زیباترین مساجد دنیا

زیباترین مساجد دنیا

کل : 6

میانگین : 4.17

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۶

همانطورکه می دانید مسلمانان در گوشه گوشه ی دنیا زندگی می کنند و از این رو در هر کجای جهان که پا بگذارید با مساجد زیادی رو به رو می شوید. برخی از این مساجد به طرز شگفت انگیزی زیبا هستند، به گونه ای که از شهرت جهانی برخودار گشته اند.

زیباترین مساجد

در این مطلب چندی از زیباترین مساجد دنیا به شما معرفی می شوند. با سفرمی همراه باشید…

1. مسجدالحرام، مکه

مسجدالحرام

مسجدالحرام بزرگترین و قدیمی ترین مسجد جهان، مقدس ترین مکان در دین اسلام محسوب می شود. مکه قبله گاه مسلمین است. در طول حج، زیارت سالیانه مسلمین، بزرگترین اجتماع مسلمانان در اطراف کعبه شکل می گیرد و در حدود 2 میلیون عبادت کننده می توانند به یکباره در این مکان دور هم جمع شوند.

2. مسجدالنبی، مدینه

مسجدالنبی

حضرت محمد (ص) در اینجا زندگی می کرد و مسجدی را بنا کرده بود که شخصا در ساخت آن همکاری کرده اند. علاوه بر این واقعیت و با توجه به اینکه حضرت محمد (ص) داخل همین مسجد دفن شده است، مسجدالنبی به عنوان دومین مکان مقدس در اسلام شناخته می شود.

3. مسجد آبی، استانبول

مسجد آبی

نام رسمی این مسجد، سلطان احمد است. اما به دلیل کاشی های آبی که در معماری آن به کار رفته است، با نام مسجد آبی در جهان شناخته می شود. مجموعا بیش از 20000 کاشی در ساخت مسجد استفاده شده است. مسجد آبی یکی از زیباترین و پربازدیدترین جاذبه های تور استانبول به شمار می رود.

4. مسجد شاه فیصل، اسلام آباد

شاه فیضل

طراحی مسجد شاه فیصل شبیه چادر است و بزرگترین مسجد پاکستان محسوب می شود. ساخت این مسجد زیبا در سال 1986 به پایان رسید. مسجد شاه فیصل در شمال شهر اسلام آباد و کوهپایه های تپه مارگالا (غربی ترین کوهپایه های هیمالیا) واقع شده است.

مناظر دیدنی خارق العاده در پارک‌های جنگلی دانمارک
ادامه مطلب

5. مسجد حسن دوم، کازابلانکا

مسجد حسن دوم

بخشی از مسجد حسن دوم بر روی آب ساخته شده و در حدود 20 مایل امتداد یافته است. طول مناره این مسجد به 700 فوت می رسد و آن را به بلندترین سازه مذهبی در جهان اسلام بدل کرده است. به نظر می رسد که مسجد حسن دوم بعد از مسجدالحرام و مسجدالنبی بزرگترین مسجد دنیا به حساب می آید.

6. مسجد سلیمانیه، استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول

یکی از مزیت های حکومت طولانی مدت سلاطین عثمانی این بود که آنها می توانستند مساجدی را با نام خودشان بنا کنند. مقبره سلیمان بزرگ در کنار همسرش خرم سلطان در این مسجد دفن شده است.

7. مسجد بزرگ شیخ زاید، ابوظبی

شیخ زاید

آیا می دانید بزرگترین فرش دست بافت جهان در مسجد بزرگ شیخ زاید پهن شده است؟ شیخ زاید یکی از بزرگترین مساجد دنیاست که به اندازه 40000 نفر گنجایش دارد.

8. مسجد نصرت دژان، کپنهاگ

نصرت دژان

حدود 4 درصد از جمعیت دانمارک را مسلمانان تشکیل می دهند و این شمار رو به افزایش است. مسجد نصرت دژان در سال 1967 ساخته شد. پیروان فرقه احمدیه – شاخه ای از اسلام – که مسجد نصرت دژان را اولین مسجد واقعی دانمارک می دانند، در این مسجد عبادت می کنند.

9. مسجد قل شریف، روسیه

قل شرسف

مسجد قل شریف در قرن شانزدهم ساخته شد و بزرگترین مسجد روسیه به شمار می رفت. اما این عنوان بیست دقیقه بیشتر طول نکشید. زیرا توسط ایوان مخوف در قرن شانزدهم ویران شد. البته این مسجد در سال 1996 مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. مسجد قل شریف بیشتر به عنوان موزه مورد بازدید قرار می گیرد، اما در طول جشن های بزرگ اسلامی هزاران نفر به این مسجد می آیند.

راه های پیشگیری از کرونا در سفر
ادامه مطلب

10. مسجد بزرگ شی آن، چین

مسجد شی آن

این مسجد که در سال 742 بنا شده است در سراسر چین شناخته شده می باشد. معماری این مسجد بزرگ کاملا به سبک چینی است و این یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن به شمار می رود. اگرچه مسجد شی آن، یک توقفگاه گردشگری به حساب می آید، اما هنوز هم به عنوان عبادتگاه توسط چینی های مسلمان مورد استفاده قرار می گیرد.

11. مسجد کریستالی، مالزی

مسجد کریستالی

مسجد کریستالی مالزی از فولاد، شیشه و کریستال ساخته شده است. این مسجد زیاد بزرگ نیست و تنها 1500 عبادت کننده در آن جای می گیرند. البته باتوجه به استاندارهای کلیسا، این رقم همچنان زیاد است.

نظرات کاربران