Silk-Road

برترین جاذبه های گردشگری در طول جاده ابریشم (بخش اول)

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

بازدیدهای گردشگری که در امتداد جاده ی ابریشم می توانید انجام دهید:

جاده ی ابریشم مسیری تجاری و باستانی است که از میان چین (شرق) و کشورهای غربی که از چانگ آن (Chang’an) (شیان) شروع شده و به رم ختم می شود، گذر می کند. این جاده سهم بزرگی در تبادلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین چین، آسیای مرکزی، آسیای غربی، هند و رم داشته است.

در طول جاده ی ابریشم مناظر زیبای عظیمی به چشم می خورند. مسیرهای پیشنهادی دیدنی در چین عبارتند از:

ارومچی-کاشغر-تورفان-دانهوانگ-جیایوگوان-ژانگیا-ووی وای- لان جو-زیاهی-زیان-شیان و بالعکس.( Urumqi-Kashgar-Turpan-Dunhuang-Jiayuguan-Zhangye-Wuwei-Lanzhou-Xiahe–Xi’an)

و حالا با سفرمی همراه باشید تا نگاهی به زیباترین اماکن دیدنی در امتداد جاده ی ابریشم داشته باشیم…

1.موزه ی جنگجویان و اسب های سرخ رنگ در شیان (Terracotta Warrior and Horses Museum in Xi’an)

Terracotta Warrior and Horses Museum in Xi'an

جنگجویان و اسب های سرخ رنگ از مهم ترین کاوش های باستان شناسی قرن بیستم به شمار می روند. این مکان یکی از هشت عجایب بزرگ دنیا محسوب می شود. هر کسی که به چین سفر می کند نباید شانس بازدید از این موزه ی شگفت آور را از دست بدهد.

این موزه که 16300 متر مربع حفاری شده است، پرده از 7000 تصویر از رزمندگان و اسب های قرمز با اندازه های طبیعی که برای تشکیلات نبرد در سال 246-208 قبل از میلاد ساخته شده بودند، برمی دارد.

Terracotta-Warriors-of-Xian

موزه مساحتی در حدود 16300 متر مربع را در بر گرفته و به سه بخش تقسیم می شود: گودال 1، گودال 2 و به همین ترتیب گودال 3. گودال اول بزرگترین است و برای اولین بار در سال 1979 در روز ملی چین به روی عموم مردم بازگشایی شد.

در مجموع بیش از 7000 سرباز، اسب، ارابه و حتی سلاح از جنس سفال از این چاله های عظیم کشف شده است. برخی از آنها مورد تعمیر قرار گرفته اند و دوباره شکوه و ابهت سابق خود را به دست آورده اند.

Terracotta-Warriors-of-Xian

موقعیت مکانی: منطقه لیتونگ، 35 کیلومتری شرق شهر شیان، استان شاآنشی، حدود 40 دقیقه با ماشین.

طول مدت بازدید: 3 ساعت.

2.ماگائو گروتس (Mogao Grottoes) (هزار غار بودایی)

Mogao Grottoes

این مکان بزرگترین حرم گنجینه های بودایی است که به بهترین نحو ممکن محافظت شده و در 20 کیلومتری (15 مایلی) مرکز شهر دانهونگ در دامنه ی شرقی مینگشاشان (کوه خاکی) واقع شده است. 737 غار در این منطقه حفظ شده اند. ویژگی های هنری که در نقاشی های دیواری ارزشمند متعلق به عصر بودایی به چشم می خورند، به خوبی نشان دهنده ی سبک هنری سلسله های شمال وی (Northern Wei)، سوئی (Sui) و تانگ (Tang) هستند که تلفیقی از معماری، مجسمه سازی و نقاشی های دیواری در غارها می باشند.

پنانگ مالزی را بیشتر بشناسید!
ادامه مطلب

Mogao-Caves

مجسمه سازان ماگائو زمانی به روی کار آمدند که سطح سنگ به خوبی تحت اسکنه خود کار نمی کرد. آنها مجسمه های گلی را در مقابل دیوارهای غار قرار دادند، نقاشی هایی برجسته به عنوان پس زمینه بر روی دیوارهای غار حک کردند و دیوارها و سقف غار را با هنر نقاشی تزئین کردند. بزرگترین مجسمه 34.5 متر (113 فوت) طول دارد و کوچکترین آن تنها 2 سانتی متر (0.79 اینچ) می باشد.

