ونگن

زیباترین روستاهای دنیا

کل : 20

میانگین : 3.6

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۶

شیراکاوا

چه کسی می گوید که تنها شهرهای بزرگ، زیبا و جذاب هستند؟ دنیا پر از روستاها و شهرهای کوچک چشم نواز و فریبنده است. در اینجا نگاهی به برخی از جالب ترین آنها می اندازیم.

ونگن

با سفرمی همراه باشید…

بایبری

15- آلبروبلو (Alberobello)

آلبروبلو

آلبروبلو، واقع در جنوب شرقی ایتالیا، شاید بهترین نمونه از کلبه های سنگی خشک با سقف های مخروطی شکل باشد. این کلبه ها به ترولو (Trullo) معروفند.

آلبروبلو

اگرچه از ساخت این کلبه های نسبتا سنتی که سازه های چندان پرزرق و برقی محسوب نمی شوند، بیش از چند قرن نگذشته، اما مثال های خوبی از روش های ساختمان سازی در دوران قدیم به شمار می روند.

آلبروبلو

14- پاریانگان (Pariangan)

پاریانگان

بنابر افسانه ها، کوه ماراپی (Marapi) واقع در اندونزی (Indonesia) غربی، اولین مکانی بود که در آنجا قوم مینغکاباو (Minangkabau) سکنی گزیدند. امروزه، آتشفشان بسیار فعالی بر روستای زیبای پاریانگان، جایی که قوم مینغکاباو هنوز در آن زندگی می کنند، مشرف است.

پاریانگان

این منطقه خوش منظره مجموعه ای از خانه های مسکونی سنتی است که به خوبی حفظ شده اند و یک مسجد قدیمی دارد. از این روستا به عنوان مکان پر اهمیت تاریخی و فرهنگی بسیار مهمی حفاظت می شود.

پاریانگان

13- ساووکا (Savoca)

ساووکا

ساووکا که نزدیک نوک سیسیلی (Sicily) قرار دارد به منطقه گردشگری محبوب تائورمینا (Taormina) بسیار نزدیک است. ساووکا، اگرچه به اندازه همسایه اش، امروزی نیست اما به دلایل مختلف، فریبنده است.

ساوکا

این روستا دارای نوعی خاص از جذابیت بی انتها و عمیق سیسیلی است که این منطقه را به بهترین صحنه برای فیلم تحسین برانگیز پدرخوانده (2) اثر کاپولا (Coppola) ،تبدیل کرده است. در این منطقه تعداد بسیاری کلیسا، خانه و دیگر ساختمان های قدیمی تحسین برانگیز وجود دارد.

ساووکا

12- گوریم (Goreme)

گوریمه

گوریم شهر کوچکی در آناتولی (Anatolia) مرکزی، در قلب ترکیه است. گوریم میان دودکش های پری معروف دنیا ساخته شده است و اگر می خواهید این صخره های شگفت آور را از نزدیک ببینید، گوریم یکی از بهترین مکان هاست.

گوریم

این روستا که اولین بار دو هزار سال پیش در آن سکنی گزیدند، احساس خاص “بودن در دنیایی دیگر” را به انسان می دهد، به ویژه اینکه بسیاری از خانه های مسکونی و برخی از کلیساهای آن، مستقیما در دل سنگ ها ساخته و به زیبایی تزئین شده اند.

گوریم

11- مدیسون (Madison)

Madison

مدیسون که بیش از دو قرن پیش ساخته شده و نام رئیس جمهور جیمز مدیسون، بر روی آن گذاشته شده است، از نظر بسیاری از مردم، زیباترین شهر کوچک ایالات متحده به حساب می آید. اعتبار تاریخی آن به همین جا محدود نمی شود، این شهر به داشتن نمونه های بسیاری از معماری پیش از جنگ که آن را به مرکز تاریخی وسیعی تبدیل کرده و بیشتر زیبایی اش را از آن به دست آورده است، افتخار می کند. حتی نقل است که خود ژنرال شرمان (Sherman) هنگام جنگ داخلی، از این شهر چشم پوشی کرد زیرا این شهر چنان زیبا بود که حیفش آمد ویران شود.

از کدام جاذبه های بیروت دیدن کنیم؟
ادامه مطلب

10- جوزکار (Juzcar)

جوزکار

تا همین اواخر “جوزکار” روستای معمولی و کوچکی واقع در آندلس (Andalusia) در جنوب اسپانیا بود. دیوارهای تمام خانه های این منطقه مانند بیشتر مناطق دیگر سفیدکاری شده بودند، اما در سال 2011 برای تجلیل از فیلم اسمورف ها (Smurfs) که برای اولین بار در این روستا به نمایش گذاشته شد، دیوارها به رنگ آبی اسمورف ها در آمدند.

جوزکار

این رنگ آمیزی چنان مورد توجه محلی ها و البته گردشگران قرار گرفت که آنها پیشنهاد رنگ آمیزی مجدد سونی پیکچرز (Sony Pictures) را نپذیرفتند و اکنون این روستا به یکی از قابل توجه ترین مناطق تبدیل شده است.

جوزکار

9- رئین (Reine)

رین

رئین، بخشی از مجمع الجزایر لوفوتن (Lofoten) در شمال نروژ (Norway) و یکی از زیباترین و پذیراترین مکان های شمال مدار قطب شمال (Arctic Circle) است.

رین

در کمال تعجب آب و هوای ملایم این منطقه باعث شده که محلی ها و مسافران بتوانند به طور کامل از این محیط که زیبایی خیره کننده ای دارد، استفاده کنند و از پیاده روی، قایقرانی یا از مناظر و کلبه های ماهیگیران ماهر لذت ببرند.

رین

8- سیدی بوسعید (Sidi Bou Said)

سیدی بو سید

سیدی بوسعید در شمال شهر تونس (Tunis) پایتخت تونس، قرار دارد و با غرور بسیار بر فراز صخره ای مشرف به دریای مدیترانه به گونه ای واقع شده که چشم اندازهای بسیار حیرت انگیزی خلق کرده است. اما تنها این مناظر نیستند که در خاطرها می مانند.

سیدی بو سید

این مکان باشکوه در برگیرنده ترکیبی برجسته و جالب از رنگ های سفید و آبی در سراسر منطقه است که موجب می شوند خانه ها بسیار فریبنده و زیبا به نظر آیند.

سیدی بو سید

7- ونگن (Wengen)

ونگن

روستای سوئیسی ونگن، یکی از خوش منظره ترین و زیباترین روستاهای اروپاست که هر سال، تابستان و زمستان، هزاران گردشگر را به سمت خود جذب می کند.

احترام بگذارید! سفری به ژاپن، سرزمین ادب و احترام
ادامه مطلب

ونگن

این روستا میان کوه های آلپ واقع شده و به طور طبیعی مناسب اسکی می باشد. یکی دیگر از جاذبه های این منطقه، بدون خودرو بودن این روستاست که باعث شده کیفیت هوا بالا رفته و از سرو صدا کم شود تا جایی که احساسی از آرامش به این فضا افزوده شود.

ونگن

6- شیراکاوا-گو (Shirakawa-go)

شیراکاواگو

روستای کوچک شیراکاوا-گو در منطقه گیفو (Gifu)، واقع در جزیره ژاپنی هانشو (Honshu)، در دل کوهستان، جایی که بارش سنگین ترین برف در دنیا را تجربه می کند، قرار دارد.

شیراکاوگو

در نتیجه، محلی ها نوع خاصی از سبک ساختمان سازی با نام گازهو-زوکوری (gassho-zukuri) ایجاد کرده اند. در این روش سقف خانه ها به شکل کاه گلی، مثلثی شکل و ضخیم، شبیه دست ها که هنگام دعا کنار هم قرار می گیرند، ساخته می شود. این فرم از سقف، برف سنگین را منحرف می کند.

