شهربازی-ماجراجویی-هیجان-بهترین شهربازی های دنیا-آدرنالین

۱۵ شهربازی برتر دنیا

کل : 10

میانگین : 4.4

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۵

شکی نیست که همه تفریح و سرگرمی ‌را دوست داریم و بخشی از بودجه خود را صرف آن میکنیم. یکی از بهترین سرگرمی ها، پارک ‌های مدرن امروزی اند که برای حداکثر سرگرمی، آنها را هر روز پیشرفته تر از پیش میسازیم. این نیاز به هیجان با ترس گره خورده، چون زمانی که نسبت به ترس واکنش نشان می دهیم، به اوج هیجان می‌رسیم. از فیلم های ترسناک و ترن ‌های هیجان انگیز که ما را عملا به نهایت آستانه تحمل مان میرسانند لذت می‌بریم. برترین شهربازی بازی های دنیا با فراهم کردن تمام این امکانات لذتی وصف نشدنی را برای تان خواهند داشت.

از کوه ها بالا می‌رویم، بر فراز دره های عمیق بندبازی می‌کنیم تا پمپاژ آدرنالین که تمام بدن مان را فرامی‌گیرد احساس کنیم، حسی سرشار از هیجان که در دنیای پر از روزمرگی امروز، به ما حس زنده بودن می‌دهد. شهرهای بازی مدتها است که بخشی از زندگی انسان اند، البته فعلا زمان دقیق آن را نمی‌گوییم. خودتان حدس بزنید و با خواندن ادامه مطلب، ببینید که چقدر حدس تان درست بوده است . ممکن است از دیدن پاسخ شگفت زده شوید.

این شما و این ۱۵ شهربازی برتر دنیا

DYREHAVSBAKKEN تپه پارک گوزن ها، دانمارک

بکن، که فقط ده دقیقه با کپنهاگ فاصله دارد، یکی از قدیمی‌ترین و برترین شهربازی ‌های دنیا است. به تازگی هواپیمایی ماهان پرواز مستقیم تهران کپنهاگ را آغاز کرد. در صورتی که قبلا پرواز مستقیمی از تهران به کپنهاگ وجود نداشت. گردشگران هنگام خرید بلیط هواپیما باید مقصد دیگری را انتخاب می کردند. سپس از آن جا راهی کپنهاگ می شدند.

در این شهربازی، چهارشنبه ها اگر بلیط های ورودی را نقدی خریداری کنید، می‌توانید ۵۰ درصد تخفیف روی ترن ها بگیرید. بازدیدکنندگان معلول هم نیازی به تهیه بلیط برای همراه خود ندارند. فکر می‌کنید اولین شهربازی دنیا چند ساله باشد؟ هفتاد ساله؟ هشتاد ساله؟ یا صدساله؟ خیر، بکن در سال ۱۵۸۳ افتتاح شد. یکی از دلایل اصلی ساخت این شهربازی، کشف چشمه آب طبیعی در اینجا بوده است.

چهارصدسال پیش، دسترسی به آب شیرین سخت بوده و مسلما وقتی به چنین منبع آبی بر می خورید، تلاش می کنید تا حفظش کنید. به ویژه که محلی ها با این باور بودند که چشمه خاصیت دارویی دارد و بیماری ها را درمان می‌کند. عده ای برای شفا و عده ای هم برای سرگرم شدن به این اینجا می‌آمدند. به همین دلیل این شهربازی متولد شد که البته در ابتدا احتمالا با استانداردهای امروز یک شهربازی بسیار فاصله داشته است. ترن هوایی که مشخصه بکن است، در سال ۱۹۳۲ تکمیل شد. درحال حاضر بکن ۳۳ ترن را از جمله “ماین ترین”، “اولون” و “تارن گایست” را در خود جای داده است.

 

هیجان انگیزترین شهربازی های دنیا

 

قلمرو جادویی، فلوریدا (MAGIC KINGDOM, FLORIDA)

سال ۱۹۷۱، اولین شعبه از مجموعه ۴ بخشی شهربازی در منطقه دیزنی اورلاندو افتتاح شد. سال گذشته، مجیک کینگدام پذیرای نزدیک به ۲۰ میلیون نفر بازدیدکننده بود که آن را برای پنجمین سال متوالی به یکی از پربازدیدترین و برترین شهربازی های دنیا تبدیل کرد. مردم مجیک کینگدام را دوست دارند. بعد از اینکه والت دیزنی، کابویی (گاوچران) را دید که در تومارولند والت دیزنی پرسه می‌زند، متوجه مشکلی شد. او برای اینکه دیگر بین این دو دنیا برخوردی مشابه پیش نیاید، زیرسطح این شهربازی تونل ‌هایی به نام “تونل تاسیسات” ساخت تا کارمندان بتوانند بدون دیده شدن توسط مهمان ها، در این مکان تفریحی رفت و آمد کنند.

دنیای فراری، ابوظبی (FERRARI WORLD, ABU DHABI)

شهربازی دنیای فراری که در سال ۲۰۱۰ آغاز به کار کرد، مدعی بزرگترین شهربازی دنیا در فضای بسته است. برخلاف تصورتان، دنیای فراری روی سلایق خانواده متمرکز شده و اکثر ترن ‌های آن برای همه افراد مناسب است. اما اگر به دنبال هیجان هستید فرمولا روسا، سریع ترین ترن هوایی روی زمین را امتحان کنید. چراکه در کمتر از ۵ ثانیه به سرعت ۱۵۰ مایل (۲۴۰ کیلومتر) در ساعت می‌رسد. احتمالا بهتر است قبل از آن چیزی نخورده باشید!

کاخ های شگفت انگیز جهان
ادامه مطلب

SIX FLAGS GREAT AMERICA سیکس فلگز آمریکای بزرگ، ایلینوی

شهربازی سیکس فلگز ایلینوی، محل استقرار ترن “گلیاث(جالوت)” است که به نوعی اوسین بولت ترن ‌های هوایی است. این ترن که مرتفع ترین، سریع ترین و پرشیب ترین ترن هوایی چوبی دنیاست. همچنین دارای ایکس فلایت یا سقوط آزاد از ارتفاع ۳۰۰۰ پایی (۹۱۴ متر)، صندلی ‌های واژگون، چرخش غلتکی و چرخش جاذبه صفر است. این شهربازی کاملا خانوادگی است و دربرگیرنده ترن ‌های آبی، اجرای برنامه ‌های زنده، ترن کودکان و البته سواری های هوایی هیجان انگیز است.

PORTAVENTURA PARK شهربازی پورت‌اونچورا، بارسلون

این پارک بزرگترین شهربازی اروپا است. همچنین دارای یک پارک آبی و مجموعه ۴ هتل سیاحتی ۴ ستاره است که هر یک بیش از ۵۰۰ اتاق دارند. وقتی این شهر بازی در سال ۱۹۹۵ افتتاح شد، ترن هوایی “درگن کان” آغازگر برنامه و گل سرسبد پارک بود. هشت چرخش ۱۸۰ درجه ای و مسیری که در آن زمان طولانی‌ترین مسیر ترن های هوایی بود. تماشاچیان، نمایش “فیست اونچورا” را به عنوان بهترین نمایش فضای باز دنیا انتخاب کردند. البته احتمالا دوستداران اپرا نظری غیر از این داشته اند! پورت‌اونچورا، سی و هفت ترن دارد و روزانه بیش از صد نمایش اجرا می‌کند. این شهر بازی، به ۶ ناحیه موضوعی تقسیم شده است: مدیترانه، چین، پُلی‌نِزی، مکزیک، غرب دور و سیسامو ‌اونچورا. “هورکن کاندور” (بزرگترین ترن سقوط آزاد این مجموعه) پس از کاهش سرعت به گرانش ۳ نیوتن میرسد.

 

نگاهی به برترین شهربازی های دنیا

 

کانی آیلند، نیویورک سیتی (CONEY ISLAND, NEW YORK CITY)

شهر بازی کانی آیلند، اگرچه چندان شبیه شهر بازی نیست اما بین سالهای ۱۸۸۰ تا ۱۹۲۰، پایتخت تفریحی آمریکا به شمار می رفت. این مکان تفریحی در دوران اوج خود، بین سالهای ۱۹۰۳ تا ۱۹۴۴ از سه پارک: دریملند، استیپلچیس و لوناپارک تشکیل می شد. البته لونا پارک بر اثر آتش سوزی از بین رفت. از سال ۱۹۶۲ تا ۲۰۰۸، پارک استرولند در این ناحیه به وجود آمد و از سال ۲۰۱۰ لونا پارک هم در این مجموعه احیا و مجددا افتتاح شده است. در طی سالیان مختلف بخش هایی چون شهربازی “واندرویل دنو”، “سرگرمی های خیابان ۱۲ام” و “پارک کودکان” نیز مدتی در این منطقه مشغول به کار بودند. “سایکلون” که بدون شک سریعترین ترن این پارک است، یک ترن هوایی چوبی است که در سال ۱۹۲۷ ساخته شده و همچنان فعال است. این ترن در سال ۱۹۸۸به عنوان یکی از شناسه‌های شهری نیویورک معرفی شد.

تیوولی، کپنهاک دانمارک (TIVOLI, COPENHAGEN, DENMARK)

یکی از دلایلی که شهربازی تیوولی را اینچنین محبوب کرده، قرار گرفتن آن در قلب کپنهاگ است. اگر به کپنهاگ رسیدید، تنها دو قدم دیگر با آن فاصله دارید و وقتی تفریح تان تمام شد، احتمالا برای برگشت به هتل پیاده روی چندانی در پیش ندارید. دلیل این مساله به زمان افتتاح این شهر بازی یعنی سال ۱۸۴۳ و زمانی بازمی‌گردد که در سراسر اروپا، باغ ‌های تفریحی در حال پدیدار شدن بودند.

هدف از ساخت این شهربازی که معمولا آن را تیوولی و یا واکس هال می‌نامند، فرار از زندگی شهری بود. تیوولی دومین شهربازی دنیا از نظر قدمت است. بعد از اینکه والت (دیزنی) از این مکان دیدن کرد، الهام بخش ساخت دیزنی لند در کالیفرنیا شد. امروزه، تیوولی بسیار فراتر از یک باغ و شامل سرگرمی هایی چون اجرای موسیقی و تئاتر، شعبده‌بازی، رستوران و ترن ‌های هوایی هیجان انگیز است. بسته به روحیه تان، می‌توانید سفری لذت بخش به افسانه ‌های هانس کریستین اندرسون داشته باشید و یا روی ترن آکوییلا جاذبه ۴ نیوتن را تجربه کنید.

آرامگاه تپتی آهار؛ قدیمیترین آرامگاه کشف شده ایلامی
ادامه مطلب

کینگز آیلند، اوهایو (KINGS ISLAND,OHIO)

کینگز آیلند، محل استقرار “بنشی” طولانی ترین ترن مارپیچ هوایی دنیا با مسیری به طول ۴۱۲۴ پا( ۱۲۵۷ متر) و ۷ نقطه چرخش حلزونی، دست کمی از جهنم ندارد! دقیقا همان چیزی که به دنبالش هستیم! و به همین خاطر برای سوار شدن به این ترن صف می‌کشیم. همچنین دراین شهر بازی اجراهای زنده برنامه های موسیقی و سرگرمی، پارک آبی، منطقه بازی کودکان و نیز بزرگترین پارک دایناسورهای روباتیک دنیا با بیش از ۶۵ دایناسور در ابعاد واقعی وجود دارند. تمام این ها آن را در لیست برترین شهربازی های دنیا قرار داده اشت.

BETO CARRERO WORLD بتو کاررو ورد، برزیل

بزرگترین شهربازی آمریکای لاتین به هفت بخش متفاوت چون جزیره رویا، ماجراجویی دلهره آور، جزیره دزدان دریایی و روستای ژرمن است. هریک دربرگیرنده رستوران ‌های اختصاصی، امکانات منحصر به فرد و ترن ‌های گوناگون هستند. در اینجا خوره های ترس و وحشت قدم به دروازه تاریکی می‌گذراند، هزار تویی از صحنه ‌های هفت فیلم کلاسیک ترسناک از جمله جن گیر…

سدار پوینت، اوهایو (CEDAR POINT, OHIO)

سدار پوینت، از سوی Amusement Today برای ۱۶ امین سال متوالی عنوان بهترین شهربازی دنیا را به خود اختصاص داد. این شهربازی علاوه بر ۱۷ ترن هوایی، Wicked Twister مرتفع ترین و سریع ترین ترن هوایی واژگون دنیا را داراست. سدارپوینت که “خانه ترن های هوایی” آمریکا نام گرفته، بسیاری از رکورد ها را در اختیار دارد. پر بازدید ترین شهربازی فصلی، بیشترین تعداد ترن های هوایی مرتفع تر از ۲۰۰ پا(۶۱ متر) و تنها شهربازی که ترن ‌های هوایی در هر چهار گروه ارتفاعی را داراست. اگر سدارپوینت قرار بود دوستمان باشد، بی شک خیلی آزار دهنده بود. اما به عنوان یک شهربازی معرکه است.

DISCOVERY COVE دیسکاوری کوو، فلوریدا

پارک دیسکاوری کوو، مجموعه تفریحی با سرویس و امکانات کامل رفاهی است که تنها با رزرو بلیط میتوان از آن بازدید کرد. همچنین که تنها پارک تفریحی است که به طبیعت اختصاص دارد. این پارک، روزانه تنها ۱۳۰۰ مهمان می‌پذیرد. دلیل خوبی هم پشت این قانون است. بدین ترتیب می‌توان مکانی صمیمی‌تر و تفریحات بیشتر بدون تجمع افراد و صف ‌های طویل را تجربه کرد. اینجا مکانی است که می‌توانید در کنار دلفین ها شنا کنید. به همراه سمورهای آبی و مارموست ها به آب بزنید و یا زیرآب پیاده‌روی کنید. بنابراین پیشنهاد می کنم تجربه لذت در یکی از برترین شهربازی های دنیا یعنی دیسکاوری کوو را از دست ندهید.

می‌توانید با استفاده از لوله ‌های تنفسی، کنار ماهی های گرمسیری و پرتوماهی (گونه ای از سفره ماهی ها) زیر آب شنا کنید. همچنین در لانه پرندگان به پرنده ‌های عجیب و غریب غذا بدهید. در بدو ورود به صورت رایگان، غذا و نوشیدنی در اختیارتان گذاشته می‌شود. اگر حاضر به پرداخت مبلغ بیشتری هم باشید می توانید با “پکیج تفریحی روز” از “سی ورد” و “آکواتیک” و همینطور “باغ ‌های بوش” بازدید کنید.

 

تجربه هیجان در برترین شهربازی های دنیا

 

باغ های بوش، فلوریدا(BUSCH GARDENS, FLORIDA)

صحبت از باغهای بوش به میان آمد، شاهینی را تصور کنید که در خال آسمان، دایره وار می‌چرخد و به دنبال طعمه است. و وقتی آن را کیلومترها پایینتر می‌یابد، با سرعت و شدت تمام به سمت زمین شیرجه رفته و طعمه را از روی زمین کنده و با خود می‌برد. سرنوشتی بسیار شبیه به آنچه در فالکن فیوری، مرتفع ترین ترن سقوط آزاد ایستاده جهان روی میدهد. از ارتفاع دهشتناک ۱۰۸ متری شما را با صورت به سمت زمین پرتاب میکند. تنها تفاوت در این است که خبری از شکار طعمه نیست. بلکه دوست دارید زانو بزنید و از ترس دعا کنید. البته ممکنه نیست چون دست و پایتان را با نوارهای محافظی درست مانند بیماری در یک آسایشگاه روانی بسته اند.

