پربازدیدترین جاذبه های گردشگری دنیا

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

در مقاله ی قبلی به معرفی 15 جاذبه ی پربازدید دنیا پرداختیم و در این مطلب نیز قصد داریم به معرفی چندی دیگر از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری دنیا که از محبوبیت خاصی برخوردارند بپردازیم. با سفرمی همراه باشید …

پربازدیدترین جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری جهان

پربازدیدترین جاذبه های جهان

16.شهر ممنوعه، پکن از پربازدیدترین جاذبه های جهان

 میزان بازدید سالیانه:  15,340,000نفر

این شهر آدرس مشخصی ندارد، ویژگی ای که تنها می تواند متعلق به مکانی باشد که زمانی مرکز جهان شمرده می شده است! امروزه گردشگرانی از سراسر جهان به سوی این مجموعه بنای محصور 178 هکتاری که شامل سالن های مجلل، باغ ها و خانه های تابستانی با سقف های پیش آمده می شود، هجوم می آورند. از سال 2010 تا به امروز این مکان شاهد بازدید بیش از 2.5 میلیون نفر بوده است. تماشای بخش های مختلف این مجموعه یک نصفه روز طول می کشد. گردشگران می توانند برای درک هر چه بیشتر زیبایی ها و عظمت تاریخی این مکان از امکاناتی همچون راهنماهای تور صوتی (خود راهنما) و یا راهنماهای تور موجود استفاده نمایند.

17.منطقه تفریحی ملی گلدن گیت، سان فرانسیسکو از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری

میزان بازدید سالیانه:  14,289,121 نفر

این منطقه با دارا بودن اماکنی همچون سواحل زیبا، صخره های متعدد، تپه ها، قلعه ها و درخت های سر به فلک کشیده ماموت دسترسی به گلدن گیت را از سان فرانسیسکو بسیار آسان کرده است. بسیاری از گردشگرانی که به این منطقه می آیند برای انجام تفریحاتی در هوای آزاد همچون پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا، کوه پیمایی، اسب سواری و یا تماشای نهنگ ها در آن قدم می گذارند. اما این منطقه خوش منظره از لحاظ تاریخی نیز پیشینه ای غنی دارد و دارای اماکن برجسته ای همچون زندان و پادگان آلکاتراز که در قرن هجدهم مقری نظامی بوده است، می باشد. از دیگر اماکن دیدنی این منطقه تفریحی باید به اتاق ها و سوییت های مجموعه بناهای کاوالو پوینت اشاره کرد که بنای مستعمراتی و احیاء شده مربوط به اوایل قرن بیستم است و منظره ی خلیج سانفرانسیسکو را نیز در بر می گیرد. با خرید تور خارجی و سفر به سان فرانسینکو می توانید از این منطقه تفریحی دیدن کنید.

18.دیزنی سی، توکیو از پربازدیدترین جاذبه های جهان

میزان بازدید سالیانه: 14,084,000 نفر

دیزنی سی که همتای دریایی دیزنی لند توکیو به شمار می آید و منظره خلیج توکیو را پیش رو دارد از افسانه ها و اسطوره ها و داستان های قومی دریایی الهام گرفته است. پارک دیزنی سی که به هفت بندر تقسیم می شود شامل تفریحاتی آبی با استفاده از وسایلی همچون گاندولاهای ونیزی، پری دریایی مرداب و ماجراجویی هایی همچون سفر به بیست هزار فرسنگ زیر دریا Aquatopia (مردابی ساختگی) با قایق های مواج در دریایی از سنگ ها، گرداب ها و فواره ها می شود. اما این نقطه پایان ماجراجویی های دریایی نیست، این پارک همچنین تفریحات هیجان انگیز و ترسناکی همچون سفر به برج وحشت (Tower of Terror)، سفر به اعماق زمین و ماجراهای ایندیانا جونز، معبد جمجمه کریستال را پیش روی بازدید کنندگان می گذارد.

دیزنی لند توکیو

19.کلیسای جامع نوتردام، پاریس از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری

میزان بازدید سالیانه: 14,000,000 نفر

این کلیسا که شاهکاری در سبک معماری گوتیک به حساب می آید (دیوارهای حائل سر به فلک کشیده، آب پران های خمیده و پنجره هایی زیبا به شکل گل رز) از تاریخ ساختش در سال 1345 تا به امروز در برابر یورش انقلابی های افراطی و پروتستان ها، ارتش های اشغالگر و بازسازی های سوال برانگیز دوام آورده است.

