ella

زیباترین جاذبه های فراموش شده ی سریلانکا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

Untitled-2

Yala.National.Park.original.4417

با وجود مناظر عاشقانه ی بسیار، کوه های سر به فلک کشیده، باغ های انبوه چای سبز و سواحل طلایی، کشور جزیره ای سریلانکا چیزی کم از جلال و شکوه واقعی ندارد. سریلانکا از لحاظ زیبایی های طبیعی، تاریخی و فرهنگی نه تنها هیچ کاستی را حس نمی کند بلکه همانند آلبومی است که هر صفحه ی آن زیباتر از صفحه ی قبل به چشم می آید و به همین علت است که امروزه تبدیل به یکی از مقاصد جذاب گردشگری شده است و هر ساله تورهای گردشگری فراوانی برای مقصد سریلانکا برگزار می گردند. سفری به این جاذبه های گردشگری زیبای سریلانکا داشته باشید تا با سفرمی هم نظر شوید که دل کندن از این مناطق جذاب کاری بس دشوار خواهد بود.

Untitled-3

Untitled-3

1.اِلا (Ella)

ella-sri-lanka

بدون تردید با مشاهده این مناظر وصف نشدنی، که از ایجاد شکاف روی دیواره کوهستان جنوبی پدید آمده است، شیفته آن خواهید شد. این شکاف به دره ی الا شهرت دارد؛ الا در وسط ییلاقی زیبا قرار دارد و به خاطر قطعه زمین های کوچک سبزیجات که در این منطقه روییده اند، مزارع چای که در دامنه تپه ها گسترده شده اند و جنگلی که بر فراز تپه قرار دارد، جلوه ای خاص گرفته است.

sri-lanka-ella-3

حتی تصور دیدن این منظره بسیار هیجان انگیز خواهد بود. الا بدون شک یکی از زیباترین مکان های گردشگری در سریلانکا محسوب می شود.

2.نووارا الییا (Nuwara Eliya)

Nuwara Eliya

این تپه سده نوزدهم میلادی که نووارا الیا نام دارد همچنان توسط زمین گلف، باشگاه آقایان و خانم ها و ساختمان هایی که به سبک خانواده سلطنتی تئودور (به حد فاصل سال های 1485 تا 1603 میلادی گفته می شود که در ۱۴۸۵، هنری تئودور با نام هنری هفتم ، با شکست دادن ریچارد سوم خاندان تئودور را به سلطنت رساند (  ساخته شده اند، سلطه ی خود را بر محیط پیرامونش حفظ کرده است. این منطقه یکی از مکان هایی است که دارای زیباترین مناظر در مسیر حرکت ریلی می باشد. در مسیر قطاری که شما را از کندی (Kandy) به نووارا الیا می آورید از مشاهده ی مناظر چشم نواز مزارع چای، آبشارها و کوه های به هم پیوسته لذت خواهید برد. به طوری که اصلا تمایلی به پایان یافتن این مسیر نخواهید داشت.

توریستی ترین شهرهای خاورمیانه
ادامه مطلب

Nuwara Eliya

3.یتیم خانه فیل های پیناوالا (Pinnawala Elephant Orphanage)

pinnawala-elephant-orphanage-6

آیا چیزی سرگرم کننده تر از این خواهد بود که به بچه فیل های در حال آب بازی و خیس کردن یکدیگر در رودخانه بنگرید و آن ها را خوب زیر نظر بگیرید؟ در این منطقه ی زیبای سریلانکا، یعنی یتیم خانه فیل های پیناوالا، به پاسخ این سوال خواهید رسید و در آن زمان اگر مایل به ترک این بهشت نباشید، باورش کار سختی نخواهد بود.

pinnawala-elephant-orphanage-6

4.پولونارووا (Polonnaruwa)

polonnaruwaMedi

در خرابه های پولونارووا، به راحتی می توانید کل روز را نشسته و به این فکر کنید که زندگی در شهر باستانی به چه شکلی بوده است. از این شهر به خوبی محافظت شده  و مملو از گنجینه های باستان شناسی به همراه صدها سازه ی به یادگار مانده از دوره های باستانی نظیر معابد و مقبره ها، مجسمه ها و گنبدهای زیباست. با وجود این همه آثار اعجاب انگیز دشوار است که شگفت زده نشوید.

Polonnaruwa-Gal-Vihara-Buddhist-Statue

5.معبد غاری دامبولا (Dambulla Cave Temple)

SONY DSC

نقاشی های روی دیوار و مجسمه های موجود در این غار زیبا، که دارای 150 مجسمه مربوط به بوداست، شما را حسابی غافلگیر خواهد کرد. صلح و آرامشی که در این معبد غارگونه ی حیرت انگیز حاکم است ناشی از مصنوعات فرهنگی است که از سریلانکای باستان در این مکان به یادگار گذارده شده است.

GettyImages-561335577_medium

6.قله آدامز (Adams Peak)

adams-peak (1)

قله آدامز در میان زیباترین مکان های سریلانکا جای دارد. در طول شب از دامنه های کوه بالا روید تا در سپیده دم به تماشای طلوع خورشید بنشینید. این همان منظره ایست که به سختی آن را فراموش خواهید کرد. کانون تنوع زیستی و میراث جهانی یونسکو، و پیدا کردن مناظری به زیبایی قله آدامز در تمام سریلانکا غیر ممکن است.

اتریش، سرزمین دانوب آبی
ادامه مطلب

adams-peak (1)

7.قلعه هلندی قدیمی درگاله (Old Dutch Fort at Galle)

2712201605PM14galle-fort

شما می توانید یک بعد از ظهر آرام را در حالیکه از قلعه ی هلندی باستانی و جذاب گاله به دریای بی انتها خیره شده اید، سپری کنید. قلعه ی هلندی گاله بهترین قلعه دریایی به یادگار مانده از دوران گذشته در جنوب آسیاست. هیچ چیزی نمی تواند شما را مجاب کند از این مکان دل بکنید و برگردید.

maxresdefault

8.دژ سنگی سیگیریا (Sigiriya)

invite-to-paradise-sri-lanka-holiday-honeymoon-sigiriya-rock-fortress-aerial

شاید یکی از چشم نواز ترین مناظر سریلانکا که در میان آثار باستانی آن گم شده است، نقاشی های جالب روی دیوار و باغ های آبی در دژ حیرت انگیز سیگیریا باشد.  وقتی بر فراز دیواره این دژ ایستاده اید تماشای مناظر جذاب تپه ها و جنگل پیرامون را از نمای بالا از دست ندهید. با وجود این همه زیبایی چه کسی قادر به ترک این مکان جذاب خواهد بود؟

fixedw_large_4x

9.میریسا (Mirissa)

image14

روز خود را با تاب خوردن در زیر نور آفتاب و تماشای نهنگ ها در روستای کوچک میریسا سپری کنید. این روستا در واقع یکی از جذاب ترین سواحل مخفی در سریلانکا می باشد. اگر در این بهشت ساحلی قدم بگذارید به زودی دنیای واقعی را به فراموشی خواهید سپرد. میریسا قطعا در لیست کسانی که می خواهند یک تعطیلات شگفت انگیز را تجربه کنند جای خواهد داشت.

whale-watching-mirissa-south-sri-lanka6

10.پارک ملی یالا (Yala)

leopard-safaris-camp-yala--leo-tent

با انتخاب بازدید از پارک ملی یالا (پر جمعیت ترین زیستگاه های این جانور در دنیا شناخته شده است) مات و مبهوت شوید!

این پارک ملی با داشتن دشت های سرسبز، جنگل های انبوه، تالاب ها و خط ساحلی چیزی کمتر از یک بهشت برای این گربه وحشی ندارد.

علاقه ی زیاد عروس خانواده سلطنتی انگلستان به سفر
ادامه مطلب

sri_lanka_leisure_creations_yala_tiger

yala

سریلانکا با دارا بودن زیبایی های طبیعی و تاریخی فراوان در واقع پکیجی کامل برای تسخیر قلب شماست. سفر به تمام این نقاط فراموش نشدنی تجربه ای بی نظیر را نصیب شما خواهد کرد. پس وقت را هدر ندهید و به کشور زیبای سریلانکا سفر کنید.

 

 

نظرات کاربران