زیباترین پارک های جنوب شرقی آسیا

زیباترین پارک های آسیای جنوب شرقی

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

جنوب شرقی آسیا منزلگاه بسیاری از زیباترین پارک های ملی جهان با طیف گسترده ای از مناظر و حیات وحش است.

در ادامه با سفرمی گشتی میان زیباترین پارک های آسیای جنوب شرقی بزنید…

پارک ملی برومو تنگر سمرو (Bromo Tengger Semeru)

جاوه، اندونزی آتشفشان فعال کوه برومو (با بیش از ۲۳۲۹ متر ارتفاع) در میان توده سنگ های منطقه Tengger در جاوا قرار گرفته است. این آتشفشان با چشم انداز صحرایی مشهور به دریای شن که آن را احاطه کرده، زیبایی صد چندانی یافته است. تماشای طلوع آفتاب بر فراز کوه برومو و حرکت بسوی آن به قصد فتح قله با پای پیاده یا سوار بر اسب، لحظاتی فراموش نشدنی را رقم خواهند زد. در قله کوه برومو می توانید همراه با تماشای منظره زیبای پارک ملی و محوطه پیرامون آن، در اطراف دهانه آتش فشان قدم بزنید.

پارک ملی تامان نگارا، مالزی

تامان نگارا با وسعت ۴۳۴۳ کیلومتر مربع، قدیمی ترین جنگل بارانی جهان است که شامل تمامی زیستگاه های جنگلی مالزی، از جمله جنگل های بارانی کم ارتفاع تا جنگل های بارانی کوهستانی می شود.

این پارک همچنین دارای یکی از طولانی ترین پل های معلق جهان است. طبیعت با بادی وزان همراه غارها، آبشارها و زیستگاه Orang Asli (بومیان مالزی) در کنار حیواناتی چون ببرهای گریزپا، کرگدن سوماترایی و دیگر حیوانات معمول این پارک همچون میمون درازدست، نوک شاخ (پرنده ای که در در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آفریقا و آسیا زندگی می کند) و عقاب انتظار را می کشد.

پارک ملی Khao Sok تایلند

این پارک ملی که با وسعت ۷۳۹ کیلومتر مربع در استان سورات تانی در جنوب تایلند واقع شده، دارای کهن ترین جنگل همیشه بهار در دنیاست و در دل دره های عمیق و کوه سنگ های آهکی با آبشارها، غارها و دریاچه های حیرت انگیز جای گرفته است.

بهترین هتل های آگرا
ادامه مطلب

از همه جالب توجه تر دریاچه چیئولن (Cheow Lan) است که بدلیل وجود خانه های قایقی اش بر روی آب و زیبایی خیره کننده اش، گردشگران بسیاری را بسوی خود می کشاند. در این پارک ملی بیادماندنی می توانید سوار کایاک (نوعی قایق در منطقه جنوب شرقی آسیا) شوید و یا برای دیدن حیات وحش راهی جنگل های خیال انگیز پارک شده و حیوانات زیبایی از قبیل فیل ها، میمون لانگور و یا نوک شاخ را از نزدیک ببینید.

پارک ملی کینابالو صباح، جزیره بورنئو

این پارک به عنوان اولین اثر ثبت شده از کشور مالزی در میراث جهانی یونسکو و به عنوان یکی از اولین پارک های ملی این کشور با داشتن بیش از ۴۵۰۰ گونه گیاهی و جانوری (شامل بسیاری از گونه های بومی)، یکی از مهمترین مکان های بیولوژیکی جهان محسوب می شود. این پارک با وسعت ۷۵۴ کیلومتر مربع دارای چهار منطقه آب و هوایی است؛ که کوه کینابالو با ارتفاع ۴۰۹۵ (که بلندترین قله جزیره بورنئو به شمار می رود) در مرکز آن واقع شده است.

 پارک ملی جزیره کومودو، اندونزی

این پارک ملی که جزء میراث جهانی یونسکو به شمار می رود، با وسعتی برابر با ۱۷۳۳ کیلومترمربع شامل سه جزیره آتشفشانی کومودو، پادار، رینکا و ۲۶ جزیره کوچک دیگر و آب های اطراف آن ها می شود. این جزیره ها به داشتن بزرگترین مارمولک جهان یعنی اژدهای کومودو مشهورند و در اصل این پارک ملی با هدف حفاظت از این گونه ی بومی پدید آمده است. هم اکنون گونه های بسیار مهمی از آبزیان و جانوران خشکی دیگری در جزایر ساوانا، مانگرو، جنگل ابر و آب های اطراف آن ها شناخته شده اند که شامل کوسه نهنگ و سفره ماهی دیو می شوند.