کلیسای جامع نوتردام، پاریس

برخلاف گذشته پر فراز و نشیب و پر از خشونت این کلیسا گردشگرانی که امروزه به آن سفر می کنند بیش از هر چیز بدنبال آرامش و سکوتی محض در میانه ی شهر پر هیاهوی پاریس هستند.

20.پارک گلدن گیت، سانفرانسیسکو از پربازدیدترین جاذبه های جهان

میزان بازدید سالیانه: 13,000,000 نفر

این پارک زیبا که در سه مایلی پارک “Panhandle” به سمت محله پاسفیک قرار دارد به عنوان مکانی بسیار آرامش بخش و زمین بازی در این شهر پر ازدحام مورد استفاده قرار می گیرد. جاذبه های این پارک شامل موزه (آکادمی علوم و موزه دِ یانگ)، شگفتی های گیاه شناسی (هنرستان گل، باغ چای ژاپنی، جنگل خرزه هندی، بیش از هفتاد و پنج گونه درختی و غیره)، زمین ها و محوطه های  ورزشی، زمین های بازی و حتی گله ای کوچک از بوفالوها می باشند.

راهنمای خرید در گوا هند
ادامه مطلب

پارک گلدن گیت، سانفرانسیسکو

21.پارک بالبو، سن دیگو از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری

میزان بازدید سالیانه: 12,000,000 تا 14,000,000 نفر

این پارک 1200 جریبی شهری کوچک متشکل از 15 موزه معتبر، 19 باغ، نه گروه هنرهای نمایشی، راه آهن مینیاتوری، یک زمین گلف، زمین تنیس، چمن بولینگ، یک ورزشگاه، یک چرخ و فلک تاریخی و یک مدرسه سامبای سوپر سونیک می باشد. صد البته که باید به باغ وحش جهانی سن دیگو با سه پاندای دوست داشتنی و غول پیکر آن اشاره کرد. این پارک همچنین بزرگترین ارگ بادی جهان در فضای باز یعنی “Spreckels Organ” را با 4,518 لوله که کوچکترین آن ها سایزی برابر با سایز یک مداد و بلندترین آن ها 32 فوت طول دارد را در دل خود جای داده است.

پارک بالبو، سن دیگو

22.بندر خیابان جنوبی، شهر نیویورک

میزان بازدید سالیانه: 12,000,000 نفر

پیشینه این مکان تاریخی دوازده بلوکی که در امتداد رودخانه شرقی و جنوب منهتن واقع شده است به دهه 1600 باز می گردد. خیابان های سنگفرش شده این بندر زیبا با انواع فروشگاه ها و رستوران ها پوشانده شده است. اسلکه 17 این بندر قرار است پس از بازسازی اساسی در سال 2016 بازگشایی شود. گذشته از اهمیت تجاری این مکان، بندر خیابان جنوبی به دلیل پیشینه عظیم تاریخی آن بسیار مورد توجه است؛ یکی از دو قایق بزرگ بادبانی با دکل های عظیم مربوط به دهه 1800 در موزه بندر خیابان جنوبی نگهداری می شود. شما همچنین می توانید غروب خورشید را در پهنای این بندر زیبا و نمایی خارق العاده از شهر نیویورک ببینید.

بندر خیابان جنوبی، شهر نیویورک

23.ریور واک سن آنتونیو، سن آنتونیو، تگزاس از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری

میزان بازدید سالیانه: 11,500,000 نفر

این مکان زیبا که با سروهای سر به فلک کشیده و پیاده روهای سنگفرش شده پوشانده شده، مسیری چهار مایلی و پر پیچ و خم می باشد که در دو سوی رودخانه سن آنتونیو واقع شده است. گردشگران و شهروندان این شهر اغلب برای دیدن فروشگاه ها و یا خوردن نوشیدنی ها و خوراکی هایی همچون مارگاریتای گلابی خاردار و گوآکاموله (سسی با پایه آووکادو) در رستوران های این مکان همچون رستوران بوردو به این خیابان نعلی شکل می آیند. موزه ریچ ریور واک 1.7 مایل به شمال این مسیر افزود. یادتان نرود حتما از اجراهای زیبای هنری درزیر هر پل و موزه هنر سنت آنتونیو نیز دیدن کنید.

