برترین جاذبه های گردشگری و تفریحی رودس یونان

برترین جاذبه های تفریحی و گردشگری جزیره ی رودس؛ یونان

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

مکان‌های دیدنی و تفریحات جزیره

جزیره رودس برای کسانی که عاشق خرید هستند (ماه آگوست، حراجی لباس برگزار می‌شود)، برای علاقمندان به تفریحات ساحلی، علاقمندان رشته باستان‌شناسی، دوستداران موزه، طرفداران کافه و در مجموع برای هر فردی و با هر سلیقه‌ای، تفریحات جذاب و سرگرم‌کننده‌ای دارد.

*موزه‌ها

موزه ی غول های بزرگ

بهترین موزه‌های این شهر قدیمی در کاخ گرند مسترز (Palace of the Grand Masters) قرار گرفته‌اند (این موزه‌ها تا تاریخ اکتبر سال 2015 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 7.40 بعدازظهر آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان خود بودند، اما از آن زمان به بعد، درب‌های موزه زودتر از این ساعت بسته می‌شدند، افراد می‌توانند با پرداخت 6 یورور و یا ارائه بلیط مشترک چند موزه، از این موزه‌ها دیدن کنند). سه گالری جداگانه که در کاخ گرند مسترز واقع شده‌اند، به طور اختصاصی در خصوص تاریخ جزیره رودس از قرن سوم قبل از میلاد تا دوران فتح عثمانی‌ها فعالیت می‌کنند.

موزه گرند مسترز

هنگامی که موزه هنر‌های مدرن یونان مجدداً بازگشایی گردید (این موزه در سال 2015 برای انجام یک سری فعالیت بسته شد) زمانی را برای بازدید از آن در نظر بگیرید. این موزه در میدان 100 نخل واقع شده و بزرگترین موزه‌ هنر مدرن یونان در خارج از مرزهای آتن است: در این موزه آثار هنری هنرمندان نقاش یونانی در معرض نمایش قرار داده شده است. از جمله این هنرمندان می‌توان به افراد زیر اشاره کرد: نیکوس هادزیکیریاکس- گیکاس (Nikos Hadzikyriakos-Ghikas)، هنرمند نیمه‌انتزاعی‌گرا؛ یانیس زاروهیس (Yiannis Tsarouhis)، نقاشی که ذهن خود را تماماً مشغول دریانوردی کرده بود؛ نیکوس انگولوپولوس، هنرمند سورئالیست، تئوفیلوس (Theophilos) هنرمند تازه‌کار و کم‌تجربه و فوتیس کوندوگلو (Photis Kondoglou)، نقاش نئوبیزانتیست (سبک جدید بیزانس) – کسی که کلیسای جامع اوانجلیسموس (Evangelismós) واقع در بندرگاه ماندراکی را نیز با نقاشی‌های دیواری فوق‌العاده خود تزئین کرده است. ( ساعات پذیرش این کلیسا غیر قابل پیش بینی است).

بهترین هتل‌های بمبئی
ادامه مطلب

*پیاده‌روی بر روی دیوار شهر ( و یا در کنار خندق‌ها)

پیاده روی در کنار دیوار

از جمله بهترین مناظر و چشم‌اندازهای مشرف بر این شهر قدیمی، از بالای دیوارهای متعلق به قرون وسطی شهر قابل مشاهده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از درون حیات کاخ گرند مسترز که به بالای این دیوارهای قدیمی راه می‌یابد، وارد شوند– بخشی از این دیوار مرزی که افراد می‌توانند بر روی آن حرکت کنند آن‌ها را تا کُکینی پورتا (برج آگوئیس یوانیس Ágios Ioánnis) در دورترین بخش‌های جنوب شرقی این جزیره هدایت می‌کند (گردشگران می‌توانند از روزهای دوشنبه‌ تا جمعه‌ از ساعات آغازی ظهر تا ساعت 3 بعدازظهر و با پرداخت هزینه‌بهای 2 یورو از تماشای این منظره شگفت‌انگیز بهره‌مند شوند). در روزهای شنبه و یکشنبه به عنوان تشویق و جایزه دلگرمی، بازدیدکنندگان می‌توانند قدم زدن دور خندقی که در زیر دیوارهای شهر قرار دارد، در حقیقت حد فاصل میان دو مرز استحکامات (دژها) را به گشت‌‌و گذار بپردازند (البته تنها در ساعات روشنایی روز افراد می‌توانند به صورت رایگان از این امکان بهره ببرند). چندین نقطه دسترسی نامحسوس نیز در میان دروازه سنت آنتونی (St Anthony’s Gate) (داخل D’Amboise) در بخش غربی و دروازه آکاندیا (Akandiá Gate) در قسمت شرقی وجود دارد.

