جزایر معلق

عجیب ترین جزایر دنیا

کل : 5

میانگین : 3.2

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۶

جزیره سوکوترا

در این مطلب سفرمی 10 جزیره عجیب و غریب، از جزایر پرتی گرفته که تنها خوک ها ساکنین آن هستند تا جزایر مرجانی ساخته شده از صدف حلزونی و دیگر جزایری که شما حتی روحتان هم از وجود آن ها خبر ندارد را به شما معرفی می کند؛ با سفرمی همراه باشید.

۱-جزیره عروسک‌ها، مکزیک

جزیره عروسک ها

این جزیره ی ترسناک که خارج از مکزیکو سیتی قرار دارد، با عروسک‌های تکه تکه که شبح‌وار از درختان و ساختمان‌ها حلق‌آویز شده‌اند، آراسته شده است. در افسانه ها آمده است: یک جزیره نشین به نام دان جولین (Don Julian) این عروسک‌ها را به یاد دختری که در کانال نزدیک آنجا غرق شده، آویزان کرده است.

جزیره عروسک ها

بر طبق این افسانه مرد شکنجه شده، چند سال بعد در همان نقطه کانال غرق شده است. مطمئن باشید این جزیره شما را به خصوص در شب به وحشت می‌اندازد.

2- فیدیوث، سنگال (Fadiouth)

فیدوث سنگال

هنگامی که قدم در این جزیره می‌گذارید، شن‌ها را در بین انگشتان پایتان احساس نمی‌کنید. چرا که این جزیره دور افتاده در سنگال که «جزیره پوسته» نام دارد، تماما از پوسته‌های حلزون ساخته شده است و حلزون‌های بخت برگشته مدت‌ها پیش توسط ساکنان این جزیره خورده شده‌اند.

جزیره همچنین گورستانی جالب دارد که در آن به نحو غیرمعمولی مسیحیان و مسلمانان یکجا زیر پوسته‌های حلزون دفن شده‌اند.

3- جزیره خوک، باهاماس

جزیره خوک ها

نام این جزیره از خوک‌های با دل و جراتی که در این نقطه دور افتاده استوایی ساکن هستند، برداشته شده است. در افسانه‌ها آمده است که ماده خوک‌های جوانی که نمی‌توانستند شنا کنند، امروزه ساکن جزیره شده‌اند و علاقه خاصی به شیرجه زدن در آب همراه با توریست‌ها دارند. کسی نمی‌داند چگونه این خوک‌ها به جزیره رسیده‌اند ولی آنها سالها در این جزیره بوده اند و به نظر می‌رسد آنجا را خانه خود کرده‌اند.

با حقایق جالب برزیل آشنا شوید!
ادامه مطلب

جزیره خوک

4- سیلند، انگلستان

قلمرو سیلند

قلمرو پادشاهی (Sealand) کشوری کوچک است و در جهان به رسمیت شناخته نمی شود. این ریز کشور جزیره‌ای، بر بقایای اچ ام فورت رافز (HM Fort Roughs) بنا شده است. اچ‌ام فورت رافز به مجموعه سکو‌های دفاعی بریتانیا در دریای شمال که در جنگ جهانی دوم در ده کیلومتری سواحل سافولک (Suffolk) ساخته شده‌اند، اطلاق می‌شود. در سال ۱۹۶۷ میلادی، این تاسیسات توسط پَدی روی بِیتس (Paddy Roy Bates)، گوینده پیشین رادیو، سرگرد ارتش و جمعی از دوستان و خانواده او اشغال شد. او ادعا داشت که این تاسیسات یک دولت مستقل است. در حال حاضر این ریزکشور دارای قانون اساسی، واحد پولی، پاسپورت و تیم فوتبال ملی است.
سیلند بر روی استحکامات دفاعی باقی مانده از جنگ جهانی دوم ساخته شده است.

5- جزیره سوکوترا، یمن

جزیره سوکوترا

معمولا به جزیره سوکوترا «جزیره جهان گمشده» می‌گویند. جزیره سوکوترا (Socotra) بخشی از یک مجمع الجزایر کوچک را در سواحل یمن تشکیل می‌دهد. این جزیره خانه‌ای برای انواع گسترده‌ای از گیاهان و جانوران است. بسیاری از گیاهانی که در آن یافت می‌شوند، مختص این جزیره هستند و برخی بیش از ۲۰ میلیون سال عمر دارند. رسیدن به این جزیره بسیار پر چالش است و فقط تعداد کمی از مشتاقان با دل و جرات را جذب می‌کند.
سوکوترا محل سکونت گیاهانی با بیش از ۲۰ میلیون سال عمر است.

