان بسیار لذت بخش تر است. تصور کنید که از فضایی سرد و آزار دهنده وارد محیطی گرم و دلنشین می شوید و خود را در میان آب های گرم و شفابخش این حمام ها رها می کنید. تصور کنید که گرمای این آب ها در تضاد با سرمای طاقت فرسای محیط بیرون تا چه اندازه لذت بخش است و چه تجربه ی متفاوتی را برایتان به ارمغان می آورند. بنابراین همواره توصیه می کنیم که درفصل زمستان راهی این حمام ها شده و احساساتی ناب و تکرار نشدنی را تجربه نمایید.

کدام ایرلاین بهترین غذا را سرو می کند ؟
ادامه مطلب

بهترین زمان مراجعه به حمام های گوگردی تفلیس

ملزومات مراجعه به حمام های گوگردی تفلیس

اگرچه افراد به هنگام مراجعه به حمام های گوگردی تفلیس می توانند از اشیا و لوازم عمومی این حمام ها استفاده نمایند، اما بهتر است که لوازم شخصی همچون حوله و لوازم بهداشتی را با خود به همراه داشته باشند. افراد به محض ورود به حمام های گوگردی تفلیس موظف اند که لباس های خود را تعویض نموده و لباس مخصوص این حمام ها را به تن نمایند و بعد از ورود به حمام های خصوصی می توانند، بدون هیچ پوششی از حمام استفاده نمایند.

ملزومات مراجعه به حمام های گوگردی تفلیس

ملزومات مراجعه به حمام های گوگردی تفلیس

مشهورترین حمام های گوگردی تفلیس

تعداد حمام های گوگردی تفلیس بسیار زیاد است و در واقع ماهیت تمامی آن ها یکسان و مشابه می باشد. آن چه در این میان حمام های مختلف را از یکدیگر متمایز می کند، شکل ظاهری بناها، اشیا و لوازم به کار رفته در آن ها و تعداد اتاق های حمام موجود در آن ها می باشد. در این میان حمام های گوگردی وی آی پی، حمام شماره ی 5، حمام سلطنتی سمِپِ اِبانو، حمام میرزائوف و حمام اوربِلیانووسکایا از شهرت و محبوبیت بیشتری برخوردارند و سالانه گردشگران بیشماری راهی آن ها شده و به حمام و آب تنی در آن ها مشغول می شوند. اگر شما نیز راهی کشور گرجستان شده و یا تور تفلیس گرفته اید، حتما به حمام های گوگردی تفلیس مراجعه نموده و زمانی را به آب تنی در آن ها اختصاص دهید تا علاوه بر تسکین دردهای جسمانی خود، به آرامش رسیده و از روح و روانی سالم تر نیز برخوردار گردید.

اقامت در ارزان ترین شهرهای اروپایی
ادامه مطلب

مشهورترین حمام های گوگردی تفلیس

شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما تهران به تفلیس از نوع سیستمی یا چارتری و رزرو هتل تفلیس به سایت گردشگری سفرمی مراجعه نموده و ضمن گذراندن سفری آسوده و لذت بخش از حمام های گوگردی تفلیس نیز بازدید نمایید.

نظرات کاربران