برترین جاذبه های گردشگری جزایر سیشل

برترین جاذبه های گردشگری جزایر سیشل

کل : 3

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۶

خیره کننده و بی نقص!

باید بگوییم که جزیره ی سیشل همانند ستاره ای در میان جزایر گرمسیری می درخشد!

اگر علاقه مند به کسب اطلاعاتی بیشتر در مورد جزایر سیشل و شناخت برترین جاذبه های گردشگری جزایر سیشل هستید، در این مطلب سفرمی را همراهی نمایید.

سیشل

سواحل سنگی زیبا، جنگل های دست نخورده، صخره های مرجانی پر زرق و برق و چندی دیگر از منابع طبیعی که در فهرست یونسکو نیز به ثبت رسیده اند، تنها بخشی از هزاران جاذبه ی دیدنی این مجمع الجزایر عظیم (متشکل از 115 جزیره ی مملو از صخره های مرجانی و سنگ گرانیت) به شمار می روند که در قله های بیرون آمده از زمین های زیر آب به چشم می خورند. جزایر سیشل در شرق کنیا و در حوالی خط استوا آرام گرفته اند. تقریبا نیمی از مساحت کل آن حفاظت شده می باشد و بسیاری از آتول ها (مجموعه‌ای است از آب‌سنگ‌های مرجانی-جلبکی که به صورت دایره یا نعل اسب مجمع‌الجزایری را در دریا و اقیانوس به وجود آورده و مرداب کم‌عمقی را در میان گرفته باشد) و جزایر آن در محدوده های دریایی قرار دارند.

سیشل

در این سرزمین بازدیدکنندگان می توانند کوهنوردی کنند، در سواحل درخشان حمام آفتاب بگیرند، از تخته های سنگی بالا بروند، از گیاهان و جانوران منحصر به فرد این جزیره عکس بگیرند و از خوردن غذاهای ترکیبی این جزیره لذت ببرند. در این جزیره تا دلتان بخواهد سواحل زیبا و آب های شفاف لاجوردی به وفور یافت می شوند. پس می توانید در سطح جهانی غواصی، قایقرانی و گشت و گذار کنید؛

پراسلین

ناگفته نماند که سیشل دارای برخی از غنی ترین مناطق ماهیگیری جهان است. جزایر بزرگتر و گرانیتی داخلی سیشل مانند: جزیره ماهی (Mahé)، پراسلین (Praslin) و لادیگو (La Digue) پیشرفته ترین جزایر و مناسب برای گردشگران محسوب می شوند که اقامتگاه های 5 ستاره و لوکسی در آن یافت می شود.

سیشل

ماهی خانه ی پایتخت کوچک یعنی ویکتوریا (Victoria)، فرودگاه بین المللی و پارک ملی مرن سیشلوا (Morne Seychellois) محسوب می شود. در جزیره پراسلین گردشگران می توانند از پارک طبیعی والی د مای (Vallée de Mai) بازدید کنند؛ در حالی که جزیره ی خواب آلود لادیگو برخی از نفس گیر ترین سواحل دنیا را در خود جای داده است.

والی د مای

جزایر بیرونی عمدتا خالی از سکنه و دارای سواحل کم عمق شنی هستند که در واقع جزایر کوچک مرجانی و آتول ها را در بر می گیرند. این منطقه برای ماهیگیری عالی است؛ ماهیگیران و غواصان در جزایر دسروش (Desroche)، آلفونس (Alphonse) و آتول فراکوهر (Farquhar) می توانند نواحی ماهی خیز منحصر به فردی را بیابند.

ماهی گیری در دسروش

1. ساحل آنسه اینتندنس (Anse Intendance)

آنسه ایندسه

یکی از زیباترین سواحل جزیره ماهی، ساحل آنسه می باشد. این محوطه ی هلالی شکل شنی که در سواحل جنوبی جزیره واقع شده است، به لطف موج های وحشی مکرر به بهترین نقطه ممکن برای موج سواری بدل گشته است. فقدان صخره های محافظ، شنا کردن در این محدوده را به ویژه زمانی که بادهای بسامان از سمت جنوب شرقی می وزند، اندکی سخت ساخته است. اما کسانی که می خواهند حمام آفتاب بگیرند و همین طور عکاسان از مناظر زیبا و کرانه ی مملو از درختان نخل در هر فصلی از سال غرق در لذت خواهند شد. لانه ی لاک پشت ها در امتداد این ساحل قرار دارد.

