از کلیساهای تفلیس چه می دانید؟

5 کلیسای دیدنی در تفلیس

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

از کلیساهای تفلیس چه می دانید؟

تفلیس پایتخت گرجستان، یکی از شهرهایی است که تاریخ بسیار غنی دارد و یکی از مصادیق بارز معماری مذهبی آن، کلیساهای متعدد این شهر است. بیش تر جمعیت گرجستان را مسیحیان ارتدکس تشکیل می دهند و به همین دلیل کلیساهای ارتدکس را می توان در جای جای این شهر دید. کلیساهای تفلیس به علت معماری بی نظیر و قدمت عموماً زیادشان ازجمله مهم ترین مکان های توریستی تفلیس است و گردشگران بسیاری در سفر خود به گرجستان، حتماً سری هم به کلیساهای بی نظیر این شهر می زنند.

از کلیساهای تفلیس چه می دانید؟

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل باشید و با 5 کلیسای دیدنی و تاریخی این شهر در تور تفلیس بیشتر آشنا شوید.

 

کلیسای تثلیث | Holy Trinity Cathedral of Tbilisi

کلیسای تثلیث با این که یکی از تازه تأسیس ترین کلیساهای تفلیس است ولی به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آید. کلیسای تثلیث با نام سامبا نیز در میان عموم مردم شناخته می شود و بزرگ ترین کلیسای ارتدکس جهان است.

کلیسای تثلیث | Holy Trinity Cathedral of Tbilisi

کلیسای تثلیث در سال 1995 ساخته شد و طرح آن بر اساس یک فراخوان عمومی از میان برترین طراحان دنیا، انتخاب و در نهایت تا سال 2004 میلادی ساخته شد. این کلیسای باشکوه روی تپه ای به نام سنت ایلیا واقع شده است و به عنوان سومین کلیسای مرتفع جهان نیز شناخته می شود.

کلیسای تثلیث یکی از مهم ترین کلیساهای پیروان ارتدکس جهان است و به همین دلیل میزبان بازدیدکنندگان مسیحی بسیاری از سرتاسر دنیا می باشد. بازدید از این کلیسا برای عموم مردم آزاد است و تنها در زمان مراسم های مذهبی اجازه ی ورود ندارید.

همدان؛ شهری کهن با آینده ای روشن
ادامه مطلب

در هرصورت با سفر به تفلیس حتماً سری به کلیسای تثلیث به عنوان یکی از نمادهای باشکوه این شهر بزنید.

کلیسای تثلیث | Holy Trinity Cathedral of Tbilisi

 کلیسای تثلیث | Holy Trinity Cathedral of Tbilisi

کلیسای آنچیسخاتی | Anchiskhati Basilica

کلیسای آنچیسخاتی مریم مقدس، در سده ی 6 میلادی ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین کلیساهای گرجستان و جهان است. این کلیسا از لحاظ معماری جایگاه بسیار ویژه ای دارد و با گشت و گذار در آن می توانید بعضی از زیباترین نقاشی های مذهبی جهان را ببینید.

کلیسای آنچیسخاتی | Anchiskhati Basilica

نام کلیسای آنچیسخاتی از تمثال مریم مقدس گرفته شده است که در حال حاضر در موزه ی ملی گرجستان قرار دارد. این کلیسا در نزدیکی رود کر واقع شده است.

کلیسای آنچیسخاتی به علت معماری منحصربه‌فرد و قدمت بسیار، یکی از دیدنی ترین کلیساهای تفلیس است که توصیه می کنیم بازدید از آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.

کلیسای آنچیسخاتی | Anchiskhati Basilica

کلیسای متخی | Metekhi Church

این شما و یکی از خوش منظره ترین کلیساهای دنیا. کلیسای متخی یکی از زیباترین چشم اندازهای تفلیس را دارد. متخی بر فراز صخره ای در نزدیکی رود کر واقع شده است و به همین دلیل شما می توانید شهر تفلیس را از نمای بالا ببینید.

کلیسای متخی | Metekhi Church

کلیسای متخی در قرن دوازدهم ساخته شد و عمده شهرت آن به علت محل دفن یکی از قدیسین مسیحی یعنی سنت شوشانیک است که به علت گرویدن به مسیحیت مورد شکنجه واقع و شهید شد.

متخی به عنوان یکی از مهم ترین کلیساهای تفلیس ، بارها تخریب و بازسازی شده است و در حال حاضر تنها قسمتی از صومعه و معبد آن باقی مانده است. در هرصورت به شما توصیه می کنیم پیش از تخریب کامل این کلیسای تاریخی، حتماً از متخی زیبا بازدید کنید و محو تماشای منظره ی زیبای آن شوید.

اقلید؛ ترکیب دل ‌چسبی از تاریخ و طبیعت
ادامه مطلب

 کلیسای متخی | Metekhi Church

کلیسای کاشوتی | Kashveti Church

کلیسای کاشوتی به عنوان یکی از اصلی ترین کلیساهای مسیحیان ارتدکس گرجستان، در خیابان اصلی این شهر قرار دارد. قدمت این کلیسا به سال های 1904 تا 1910 برمی گردد و معماری آن ترکیبی از معماری ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی و… است.

کلیسای کاشوتی | Kashveti Church

نام گذاری این کلیسا نیز داستان بسیار جالبی دارد. برطبق افسانه ها در گذشته زنی ادعا می کند از کشیشِ کلیسای باردار است. کشیش ضمن رد این ادعا می گوید اگر این زن دروغ بگوید به جای بچه سنگ به دنیا می آورد و البته همین اتفاق نیز می افتد. به همین دلیل نام کاشوتی که ترکیبی از سنگ و زن است برای این کلیسا انتخاب می شود.

 کلیسای کاشوتی | Kashveti Church

کلیسای سیونی | Sioni Cathedral

کلیسای سیونی در نزدیکی رود کر و در مرکز شهر تفلیس قرار دارد. بر طبق روایات این کلیسا به قرن پنجم میلادی تعلق دارد اما از آنجایی که بارها تخریب و بازسازی شده است، عمده ی بنای کنونی آن متعلق به قرن سیزدهم میلادی است. چیزی که این کلیسا را بسیار پربازدید و منحصر به فرد کرده است، صلیب سنت نینو است که در آن نگه داری می شود و بازدید کنندگان بسیاری از سرتاسر دنیا دارد.

کلیسای سیونی | Sioni Cathedral

خلاصه

تفلیس پایتخت گرجستان یکی از توریستی ترین شهرهای جهان است و بسیاری از مسیحیان ارتدکس این شهر را خانه ی خود می دانند؛ بنابراین بسیاری از کلیساهای تفلیس به این شاخه از دین مسیحیت تعلق دارند.

کلیساهای تفلیس به عنوان بخش جدانشدنی از این شهر، یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری تفلیس هستند و بسیاری از گردشگران سر زدن به آن ها را در اولویت های سفر خود قرار می دهند.

سفر به اسلو پایتخت زیبای نروژ
ادامه مطلب

در این مطلب به معرفی بعضی از معروف ترین کلیساهای تفلیس پرداختیم. امیدواریم در صورت سفر به تفلیس زیبا حتماً سری هم به آن ها بزنید.

نظرات کاربران