مکان‌های تاریخی

آکروپلیس لیندوس

از میان این سه استقرارگاه باستانی که پیش از تأسیس شهر باستانی رودس در سال 408 قبل از میلاد مسیح، نیز وجود داشتند، لیندوس آکروپلیس (Lindos acropolis) با چشم‌انداز شگفت‌انگیزی در مسیری به طول تقریبی 60 کیلومتر از ساحل و نیز وجود معبد بازسازی شده آتنا، جذاب‌ترین و تماشایی‌ترین مکان تاریخی منطقه محسوب می‌شود (بازدید از این مکان تاریخی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 7.40 عصر و تنها با پرداخت 6 یورو امکان‌پذیر می باشد) (اگرچه در حال حاضر وجود دستگاه‌های جرثقیل از زیبای این منظره کاسته‌ است، اما با این حال عملیات داربست بندی این مکان تاریخی به پایان رسیده و داربست‌ها دیگر به چشم‌ نمی‌خورند).

باغ وحش هلابرون مونیخ با طراحی خاص !
ادامه مطلب

قلعه‌های شوالیه‌ها

دودکانیس

شوالیه‌های هوسپیتالر، از یک شبکه گسترده‌ای از قلعه‌های ساحلی وابسته به عنوان نقاط دیده‌بانی محافظت می‌کردند که نیمی از این قلعه‌ها امروزه تخریب شده‌اند. بهترین مکان باقی‌‌مانده، قلعه کاستلو کریتینیاس (Kastéllo Kritinías) با چشم‌اندازی رو به جزیره هالکی (Hálki) و شش جزیره دیگر مجمع‌الجزایر دودکانس (Dodecanese) است و در یک روز صاف و آفتابی از دور این جزایر را می‌توان دید.

کلیساهای رنگ‌آمیزی شده

در دورافتاده‌ترین بخش‌های جنوبی، کلیساهای موجود در صومعه‌سرای تِری (Thárri)، بهترین نوع این کلیساهای رنگ‌آمیزی شده هستند که از دهه 1980 تاکنون زیباسازی می‌شوند (بازدید از این کلیساها از هنگام طلوع خورشید تا غروب خورشید آزاد است) و قدمت آن‌ها به سال 1300 تا 1450 باز می‌گردد. کمی پس از ساخت این کلیساها، نمونه دیگری در کلیسای کیمیسیس (Kímisis) در روستای آسکلیپیو (Asklipió) روی کار آمد (بازدید از آن نیز از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر با پرداخت مبلغ 2 یورو امکان‌پذیر است). با پرداخت جریمه، دسترسی نامحدودی نیز به پاناگیا کاتولیکی (Panagía Katholikí) نقاشی‌های دیواری که از مریم مقدس (مادر حضرت عیسی)، جان باپتیست (یحیی پیامبر) و شخصیت‌های مقدس دیگر که در سال‌های 2009 تا 2011 کشیده شده است، در جاده اصلی که از بزرگراه به سمت ساحل آفاندو (Afándou) هدایت می‌شود وجود دارد.

بادسواری در جزیره پراسونیسی (Windsurf Prassonísi)

موج سواری

دماغه جنوبی رودس یک زبانه ساحلی تشکیل داده است که دریای مدیترانه را از دریای اژه جدا می‌کند و از همین رو محیط بسیار مناسبی برای ورزش بادسواری در این محل ایجاد شده است. یک مدرسه آموزش بادسواری دوستانه‌ به نام مرکز پراسونیسی (Prassonísi Center) (و به نشانی اینترنتی prasonisicenter.com) در این منطقه تأسیس شده است.

سوادکوه، نقاشی خداوند !
ادامه مطلب

سفرهای یک روزه

در میان جزایر متعددی که در مجاورت رودس قرار دارند، جزیره سیمی، با صومعه‌سراهای ارزشمند پانورمیتیس (Panormítis) و شهر بندری بسیار خوش‌منظره‌ای که دارد، بهترین مقصد برای سفرهای یک روزه محسوب می‌شود، کشتی رفت و برگشتی همه روزه از ساعت 8.30 تا 9 صبح از بندر ماندراکی به مقصد این جزیره حرکت می‌کند و یا در همین محدوده زمانی، کاتامِرن‌های زمان‌بندی شده دودکانسی از بندر کلونا به مقصد این جزیره به جابجایی مسافر می‌پردازند. شرکت دودکانیس اکسپرس (Dodekanisos Express)، دوبار در هفته به افراد اجازه می‌دهد که به جای جزیره سیمی، سفر یک روزه‌ای به جزیره هالکی داشته باشند، زیبایی این جزیره دست کمی از جزیره سیمی ندارد. کشتی مسافربری‌ از ساعت 8.30 صبح به سمت این جزیره حرکت کرده و در ساعت 5 بعدازظهر مسافران را بازمی‌گرداند.

نظرات کاربران