عجیب ترین آداب و رسوم کریسمس در جهان
ادامه مطلب

2. بای لازار (Baie Lazare)

بای لازار

این روستای زیبا در قرن 18 توسط کاوشگر فرانسوی لازار پیکات (Lazare Picault) که از جانب دولت فرانسه برای کشف جزایر این منطقه فرستاه شده بود، نامگذاری گردید. یکی از جاذبه های مهم گردشگری این روستا کلیسای نئوگوتیک بای لازار به شمار می رود که چشم انداز فوق العاده ای به محیط بخشیده است.

اقامتگاه بای لازار

استراحتگاه های لوکسی در کنار سواحل این روستا وجود دارند. آنسه سولیل (Anse Soleil) و پتیت آنسه (Petite Anse) به خاطر آب های خیره کننده لاجوری و شفاف و سواحل تماشایی شنی سفید رنگ از محبوب ترین ها تلقی می شوند.

3. بو والون (Beau Vallon)

بو والون

انحنای جذاب سواحل شنی و پر زرق و برق بو والون که در کرانه ی شمال شرق جزیره ماهی به چشم می خورد، هم برای بومیان و هم برای گردشگران به مانند یک جواهر است. زمانی که به دریا خیره می شوید نیمرخ کوه های استوار جزیره در افق نمایان می شود. هتل های این منطقه در کنار ساحل واقع شده اند. برای گردشگران ورزش های آبی نظیر: جت اسکی و اسکی روی آب پیشنهاد می شود.

هتل بووالون

اینجا دریا غالبا آرام است؛ به ویژه در زمان وزش بادهای بسامان از سمت جنوب شرقی، بو والون به گزینه ی بسیار خوبی برای خانواده هایی که کودک دارند تبدیل می شود. گشت ساحلی مرتب در ساحل رفت و آمد می کند.

4. پارک ملی مُرن سیشلوا (Morne Seychellois National Park)

پارک ملی مرن سیشلوا

مُرن سیشلوا، بزرگترین پارک ملی جزیره سیشل، بیش از 20 درصد از نواحی جزیره ماهی را تحت پوشش قرار می دهد. با حاشیه ی سرسبزی که اطراف کوه ها را فراگرفته است، در بالاترین نقطه ی پارک، ارتفاع به 905 متر می رسد که از آنجا کاملا به جزایر ویکتوریا اشراف خواهید داشت. مسیرهای پیاده روی وروی به پارک از روستای دانزیل شروع می شود، از مزارع چای عبور می کند و در دامنه های کوه چشم انداز فوق العاده ای از سواحل جنوب شرقی جزیره ماهی را پیش رویتان قرار می دهد.

بای ترنای

اگر از قسمت غربی پارک حرکت کنید، به پارک ملی دریایی بای ترنای (Baie Ternay) و پارک دریایی بندر لانای (Port Launay Marine Park) می رسید. به سمت شمال غرب که پیش روید به دهکده ی بل اومبره (Bel Ombre) و جزیره متروک آنسه ماجور (Anse Major) بر می خورید.

5. پارک ملی دریایی سنت آنه (Ste Anne National Marine Park)

سنت آنه

در میان شش جزیره ساحل ماهی و در نزدیکی ویکتوریا، پارک ملی و دریایی سنت آنه در سال 1973 به عنوان اولین پارک ملی در اقیانوس هند شناخته شد. تفریحات ماهیگیری و غواصی با قایق شیشه ای نشان دهنده ی تنوع زندگی جانوری در صخره های مرجانی پارک است و بازدیدکنندگان می توانند با احتیاط بیشتر جزایر موجود در منطقه را بررسی کنند.

رازهای پنهان چاه یعقوب در آمریکا !
ادامه مطلب

سنت ۀنه هتل

اینجا مهد اقامتگاه های 5 ستاره و مکانی مهم برای زندگی لاک پشت های منقار دار به شمار می رود. با وجود مانگروها و تمساح های ناحیه، این جزیره در سال 1770 برای اولین با در سیشل به محل سکونت فرانسوی ها تبدیل شد.

