برترین تفریحات گردشگری تایوان

برترین تفریحات گردشگری کشور تایوان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

در این مطلب با سفرمی همراه باشید تا با برترین تفریحات گردشگری کشور تایوان آشنا شوید.

اماکن دیدنی و تفریحی تایوان

برترین تفریحات گردشگری تایوان

* موزه ملی قصر

موزه ی ملی قصر تایوان

چند ساعت وقت صرف کردن در موزه ملی قصر تایپه برای هر کس، حتی اگر چندان علاقه ای به میراث فرهنگی منطقه ندارد، ضروری است. این موزه بزرگترین و نفیس ترین مجموعه آثار باستانی چین که بیشتر آنها به وسیله حامیان چیانگ کای-شک (Chiang Kai-Shek)، به این موزه منتقل شده اند را نمایش می دهد. بازدید از این موزه را از دست ندهید.

* همراه داشتن دوربین شکاری برای دیدن پرندگان

تماشای پرندگان تایوان

تایوان محل زندگی حدود 460 گونه مختلف پرندگان، از جمله گونه های بومی مانند زاغی آبی فورموسان (Formosan) ، کاکل آتشی با موهای نارنجی و قرقاول های میکادو (Mikado) و سوئینهو (Swinhoe) است. از دیگر موجودات حیات وحش می توان به میمون صخره فورموسان معروف دارای دندان نیش و حدود 400 گونه پروانه اشاره کرد.

* غواصی در مرجان های لودائو  (Ludao) (جزیره سبز)

جزیره سبز

در آب های لودائو (جزیره سبز)، دور از ساحل جنوب شرقی که جنگل های باشکوه تحسین برانگیزی از مرجان ها دارد و در تمام طول سال، چشم انداز زیبایی در این منطقه وجود دارد، غواصی کنید و یا با استفاده از لوله های تنفسی، زیر آب شنا کنید. با قایق از مسیر تایتونگ (Taitung) می توان به این جزیره رفت. این جزیره به تبعیدگاه زندانیان سیاسی در قرن بیستم معروف است.

* رانندگی در جاده ساحلی فوق العاده شمال شرقی

رانندگی در جاده شمال شرقی تایوان

رانندگی خاطره انگیزی را در مسیر ساحلی شمال شرقی تجربه کنید و از تماشای چشم اندازهای دیدنی و جذاب کوهپایه های رشته کوه های مرکزی و گستره آبی دریای چین شرقی و اقیانوس آرام لذت ببرید. این مسیر، از دل تعداد بسیاری از روستاهای کوچکی که از زمان ظهور تکنولوژی، بسیاری از آنها دست خوش تغییرات شده اند، عبور می کند.

* ضیافت با خوراکی های لذیذ در مکان هایی در تاروکو جورج (Taroko Gorge)

تاروکو جورج

زمانی هم برای دیدن معجزه ای در مقیاس تاروکو جورج، نمادین ترین جاذبه طبیعی تایوان که ارزش گنجاندن در برنامه سفر را دارد، اختصاص دهید. صخره های سربه فلک کشیده کنار دره های عمیق از ذخایر وسیع مرمر تشکیل شده اند و به زیبایی یکی از بی نظیرترین مکان های خاور دور می افزایند.

راهنمای سفر به بلگراد
ادامه مطلب

* پیاده روی در یوشان (Yushan) ، جواهر تایوان (کوه یشم)

کوه جید

بسیاری از پارک های ملی برای پیاده روی عالی هستند. اما یوشان بی نظیر، سرآمد همه آنهاست و این به لطف وجود خود کوه یوشان (کوه یشم) است. این کوه با ارتفاع 3952 متر، بلندترین کوه در شمال شرقی آسیاست. این کوه سمبلی مهم از هویت تایوان و مقصدی محبوب برای کوهنوردان محسوب می شود.

