بهترین رستوران های چینی شهر چینی های نیویورک

بهترین رستوران‌های چینی در شهر چینی‌های نیویورک

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۶

این ایده که «هیچ غذای چینی خوبی در شهر چینی‌ها وجود ندارد» مدتی است منسوخ شده است. در نیوریورک اگر به دنبال غذای چینی هستید که بتواند ذهن و ذائقه شما را وسعت دهد، بهتر است به سمت محله فلاشینگ (Flushing) یا سانست پارک (Sunset Park) یا حتی دیگر بخش‌های منهتن بروید. نکته درست دیگری هم وجود دارد و آن این است که برند خاصی از غذای کانتنی (Cantonese) لذیذ، شیرین و نرم متناسب با مذاق آمریکایی‌ها وجود دارد که در منهتن رایج است و در نظر بسیاری از مردم خوب است با اینکه برخی آن را واقعا بد می‌دانند. با این حال ده‌ها رستوران در همسایگی آن وجود دارد؛ رستوران‌های جدیدی که افتتاح می‌شوند و رستوران‌های قدیمی که تغییر می‌کنند. همه این رستوران‌ها کانتنی نیستند و برخی غذای بسیار خوبی دارند. علاوه بر این، جو جالبی هم در این رستوران‌ها حاکم است. در ادامه پنج رستوران عالی با سرویس کامل در منطقه‌ چینی‌ها در منتهتن معرفی می‌گردند.

1- رستوران رویال سی فود (Royal Seafood)

رستوران دریایی رویال

بهتر است قبل از رفتن به این رستوران زنگ بزنید. در این رستوران نمی‌توانید جا رزرو کنید. مگر اینکه تعدادتان زیادی باشد و در این صورت هم کل رستوران یکجا رزرو می‌شود. حتی اگر آنها برای یک ضیافت شخصی تعطیل نباشند، باز هم ممکن است در صورتی که تنها باشید کمی شوکه شوید. زیرا آنها معمولا نصف فضا را برای عروسی‌ها و چیزهای مشابه اجاره می‌دهند و فضای باقی مانده با پرده‌ای جدا می‌شود. اما چه چیزی می‌تواند جالب‌تر از رسوم خانوادگی استاندارد کانتنی مثل غذای صدفی خارج از منو روی هر میز، با پوسته شکافته شده و که با کمی کره، موسیر و سیر سرخ شده است و موسیقی دلپذیری که از سوی دیگر پخش می‌شود، باشد؟ اینجا ترکیبی یکپارچه؛ ساخته شده از جامعه ای محلی است که به خارجی‌ها خوش‌آمد می‌گوید. با سفره‌های رنگین، خدمات دوستانه و مناسب با غذاهای صدفی لذیذ و ترد، با تکه‌های خامه‌ای، جوجه‌‌های بخارپز که همراه با زنجبیل نمکی و هزاران ادویه دیگر برای آخر هفته‌ها ارائه می‌دهند، پذیرایی گرمی از همگان می‌کنند. همچنین برای داشتن تجربه‌ای مشابه ولی آرام‌تر، در اورینتال گاردن (Oriental Graden) بسیاری از همین غذاها در فضاهایی کوچکتر و خصوصی‌تر مناسب عصری آرام عرضه می‌شود.

جاذبه های گردشگری مصر را بشناسید
ادامه مطلب

2- اسپایسی ویلیج (Spicy Village)

اسپایسی ویلج

این رستوران با نام طعم هنان (Henan Flavor) شناخته می‌شود که به معنای سوراخی در دیوار است. جایی نسبتا بسته که اجازه ورود هیچ نوری طبیعی به داخل را نمی‌دهد. این ترکیب نور غیر طبیعی با تعداد میزهایی کمتر از انگشتان دست از نکات خاص این رستوران است. غذا در ظرف‌های کائوچویی عرضه می‌شود. همین ظرف‌ها کمی از طعم‌ها و ادویه‌جات عالی که از منطقه هنان چین وارد می‌شوند را می‌کاهند. رشته‌های درست شده با دست در کاسه‌هایی پر از گوشت بره یا گوساله و سینه مرغ یا تکه‌های گوشت ماهی که با تخم مرغ، گوجه فرنگی یا سس تند لوبیای سیاه و ترد سرخ شده‌اند را می‌توان در این رستوران پیدا کرد. کوفته‌های بخارپز که در هر سفارش ۱۲ عدد است را فقط به قیمت ۵ دلار سفارش خواهید داد. در منوی این رستوران تقریبا هیچ چیزی بیشتر از ۶ دلار نیست. مهم‌ترین استثنا بر این نکته جوجه دو طبقه پر ادویه بزرگ به قیمت ۱۳.۷۵ دلار است. این غذا مخلوطی از گوشت سیاه پر ادویه، استخوان، تکه‌های سیب‌زمینی سرخ شده و آمیخته شده با دانه‌های فلفل سیچوانی، زیره و رازیانه است. بهتر است این غذا در کنار رشته‌ و چند کیک فنجانی خورده شود.

3- شهر رشته نیویورک (Great New York Noodletown)

شهر رشته نیویورک

اگر از یک سرآشپز مشهور بپرسید که محل مورد علاقه او در شهر چینی‌ها کجاست، شما احتمالا در پاسخ نام شهر رشته نیویورک را خواهید شنید. این رستوران همه روزه تا ساعت 4 صبح باز است. این رستوران به عنوان محلی برای پرکردن یک معده خالی با ارزان ترین قیمت ممکن مشهور است. فضای این رستوران ترکیبی از کاشی‌های سیاه و نورهای فلوئورسانس است که البته بسیاری بخاطر چیزهای دیگر این رستوران از چنین اتمسفری غافل می‌شوند. اما مهم‌تر از همه، مستقل از وضعیت روانی شما، غذا بهترین چیزی‌ است که اینجا می‌توانید بیابید. در این رستوران رشته‌های ریخته شده درون سوپ‌ها و با تکه‌های لذیذ گوشت جوجه، اردک در گوشه‌ای دنج با کمی سس زنجبیل تند که گلوی شما را به صورت لذت بخشی می‌سوزاند همراه با تکه‌های موسیر خام عرضه می‌گردند. در فصول مناسب نیز خرچنگ‌های نرم نمکی همراه با تمام ادویه‌جات دلچسب اینجا فروخته می‌شوند.

با بزرگ ترین پارک ژوراسیک در دنیا آشنا شوید!
ادامه مطلب

4- رستوران پادشاه ونگ برزگ (Big Wong King)

بیگ وانگ کینگ

نکته ی آرامبخشی در رستوان پادشاه ونگ بزرگ وجود دارد. در این رستوران بالاترین استانداردهای کانتنی ارائه می شوند و محل خوبی برای خوردن یک کاسه شله (Congee)گرم به همراه گوشت اردک سرخ شده و تخم مرغ و کلوچه تخم‌مرغی بزرگ است. پیدا کردن صبحانه بهتری سخت است. در اینجا همچنین یک کرپ (crepe) برنجی بخارپز عالی به همراه میگو خشک شده و آمیخته با سس سویا و کلی ادویه مختلف عرضه می‌شود. بهتر از همه اینها، خدماتی که در اینجا ارائه می‌شود بسیار شگفت آور است. گارسون‌ها چنان به این سو و آنسو می‌روند که انگار دارند باله می‌رقصند. آوردن و بردن بشقاب‌ها رو چنان بهینه و زیبا انجام می‌دهند که خود می‌تواند درسی برای مدارس اقتصادی باشد. دکور متعلق به دهه هفتاد با دیوارهای چوبی با درهای گرد که دو فضای غذاخوری را از هم جدا می‌کند خود بخشی از ظرافت‌های این رستوران است.

5- باغ رشته ونتون (Wonton Noodle Garden)

حیات نودل ونتون

در شهر چینی‌ها جایی را پیدا نمی‌کنید که سوپ ونتون نداشته باشد. اما به جرات می‌توان گفت که بهترین سوپ ونتون را در جایی به همین نام می‌توانید بیابید. بعضی از مردم این رستوران را به دلیل تغییر مالکیت آن، «باغ ونتون جدید» می‌نامند. یه گوشه بزرگ از فضای غذاخوری این رستوران به تهیه سوپ با ظرفی طلایی و خوراک گوشت اومامی (Umami) اختصاص داده شده است . (اگر این صرفا یک طعم شیمیایی است آنها قطعا از آن به نحو استادانه‌ای استفاده می‌کنند) که همیشه در حال پخت است. در این رستوران رشته‌های ریخته شده داخل تخم مرغ و مقداری ونتون که با آب گوشت و میگوی تند در هم آمیخته شده، وعده‌ای عالی است. اما هزاران خوردنی دیگر در منوی تکمیلی نیز وجود دارد از گوشت‌های کباب شده معمولی تا لومین (Lo mein) کانتنی در کنار غذاهای خوشمزه اینجا عرضه می‌شوند.

خیابان سی تیر؛ استریت فود تهران
ادامه مطلب

 

نظرات کاربران