زیباترین آبشارهای جهان

زیباترین آبشارهای جهان

کل : 1

میانگین : 5

نقاط معدودی بر روی کره زمین وجود دارند که بکر و دست نخورده باقی مانده اند؛ آن هم به این دلیل که اغلب صعب العبور هستند توانسته اند زیبایی طبیعی شان را حفظ کنند. زیباترین آبشارهای دنیا نیز در زمره ی این نقاط معدود بکر قرار گرفته اند. آبشارها از آن دسته عجایبی هستند که همواره در میان شگفت انگیزترین مناطق جهان عرض اندام می نمایند.

زیباترین آبشارهای جهان

برای آشنایی با زیباترین آبشارهای جهان با سفرمی همراه باشید.

۱. پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک

(Plitvice Waterfalls)

زیباترین آبشارهای جهان

این پارک در کرواسی، منزلگاه زیباترین آبشارهای این سیاره است. در طی سالیان مناظر شگفت انگیزی مانند سدهای طبیعی، رودخانه های زیبا و غارها در این پارک تشکیل شده است.

۲. آبشار هاواسو (Havasu Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

زیباترین آبشارهای گراند کنیون (Grand Canyon) که به شدت مستعد عکسبرداری هستند از صخره های آتشین سرخ رنگ سرازیر می شوند و به عمق آب های فیروزه ای رنگ در منطقه ای کمی دورتر از پارک می ریزند.

۳. آبشار ایگواسو (Iguazu Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

این آبشار زیبا در کنار رودخانه ایگواسو در حوالی مرز برزیل و آرژانتین قرار دارد. آبشار ایگواسو دارای ۲۷۵ آبشار منحصر به فرد است که آن را به یکی از مبهوت کننده ترین گنجینه های این سیاره بدل کرده است.

۴. آبشار گولفوس (Gullfoss Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

آبشار گولفوس یکی از برترین جاذبه های گردشگری ایسلند است. آب های این آبشار که از دو قسمت تشکیل شده است، از دو ریزشگاه متمایز در یک راستا می ریزند و کل عرض رودخانه هویتا (Hvítá River) را پوشش می دهند. از ویژگی های مشهور آبشار، وجود رنگین کمان های زیبا در اطراف آن در فصل تابستان است.

۵. آبشار آنجل (Angel Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

آبشار باشکوه آنجل در ونزوئلا، با ۳۲۱۲ فوت ارتفاع و ۲۵۴۸ طول ریزش، مرتفع ترین آبشار بدون توقف در جهان محسوب می شود. آبشار آنجل از فراز یک کوه در اعماق جنگل های استوایی فرو می ریزد. این جواهر زیبا اغلب اوقات در میان ابرها پنهان می شود.

۶. آبشار مک وی (McWay Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

در ساحل مرکزی کالیفرنیا و در نزدیکی شهر ساحلی بیگ سور (Big Sur) قرار دارد که هر چند زیاد معروف نیست اما از نظر جذابیت هیچ چیز از دیگر آبشارها کم ندارد. این آبشار به طول 80 فوت در پارک ایالتی جولیا پیفیفر برنز (Julia Pfeiffer Burns) از صخره ها به روی ماسه های شنی لب اقیانوس آرام می ریزد و در تمام طول سال جریان دارد.

۷. آبشار برنی (Burney Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

آبشار شگفت انگیز برنی در رودخانه کریک (Creek) در آبشار مک آرتور برنی (McArthur) پارک ایالتی کالیفرنیا به عنوان هشتمین عجایب دنیا مشهور است.

۸. آبشار کیلت راک (Kilt Rock Waterfall)

زیباترین آبشارهای جهان

این آبشار از صخره های شبه جزیره تروترنیش (Trotternish)، بین شهر پورتری (Portree) و ایالت استافین (Staffin) جزیره اسکای (Staffin) در اسکاتلند، سرازیر می شود.

۹. آبشار دتیان (Detian Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

منظره ای کلاسیک و آسیایی از شکاف های صخره ای بر فراز شالیکاری های انبوه برنج. بین مرز چین و ویتنام، صحنه ای رویایی از آبشاری به ارتفاع ۳۰۰ فوت چشم ها را به خود خیره می کند.

۱۰. آبشار یوسیمیتی (Yosemite Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

آبشار یوسیمیتی در پارک ملی یوسیمیتی، بلندترین آبشار آمریکای شمالی به شمار می رود. با ارتفاع ۲۴۲۵ فوت از نوک بلندترین آبشار تا زیر پایین ترین آبشار، یوسیمیتی ششمین آبشار بلند دنیا به شمار می رود.

۱۱. ژوراسیک پارک (Jurassic Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

به دلیل نقش اصلی آن در فیلم پارک ژوراسیک به نام آبشار ژوراسیک معروف شد. این آبشار به طول ۳۶۰ فوت در جزیره کائوآئی (Kauai) در هاوایی واقع شده است. در گذشته یک آبشار مخفی بود اما پس از فیلم پارک ژوراسیک به محل ازدحام مردم تبدیل شد.

۱۲. آبشار مولتنومه (Multnomah Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

درست در خارج از پورتلند اورگان، در امتداد رودخانه کلمبیا بلندترین آبشار در ایالتی مملو از آبشارهای متعدد به چشم می خورد.

۱۳. آبشار نیاگارا (Niagara Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

هیچ لیستی از زیباترین آبشارهای دنیا بدون نام “نیاگارا” تکمیل نمی شود. قدرتمندترین آبشار در قاره آمریکا. نیاگارا مجموع سه مرز بین المللی، بین ایالات متحده آمریکا، نیویورک و انتاریو در کشور کانادا محسوب می شود. قسمتی از این آبشار عظیم در محدوده آمریکایی و بخشی دیگر در قسمت کانادایی فرو می ریزد.

۱۴. آبشار اسنوکوالیم (Snoqualmie Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

یکی از چشمگیرترین مناظری که در شمال غربی اقیانوس آرام شاهد آن خواهید بود. این آبشار در غرب سیاتل و در کوهپایه های آبشارخیز که سرتاسر صخره را فرا گرفته اند قرار دارد.

۱۵. آبشار ویکتوریا (Victoria Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

آبشار ویکتوریا در رودخانه زامبزی و زیمبابوه در جنوب آفریقا واقع شده است. اعتقاد بر این است که آبشار ویکتوریا بزرگترین آبشار جهان محسوب می شود.

۱۶. آبشار والامن (Wallaman Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

آبشار والامن در پارک ملی گرینگان (Girringun)، در حال حاضر بلندترین آبشار دائمی در استرالیا تلقی می شود. این منطقه بخشی از میراث جهانی جنگل های مرطوب گرمسیری است که منزلگاه برخی از قدیمی ترین جنگل های بارانی در سیاره زمین و همچنین گونه های مختلفی از حیوانات و گیاهان در معرض خطر است.

۱۷. آبشار کاوازان (Kawasan Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

آبشارهای کاوازان فیلیپینی در بادیان، جنوب سیبو (Cebu)، در لیست زیباترین آبشارهای جهان معمولا لقب نفس گیرترین آبشار دنیا را به خود می گیرد. این آبشارها در میان انبوهی از پوشش گیاهی سرسبز گرمسیری و بین قله های کوه های بارانگای ماتیتوناو (Barangay Matutinao) و بادیان محصور مانده اند.

۱۸. آبشار تورک (Torc Waterfall)

زیباترین آبشارهای جهان

چیزی که آبشار تورک را بسیار ویژه می سازد، آبشارهای افسانه ای و محیط پیرامون “پارک ملی کیلارنی” (Killarney National Park) ایرلند است. ارتفاع آبشار 80 فوت می باشد و تنها با 100 قدم به سمت چپ آبشار می توانید مناظر حیرت انگیزی از دریاچه را مشاهده نمایید.

۱۹. آبشار پری (Fairy Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

آبشار پری یک آبشار چند لایه در اعماق کوه های ویتیکر (Waitakere Range) در غرب اوکلند، نیوزلند است.

۲۰. آبشار ونتسکوئرو کولگانته

(Ventisquero Colgante Falls)

زیباترین آبشارهای جهان

این آبشار در زبان انگلیسی به معنای (Hanging Glacier) و در زبان فارسی به معنای برف رود معلق است. این آبشار از برف رودهای معلق در پارک ملی کیولات (Queulat National Park) سرازیر شده و حجم عظیمی از آب را به دره باریکی می ریزند.

تماشا کنید :

 

 

نظرات کاربران

  1. Tourist says:

    واقعا زیبا هستن
    روحم تازه شد