* شرکت در جشن های سال نوی چینی

سال نو چینی

در یکی از جشن هایی که در پایتخت برگزار می شود شرکت کنید و به بینشی عمیق تر از فرهنگ این جزیره دست یابید. دو جشنواره قایق اژدها (Dragon Boat) و ماه نیمه پاییز Mid-Autumn) Moon)، از جشن های رنگی به حساب می آیند، اما فانوس ها و آتش بازی های سال نوی چینی است که واقعا به خیابان ها جان می دهد.

* شگفتی در صومعه عظیم چونگ تای چان (Chung Tai Chan)

چونگ تای چان

ساخت بلندترین معبد بودایی جهان، این شاهکار حماسی معماری که به وسیله “سی.وای.لی” سازنده برج تایپه 101 طراحی شد، 10 سال طول کشید. بهترین دسترسی به این معبد از طریق شهر پلی (Puli) در مرکز تایوان است و این بنا به دلیل وجود ترکیبی تاثیرگذار از فناوری های مدرن و سنت های قدیمی، معروف شده است.

* قایق سواری تا انتهای دره ریفت در شرق (East Rift Valley)

دره ی ریفت

به کاوش در دره ریفت در شرق تایوان، بزرگترین خط گسل تایوان، بپردازید. مردم محلی آنجا را “سرزمین شیر و عسل” می نامند. وجود رسوبی ضخیم آن را به بهشتی برای زمین شناسان تبدیل کرده است. منظره خیره کننده رودهای زلال، دریاچه ها و دره های پوشیده از سبزه، این منطقه را محبوب ماجراجویان کرده است. برای دیدن مناظر فراموش نشدنی آن، تا پایین رودخانه ژیوگولوآن (Xiuguluan) قایق سواری کنید.

* آرامش در چشمه های آب گرم تایان (Taian)

آرامش در چشمه های آب گرم تایان

گذشته آتشفشانی تایوان، در کل جزیره ذخایر فراوانی از انرژی گرمایی زمین به جا گذاشته است تاجایی که بیش از 100 چشمه آب معدنی گرم در سراسر این کشور وجود دارد. این چشمه های آبگرم بسیار محبوب محلی ها و همچنین گردشگران هستند؛ چراکه روشی عالی برای آرامش بخشیدن به ماهیچه های خسته محسوب می شوند. مسلما بهترین این چشمه ها در تایان، شمال این جزیره، قرار دارند.

* آرامش در مکان تفریحی پارک ملی کنتینگ (Kenting)

پارک ملی کتینگ

یک یا دو روز در پارک ملی کنتینگ، مکان تفریحی جنگلی که افراد بسیاری به دیدن آن می روند، آرامش داشته باشید. این پارک به داشتن سواحل باشکوه، دریاچه های مرجانی و پناهگاهی برای پرندگان افتخار می کند. همچنین تسهیلاتی برای ورزش های آبی و گلف دارد و تمامی این تسهیلات در دل این جنگل ساحلی گرمسیری قرار گرفته اند. این پارک در جنوبی ترین نقطه تایوان واقع شده است.

8 دیدنی که در استکهلم باید دید !
ادامه مطلب

* موج سواری در مجمع الجزایر پنگو (Penghu)

موج سواری در پنگهو

از دیدن صخره های بازالت خیره کننده که مجمع الجزایر پنگو- گروهی از جزایر وسط تنگه تایوان- را تشکیل داده اند، لذت ببرید. وقتی گدازه ها از اعماق زمین به بیرون فوران کردند و سرد و منقبض شدند، موجب تشکیل ستون ها شدند. بعدها با فرسایش موج و باد حکاکی شدند. در اینجا نسیم باد، پنگو را تقریبا به یکی از مقاصد محبوب موج سواری تبدیل کرده است.

* شناور بر فراز فلات لی یو (Luye)

لویه پلاتی

زمین بسیار مرتفع تایوان و بادهای دایمی، فرصت هایی عالی برای پرواز با گلایدر و پاراگلایدر را فراهم می آورد. خلیج سبز در نورث شور (North Shore) و فلات لی یو در بخش تایتونگ (Taitung) در جنوب شرقی به صحنه هایی از شناور بودن گلایدرها در آسمان تبدیل شده است. پرواز با گلایدرهای دو نفره برای افرادی که در این کار مهارت دارند، بی نظیر است.

