عجیب ترین جزایر دنیا (2)

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

*جزیره سنگ اسقف، انگلستان

جزیره سنگی بیشاپ

آنگونه که در کتاب رکوردهای جهانی گینس آمده است، سنگ اسقف (Bishop Rock) در مجموعه جزایر کوچک سیلیی (Scilly)، کوچکترین جزیره دنیا با ساختمانی روی آن است. این ساختمان یک فانوس دریایی است که به کشتی‌ها کمک می‌کند از آب‌های خطرناک این مجمع الجزایر عبور کنند. این فانوس دریایی در سال 1851 ساخته شده و از آن زمان تاکنون بارها و بارها هجمه طوفان‌های بسیاری بوده است.
فانوس دریایی سنگ اسقف که از سال ۱۸۵۱ همچنان پابرجاست.

*جزیره هیبلیادا، ترکیه

هیبلیادا

جزیره هیبلیادا (Heybeliada Island) که بخشی از جزایر شاهزاده (Prince Islands) در استانبول است، در تضادی کامل با این شهر شلوغ قرار دارد. خودروسواری در این جزیره ممنوع است و فقط می‌توان با پای پیاده، دوچرخه و اسب در آن گشت و گذار کرد.

قابل توجه‌ترین مکان این جزیره صومعه حقیا تریادا (Hagia Triada Monastery) است. محلی برای تحصیلات دینی ارتودوکس یونانی که از سال ۱۸۹۴ ایجاد شده است. امروزه این صومعه بسته است اما کمپینی برای بازگشایی دوباره آن به راه افتاده است. در این جزیره بازدیدکنندگان حین گشت و گذار می‌توانند در سواحل و رستوران‌های جزیره، نفسی تازه کنند.
در هیبلیادا روند آرامی برای زندگی در قیاس با استانبول وجود دارد.

* جزیره نقطه ولکان، فیلیپین

ولکانو پوینت

نقطه ولکان (Vulcan Point) جزیره‌ای در میان یک دریاچه است. در نگاه اول کمی تعجب آور است. اما این پدیده طبیعی به زودی بر روی همه نقشه‌های توریستی خواهد آمد. بازدیدکنندگانی که به این محل می‌روند باید آگاه و با احتیاط حرکت کنند. زیرا این جزیره بخشی از دهانه آتش فشان فعال تال (Taal Volcano) است که به داشتن فوران‌های شدید مشهور است.

اقامتی لوکس در هتل مجلل قصر طلایی مشهد
ادامه مطلب

* جزیره بزرگ کویمادا، برزیل

جزیره مار برزیل

جزیره کویمادا (Ilha de Queimada Grande) در سواحل سائو پائولو قرار گرفته است و به «جزیره مار» شهرت دارد. اینجا خانه مار افعی سرنیزه‌ای طلایی است. این مار یکی از کشنده‌ترین زهرها را دارد. زهر این مار گوشت و بافت بدن انسان را به شدت تخریب می‌کند. همچنین مارهای کشنده این جزیره در همه جای آن پراکنده شده‌اند و به همین دلیل نیروی دریایی برزیل بازدید از این مکان را ممنوع کرده است.
کسانی که ترس از مار دارند بهتر است از جزیره بزرگ کویمادا دوری کنند.

* جزیره کلیپرتون، اقیانوس آرام

جزیره کلیپرتون

با درختان زیبای پالم، شن‌های سرخ و امواج فیروزه‌ای، جزیره کلیپرتون (Clipperton) جایی شبیه بهشت است. در این جزیره آب آشامیدنی وجود ندارد. کسانی که ساکن اینجا باشند باید به طور منظم از خارج از جزیره تامین شوند. همانند اتفاقی که برای کارگران شرکت تولید کود مرغی که روزی در اینجا کار می‌کردند، روی داد.

کشتی‌های حامل غذا و آب آشامیدنی ماهیانه مایحتاج ساکنین این جزیره را تامین می‌کردند. اما با آغاز جنگ داخلی در مکزیک این محموله‌ها قطع شدند. بسیاری از کارگران شرکت مردند. فقط یک مرد به نام ویکتوریانو آلوارز (Victoriano Álvarez) زنده ماند. این مرد خود را پادشاه جزیره معرفی کرد و همه زنان آنجا را به بردگی گرفت. با رسیدن یک کشتی که برای نجات ساکنین آمده بود، او کشته شد و از آن به بعد جزیره هیچ ساکنی ندارد.
آخرین پادشاه کلیپرتون توسط مردم تحت سلطه‌اش که فقط زنان بودند سلاخی شد.