پارک ملی Hoang Lien ویتنام

این پارک ملی در منطقه فوق العاده زیبا و خوش منظره ساپا در ویتنام واقع شده و وسعتی برابر با ۳۰ کیلومتر مربع را داراست. ناحیه Hoang Lien Son بلندترین کوه این کشور با نام Fansipan را که بیش از ۳۱۴۲ از سطح دریا ارتفاع دارد را در بر می گیرد. پوشش جنگلی در دامنه کوه با هوایی معتدل و نیمه معتدل، محیطی ایده آل را برای رشد فراوان گونه های مختلف گیاهی و جانوری از جمله ۳۴۷ گونه پرنده فراهم آورده است.

برنامه ریزی برای سفر به اسپانیا در دو هفته
ادامه مطلب

پارک ملی Pha Taem تایلند

این پارک خیال انگیز که در استان اوبون راتچاتانی تایلند واقع شده است، با وسعتی برابر با ۳۴۰ کیلومتر مربع شامل جنگل بارانی حارّه ای و صخره هایی بسیار زیبا می باشد که در هزارتوهای آنها می توان هنر ۳۰۰۰ ساله ی کنده کاری بر روی غار های سنگی را دید و یا از فرازشان کشور لائوس را تماشا کرد. آبشارهای زیبایی چون Tok Soi Sawan با ۲۵ متر ارتفاع که در دل جنگل جای گرفته، صخره قارچی شکل و بزرگترین گلزار تایلند، از جمله جاذبه های این پارک دیدنی هستند.

پارک ملی گونونگ مولو ساراواک، جزیره بورنئو

این پارک ملی که در نزدیکی شهر ساحلی میری قرار دارد، جزء میراث جهانی یونسکو است و شامل قله ماسه سنگی کوه کومو، غارهای تو در تو، توده های کارست (سنگ های بوجود آمده در نتیجه پدیده خوردگی و انحلال توده سنگ های کربناته) در دل غارها، دره ها و صخره ها می شود که همگی در دل جنگلی استوایی جای گرفته اند.

این جنگل منزلگاه هشت گونه از نوک شاخ ها و پستاندارانی همچون خرس آفتاب مالایایی می باشد. به دلیل دور از دسترس بودن، تنها راه دسترسی به این پارک زیبا، پروازی کوتاه از شهر میری است. اما زحمت های این سفر به تجربه های به یادماندنی اش همچون دیدن گونه های مختلف گیاهی و جانوری و اکتشاف غارهای فراوان می ارزد.

پارک ملی کلیموتو فلورس، اندونزی

این پارک ملی کوهستانی که در جزیره فلورس قرار گرفته، میزبان کوه کلیبارا و مرتفع ترین نقطه جزیره با ارتفاع ۱۷۳۱ متر و همچنین جاذبه اصلی کوه کلیموتو است که میان سه دریاچه ملون در دهانه آتشفشانی قله آن واقع اند.

جزیره بیوک آدا استانبول؛ آرامشی بی کران
ادامه مطلب

جنگل کاج این پارک ملی نیز به دلیل وجود گونه های گیاهی و جانوری در حال انقراض همانند گوزن قهوه ای سوندا و بوجانگاییان (پرنده ای کوچک و سیاه رنگ که در مناطق گرمسیری زندگی می کند) بسیار مورد توجه می باشد. می توانید در این پارک زیبا از فراز کوه کلیموتو به تماشای طلوع خورشید بنشینید و سپس از راه جنگل به سمت دریاچه پیاده روی کنید.

پرنده ی سیاه رنگ پارک جنوب شرق آسیا

پارک ملی Khao Yai تایلند

این پارک خوش منظره بر پهنه ای به وسعت ۳۰۰ کیلومتر مربع و در کوهستان Sankamphaeng واقع شده است. ارتفاع این پارک در نقاط مختلف بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ متر است، البته به استثنای مرتفع ترین قله این پارک که ارتفاعی بیش از ۱۳۵۱ متر دارد. ارتفاعات این پارک شامل علفزار و جنگل همیشه بهار با گونه های متنوع از حیواناتی همچون فیل وحشی، میمون دراز دست و خرس سیاه آسیایی می باشد.

در میان آبشارهای دیدنی این پارک، آبشار Heo Narok با ۸۰ متر ارتفاع از زیبایی بی نظیری برخوردار است. می توانید در این پارک از کایاک سواری لذت ببرید و یا پیاده روی در مسیرهای ۵۰ کیلومتری این پارک را تجربه کنید.

 

نظرات کاربران