* پیدا کردن افعی سمی در Snake Alley،(تایپه)

خیابان مار

به مارهای زنده، افعی های سمی و دیگر عجایب در بازار شبانه هواشی (Huahsi) تایپه، خیره شوید. محلی ها این بازار را (Snake Alley) کوچه مار می نامند و البته این چیزی فراتر از صرفا جذب گردشگران است.

* نگاهی به چشم انداز بالای برج تایپه 101

نمای برج تایپه

از دیدن مناظر از بالای برج تایپه 101، لذت ببرید. این برج تا سال 2010، بلندترین برج دنیا بود. شما می توانید با آسانسور (که در نوع خود در دنیا سریع ترین است) به عرشه مشاهده در طبقه بالا رفته و کل منظره شهر را ببینید.

* سیر و سیاحت در معابد تاینان (Tainan)

تور معابد تایان

از قدیمی ترین شهر تاینان، در جزیره و پایتخت قبلی تایوان دیدن کنید. این شهر به نام “شهر 100 معبد” معروف است. اما در حقیقت 220 معبد، از جمله برخی از بهترین نمونه های معماری معبد کنفوسیوسی در تایوان را در خود جای داده است. به جز دیدن بناهای باستانی، انتظار غذای لذیذ و تقویمی از جشن ها، از جمله جشنواره آتش بازی ین شویی (Yenshui) را داشته باشید.

با 10 رستوران کوالالامپور آشنا شوید!
ادامه مطلب

* کشف قبیله یامی (Yami) از جزیره لانی یو (Lanyu) (جزیره ارکید)

جزیره ارکید

در مورد یامی بومی، یکی از قدیمی ترین قبایل شکارچی دنیا، در جزیره شان- جزیره لانی یو (ارکید)، اطلاعاتی کسب کنید. درضمن این جزیره آتشفشانی، که دور از ساحل جنوب شرقی قرار گرفته، محل زیست بهترین صخره های مرجانی در منطقه به شمار می رود و حس آرامش بخش مناطق استوایی را حتی در فصل اوج مسافر، به شما نشان می دهد.

* دیدن سالن یادبود چیانگ کای شک (Chiang Kai-Shek) تحمیلی  

چیانگ کای شک

از یکی از دو پلکان سالن یادبود چیانگ کای شک، مقبره و آرامگاه مشهورترین رهبر تایپه، بالا روید. زمین بزرگ این بنای یادبود که نشان ملی محسوب می شود، محل قرار گرفتن مکان های تفریحی اصلی تایپه، از جمله: هنرهای نمایشی، تئاتر ملی و خانه اپرای ملی به شمار می رود.

* پیاده روی تا پشت استحکامات کینمن (Kinmen)

کینمن

کینمن، یکی از مجمع الجزایری است که فقط 2 کیلومتر دورتر از ساحل سرزمین اصلی چین قرار دارد (البته همچنان تحت حکومت تایوانی هاست). این مجمع الجزایر در جریان ناآرامی های قرن 20 ام، به عنوان یک پایگاه استراتژیک محسوب می شد و اکنون هم بسیار مستحکم باقی مانده است.

* پرسه زنی در شهر قدیمی لوگانگ (کوگانگ) –  Lugang Lukang

لوگانگ لونانگ

لوگانگ، این شهر بندری قدیمی خوش سرشت که در مرکز تایوان قرار دارد، محل تعداد زیادی از بناهای قدیمی و مکانی عالی برای خرید صنایع دستی محلی معتبر است. این مرکز تاریخی لذت بخش ترین نقطه برای پرسه زنی است. اما مراقب باشید تا بازدید از  لانگ شان (Longshan)، ماتسو (Matsu) و گلس ماتسو (Glass Matsu)، سه معبد از اسرارآمیزترین معابد این کشور را از دست ندهید

نظرات کاربران