5 تا از وحشتناک ترین پل های جهان

کل : 7

میانگین : 4.71

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۷

وحشتناک ترین پل های جهان

دسترسی به آسمان از گذشته تا به حال یکی از آرزوهای بشر بوده، آرزویی که تلاش های بسیاری برای تحقق بخشیدن به آن شده است . ساخت پل های مختلف در مناطق مرتفع و صعب العبور یکی از این تلاش هاست که علاوه بر کمک به جا به جایی راحت تر انسان ها، آن ها را یک گام به آسمان نزدیک تر می کند. این سازه های عجیب عموماً توسط مهندسان خبره با محاسبات ریاضی دقیق ساخته می شوند و از امنیت بالایی برخوردارند با این حال قدم زدن در ارتفاع چند صد متری از سطح زمین، خون هر انسانی را در رگ هایش منجمد می کند. در این مطلب به وحشتناک ترین پل های جهان می پردازیم. پس اگر به دنبال هیجان هستید توصیه های ما را جدی بگیرید.

وحشتناک ترین پل های جهان

پل آگویی دو میدی در فرانسه | Aiguille du Midi Bridge , France

این پل در فرانسه واقع شده و به عنوان یکی از خطرناک ترین و وحشتناک ترین پل های معلق جهان شناخته می شود. به بازدیدکنندگان از این پل توصیه می شود در هنگام عبور به پایین نگاه نکنند زیرا این کار ضربان قلب آن ها را به شدت افزایش می دهد!

با این حال یکی از ویژگی های مثبت این پل این است که طول بسیار کمی دارد به همین علت افرادی که به فوبیای ارتفاع دچار هستند هم می توانند از روی آن عبور کنند.

این پل دقیقاً در قله ی Aiguille du Midi و در توده ی سنگی Mont Blanc در نزدیکی Chamonix قرار دارد و 12.625 فوت از سطح دریا ارتفاع دارد. برای بالا رفتن از قله می توان از ماشین های کابلی استفاده کرد که 9.200 فوت عمودی را در عرض بیست دقیقه طی می کند.

زیباترین سواحل دبی
ادامه مطلب

پل آگویی دو میدی در فرانسه | Aiguille du Midi Bridge , France 

پل رویال جرج در کلرادو |Royal Gorge Bridge, Colorado

این پل یکی از مرتفع ترین و بزرگ ترین سازه های معلق آمریکاست که در رودخانه ی آرکانزاس واقع شده است. ارتفاع این پل 969 فوت بالاتر از سطح دریاست و 1260 فوت طول دارد.

پل رویال جرج در سال 1929 تکمیل شد ولی تا سال 1928 کابل های مقاومت در برابر باد نداشت! به این معنا که در حین حرکت این پل غول آسا در زیر پاهای شما جابه جا می شد!

پل رویال جرج در کلرادو

در حال حاضر تمام اقدامات امنیتی برای این پل تعبیه شده است و کاملاً امن است ولی برای کسانی که فوبیای ارتفاع دارند عبور از آن را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم، زیرا علاوه بر ارتفاع بسیار زیاد باید برای چند ساعت مسافت طولانی آن را نیز تحمل کنند.

پل رویال جرج در کلرادو

پل تریفت در سوییس | Trift Suspension Bridge, Switzerland

این پل معلق یکی از وحشتناک ترین پل های جهان است که در کوه آلپ واقع شده است و مسافران را به کلبه هایی که توسط یخچال ها، غیر قابل دسترس‌اند، وصل می کند.

پل معلق تریفت در سال 2004 ساخته شد و در سال 2009 کابل های مقاومتی برای جلوگیری از تکان های شدید در مقابل باد به آن وصل شد.

پل تریفت در سوییس

این پل 328 فوت از سطح دریا ارتفاع دارد و 558 فوت نیز طول دارد. علاوه بر اسکی بازان و کوهنوردان افراد بسیاری تنها برای بازدید و عکاسی از این پل به رشته کوه های آلپ سر می زنند.

یادتان باشد اگر به پل معلق تریفت سر زدید از گرفتن سلفی های هیجان انگیز غافل نشوید.

کشف معبد مخفی در زیر شهر باستانی پترا
ادامه مطلب

پل طنابی کریک ارید در ایرلند شمالی | Carrick-a-Rede Rope Bridge, Northern Ireland

امکان ندارد از طرفداران پروپاقرص سریال گیم آف ترونز باشید و جاذبه های گردشگری ایرلند شمالی برای شما آشنا نباشد. بسیاری از لوکیشن های این سریال معروف در ایرلند شمالی قرار دارد و به همین دلیل گردشگران بسیاری را به گذراندن تعطیلات در این کشور مجاب می کند.

یکی از این مکان های شگفت انگیز پل Carrick-a-Rede Rope است که ایرلند شمالی را به جزیره ی Carrickarede متصل می کند. عبور از این پل یکی از ساده ترین و در عین حال ترسناک ترین راه های رسیدن به جزیره است.

پل طنابی کریک ارید در ایرلند شمالی

پل کریک ارید 100 فوت ارتفاع و 65 فوت طول دارد با این حال تجربه ثابت کرده است که بسیاری از گردشگران بعد از رد شدن از روی پل، برای مسیر برگشت استفاده از قایق را انتخاب می کنند و دیگر هیچ وقت به این پل وحشتناک باز نمی گردند!

پل آویزان حسنی پاکستان | Hussaini Hanging Bridge, Pakistan

پل حسنی پاکستان بر خلاف پل های معلق قبلی از هیچ محاسبه ی ریاضی و مهندسی بهره نبرده! بنابراین اصلاً امن نیست و یکی از وحشتناک ترین پل های جهان به حساب می آید.

این پل طنابی روی رودخانه ی Hunza قرار دارد و قسمت هایی از آن تخریب شده است با این حال بومیان زیادی مجبور به عبور هرروزه از آن هستند.

پل حسنی پاکستان

اگر به عنوان توریست به پاکستان سفر می کنید فکر سلفی گرفتن روی این پل را به کلی از سرتان بیرون کنید چون احتمالاً باید با هر دو دست طناب های پل را محکم بگیرید و هر دعایی که می دانید را در حین عبور بخوانید!

بهترین هتل‌ها و رستوران‌های چیانگ مای؛ سرزمین لبخندها
ادامه مطلب

پل حسنی پاکستان

خلاصه

پل ها یکی از پرکاربردترین سازه های بشر هستند که در طول تاریخ کاربردهای بسیاری داشته اند و حتی جنگ های خونینی برای مالکیت آن ها درگرفته است.

اما امروزه کاربرد پل ها تنها کمک به حمل و نقل نیست و جنبه ی گردشگری به خود گرفته است. پل های بسیاری در سطح جهان به علت ارتفاع دیوانه‌وارشان توریست های بسیاری را به خود جذب می کنند.

در این مطلب از سفرمی سعی کردیم وحشتناک ترین پل های جهان را برای افراد ماجراجو معرفی کنیم. برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل آنلاین به سفرمی، حامی گردشگری در ایران مراجعه کنید.

نظرات کاربران

  1. سلام ، دمتون گرم