گران ترین جزایر خصوصی دنیا
در دنیا مکان های بسیار زیبایی هستند که به دلیل وفور زیبایی های طبیعی شان مردم را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کنند. درکنار جزایربزرگ بسیار باشکوه، جزایر کوچکتری نیز وجود دارند که به همان میزان از جذابیت کافی برخوردارند. هرچند اقدامات رفاهی بسیاری در جهت توسعه ی این جزایر صورت گرفته و هزینه های هنگفتی بدین منظور صرف شده، اما نشانه های زیبایی و شکوه طبیعی در آن ها همچنان پایداراست. جزایر خصوصی در واقع متعلق به افراد متمولی می باشند که آنجا را به عنوان محلی برای گذران تعطیلات خود در نظر گرفته اند. این جزایر دارای بهترین امکانات رفاهی می باشند و بر طبق نیازها و سلایق صاحبانشان تجهیز شده اند. این جزایر متعلق به افراد ثروتمند و اشخاص مشهوری می باشند که از پس خرید آن ها برمی آیند و زندگی در این جزایر به خوبی سطح بالای زندگی این اشخاص را نشان می دهد. همانطور که می دانید این جزایر در دل آب های اقیانوس واقع شده اند و برای رساندن خود به این مناطق باید سوار چندین کشتی مختلف شوید، اما این امر برای بسیاری از مردم جالب و ماجراجویانه تلقی می شود و به دلیل وجود زیبایی هایی طبیعی در اطراف آنها سفری لذت بخش را تجربه خواهید کرد. در ادامه با سفرمی لیست ۱۰ جزیره گران قیمت جهان را دنبال کنید.

۱۰.جزیره چارلز باهاماگران ترین جزایر خصوصی دنیاچارلز که جزیره ی با شکوه و سطح بالایی می باشد، در دنیا به دبی کوچک معروف است. جزیره ی چارلز در اسپنیش ولز (Spanish wells) باهاما قرارا دارد و از نظر امکانات به خوبی توسعه یافته است. از جمله اینکه دارای آب، برق و تلفن به صورت عمومی و دولتی است. این جزیره درمکانی زیبا و بسیار نزدیک به جزیره کوچک هاربور واقع شده است. جزیره ی زیبای چارلز در بازار جهانی بالغ بر ۳۹میلیون دلار ارزش گذاری شده است. این جزیره ی کوچک تحت مالکیت شخصی می باشد و بازدید از آن برای عموم آزاد نیست.

۹.جزیره موتو تانه،بورابورا،پلنزی فرانسهگران ترین جزایر خصوصی دنیاموتو تانه جزیره ایی کوچک وبسیار جذاب است که در نزدیکی جزیره ی بزگ بورا بورا واقع شده است. این جزیره ی بسیار باشکوه و در سطحی عالی، دارای فضای داخلی بسیار گیرا و جذابی است که توسط طراح معروف فرانسوی کریستین لیگری طراحی شده است. این جزیره همواره ظرفیت و آمادگی پذیرش ۲۰ مهمان را دارد. ارزش این جزیره در بازار جهانی ۴۰میلیون دلارتخمین زده شده است. دمای هوای جزیره در جولای به ۷۳ تا ۸۰ درجه فارنهایت و در دسامبر به ۷۰ تا ۸۵ درجه فارنهایت می رسد که آن را به بهترین و مجلل ترین مکان ممکن که به دور از دغدغه ی زندگی شهری می باشد، بدل کرده است.

۸. جزیره هانس لولیک،جزایر ویرجین ایالت متحدهگران ترین جزایر خصوصی دنیاهانس لولیک جزیره ایی کوچک است که در حوالی ساحل شمالی جزایر معروف ویرجین ایالت متحده واقع شده است. به دلیل دارا بودن آب و هوای عالی این جزیره به عنوان بهترین مقصد برای گردشگران سراسر جهان مطرح شده است. هانس جزیره ایی زیباست که سواحل ماسه ایی سفید دور تا دورش را احاطه کرده اند و به همین سبب ، زیبایی هایش دو چندان گشته است. این جزیره ی زیبا در بازار جهانی تقریبا ۴۵میلیون دلار ارزش گذاری شده است اما مطمئن باشید زیبایی های آن را نمی توان با پول قیمت گذاری کرد.