ریور واک سن آنتونیو، سن آنتونیو، تگزاس

24.اپکات، مجتمع تفریحی والت دیزنی ورلد، شهر لیک بوئنا ویستا، فلوریدا

میزان بازدید سالیانه: 11,229,000 نفر

این بنای خارق العاده که در گرامیداشت آخرین تخیل پردازی والت دیزنی درباره آینده ای خلاقانه (نام این مجموعه مخفف عبارت “نمونه تجربی و اولیه جامعه فردا” است) ساخته شده است، نسبت به همتا و همسایه اش مجیک کینگدم بازدیدکنندگان مسن تری دارد. رستوران های این مجموعه غذاهایشان را در طعم و مزه های کمی پیچیده سرو می کنند و جشن های سالیانه آن شامل نمایش گل و باغ و فستیوال بین المللی غذا و نوشیدنی می شود. وسایل سواری پرطرفدار این مجموعه شامل سوئارین، ماموریت در فضا، ماجراجویی در دریاها با نمو و دوستان لحظات خوشی را برای کودکان و کسانی که کودک درونشان هنوز زنده است، فراهم می آورند. انتظار می رود با راه اندازی وسیله سواری یخی غرفه نروژ در این مجموعه با استقبال چشمگیری مواجه شود.

اپکات والت دیزنی

25. کلیسای سنت پیتر، شهر واتیکان، ایتالیا

میزان بازدید سالیانه: 11,000,000 نفر

این کلیسا که یکی از مقدس ترین اماکن برای کاتولیک های سراسر جهان است با طلاکاری ها، ستون های سنگ مرمر، نقاشی هایی از فرشتگان، مجسمه های نمادین و آثاری از برجسته ترین هنرمندان دوره رنسانس از جمله رافائل، برونلسکی، برنینی و میکل آنژ که طراحی و ساخت مجسمه پیتا و همچنین طراحی گنبد عظیم این کلیسا را انجام داد هرساله خیل عظیم بازدیدکنندگان را بسوی خود می کشاند. با پرداخت مبلغی اندک و پشت سر گذاشتن 320 پله می توان شهر زیبای رم را از فراز این بنای خارق العاده دید.

شهر ری؛ قدیمی­ ترین شهر ایران
ادامه مطلب

کلیسای سنت پیتر، شهر واتیکان، ایتالیا

26. دیوار بزرگ چین

میزان بازدید سالیانه: 10,720,000 نفر (هر دو منطقهBadaling  و Mutianyu)

انحناء این بنای اعجاب انگیز که زمانی به عنوان سدی دفاعی در نبردهای بزرگ مورد استفاده قرار می گرفته است همانند “دم اژدها” فاصله ای 5500 مایلی از شرق چین به غرب آن را به یکدیگر پیوند می زند. با وجود اینکه بسیاری از آنچه اکنون در این بنا دیده می شود از سلسله مینگ (1644-1368) بجای مانده است، ساخت بخش های مختلف این بنا به 770 قبل از میلاد و تلاش بی وقفه میلیون ها برده و اسیران جنگی که کیلومترها گرانیت، سنگ ها و آجرها را بر روی پشت خود به بالای این بنا حمل می کردند، باز می گردد. بخش بادالینگ (Badaling) نزدیکترین بخش به پکن است و بیشترین بازدید کننده را نیز دارد. البته بسیاری از مسافران نیز راه طولانی تر و خوش منظره تر یعنی بخش (Mutianyu) را برای دیدن این بنای زیبا بر می گزینند.

دیوار بزرگ چین

27.کلیسای سکره‌کر دو مون‌مارتر، پاریس

میزان بازدید سالیانه: 10,500,000نفر

این کلیسای زیبا بر فراز تپه مون مارتر واقع است و به دلایل مختلفی بازدیدکنندگان بسیاری را بسوی خود می کشاند. بسیاری از بازدید کنندگان این کلیسا برای انجام مراسم دعا و نیایش به آن قدم می گذارند اما دیگر گردشگران برای دیدن نمای 360 درجه از شهر نور (لقب جهانی شهر پاریس) وارد این کلیسا می شوند. هدف از ساخت این کلیسا که پیشینه آن به سال 1871 باز می گردد برقراری صلح در دوره خشونت های روزافزون در دوره کمون پاریس بوده است.

کلیسای سکره‌کر دو مون‌مارتر، پاریس

28.پارک دیزنی لند، مارن-لا-والی، فرانسه از بهترین پربازدیدترین جاذبه های گردشگری

میزان بازدید سالیانه: 10,430,000 نفر

زمانی که اولین پارک اروپایی دیزنی لند در سال 1992 راه اندازی شد، بسیاری از فرانسوی ها علیه “امپریالیسم فرهنگی” که در نتیجه ترویج این سمبل آمریکایی در چهل کیلومتری شهر پاریس آغاز شده بود اعتراض کردند، اما امروزه این پارک تفریحی یکی از پربازدیدترین اماکن اروپا به شمار می رود. برای بازدید از این پارک هیجان انگیز و لذت بردن از وسایل آن باید آمادگی ایستادن در صف های طولانی وسایلی همچون جهان کوچک، کوه فضایی، کوه تندر بزرگ، دزدان دریایی کاراییب و “Buzz Lightyear Laser Blast” را داشته باشید. یک وسیله بازی سه بعدی برگرفته از فیلم راتاتویی نیز در سال 2014 در این پارک راه اندازی شد که به بازدیدکنندگان امکان وارد شدن به نمونه مشابه رستوران گاستو را می دهد.

پارک دیزنی لند، مارن-لا-والی، فرانسه

29.انیمال کینگدم دیزنی، پارک تفریحی والت دیزنی ورلد، شهر لیک بوئنا ویستا، فلوریدا

میزان بازدید سالیانه: 10,198,000 نفر

این پارک حیوانات از سال 1998 تا به امروز با موفقیت شخصیت های کارتونی همچون میکی ماوس و گوریل های پشت نقره ای را زیر یک سقف گرد هم آورده است. شما در این باغ وحش، موزه و پارک آموزشی شانس این را دارید که حیواناتی با تنوع بسیار را ببینید. یادتان باشید که برنامه های پرطرفدار این پارک همچون سافاری کلیمانجارو، فتح اورست و چهارده درخت زندگی که تصویر 325 حیوان روی آن ها کنده کاری شده است را از دست ندهید. یک نکته جالب توجه درباره این پارک این است که زمانی خالقان این پارک زیبا تصمیم داشتند بخشی را با موضوع موجودات اسطوراه ای تحت عنوان “بیستلی کینگدم” به آن اضافه کنند.

.انیمال کینگدم دیزنی، پارک تفریحی والت دیزنی ورلد، شهر لیک بوئنا ویستا، فلوریدا

30. استودیوهای هالیوود دیزنی، پارک تفریحی والت دیزنی ورلد، شهر لیک بوئنا ویستا، فلوریدا

میزان بازدید سالیانه: 10,110,000 نفر

دیزنی در توضیح این پارک (که در سال 1989 راه اندازی شد) چنین می گوید: “هالیوودی که قبلا هرگز نمونه اش را ندیده اید و از این به بعد همیشه خواهید دید”. این مجموعه که بنایش را بر استودیوهای واقعی تصاویر متحرک گذاشته شده است، با مساحتی برابر با 154 جریب و شبکه ای از خیابان ها، ساختمان ها و کپی های مینیاتوری از مناطق و وقایع برجسته ویترینی تمام نما از دوران طلایی فیلمسازی است. بیشتر کودکانی که به این مجموعه می آیند به سمت بازی داستان اسباب بازی میدوی مانیا در بخش پیکسار و تورهای ستاره ای (Star Tours – The Adventures Continue) هجوم می برند.

استودیوهای هالیوود دیزنی، پارک تفریحی والت دیزنی ورلد، شهر لیک بوئنا ویستا، فلوریدا

31. استودیو یونیورسال ژاپن، اوزاکا، ژاپن از بهترین پربازدیدترین جاذبه های گردشگری

میزان بازدید سالیانه: 10,100,000  نفر

جاذبه های گردشگری ایالت مونتانا
ادامه مطلب

این پارک فیلم محبوب که در سال 2001 و در نزدیکی همتای خود اورلاندو راه اندازی شد یکی از چهار استودیوی یونیورسال در کشور ژاپن می باشد. مهم ترین جاذبه های این پارک از قبیل برخورد واقع نما با کوسه، ترن هوایی ژوراسیک پارک، بازی چهار بعدی سسم استریت (Sesame Street) و دنیای جادویی هری پاتر می باشند. نکته جالب توجه در مورد پارک این است که بزرگترین سهامدار آن شرکت سرمایه گذاری بانکی گلدمن ساکس می باشد.

استودیو یونیورسال ژاپن، اوزاکا، ژاپن

32. پیاده روی مشاهیر هالیوود، هالیوود، کالیفرنیا

میزان بازدید سالیانه:  10,000,000 تا 12,000,000 نفر

هیچ چیز به اندازه پیاده روی ستاره دار مشاهیر کالیفرنیا هالیوودی نیست مخصوصا اینکه برای جاودانه شدن چهره های بزرگ هالیوود روی هر کدام از ستاره ها نام یک شخصیت برجسته هالیوودی حک شده است. این ستاره های محبوب از جیمز دین و مرلین مونرو گرفته تا ستاره های امروزی تر همچون تینا فی و نیل پاتریک هریس می باشند که در جای جای این پیاده روی زیبا به چشم می خورند.

پیاده روی مشاهیر هالیوود، هالیوود، کالیفرنیا

33.بازار پایک (Pike Place Market )، سیاتل

میزان بازدید سالیانه: 10,000,000 نفر

این بازار بزرگ که یکی از قدیمی ترین بازارهای دائمی عرضه محصولات کشاورزی در آمریکاست (که درسال 1907 راه اندازی شد) بدلیل قرارگیری در منطقه ای تاریخی- ملی با وسعت نه هکتار و عرضه محصولاتی همچون سوغاتی های معمول سیاتل، ماهی های قزل آلای تازه و اثر هنری آن یعنی “دیوار آدامس”، شهرت یافته است. رستوران های دریایی زیادی در این بازار هستند که از میان آن ها باید به مارکت گریل و رستوران امت واتسون که مخصوص سرو صدف است، اشاره کرد. این رستوران در پایین خیابان و در مجاورت یکی از شعبات اصلی استار باکس واقع شده است که با منویی قدیمی و اصیل و لوگویی اولیه طرفداران زیادی یافته است.

بازار پایک (Pike Place Market )، سیاتل

34. پارک ملی کوه های اسموکی، کارولینای شمالی و تنسی

میزان بازدید سالیانه: 9,345,695 نفر

این پارک ملی که پربازدیدترین پارک ملی ایالات متحده آمریکاست در گذشته سرزمین قبیله چروکی (یکی از قبایل سرخپوست های آمریکایی) بوده است. این پارک با وسعتی برابر با 520,000 جریب در سال 1940 راه اندازی شد و شامل مناطق حفاظت شده  تنسی، کارولینای شمالی و جنگلی می شود که توسط مسیر آپالاچی به دو نیم تقسیم می شود. گردشگرانی که به این منطقه وارد می شوند معمولا برای پیاده روری در کوه های چیمنی تاپز (و یا دیگر مسیرهای 800 مایلی این پارک) و یا رانندگی در مسیر بسیار زیبا و خوش منظره بزرگراه 441 و لذت بردن از مه زیبا و خارق العاده این کوه ها بسوی آن می شتابند. توصیه جنگلبان این پارک، کمیتلین ورث برای اجتناب از شلوغی های معمول استفاده از جاده “Balsam Mountain” است که جاده ای شنی و مرتفع از انتهای بخش جنوبی به سمت مسیر بلو ریچ می باشد.

پارک ملی کوه های اسموکی، کارولینای شمالی و تنسی

35. موزه لوور، پاریس از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری

میزان بازدید سالیانه: 9,334,000 نفر

موزه لوور که بزرگترین موزه جهان است هم از لحاظ سبک معماری (همه موافق اضافه شدن در وروری هرمی شکل و شیشه ای به ارتفاع 69 فوت که در سال 1989 توسط آی. ام. پی طراحی شد، نبودند) و هم از لحاظ نگهداری 35000 شاهکار هنری که مکانی رویایی را برای هنردوستان فراهم آورده، مورد توجه و بحث فراوان است. یکی از پرطرفداران آثار این موزه در کاخی متعلق به قرن دوازدهم، تابلوی معروف لبخند ژوکوند یا منالیزا اثر لئوناردو داوینچی است که گفته می شود فرانسوای اول آن را بر یکی از دیوارهای کاخ فونت بلو آویخته بوده است.

موزه لوور، پاریس

میزان بازدیدکنندگان این موزه از سال 2010 بیش از ده درصد افزایش پیدا کرده است. برای اجتناب از شلوغی این موزه می توانید زمان بازدید خود را در عصرهای چهارشنبه و یا جمعه که موزه تا ساعت 9:45 شب باز است بگذارید.

نظرات کاربران