هیجان انگیزترین زیپ لاین های دنیا

هیجان انگیزترین زیپ لاین های دنیا

کل : 2

میانگین : 4.5

تجربه ی سرعت بالا، ارتفاعات حیرت انگیز و چشم اندازهای خیره کننده، افرادی که به دنبال هیجان هستند را جذب خطوط کابلی سراسر دنیا می کند. روش کار زیپ لاین به این صورت است که فرد با ریسمان و طناب به صورت نشسته و یا به روی شکم قرار می گیرد و سپس با سرعت بسیار زیاد که گاه به ۱۰۰ مایل در ساعت (۱۶۰ کیلومتر در ساعت) می رسد روی کابل های معلق در هوا سر می خورد.  سواری گرفتن از خطوط کابلی با ترکیبی برابر از هیجان و وحشت، تجربه ای است که افراد مشتاق ماجراجویی نمی توانند آن را از دست بدهند. چه بخواهید به تنهایی روی این خطوط به پرواز درآیید، چه با یک یا دو نفر دیگر همراه شوید، در این مقاله برخی از جالب ترین، سریع ترین، مرتفع ترین و خیره کننده ترین زیپ لاین ها معرفی شده است.

۱- اسلات زیلا (SlotZilla)

اسلات زیلا

از آنجایی که زیپ لاین های شهری زیادی وجود ندارند که تمام طول سال فعال باشند، اسلات زیلا در لاس وگاس (Las Vegas) نسبتا منحصر به فرد است. اگرچه این خط بلندترین، سریع ترین و یا طولانی ترین خط در جهان نیست، اما به سواران خود اجازه می دهد، درحالی که فقط ۷۷ پا (۴/۲۳متر) بالاتر از جمعیت مردم شهر هستند، وارد مرکز شهر وگاس شوند. سرعت حرکت، بسیار بالاست و سواران بر کابل تنها در حد یک نگاه اجمالی، فرصت تماشای چراغ های چشمک زن شهر گناه و صحنه های تفریح و مهمانی را دارند. به ما اعتماد کنید، این زیپ لاین واقعا ارزش امتحان کردن را دارد.

هتل مناسب در لاس وگاس: بلاژی یو (Bellagio)

۲- لا ترولی ین (La Tyrolienne)

لا ترولی ین

آیا می خواهید به سفری بروید که بعدها به آن افتخار کنید؟ اگر چنین است، پس سواری روی زیپ لاین لاترولی ین در استراحتگاه وال تورنز (Val Thorens) را تجربه کنید. این خط کابلی با ارتفاع ۱۰۵۹۷ پا (۳۲۲۹ متر)، بلندترین خط در جهان و البته مناسب همه می باشد. همچنین، مناظر خیره کننده کوهستان آلپ، بخش فرانسوی (French Alps) ، تاثیرگذارتر هستند. سواران این خطوط در رده سنی ۸ تا ۸۸ سال می توانند بر فراز کوهستان پوشیده از برف عبور کنند و تجربه ای فراموش نشدنی برای خود رقم بزنند.

۳- مانستر (The Monster)

زیپ لاین مانستر

در سال ۲۰۱۶، نام زیپ لاین مانستر واقع در پارک ماجراجویی تورو ورد (Toro Verde) در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان طولانی ترین خط کابلی در جهان ثبت شد. این خط بیش از یک و نیم مایل (۴/۲ کیلومتر) در سراسر منطقه روستایی جنگلی پورتوریکویی (Puerto Ricans)، کشیده شده است و می تواند با سرعت ۹۵ مایل در ساعت (۱۵۳ کیلومتر در ساعت) حرکت کند  و درست وقتی که فکر می کنید هیچ چیز، دیگر بهتر از آن نخواهد بود، می بینید هنوز هم موردی بهتر وجود دارد. خطوط کابلی مانستر در نورو ورد، بابت هر نفر که بر این کابل سوار می شود، درصدی به بنیاد ریکی مارتین که با قاچاق انسان مبارزه می کند، هدیه می دهد.

هتل مناسب در پورتوریکو: استراحتگاه ساحلی سنت رگیس باهییا (The St.Regis Bahia)

۴- سافاری فلایت لاین (Flightline Safari)

فلایت لاین سفری

زیپ لاین سافاری فلایت لاین، به ماجراجویان کمک می کند که همه چیز را از چشم اندازی تازه مشاهده کنند. این خطوط کابلی به سواران خود اجازه می دهد به جای پیاده روی در دل باغ وحش سن دیه گو، به شکل گردش سافاری از این باغ وحش عبور کرده و در حالی که در ارتفاع ۱۳۰ پایی (۴۰ متری) معلق است، از دیدن انواع حیوانات (مانند زرافه ها و کرگدن ها) لذت ببرند.

هتل مناسب در سن دیه گو: استراحتگاه رانچو والنسیا (Rancho Valencia)

۵- زیپ ۲۰۰۰ (Zip 2000)

زیپ لاین 2000

اگر می خواهید تمام وجودتان را پر از آدرنالین کنید، سوار خط کابلی زیپ ۲۰۰۰ شوید. زیپ ۲۰۰۰، واقع در آفریقای جنوبی (South Africa) در حال حاضر رکورد مرتفع ترین خط کابلی با سرعت ۱۱۴ مایل در ساعت (۱۸۳ کیلومتر در ساعت) را دارد. افراد در طول این سواری هیجان انگیز، کنار یکدیگر به شکل سوپرمن قرار گرفته و به کابل با تسمه محکم بسته می شوند. البته سواری تک نفره هم امکان پذیر است. کل مسیر فقط یک دقیقه طول می کشد، اما آنقدر هست که نیازتان به سرعت را برطرف کند.

هتل مناسب در آفریقای جنوبی: سان سیتی هتل (Sun City Hotel)

۶- فلایینگ فاکس (Flying Fox)

فلایینگ فاکس

تمام زیپ لاین های دنیا فقط در یک جهت و آن هم به سمت جلو، حرکت می کنند. اما خط کابلی فلایینگ فاکس نیوزیلند (New Zealand) اینطور نیست، چراکه مسافران خود را بر فراز رودخانه رانگیتیکی (Rangitikei) در موکای گرویتی کانیون (Mokai Gravity Canyon) با سرعت به جلو و عقب می راند. از سواری گروهی لذت ببرید. روی این خط کابلی می توان تا سه نفر را در یک زمان به کابل بست.

۷- زیپ فلایر نپال (ZipFlyer Nepal)

زیپ فلایر

اگر به دنبال تجربه ای هستید که ضربان قلب تان را به شدت بالا ببرد و لبریز از هیجان شوید، جایی به غیر از ماجراجویی های “های گراند”-HighGround- زیپ فلایر نپال نروید. این زیپ لاین با وجود ۵۶ درجه شیب، مسافران را آماده پایین آمدن از ارتفاع ۲۰۰۰ پایی (۶۱۰ متر) می کند. این سواری نه تنها هیجان انگیز است (درطول سفر احساس بی وزنی می کنید)، بلکه مناظر دیدنی کوه های هیمالیا (Himalayas) را که نمی توان از آنها عبور کرد، جلوی چشمان تان قرار می دهد.

هتل مناسب در نیوزیلند: دابل تری بای هیلتون کوئینزتاون

 

نظرات کاربران