6- جزیره برادر شمالی، نیویورک

جزیره برادر شمالی

این جزیره از سال 1960 ساکنی ندارد. جزیره برادر شمالی (North Brother Island) در اصل محلی برای درمان مبتلایان به آبله و دیگر بیماران قرنطینه شده بود. این جزیره بعدها مکانی برای کهنه سربازان جنگ و در نهایت مرکزی برای تجمع معتادین شد.

شهر لیما کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟
ادامه مطلب

امروزه ساختمان‌های متروکه و بافت گیاهی بکر آن، پناهگاه امنی برای انواع پرندگان است. دولت می‌خواهد این جزیره را به همین سیاق حفظ کند و آن را که در رودخانه شرقی نزدیک برونکس (Bronx) واقع شده، برای عموم بسته نگاه دارد.
جزیره برادر شمالی برخاسته از تاریخی غم انگیز، اکنون به بهشتی برای حیات وحش بدل گردیده است.

7- جزیره اوکونوشیما، ژاپن (Okunoshima)

کونوشیما

این جزیره همچنین با نام «جزیره خرگوش‌ها» شناخته می‌شود. این جزیره فریبنده ژاپنی نام خود را از خرگوش‌های وحشی ساکن آنجا می‌گیرد. با اینکه این خرگوش‌ها وحشی هستند، اما گردشگران می‌توانند به آنها غذا بدهند و با آنها بازی کنند.

این جزیره همیشه اینگونه زیبا و معصوم نبوده است. قبلا در این جزیره یک کارخانه تولید گاز سمی وجود داشت. بازدیدکنندگان می‌توانند از موزه گاز سمی بازدید کنند و درباره تاریخ ترسناک آن بیشتر بدانند.

جزیره اوکونوشیما خانه‌ای برای صدها خرگوش است.

8- جزایر معلق، پرو

جزایر معلق

هواکا هواکانی (Huaca Huacani)، تورانیپاتا (Toranipata) و سانتا ماریا (Santa Maria) که به عنوان جزایر معلق شناخته می‌شوند، بخشی از یک مجمع الجزایر مصنوعی که فقط از ساقه‌های گیاه توتورا (Totora) ساخته شده‌اند را شکل می‌دهند.

این جزایر همچنین، قسمتی از منطقه ملی حافظت شده تیتیکاکا (Titicaca) را نیز در بر می گیرد. می‌توان با دو ساعت قایق سواری از پونو(Puno) به این جزایر رسید. اهالی این جزایر عمدتا از طریق ماهیگیری در قایق‌هایی که از ساقه‌های توتورا ساخته شده‌اند، روزگار می‌گذرانند.
هواکا هواکانی، تورانیپاتا و سانتا ماریا جزایر معلق را تشکیل می‌دهند.

9- قلعه اسپیت بانک، انگلستان

قلعه اسپیت بانک

این جزیره در قرن نوزدهم برای دفاع از جنوب انگلستان در برابر حمله‌های دریایی در سولنت (Solent) ساخته شده است. امروزه اسپیت بانک (Spitbank) که یکی از سه قلعه سواحل پورتموث (Portmouth) است، دارای یک رستوران، هتلی لوکس و یک استخر باز روی پشت بام قلعه می باشد. شما می‌توانید برای ناهار یکشنبه (135 پوند برای هر نفر) یا ترتیب دادن یک مهمانی به اینجا سری بزنید.
این قلعه قدیمی امروزه جایی برای برگزاری مهمانی‌های خصوصی است.

شهر پمپی با آدم های سنگی
ادامه مطلب

10- جزیره بووت، قطب جنوب

جزیره بووت

جزیره بووت (Bouvet) یکی از ریزجزایر قطب جنوب و دورترین آنهاست. این جزیره در سال ۱۹۳۰ به مالکیت نروژ درآمد. در سال ۱۹۶۴ قایقی بدون سرنشین در این جزیره پیدا شده است. این قایق همچنان یک راز کشف نشده باقی مانده است.

جزیره بووت

این جزیره 30 کیلومتری، همواره پوشیده از یخ و برف است و آب های اطراف این جزیره منطقه‌ای مهم برای تغذیه پرندگان دریایی، وال‌ها و فک‌هاست. جزیره بووت از سال ۱۹۷۱ به عنوان یک منطقه حفاظت شده ثبت گردیده است.

 

نظرات کاربران