* جزیره سانگ سا، کامبوج

جزیره سانگ سا

نام این جزیره در زبان خِمِری به معنای «معشوق» است. جزیره شخصی سانگ سا (Song Saa) همانگونه‌ که از نامش پیداست جایی برای گذارندن ماه عسل برای زوج‌های ثروتمند است. زوج‌های جوان در این جزیره از آفتاب، شن‌ها و خلوت یک منطقه استوایی لذت می‌برند. این آب و هوا و مجموعه‌های پنج ستاره این جزیره، اینجا را به یکی از لوکس‌ترین مکان‌های جنوب شرقی آسیا بدل می‌کند.
جزیره پنج ستاره سانگ سا از لوکس‌ترین جزایر جنوب شرقی آسیاست.

بهترین مراکز خرید دبی
ادامه مطلب

* جزیره مرجانی پالمیرا، اقیانوس آرام

پالمیرا

این جزیره ترسناک یکی از دور از دسترس‌ترین جزایر کره زمین است. جزیره مرجانی پالمیرا (Palmyra Atoll Island) در جنوب هاوایی واقع شده است. در سال 1974 این مکان صحنه دو قتل مخوف بوده که الهام بخش کتاب‌ها و فیلم‌های بیشماری بوده است.

این جزیره همچنین استراحتگاه بسیاری از ملوانان است. گذشته مخوف این جزیره و دسترسی سخت به آن، گردشگران را از اینجا دور می‌کند و این باعث رشد حیات وحش آن شده است.

جذاب و مخوف، جزیره پالمیرا صحنه دو قتل مخوف بوده است.

* جزیره پوگلیا، ایتالیا

پوگلیا

گفته می‌شود که جزیره پوگلیا (Poveglia) پرجمعیت‌ترین جزیره در ایتالیاست. این مکان در نزدیکی ونیز به قیمت 400 هزار پوند فروخته شده است. صاحب جدید آن وارث تاریخ ترسناک آن؛ از شیوع تاعون و مرگ هزاران نفر از ساکنین که هنوز هم می‌توان استخوان‌هایشان را در خاک یافت، را نیز به ارث می‌برد.

این جزیره همچنین محل یک بیمارستان روانی نیز هست. در افسانه‌ها آمده است که روزی یک پزشک خود را از برج ناقوس آن به زمین انداخته است و با اینکه کسی آنجا نبوده که صدای ناقوس را شنیده باشد، بسیاری مدعی هستند که صدای آن را شنیده اند.
مسافران می‌گویند هنوز صدای ناقوس را در جزیره پوگلیا می‌شوند.

* فورویک، اسکاتلند

جزیره فورویک

ایالت پادشاهی فورویک (Forvik)، کشوری غیر رسمی نزدیک شتلند (Shetland) در اسکاتلند است. صاحب جزیره و تنها ساکن آن استوارت هیل (Stuart Hill) در سال ۲۰۰۸ این جزیره را به عنوان بخشی از کمپین استقلال اسکاتلند از بریتانیا، تاسیس کرد.

در حال حاضر هر «شخص مناسبی» می‌تواند تقاضای شهروندی در این جزیره را بدهد. این حق شهروندی سهمی از درآمد معین نشده آینده را نصیب او می‌کند و مالیت کمی را هم بر او شامل می‌کند.
همانند شتلند، فورویک نیز از طبیعت زیبایی برخوردار است.

از بازی تاج و تخت تا جناب دراکولا؛ ده سفر هیجان انگیز دنیا
ادامه مطلب

* جزیره فلاتی، ایسلند

جزیره فلاتی

جزیره فلاتی (Flatey) جایی است که یکی از مهترین سرگذشت نامه‌های ایسلندی (Icelandic saga manuscript) در قرون وسطا در آن نوشته شده است. این جزیره الهام بخش هنر، ادبیات و افسانه بوده است. این مکان همچنین برای مرغان دریایی همچون پوفین (Puffin)، فولمار (Fulmar) و قره قاز که در تابستان به دلیل آفتاب ۲۱ ساعته در اینجا لانه سازی می‌کنند بسیار مهم است.
در تابستان آفتاب ۲۱ ساعت در شبانه روز در جزیره فلاتی می‌تابد.

نظرات کاربران