جاذبه‌های گردشگری گوا؛ بهشت هندوستان
ادامه مطلب

ALTON TOWERS برج های آلتون، انگلیس

آلتون تاورز در سال ۱۸۶۰ افتتاح شد. اما تا سال ۱۹۸۰ خبری از شهربازی نبود. این پارک با وجود ترکیبی از شهربازی، پارک آبی و مجتمع هتل هایش رتبه نخست در شهربازی های انگلستان را داراست. همین طور به عنوان یکی از برترین شهربازی های دنیا شناخته می شود. البته جای تعجب ندارد زمانی که متوجه شوید محوریت این پارک بر مبنای آثار چارلز دیکنز است. علاوه بر وجود ترن ‌های هیجان انگیز مانند ترن هوایی واژگون نمسیس و ترن هوایی عمودی آبلیویون، آلتون تاورز برای کودکان هم بسیار جذاب است. ” CBeebies Land ” که در ماه مه ۲۰۱۴ افتتاح شد با ترن ها و مناظر این شهربازی، به کانال تلویزیونی CBeebies که میان کودکان بسیار محبوب است، جان بخشید.

SIX FLAGS GREAT ADVENTURE سیکس فلگز ماجراجویی بزرگ، نیوجرسی

این شهربازی میزبان “کینگدا کا”، مرتفع ترین و دومین ترن هوایی سریع دنیاست. “کینگ” که شبیه حرف U برعکس است و با همین توصیف هم میان مردم شناخته می شود. این وسیله در عرض ۳.۵ ثانیه از سرعت صفر به ۱۲۸ مایل( ۲۰۶ کیلومتر) در ساعت می‌رسد. استفاده از آن باعث می‌شود نیروی گرانش ۵ نیوتن را تجربه کنید. طبق گفته زویی بیلی از مرکز فضایی ملی، فضانوردان هنگام پرتاب موشک حداکثر نیروی گرانشی در حدود ۳ نیوتن را احساس می‌کنند. اگر به دنبال هیجان این چنینی هستید قطعا این مجموعه که از برترین شهربازی های دنیا است، می تواند انتخاب خوبی باشد.

بنابراین اگر به دنبال تعطیلاتی آرامش بخش هستید، بهتر است به جای سوار شدن بر این ترن، به فضا پرواز کنید! و یا سراغ هر ترنی غیر از این یکی بروید، مگر اینکه کمی مازوخیست باشید و اصلا به کاری که می‌کنید فکر نکنید. وقتی کمربندهایتان بسته شد، دیگر پیاده شدن سخت است. ارتفاع مسیر در بالاترین نقطه خود ۴۵۶ پا( ۱۳۹ متر) و معادل یک ساختمان ۴۵ طبقه است. اگر تا همینجا به اندازه کافی بد نیست، پس از این باید از همین ارتفاع به پایین سقوط کنید! سریع و سیر، در کمتر از یک دقیقه مسیر به پایان می‌رسید و تنها چیزی که پس از آن می‌خواهید دوباره سوار شدن”کینگ” است.

یونیورسال اورلاندو، فلوریدا(UNIVERSAL ORLANDO, FLORIDA)

مجموعه یونیورسال اورلاندو از دو شهربازی استودیوهای یونیورسال و آیلندز آو ادونچر، تشکیل شده است. این مجموعه جایی است که به دنیای هری پاتر، که به اعتقاد اکثریت موفق ترین سری فیلم های تاریخ بوده، قدم می‌گذارید. در اینجا می‌توانید بسیاری از مکان ‌های مشهور داستان هری پاتر را ببینید. این مجموعه بی شک یکی از برترین شهربازی های دنیا است. همچنین می‌توانید سوار ترن ‌های هیجان انگیز چندبعدی شده و از گرینگاتس فرار کنید. در جزایر ادونچر می‌توانید از هاگزمید دیدن کنید و از شیرینی ‌های عجیب آن بخورید.

نظرات کاربران