شیراکاوا

5- بورانو (Burano)

بورانو

بورانو، مجمع الجزایری متشکل از 4 جزیره است که در مرداب ونیزی (Ventian Lagoon) قرار دارد. چیزی که این منطقه را از دیگر قسمت های ونیز (Venice) و همچنین دنیا مجزا می کند، این حقیقت است که ساکنان اینجا، خانه هایشان را به رنگ های متنوع و شادی نقاشی می کنند.

بورانو

این ویژگی برای اهالی مهم است. این کار ابتدا برای اینکه ماهیگیران بتوانند خانه های شان را میان مه پیدا کنند، انجام شد اما در حال حاضر، اگر بخواهید خانه تان را نقاشی کنید، به اجازه خاصی نیاز دارید.

بورانو

4- بایبری (Bibury)

بیبوری

روستای هزارساله بایبری، در غرب انگلستان، یکی از خوش منظره ترین مکان ها در بریتانیاست. این نقطه به دلیل وجود کلبه های سنگی کاتسوولد (Cotswold) عسلی رنگ، به ویژه آنهایی که در امتداد آرلینگتون رو (Arlington Row) قرار دارند، معروف است.

بایبری

پیاده روی میان این ساختارهای فریبنده یا در مسیر رود کلن ریور (Coln River) که در میان روستا جریان دارد، یا گاهی اوقات  قدم زدن درست کنار جاده اصلی، واقعا می تواند سفری در زمان گذشته باشد.

بایبری

بایبری

3- هال‌اشتات (Hallstatt)

هالاستات

روستای هال اشتات کنار دریاچه، در جنوب شرقی سالزبورگ (Salzburg)، درست در قلب اتریش (Austria) واقع شده و نه تنها به طور خیره کننده ای خوش منظره است، بلکه پیشینه ای تاریخی دارد.

هال اشتات

هال اشتات

این روستا به لطف وجود معادن نمک از نظر تاریخی غنی است و همچنین نام این روستا بر روی فرهنگ هال اشتات که بیشتر با مردم سلتی (Celt) باستان ارتباط دارد، گذاشته شده است. امروزه این منطقه چنان جذاب است که یک نمونه کامل از این روستا، با خانه ها و حتی کلیساهایش، در چین (China) هم ساخته شده است.

زیباترین مقاصد بهاری دنیا
ادامه مطلب

Hallstatt

2- اویا ( Oia)

اویا، واقع در اوج صخره های سانتورینی (Santorini)، فضایی بسیار زیبا و حیرت انگیز دارد. این روستای خوش منظره درست در کنار شیبی تند قرار گرفته که باعث شده، ساکنان و همچنین مسافران بتوانند از چشم اندازهای دهانه سانتورینی که در دنیا معروف است، لذت ببرند.

اویا

منظره شهر تحت سلطه ساختمان های زیبای سفیدرنگی است که زیر نور خورشید می درخشند و بقایای یک قصر ویران که بر کل منطقه، خانه های کاپیتان (Captain) و یک آسیاب بادی مشرف است، ممکن است نمادین ترین ساختمان منطقه اویا باشد.

اویا

1- ایز (Eze)

ایز

ایز، مکانی فوق العاده زیباست و در امتداد ریویرا (Riviera) فرانسه قرار دارد. این منطقه 426 متر از سطح دریا بالاتر و بر روی سواحل دریا مسلط است و چشم انداز حیرت انگیزی از دریای مدیترانه در مقابل دیدگان قرار می دهد.

ایز

ایز علاوه بر مکانی که در آن قرار دارد، به لطف وجود بسیاری از ساختمان هایی که قرن ها باقی مانده و به خوبی حفظ شده اند، به داشتن برخی از جذابیت های قرون وسطایی خود افتخار می کند.

ایز

اگر به شما فرصتی داده می شد تا بتوانید برای مدتی به دور از همهمه و شلوغی زندگی شهرنشینی، در یکی از این روستاهای زیبا مستقر شوید، کدام یک را انتخاب می کردید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

همچنین، روستاهای مورد علاقه و منحصر به فرد شما که در این فهرست ذکر نشده اند نیز می توانند موضوع مقالات بعدی سفرمی باشند، در صورت تمایل معرفی نمایید!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران