هیجان انگیز تترین سواحل کیپ تاون

هیجان انگیزترین سواحل کیپ تاون

کل : 0

میانگین : 0

کیپ تاون دومین شهر پر جمعیت آفریقای جنوبی بعد از ژوهانسبورگ به شمار می رود. این شهر محبوب ترین مقصد گردشگران در قاره آفریقا است.

کیپ تاون دارای جاذبه های گردشگری ویژه و سواحل منحصر به فردی است که در این مطلب تنها به چند مورد از سواحل کیپ تاون اشاره می کنیم. با سفرمی همراه باشید!

 

  1. ساحل ماکاسار پاویلیون

(Macassar Beach Pavilion)

پارک آبی متروکه که توسط تل های شنی محصور گشته است.

سرسره های آبی این پارک پر از شن و ماسه هستند. این پارک به صورت متروکه رها شده تا طبیعت مجددا آن را به پارک آبی بدل کند. پاویلیون بخشی از محوطه شنی ماکاسار می باشد که ۲۷۶۰ هکتار مساحت دارد. عمارت ساحلی ماکاسار در سال ۱۹۹۱ ساخته شد.

هیجان انگیزترین سواحل کیپ تاون

هیجان انگیزترین سواحل کیپ تاون

 

  1. ساحل سنگی پناهگاه پنگوئن ها

(Boulders Beach Penguin Sanctuary)

این ساحل آفریقایی خانه هزاران پنگوئن از گونه های نادر است که به خاطر صداهای آزار دهنده شان شناخته شده اند. یکی از پناهگاه های به جای مانده برای پنگوئن نادر آفریقایی همین ساحل سنگی است که به گردشگران اجازه می دهد تا به پرندگان عجیب و غریب ماقبل تاریخ، که به نظر می رسد بر خلاف پیشینه زندگی در قطب شمال، اکنون در جای درستی ساکن شده اند، نزدیک شوند.

هیجان انگیزترین سواحل کیپ تاون

این ساحل زیبا منزلگاه بیش از ۲۰۰۰ پنگوئن آفریقایی است که در معرض خطر قرار دارند. پنگوئن آفریقایی به خاطر صدای وحشتناکش تا مدت ها به عنوان “پنگوئن جکاس” معروف بود. این ساحل آزاد (با هزینه ورودی) است و پنگوئن ها آزادانه در آن پرسه می زنند. شما می توانید کل روزتان را با این موجودات زیبا سپری کرده یا حتی با آنها شنا کنید. اگر ترجیح می دهید فاصله خودتان را با آنها حفظ کنید، می توانید از مسیرهای پیاده روی که در اطراف ساحل بولدرز هستند استفاده کنید.

هیجان انگیزترین سواحل کیپ تاون

هیجان انگیزترین سواحل کیپ تاون

 

  1. جزیره فوک ها

(Seal Island)

این جزیره تا پیش از زمانی که حلقه کوسه های سفید و بزرگ پرشی به ساحل رسیدند، پناهگاه امنی برای فوک های پشمالو محسوب می شد. این جزیره در خلیج مصنوعی واقع در ساحل کیپ تاون قرار دارد. جزیره فوک ها سرزمینی گرانیتی است که تنها به خاطر فوک های موجود در آن معروف است.

گروه فوک ها از این جزیره به عنوان اصلی ترین مراتع خود استفاده می کنند و معمولا در آرامش قرار دارند. انسان ها بارها سعی کرده اند تا در این جزیره زندگی کنند اما موفق نشده اند.

هیجان انگیزترین سواحل کیپ تاون

هیجان انگیزترین سواحل کیپ تاون

نظرات کاربران