۷.جزیره کی چاپل،بلیزگران ترین جزایر خصوصی دنیاکی چاپل جزیره ایی زیبا و کوچک است که در بلیز واقع شده است. این جزیره از یک سو به شهر مرکزی بلیز و از سوی دیگر به شهر کی نزدیک است. بلیز جزیره و مقصدی منحصر به فرد برای گذراندن تعطیلات خصوصی افراد مشهور می باشد. این جزیره همچون بهشتی زیبا و آرامش بخش است که دارای ۸ ویلا و ۱۱ خانه کوچک مشرف به ساحل می باشد. همچنین یک باشگاه گلف وچندین رستوران مختلف، جهت سرگرمی و تفریح برای گردشگران مهیا شده است. ارزش این جزیره کوچک ۶۵ میلیون دلار است.

۶.جزیره جیمس ،کاناداگران ترین جزایر خصوصی دنیاجیمز جزیره ایی کوچک وزیبا است که در خلیج کانادا واقع شده است و به راحتی می توان با استفاده از هواپیمای خصوصی به آنجا رفت. ازاین جزیره بسیار زیبا به عنوان شاهکار تمام جزایر جهان یاد می شود. جیمس ۶ خانه دارد که جهت اسکان مهمان طراحی شده است. همچنین استخر،اسکله خصوصی وبسیاری امکانات دیگر در این جزیره برای رفاه حال مهمانان در نظر گرفته شده است.ارزش این سرزمین در بازار جهانی تقریبا ۷۵.۱ میلیون دلار تخمین زده شده است.

۵.جزیره دی آروس،سیشلسگران ترین جزایر خصوصی دنیاجزیره دی آروس معروف ترین و مهم ترین قسمت از مجمع الجزایر آمیرانت است که در سیشل واقع شده است. این جزیره در سال ۱۹۷۵ توسط شاهزاده شارون پهلوی خریداری شده که تاکنون نیز تحت مالکیت او می باشد و از آن به عنوان زیباترین جزیره در کل دنیا یاد می شود. این جزیره از ذخایر طبیعی استفاده می کند و زیبایی های طبیعی و محیط پیرامون آن باعث می شود هر کسی دی آروس را دوست بدارد. قیمت این جزیره ی خصوصی ۹۴ میلیون دلار است.

۴.جزیره رونده، گراناداگران ترین جزایر خصوصی دنیارونده جزیره ایی خصوصی و کوچک است که در محاصره دریای کاراییب قرار گرفته است. این جزیره در حدود ۲۰۰۰ جریب مساحت دارد که توسط سواحل شنی سفید و آب احاطه شده و به همین دلیل بر زیبایی و ظاهر آن افزوده شده است. ارزش این جزیره ی کوچک تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار می باشد که رقم بالایی به نظر می رسد. سرتا سر جزیره با گیاهان قرمز رنگ بسیارزیبایی پوشیده شده است.

۳. جزیره نکر، جزایر ویرجین بریتانیاگران ترین جزایر خصوصی دنیاجزیره نکر به عنوان یکی از زیباترین جزایر و جواهر تمام جزایر ویرجین بریتانیا معروف است. این جزیره در قسمت شمال ویرجین گردا، که یکی از بزرگترین جزایر جهان محسوب می شود، واقع شده است. در مرکز جزیره یک عمارت باشکوه قرار دارد که دارای ۶ اتاق مجلل و یک سوییت بزرگ به همراه یک بالکن اختصاصی در هر اتاق است. قیمت این جزیره ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده می شود که تحت مالکیت خصوصی می باشد.

۲.جزیره لیسبون ،پرتقالگران ترین جزایر خصوصی دنیالیسبون جزیره ایی در مرکز پرتقال است که نمی توان گفت خیلی توسعه یافته است؛ اما کشور پرتقال برای بسط و گسترش لیسبون و تبدیل آن به یک جزیره ی با شکوه خصوصی، همراه با کلیه ی امکانات رفاهی زندگی، اهداف بسیاری در سر دارد. ارزش این جزیره ۳۱۰ میلیون دلار می باشد که برای یک جزیره ی توسعه نیافته به خیلی گران قیمت به نظر می رسد. اما موقعیت مکانی فوق العاده ی آن که در قلب پرتقال می باشد، این قیمت بالا را توجیه می کند.

۱.جزیره لانای،هاواییگران ترین جزایر خصوصی دنیاجزیره لانای نیزتحت مالکیت خصوصی می باشد که بازدید از آن برای عموم مردم ممکن نیست. از آن حیث که لانای در گذشته به کاشت زیاد آناناس معروف بوده است، به آن جزیره ی آناناس نیز گفته می شود.
این جزیره توسط یک بیلیونر معروف در عرصه ی تکنولوژی به قیمت ۶۰۰ میلیون دلار خریداری شده و آن را به گران ترین جزیره ی خصوصی دنیا بدل کرده است.

تماشا کنید :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.3KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe