پربازدیدترین جاذبه های گردشگری دنیا

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (۲)

کل : 0

میانگین : 0

در مقاله ی قبلی به معرفی ۱۵ جاذبه ی پربازدید دنیا پرداختیم و در این مطلب نیز قصد داریم به معرفی چندی دیگر از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری دنیا که از محبوبیت خاصی برخوردارند بپردازیم. با سفرمی همراه باشید…

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۱۶.شهر ممنوعه، پکن

 میزان بازدید سالیانه:  15,340,000نفر

این شهر آدرس مشخصی ندارد، ویژگی ای که تنها می تواند متعلق به مکانی باشد که زمانی مرکز جهان شمرده می شده است! امروزه گردشگرانی از سراسر جهان به سوی این مجموعه بنای محصور ۱۷۸ هکتاری که شامل سالن های مجلل، باغ ها و خانه های تابستانی با سقف های پیش آمده می شود، هجوم می آورند. از سال ۲۰۱۰ تا به امروز این مکان شاهد بازدید بیش از ۲.۵ میلیون نفر بوده است. تماشای بخش های مختلف این مجموعه یک نصفه روز طول می کشد. گردشگران می توانند برای درک هر چه بیشتر زیبایی ها و عظمت تاریخی این مکان از امکاناتی همچون راهنماهای تور صوتی (خود راهنما) و یا راهنماهای تور موجود استفاده نمایند.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۱۷.منطقه تفریحی ملی گلدن گیت، سان فرانسیسکو

میزان بازدید سالیانه:  14,289,121 نفر

این منطقه با دارا بودن اماکنی همچون سواحل زیبا، صخره های متعدد، تپه ها، قلعه ها و درخت های سر به فلک کشیده ماموت دسترسی به گلدن گیت را از سان فرانسیسکو بسیار آسان کرده است. بسیاری از گردشگرانی که به این منطقه می آیند برای انجام تفریحاتی در هوای آزاد همچون پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا، کوه پیمایی، اسب سواری و یا تماشای نهنگ ها در آن قدم می گذارند. اما این منطقه خوش منظره از لحاظ تاریخی نیز پیشینه ای غنی دارد و دارای اماکن برجسته ای همچون زندان و پادگان آلکاتراز که در قرن هجدهم مقری نظامی بوده است، می باشد. از دیگر اماکن دیدنی این منطقه تفریحی باید به اتاق ها و سوییت های مجموعه بناهای کاوالو پوینت اشاره کرد که بنای مستعمراتی و احیاء شده مربوط به اوایل قرن بیستم است و منظره ی خلیج سانفرانسیسکو را نیز در بر می گیرد.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۱۸.دیزنی سی، توکیو

میزان بازدید سالیانه: ۱۴,۰۸۴,۰۰۰ نفر

دیزنی سی که همتای دریایی دیزنی لند توکیو به شمار می آید و منظره خلیج توکیو را پیش رو دارد از افسانه ها و اسطوره ها و داستان های قومی دریایی الهام گرفته است. پارک دیزنی سی که به هفت بندر تقسیم می شود شامل تفریحاتی آبی با استفاده از وسایلی همچون گاندولاهای ونیزی، پری دریایی مرداب و ماجراجویی هایی همچون سفر به بیست هزار فرسنگ زیر دریا Aquatopia (مردابی ساختگی) با قایق های مواج در دریایی از سنگ ها، گرداب ها و فواره ها می شود. اما این نقطه پایان ماجراجویی های دریایی نیست، این پارک همچنین تفریحات هیجان انگیز و ترسناکی همچون سفر به برج وحشت (Tower of Terror)، سفر به اعماق زمین و ماجراهای ایندیانا جونز، معبد جمجمه کریستال را پیش روی بازدید کنندگان می گذارد.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۱۹.کلیسای جامع نوتردام، پاریس

میزان بازدید سالیانه: ۱۴,۰۰۰,۰۰۰ نفر

این کلیسا که شاهکاری در سبک معماری گوتیک به حساب می آید (دیوارهای حائل سر به فلک کشیده، آب پران های خمیده و پنجره هایی زیبا به شکل گل رز) از تاریخ ساختش در سال ۱۳۴۵ تا به امروز در برابر یورش انقلابی های افراطی و پروتستان ها، ارتش های اشغالگر و بازسازی های سوال برانگیز دوام آورده است.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

برخلاف گذشته پر فراز و نشیب و پر از خشونت این کلیسا گردشگرانی که امروزه به آن سفر می کنند بیش از هر چیز بدنبال آرامش و سکوتی محض در میانه ی شهر پر هیاهوی پاریس هستند.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۰.پارک گلدن گیت، سانفرانسیسکو

میزان بازدید سالیانه: ۱۳,۰۰۰,۰۰۰ نفر

این پارک زیبا که در سه مایلی پارک “Panhandle” به سمت محله پاسفیک قرار دارد به عنوان مکانی بسیار آرامش بخش و زمین بازی در این شهر پر ازدحام مورد استفاده قرار می گیرد. جاذبه های این پارک شامل موزه (آکادمی علوم و موزه دِ یانگ)، شگفتی های گیاه شناسی (هنرستان گل، باغ چای ژاپنی، جنگل خرزه هندی، بیش از هفتاد و پنج گونه درختی و غیره)، زمین ها و محوطه های  ورزشی، زمین های بازی و حتی گله ای کوچک از بوفالوها می باشند.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۱.پارک بالبو، سن دیگو

میزان بازدید سالیانه: ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۴,۰۰۰,۰۰۰ نفر

این پارک ۱۲۰۰ جریبی شهری کوچک متشکل از ۱۵ موزه معتبر، ۱۹ باغ، نه گروه هنرهای نمایشی، راه آهن مینیاتوری، یک زمین گلف، زمین تنیس، چمن بولینگ، یک ورزشگاه، یک چرخ و فلک تاریخی و یک مدرسه سامبای سوپر سونیک می باشد. صد البته که باید به باغ وحش جهانی سن دیگو با سه پاندای دوست داشتنی و غول پیکر آن اشاره کرد. این پارک همچنین بزرگترین ارگ بادی جهان در فضای باز یعنی “Spreckels Organ” را با 4,518 لوله که کوچکترین آن ها سایزی برابر با سایز یک مداد و بلندترین آن ها 32 فوت طول دارد را در دل خود جای داده است.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۲.بندر خیابان جنوبی، شهر نیویورک

میزان بازدید سالیانه: ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ نفر

پیشینه این مکان تاریخی دوازده بلوکی که در امتداد رودخانه شرقی و جنوب منهتن واقع شده است به دهه ۱۶۰۰ باز می گردد. خیابان های سنگفرش شده این بندر زیبا با انواع فروشگاه ها و رستوران ها پوشانده شده است. اسلکه ۱۷ این بندر قرار است پس از بازسازی اساسی در سال ۲۰۱۶ بازگشایی شود. گذشته از اهمیت تجاری این مکان، بندر خیابان جنوبی به دلیل پیشینه عظیم تاریخی آن بسیار مورد توجه است؛ یکی از دو قایق بزرگ بادبانی با دکل های عظیم مربوط به دهه ۱۸۰۰ در موزه بندر خیابان جنوبی نگهداری می شود. شما همچنین می توانید غروب خورشید را در پهنای این بندر زیبا و نمایی خارق العاده از شهر نیویورک ببینید.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۳.ریور واک سن آنتونیو، سن آنتونیو، تگزاس

میزان بازدید سالیانه: ۱۱,۵۰۰,۰۰۰ نفر

این مکان زیبا که با سروهای سر به فلک کشیده و پیاده روهای سنگفرش شده پوشانده شده، مسیری چهار مایلی و پر پیچ و خم می باشد که در دو سوی رودخانه سن آنتونیو واقع شده است. گردشگران و شهروندان این شهر اغلب برای دیدن فروشگاه ها و یا خوردن نوشیدنی ها و خوراکی هایی همچون مارگاریتای گلابی خاردار و گوآکاموله (سسی با پایه آووکادو) در رستوران های این مکان همچون رستوران بوردو به این خیابان نعلی شکل می آیند. موزه ریچ ریور واک 1.7 مایل به شمال این مسیر افزود. یادتان نرود حتما از اجراهای زیبای هنری درزیر هر پل و موزه هنر سنت آنتونیو نیز دیدن کنید.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۴.اپکات، مجتمع تفریحی والت دیزنی ورلد، شهر لیک بوئنا ویستا، فلوریدا

میزان بازدید سالیانه: ۱۱,۲۲۹,۰۰۰ نفر

این بنای خارق العاده که در گرامیداشت آخرین تخیل پردازی والت دیزنی درباره آینده ای خلاقانه (نام این مجموعه مخفف عبارت “نمونه تجربی و اولیه جامعه فردا” است) ساخته شده است، نسبت به همتا و همسایه اش مجیک کینگدم بازدیدکنندگان مسن تری دارد. رستوران های این مجموعه غذاهایشان را در طعم و مزه های کمی پیچیده سرو می کنند و جشن های سالیانه آن شامل نمایش گل و باغ و فستیوال بین المللی غذا و نوشیدنی می شود. وسایل سواری پرطرفدار این مجموعه شامل سوئارین، ماموریت در فضا، ماجراجویی در دریاها با نمو و دوستان لحظات خوشی را برای کودکان و کسانی که کودک درونشان هنوز زنده است، فراهم می آورند. انتظار می رود با راه اندازی وسیله سواری یخی غرفه نروژ در این مجموعه با استقبال چشمگیری مواجه شود.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۵.کلیسای سنت پیتر، شهر واتیکان، ایتالیا

میزان بازدید سالیانه: ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ نفر

این کلیسا که یکی از مقدس ترین اماکن برای کاتولیک های سراسر جهان است با طلاکاری ها، ستون های سنگ مرمر، نقاشی هایی از فرشتگان، مجسمه های نمادین و آثاری از برجسته ترین هنرمندان دوره رنسانس از جمله رافائل، برونلسکی، برنینی و میکل آنژ که طراحی و ساخت مجسمه پیتا و همچنین طراحی گنبد عظیم این کلیسا را انجام داد هرساله خیل عظیم بازدیدکنندگان را بسوی خود می کشاند. با پرداخت مبلغی اندک و پشت سر گذاشتن ۳۲۰ پله می توان شهر زیبای رم را از فراز این بنای خارق العاده دید.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۶.دیوار بزرگ چین

میزان بازدید سالیانه: ۱۰,۷۲۰,۰۰۰ نفر (هر دو منطقهBadaling  و Mutianyu)

انحناء این بنای اعجاب انگیز که زمانی به عنوان سدی دفاعی در نبردهای بزرگ مورد استفاده قرار می گرفته است همانند “دم اژدها” فاصله ای 5500 مایلی از شرق چین به غرب آن را به یکدیگر پیوند می زند. با وجود اینکه بسیاری از آنچه اکنون در این بنا دیده می شود از سلسله مینگ (1644-1368) بجای مانده است، ساخت بخش های مختلف این بنا به 770 قبل از میلاد و تلاش بی وقفه میلیون ها برده و اسیران جنگی که کیلومترها گرانیت، سنگ ها و آجرها را بر روی پشت خود به بالای این بنا حمل می کردند، باز می گردد. بخش بادالینگ (Badaling) نزدیکترین بخش به پکن است و بیشترین بازدید کننده را نیز دارد. البته بسیاری از مسافران نیز راه طولانی تر و خوش منظره تر یعنی بخش (Mutianyu) را برای دیدن این بنای زیبا بر می گزینند.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۷.کلیسای سکره‌کر دو مون‌مارتر، پاریس

میزان بازدید سالیانه: ۱۰,۵۰۰,۰۰۰نفر

این کلیسای زیبا بر فراز تپه مون مارتر واقع است و به دلایل مختلفی بازدیدکنندگان بسیاری را بسوی خود می کشاند. بسیاری از بازدید کنندگان این کلیسا برای انجام مراسم دعا و نیایش به آن قدم می گذارند اما دیگر گردشگران برای دیدن نمای ۳۶۰ درجه از شهر نور (لقب جهانی شهر پاریس) وارد این کلیسا می شوند. هدف از ساخت این کلیسا که پیشینه آن به سال ۱۸۷۱ باز می گردد برقراری صلح در دوره خشونت های روزافزون در دوره کمون پاریس بوده است.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۸.پارک دیزنی لند، مارن-لا-والی، فرانسه

میزان بازدید سالیانه: ۱۰,۴۳۰,۰۰۰ نفر

زمانی که اولین پارک اروپایی دیزنی لند در سال ۱۹۹۲ راه اندازی شد، بسیاری از فرانسوی ها علیه “امپریالیسم فرهنگی” که در نتیجه ترویج این سمبل آمریکایی در چهل کیلومتری شهر پاریس آغاز شده بود اعتراض کردند، اما امروزه این پارک تفریحی یکی از پربازدیدترین اماکن اروپا به شمار می رود. برای بازدید از این پارک هیجان انگیز و لذت بردن از وسایل آن باید آمادگی ایستادن در صف های طولانی وسایلی همچون جهان کوچک، کوه فضایی، کوه تندر بزرگ، دزدان دریایی کاراییب و “Buzz Lightyear Laser Blast” را داشته باشید. یک وسیله بازی سه بعدی برگرفته از فیلم راتاتویی نیز در سال 2014 در این پارک راه اندازی شد که به بازدیدکنندگان امکان وارد شدن به نمونه مشابه رستوران گاستو را می دهد.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۲۹.انیمال کینگدم دیزنی، پارک تفریحی والت دیزنی ورلد، شهر لیک بوئنا ویستا، فلوریدا

میزان بازدید سالیانه: ۱۰,۱۹۸,۰۰۰ نفر

این پارک حیوانات از سال ۱۹۹۸ تا به امروز با موفقیت شخصیت های کارتونی همچون میکی ماوس و گوریل های پشت نقره ای را زیر یک سقف گرد هم آورده است. شما در این باغ وحش، موزه و پارک آموزشی شانس این را دارید که حیواناتی با تنوع بسیار را ببینید. یادتان باشید که برنامه های پرطرفدار این پارک همچون سافاری کلیمانجارو، فتح اورست و چهارده درخت زندگی که تصویر ۳۲۵ حیوان روی آن ها کنده کاری شده است را از دست ندهید. یک نکته جالب توجه درباره این پارک این است که زمانی خالقان این پارک زیبا تصمیم داشتند بخشی را با موضوع موجودات اسطوراه ای تحت عنوان “بیستلی کینگدم” به آن اضافه کنند.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۳۰.استودیوهای هالیوود دیزنی، پارک تفریحی والت دیزنی ورلد، شهر لیک بوئنا ویستا، فلوریدا

میزان بازدید سالیانه: ۱۰,۱۱۰,۰۰۰ نفر

دیزنی در توضیح این پارک (که در سال ۱۹۸۹ راه اندازی شد) چنین می گوید: “هالیوودی که قبلا هرگز نمونه اش را ندیده اید و از این به بعد همیشه خواهید دید”. این مجموعه که بنایش را بر استودیوهای واقعی تصاویر متحرک گذاشته شده است، با مساحتی برابر با 154 جریب و شبکه ای از خیابان ها، ساختمان ها و کپی های مینیاتوری از مناطق و وقایع برجسته ویترینی تمام نما از دوران طلایی فیلمسازی است. بیشتر کودکانی که به این مجموعه می آیند به سمت بازی داستان اسباب بازی میدوی مانیا در بخش پیکسار و تورهای ستاره ای (Star Tours – The Adventures Continue) هجوم می برند.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۳۱.استودیو یونیورسال ژاپن، اوزاکا، ژاپن

میزان بازدید سالیانه: ۱۰,۱۰۰,۰۰۰  نفر

این پارک فیلم محبوب که در سال ۲۰۰۱ و در نزدیکی همتای خود اورلاندو راه اندازی شد یکی از چهار استودیوی یونیورسال در کشور ژاپن می باشد. مهم ترین جاذبه های این پارک از قبیل برخورد واقع نما با کوسه، ترن هوایی ژوراسیک پارک، بازی چهار بعدی سسم استریت (Sesame Street) و دنیای جادویی هری پاتر می باشند. نکته جالب توجه در مورد پارک این است که بزرگترین سهامدار آن شرکت سرمایه گذاری بانکی گلدمن ساکس می باشد.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۳۲.پیاده روی مشاهیر هالیوود، هالیوود، کالیفرنیا

میزان بازدید سالیانه:  10,000,000 تا 12,000,000 نفر

هیچ چیز به اندازه پیاده روی ستاره دار مشاهیر کالیفرنیا هالیوودی نیست مخصوصا اینکه برای جاودانه شدن چهره های بزرگ هالیوود روی هر کدام از ستاره ها نام یک شخصیت برجسته هالیوودی حک شده است. این ستاره های محبوب از جیمز دین و مرلین مونرو گرفته تا ستاره های امروزی تر همچون تینا فی و نیل پاتریک هریس می باشند که در جای جای این پیاده روی زیبا به چشم می خورند.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۳۳.بازار پایک (Pike Place Market )، سیاتل

میزان بازدید سالیانه: ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ نفر

این بازار بزرگ که یکی از قدیمی ترین بازارهای دائمی عرضه محصولات کشاورزی در آمریکاست (که درسال ۱۹۰۷ راه اندازی شد) بدلیل قرارگیری در منطقه ای تاریخی- ملی با وسعت نه هکتار و عرضه محصولاتی همچون سوغاتی های معمول سیاتل، ماهی های قزل آلای تازه و اثر هنری آن یعنی “دیوار آدامس”، شهرت یافته است. رستوران های دریایی زیادی در این بازار هستند که از میان آن ها باید به مارکت گریل و رستوران امت واتسون که مخصوص سرو صدف است، اشاره کرد. این رستوران در پایین خیابان و در مجاورت یکی از شعبات اصلی استار باکس واقع شده است که با منویی قدیمی و اصیل و لوگویی اولیه طرفداران زیادی یافته است.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۳۴.پارک ملی کوه های اسموکی، کارولینای شمالی و تنسی

میزان بازدید سالیانه: ۹,۳۴۵,۶۹۵ نفر

این پارک ملی که پربازدیدترین پارک ملی ایالات متحده آمریکاست در گذشته سرزمین قبیله چروکی (یکی از قبایل سرخپوست های آمریکایی) بوده است. این پارک با وسعتی برابر با ۵۲۰,۰۰۰ جریب در سال ۱۹۴۰ راه اندازی شد و شامل مناطق حفاظت شده  تنسی، کارولینای شمالی و جنگلی می شود که توسط مسیر آپالاچی به دو نیم تقسیم می شود. گردشگرانی که به این منطقه وارد می شوند معمولا برای پیاده روری در کوه های چیمنی تاپز (و یا دیگر مسیرهای 800 مایلی این پارک) و یا رانندگی در مسیر بسیار زیبا و خوش منظره بزرگراه 441 و لذت بردن از مه زیبا و خارق العاده این کوه ها بسوی آن می شتابند. توصیه جنگلبان این پارک، کمیتلین ورث برای اجتناب از شلوغی های معمول استفاده از جاده “Balsam Mountain” است که جاده ای شنی و مرتفع از انتهای بخش جنوبی به سمت مسیر بلو ریچ می باشد.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

۳۵.موزه لوور، پاریس

میزان بازدید سالیانه: ۹,۳۳۴,۰۰۰ نفر

موزه لوور که بزرگترین موزه جهان است هم از لحاظ سبک معماری (همه موافق اضافه شدن در وروری هرمی شکل و شیشه ای به ارتفاع ۶۹ فوت که در سال ۱۹۸۹ توسط آی. ام. پی طراحی شد، نبودند) و هم از لحاظ نگهداری ۳۵۰۰۰ شاهکار هنری که مکانی رویایی را برای هنردوستان فراهم آورده، مورد توجه و بحث فراوان است. یکی از پرطرفداران آثار این موزه در کاخی متعلق به قرن دوازدهم، تابلوی معروف لبخند ژوکوند یا منالیزا اثر لئوناردو داوینچی است که گفته می شود فرانسوای اول آن را بر یکی از دیوارهای کاخ فونت بلو آویخته بوده است.

پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان (2)

میزان بازدیدکنندگان این موزه از سال ۲۰۱۰ بیش از ده درصد افزایش پیدا کرده است. برای اجتناب از شلوغی این موزه می توانید زمان بازدید خود را در عصرهای چهارشنبه و یا جمعه که موزه تا ساعت ۹:۴۵ شب باز است بگذارید.

نظرات کاربران