هنرمندان در هر سلسله با پالت خاص خود نقاشی کرده اند. بازدیدکنندگان به راحتی می توانند تفاوت میان نقاشی هایی که در عصر سلسله تانگ کشیده شده را از نسخه های سلسله ی سانگ تشخیص دهند.

موقعیت مکانی: 25 کیلومتری جنوب شرقی دانهونگ، استان گانسو

طول مدت بازدید: 3 تا 5 ساعت.

نکته: عکس گرفتن در داخل غار مجاز نیست. پیشنهاد می کنیم با خود چراغ قوه یا مشعل های الکتریکی به همراه داشته باشید زیرا درون غار تاریک است.

3.غارهای کوه مایجی (Maiji Mountain Grottoes)

Maiji Mountain Grottoes

غارهای کوه ماجی با ارتفاع 1742 متر، یکی از چهار غار معروف در چین به حساب می آید. از قله تا دامنه ی کوه 142 متر است و 194 فرورفتگی در آن یافت می شود که 7000 مجسمه و تندیس کوچک و بزرگ گلی و سنگی را در بر گرفته و در حدود 1400 متر مربع آن را نقاشی های دیواری تشکیل داده اند. تمامی این مجسمه ها بر فراز کوه مایجی ساخته شده اند. این غارها اولین بار در طول دوره ی سلسله ی شین (417-384) ساخته شدند. این دسته از غارها به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می شوند. 54 غار در قسمت شرقی و 140 غار در قسمت غربی واقع شده اند.

Mogao-Caves

برخلاف غارهای موگای (Mogao Grottoes) در دانهونگ، مجسمه هایی که در این غارها یافت می شوند از جنس خاک رس هستند.

ویژگی ها:

این غارها اغلب بر لبه ی  صخره های سخت با شیب تند واقع شده اند. واقعا نفس گیر است.

مجسمه ها بیشتر به شکل مردم عادی ساخته شده اند، البته به جز برخی از آنها که کمی مهم تر هستند. مانند مجسمه ی خدا.

Maiji Mountain Grottoes

ساعت بازدید: 8 صبح تا 5 بعد از ظهر.

نکته: برخلاف غارهای موگای در دانهونگ بردن کیف و عکس گرفتن در این غارها مجاز است.

موقعیت مکانی: کوه مایجی، منطقه ی مایجی، شهر تیانشوی (Tianshui City)، استان گانسو، 50 کیلومتری شهر تیانشوی، (یک ساعت با ماشین)

طول مدت بازدید: نیمی از روز.

لاپلند، سرزمین عجایب، نفس گیر ترین مقصد زمستانی
ادامه مطلب

4.کوه شنی مینگشا شان (Mingsha Shan)

Echoing Sand Mountain

این کوه در 5 کیلومتری (سه مایلی) شهر دانهونگ واقع شده است. اگر از دور به کوه مینگشاشان نگاه کنید، آن را درست همانند اژدهایی طلایی می بینید که دورتا دور خط افق پیچیده است. هرچه نزدیکتر شوید در می یابید که شن ها دارای رنگ های زیبایی اعم از سرخ، زرد، سبز، سیاه و سفید هستند. در طول روز که بادهای وحشی می وزرند، صدای ناشی از حرکت شن ها ترسناک و غرش مانند است، اما اگر باد کمی ملایم تر بوزد، صدای ناشی از آن همانند موسیقی گوش نواز و کمی هم شبیه به صدای زنگ تلفن های همراه به گوش می رسد.

Crescent_Lake_China_Wallpaper

در این جا دریاچه ی هلالی شکل (Crescent Lake) توسط کوه ها محاصره شده است و به همین دلیل با این نام شناخته می شود. آب دریاچه خالص و شیرین است و همچون زمردی در میان شن و ماسه ها به نظر می رسد. این دریاچه هزاران سال است که وجود دارد، بدون اینکه هرگز توسط شن و ماسه ها مدفون گردد.

Echoing Sand Mountain

رفتن به قله ی کوه با شتر در واقع تجربه ی یک عمر است. همچنین، می توانید با پای پیاده از کوه بالا بروید یا با موتور و جیپ خودتان را به قله برسانید. اما زمانی که در بیابان هستید، شتر سواری بهترین راه خواهد بود!

موقعیت مکانی: این کوه در 5 کیلومتری (3 مایلی) شهر دانهونگ واقع شده است.

طول مدت بازدید: 2 تا 3 ساعت. بهتر است در هنگام صبح یا از ساعت 4 تا 7 بعد از ظهر از این مکان دیدن نمایید.

ذرات شن و ماسه بسیار ریز هستند؛ پس لطفا مراقب دوربین عکاسی خود باشید!

5.صومعه ی لابرانگ (Labrang Monastery)

Labrang monastery in Xiahe

صومعه ی لابرانگ بهترین مکان برای تجربه ی فرهنگ تبت در خارج از این شهر است. این صومعه در دامنه ی کوه های ققنوس در شمال غربی زیاهی در شهر مستقل تبتی به نام گانان (Gannan) در ایالت گانسو واقع شده است. صومعه کنار رودخانه ی داگزیا (Daxia) و رو به روی کوه های اژدها قرار گرفته است.

صومعه ی لابرانگ در سال 1709 توسط اولین ژامیانگ ژایپا (Jamyang Zhaypa)، نوانگ ساندرو (Ngawang Tsondru) ساخته شد. این مهم ترین شهر صومعه ای و بودایی تبت است که در خارج از منطقه ی مستقل تبت وجود دارد.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

در اوایل قرن بیستم، این صومعه خانه ی چند هزار راهب بود. لابرانگ همچنین، مرکز برگزاری مراسم مذهبی سالانه محسوب می شد. دیوارهای سفید و سقف طلایی نشان از ویژگی های ترکیبی سبک معماری تبتی و هان دارند. صومعه از 18 سالن، شش موسسه ی آموزشی، یک گنبد طلایی و مرکزی برای جلسات شرعی تشکیل شده و 6000 حکم شرعی را در خود جای داده است.

چطور در کرونا به سلامت سفر کنیم؟
ادامه مطلب

china-private-tour-labrang-monastery-monks

این صومعه دارای یک موزه ی بودایی و مجموعه ای از مجسمه های بزرگ بودایی، سوترا و نقاشی های دیواری می باشد. به علاوه، تعداد زیادی از کتاب های تبتی، از جمله کتب تاریخی، دارو، تقویم، موسیقی و اشیاء هنری برای خرید در دسترس هستند.

موقعیت مکانی: در دامنه ی کوه ققنوس، در شمال غربی زیاهی در شهر مستقل گانان، ایالت گانسو. (5 ساعت با ماشین از لان جو)

6.کوه شعله ور (Flaming Mountains)

huoyanshan

کوه شعله ور بخاطر رمان کلاسیک ” سفر به غرب” از شهرت نسبتا زیادی برخوردار گشته است. این کوه در 10 کیلومتری (6.2) مایل از شرق شهر تورفان واقع شده و از شرق تا غرب در حدود 100 کیلومتر (62 مایل) را با وسعت 9 کیلومتر در بر گرفته است. متوسط ارتفاع کوه شعله ور 500 متر برابر با (1640 فوت) اندازه گیری شده است.

Flaming-Mountains-Xinjiang-China-2

این کوه در تابستان ها بسیار خشک و دمای هوای آن به شدت گرم خواهد شد. در طول مسیر طولانی که برای نزدیک شدن به آن طی می کنید، خواهید دید که کف کفش هایتان از شدت گرما نرم شده است. خورشید گرم و سوزانی که بالای سرتان قرار دارد، باعث می شود کوه سرخ رنگ در مقابل چشمانتان همانند اژدهایی آتشین به نظر برسد. قطعا منظره ی باشکوهی خواهد بود.

Turpan-flaming-mountains-d02

موقعیت مکانی: در 10 کیلومتری (6.2 مایل) شرق شهر تورفان واقع شده است.

7.دیوار بزرگ جیان گوان (Jiayuguan Great Wall)

jiayuguan-great-wall-china-asia

گذرگاه جیان گوان که در 6 کیلومتری (3.73 مایل) جنوب غرب شهر واقع شده، از میان دره ای باریک می گذرد. دیوار بزرگ از دو طرف گذرگاه، صحرای گوبی (the Gobi) را قطع می کند. در حالیکه از شمال به دیوار بزرگ معلق و از جنوب به اولین آتشکده ی دیوار بزرگ اشراف دارد. گذرگاه جیان گوان در واقع نشان دهنده ی نقطه ی شروع غربی ها برای ساخت بخشی از دیوار بزرگ چین در طول سلسله ی مینگ (1644-1368) می باشد.

Jiayuguan Heritage Area

موقعیت مکانی: 6 کیلومتری جنوب غربی شهر جیان گوان، استان گانسو (Gansu Province)

نظرات کاربران