بهترین جاذبه های گردشگری نیس

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

کل : 0

میانگین : 0

نیس یک شهر گردشگری درجه یک، جذاب، با فرهنگ غنی و خواستنی است. این شهر مملو از جاذبه هاى گردشگرى و تفريحى مى باشد. پس بهتر است دست از مقاومت بردارید و خودتان را در آغوش شهر رها کنید.

در این مطلب همراه سفرمی باشید و با چندی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیس آشنا شوید!

  1. پرومناد دز آنگله (Promenade des Anglais)

    بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

در این تفرجگاه زیبا برخی از مردم حتی برای ساعت ها به تنهایی وقت گذرانی می کنند. در حالیکه لبخند بر لب دارند قدم می زنند و سپس به تماشای وسعت دریا، آسمان و خورشید تابان می نشینند. ساحل لا پروم (La Prom) تقریبا به طول پنج مایل در اطراف خلیج فرشتگان (Bay of Angels) حلقه زده و با تلفیقی از درختان نخل و سایبان های بسیار به منظره ای خوشایند بدل گشته است. این منطقه به یکی از محبوب ترین تفرجگاه های افراد متمدن و مدرن تبدیل شده است.

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

در این منطقه به شما پیشنهاد می کنیم که به هتل مریدین (Méridien) مراجعه کنید. سپس 9 طبقه بالا بروید و در تراس به بخش رستوران ها وارد شوید. غذاهای سرو شده در این هتل، خوشمزه و به قیمت هستند.

۲.کاخ مسنه (Palais Masséna)

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

برای اینکه در مورد نحوه زندگی مردم نیس در زمان حکمرانی ارسطو بدانید، اینجا توقف کنید. باغ و حیاط این موزه بازسازى نشده اند و قصر آن به موزه تبدیل شده است. این بنا داستان نیس از زمان ناپلئون تا اواسط قرن بیست و یکم را به خوبی به تصویر می کشد. سالن های مرمر و اتاق های پذیرایی شما را با عجله فرا می خوانند. در ضمن، هیچ شک و تردیدی وجود ندارد که مانند دیگر موزه های فرانسه، بازدید از کاخ مسنه رایگان است.

۳.شهر قدیمی (Vieux Nice)

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

این کوچه های پر پیچ و خم و بسیار باریک، یک محیط پر جنب و جوش پدید آورده که یادآور ایتالیاست. این منطقه که به “بابازوک” معروف است، توسط تفریحگاه های بزرگی نظیر پارک جاردین آلبرت اول (Jardin Albert I)، کاخ مسنه و پرومناده دوپیلون (Promenade du Paillon) محاصره شده است. انتهای بخش جنوبی شهر قدیمی، جاییست که ماهیگیران محصولات غذایی تازه به بازار نزدیک “Cours Saleya” می آورند و به فروش می رسانند. در این بازار رنگارنگ محصولاتی اعم از مواد غذایی، ادویه جات، مواد لازم برای طبخ غذاهای خوشمزه مدیترانه ای، زیتون های مخصوص، قارچ های محلی و ماهی تازه عرضه می شود.

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

در این محله موزه ای وجود دارد که به آثار هنری رائول دوفی (Raoul Dufy) اختصاص یافته است. این موزه مجموعه ای از نقاشی های برجسته، جذاب و پر جنب و جوش دافی را به نمایش می گذارد.

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

همچنین، به شما پیشنهاد می کنیم که از کاخ “Palais Lascaris” دیدن کنید. در این کاخ می توانید از اتاق های تماشایی که با مبلمان متعلق به قرن 17 و 18 تزئین شده اند، گچکاری های باشکوه و نقاشی های روی سقف که نمادی از یک مدرسه ایتالیای است بازدید کنید. یکی دیگر از جاذبه های جالب شهر نیس، “Palais des Rois Sardes” محسوب می شود که کاخ سابق پادشاهان ساردینیا بوده است.

۴.کولین د شاتو (Colline du Château)، قلعه هیل (Castle Hill)

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

در تپه مشرف به خط ساحلی نیس، چشم انداز قلعه ی هیل اولین محدوده ای بود که توسط یونانیان دو هزار سال پیش برای سکونت در نظر گرفته شد. این قلعه که غیرقابل رسوخ در نظر گرفته می شد، توسط سربازان پادشاه فرانسوی لوئیس XIV در سال 1706 ویران شد. اکنون این ملک کاملا به صورت پارک مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

این مکان جادویی همانند یک دشت سرسبز از درختان سایه دار و آبشارهای عجیب و غریب است. این پارک همه شرایط را برای بازدیدکنندگانی که می خواهند از قدم زدن لذت ببرند، فراهم ساخته است.

۵.موزه ماتیس (Musée Matisse)

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

بازدید از موزه ی ماتیس که بر روی تپه چیمیز (Cimiez) واقع شده برای دوستداران هنر ضروری است. این موزه شاد و سرزنده در یک ویلای تاریخی ژنوی ساخته شده و توسط باغ های پر زرق و برق ایتالیایی احاطه گشته است. موزه ماتیس دربردارنده ی مجموعه ای دائمی و گسترده از آثار ماتیس می باشد. در این موزه 68 نقاشی، 236 طراحی، 218 تابلو تقاشی، 56 مجسمه (تقریبا تمام مجسمه های ساخته شده توسط ماتیس) به همراه طرح های جالب از دکوراسیون های مجسمه چپل در ونس به معرض دید عموم گذاشته شده است. این مجموعه توسط خانواده هنرمند مشهور، ماتیس که بین سال های ۱۹۱۸ تا ۱۹۵۴ می زیسته، به شهر نیس بخشیده شده است.

۶.موناستره، نوتره دام د چمیز (Monastère Notre-Dame-de-Cimiez)

بهترین جاذبه های گردشگری نیس؛ فرانسه

در حوالی موزه ماتیس و در محاصره ی باغ های زیبا، کلیسای موناستره، نوتردام د چیمیز قرار گرفته است. این کلیسا به طور مستقیم در بالای ویرانه های باستانی “Cemenelum” واقع شده که دارای بقایای جالب توجهی از حمام رومی و سالن آمفی تئاتر است. ظاهر امروزی بنا با توجه به مدل های گوتیک سال ۱۸۵۰ بازسازی شده است. میدانی که در خارج از کلیسا قرار دارد، منظره ای با شکوه از ویژگی های مرتبط با قدمت سنگ های مرمر که به سال۱۴۷۷ باز می گردد، ارائه می دهد. این صومعه همچنین دارای یک موزه است که زندگی راهبان فرانسیسکن در نیس را از قرن ۱۳ تا ۱۸ به تصویر می کشد.

در مقالات بعدی با ما همراه باشید تا چندی دیگر از جاذبه های گردشگری و هتل های شهر زیبای نیس را به شما معرفی کنیم.

تماشا کنید :

 

نظرات کاربران