Georgia in autumn

جاذبه‌های گردشگری گرجستان در فصل پاییز

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۵

برنامه ریزی برای گذراندن اوقاتی خوش در کشور زیبای گرجستان با توجه به وفور جاذبه های فوق العاده‌ی آن، برخی اوقات بسیار سخت است. به همین علت در این مطلب سفرمی قصد دارد پنج جاذبه‌ی برتر گردشگری گرجستان که برای سفر در فصل پاییز مناسب است را به شما عزیزان معرفی کند؛ به این ترتیب شاید کمی تصمیم گیری شما را برای انتخاب مقصد آسان تر نماید. البته ناگفته نماند که مناطق شناخته شده‌ی زیبایی همچون تفلیس که در تمام ایام سال دارای زیبایی خاص، و باتومی که شکوه تابستانی هندوی آن زبانزد می باشد را در این لیست قرار نداده‌ایم. پاییز فصل شگفت انگیز برداشت محصول و زیبایی اعجاب انگیز طبیعت است.

گرجستان

گرجستان

حال سؤال این است که برای لذت بردن هر چه بیشتر از زیبایی های این فصل جادویی باید به کدام شهرها سفر کنیم؟
در ادامه‌ی این مطلب با سفرمی همراه باشید تا به شما برترین مقاصد گردشگری گرجستان در فصل پاییز را معرفی نماید:

  1. قوارلی (Kvareli)

ghovarli

اولین مکان زیبا در لیست ما شهر زیبای قوارلی واقع در استان کاختی (Kakheti) است. این شهر دیدنی دارای چندین دریاچه‌ی زیبا می باشد که می توان اوقاتی خوش و آرامش بخش را در کنار آن ها سپری کرد. همچنین، قوارلی منزلگاه آثار تاریخی و فرهنگی زیبایی همچون صومعه های گرمی (Gremi) و نکرسی (Nekresi) می باشد. بازدید از این شهر زیبا که پر از جاذبه های طبیعی و فرهنگی است را از دست ندهید.

Kvareli

  1. سیغناغی (Sighnaghi)

Sighnaghi

نادیده گرفتن فضای رمانتیک فصل زیبای پاییز غیرممکن است. بسیاری از شاعران و هنرمندان با جادوی این فصل زیبا طلسم شده اند. در این شهر کوچک و دوست داشتنی هیچ کس قادر نیست از حال و هوای عشق بگریزد و حتی ممکن است برخی از زوج ها تحت تاثیر زیبایی جادویی این شهر تصمیم بگیرند که عشقشان را به طور رسمی ثبت کنند! گذشته از شوخی این شهر کوچک با جاذبه های فراوانش شما را افسون خواهد کرد. چشم انداز حیرت انگیز دره آلازانی از فراز دیوارهای قدیمی بلند شهر تنها یکی از این جاذبه هاست. از دیگر جاذبه های این شهر باید به نقاشی های پیروسمانی (Pirosmani) که در موزه نگه داشته می شوند اشاره کرد.

از پل دستان خدا ویتنام چه می دانید؟
ادامه مطلب

Sighnaghi

  1. برجمی (Borjomi)

Borjomi

پس از گشت و گذاری مفرح در مناطقی که به آن اشاره کردیم، برجمی می تواند مقصد بعدی شما باشد، مخصوصا اگر به دنبال چشمه های آبگرم باشید.  علاوه بر چشمه های آبگرم، دیدار از پارک مرکزی، استخرهای گوگردی در فضای باز، پیاده روی در پارک ملی (Kharagauli) آرامش بی نظیر چشمه های آبگرم در هتل های مجلل و یا یکی شدن با طبیعت زیبای منطقه در مهمانسراهای کوچک از دیگر جاذبه های این شهر هستند که تمام آن ها تجربه هایی لذت بخش و مفرح را برایتان رقم می زنند. علاوه بر این ها می توانید لذت نوشیدن آب گوارای این شهر را از سرچشمه ای که در پارک مرکزی واقع شده است، تجربه کنید.

Borjomi

Borjomi

  1. آخالتسیخه (َAkhaltsikhe)

Akhaltsikhe

این شهر زیبا در مجاورت برجومی واقع شده است و فرصت دیدن چندین قلعه باستانی که بین این دوشهر قرار مانند (Khertvisi) و (Tmogvi) را برایتان فراهم می سازد. در داخل شهر نیز قلعه ای بسیار بزرگ و به دقت بازسازی شده با نام Rabati واقع شده است. این قلعه شامل موزه ای در داخل کاخ، مسجد، کلیسا، دفتر ثبت و چندین هتل و کافه می باشد. چنین امکانات کاملی هر مسافری را به تعجب و تحسین وا می دارد. این قلعه‌ی چند فرهنگی و چند قومیتی دارای زیبایی خارق العاده ای است.

بسیاری از زوج های جوان این مکان را برای گرفتن عکس های پیش از ازدواجشان انتخاب می کنند، به این علت که قلعه‌ی Rabati با فضای سلطنتی خود در چنین روز مهمی حسی شاهانه به آن ها می بخشد. علاوه براین، آثار یکی از مهمترین چهره های سلطنتی تاریخ گرجستان یعنی ملکه تامار در شهر غارگونه‌ی واردزیا و در نزدیکی آخالتسیخه واقع شده است که می تواند مزید بر علت باشد. در دوران طلایی بیش از ده هزار نفر در این شهر زندگی می کردند.

ساختار و طراحی منحصر به فرد باغ ایرانی
ادامه مطلب

Akhaltsikhe

  1. کازبگی (Kazbegi)

Kazbegi

توصیف زیبایی خیره کننده و باشکوه قله کوه کازبگی زمانی که ابرها در مقابل آن پراکنده می شوند، به واقع غیر ممکن است. از آن سخت تر هم توصیف هوای بسیار تمیز و شفاف دل انگیز پاییزی در این منطقه‌ی کوهستانی است. دهکده‌ی Stepantsminda که در دامنه این کوهستان زیبا واقع شده است، یکی از در دسترس‌ترین مناطق کوهستانی در فصل پاییز است. این دهکده‌ی زیبا در فصل پاییز با رنگ های خیره کننده هر بیننده‌ای را به تحسین وا می دارد. بالا رفتن برفراز تپه‌ برای بازدید از کلیسای گرگتی (Gergeti)، نشستن بر فراز ابرها و چشیدن طعم فراموش نشدنی چای داغ از دیگر تفریحات این منطقه می باشند.

Kazbegi

نظرات کاربران