جزیره گرد

در جزیره گرد (ROUND) که قلمرو اولیه فرانسویان محسوب می شد، بازدیدکنندگان می توانند در میان ویرانه های بیمارستان به اکتشاف بپردازند یا از یک پیاده روی اساسی در دل طبیعت لذت ببرند. همچنین، می توانند در رستوران های چند نژادی غذاهای لذیذ صرف کنند.

جزیره گرد

6. ویکتوریا (Victoria)

 ویکتوریا

پایتخت ویکتوریا که پس از تاجگذاری به افتخار ملکه ی بریتانیا نام گرفت، تنها پایتخت کوچک سیشل و تنها بندر این کشور است. یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این جزیره، باغ گیاه شناسی ملی سیشل است. این باغ که نزدیک به یک قرن پیش تاسیس شد 15 هکتار از گیاهان بومی و عجیب و غریب را در برگرفته است. روباه های پرنده، لاک پشت های غول پیکر و یک باغ ارغوانی از دیگر جاذبه های دیدنی این پارک محسوب می شوند. ساختمان های مدرن بتونی و شیشه ای که در سال های اخیر به شدت رشد کرده اند و تعداد اندکی از خانه های استعماری باقی مانده در میدان آزادی قرار دارند. برجسته ترین ساختار تاریخی برج ساعت است که در سال 1903 برپا شد. در طراحی آن از مدل ساعت بزرگ بن (Big Ben) لندن الهام گرفته شده، آن را در ابعاد کوچکتر ساخته اند و بن کوچک (Little Ben) نامیده اند.

7. آنسه لازیو (Anse Lazio)

آنسه لازیو

در سواحل شمال جزیره پراسلین، آنسه لازیو یکی از خیره کننده ترین سواحل جزیره محسوب می شود. آنسه لازیو که با تخته سنگ های گرانیتی پوشیده شده و ساحل طویل شن و ماسه آن که در کنار آب های کریستالی و شفاف ظاهر می شوند و سایه های رویایی از طیف آب به وجود می آورند، منظره ای بس نفس گیر را پیش رویتان قرار می دهد. کرانه های شرقی کم عمق توسط صخره های مرجانی چیره شده اند و فرصت های مناسبی برای شنا ارائه می دهند. درختان تاکاماکا بر ساحل زیبا سایه افکنده اند و برای افرادی که می خواهند حمام آفتاب بگیرند مکان استراحت دلپذیری را به وجود آورده اند. در دو طرف ساحل رستوران های فوق العاده ای به چشم می خورند.

8. جزیره لادیگو (La Digue Island)

جزیره لادیگو

چهارمین جزیره بزرگ این مجمع الجزایر، لادیگو نام دارد که برای دوستداران طبیعت و کسانی که به دنبال کشف زندگی سنتی جزیره هستند، پناهگاه بکر و فوق العاده ای محسوب می شود. در این مکان برای رفت و آمد وسایل حمل و نقل عمومی نظیر دوچرخه و اتوبوس موجود هستند. سواحل شنی بی نظیر با رگه های سنگ گرانیت لبه های ساحل را حاشیه دار کرده اند. کارشناسان ساحل در این منطقه می توانند یکی از زیباترین ترکیبات ساحلی متشکل از سنگ و شن را در کنار دریا ببینند؛

آشنایی با مراکز خرید و رستوران های پکن
ادامه مطلب

لادیگو

یعنی ساحل زیبای آنسه سورس د آرجنت (Anse Source D’Argent). غواصی و صخره نوردی از جمله فعالیت های گردشگری هستند که در این جزیره انجام می شوند. مسافران از تماشای مسیر پیاد روی آنسه کبیر (Grand Anse Trail) که خانه های استعماری فرانسوی را در میان جنگل ها و مناطق ساحلی به معرض نمایش می گذارد و به ساحل درخشان آنسه کبیر ختم می شود، سیر نمی شوند.

9. جزیره سیلوئت (Silhouette Island)

جزیره سیلوت

در یک پارک دریایی، در 30 کیلومتری سواحل غربی ماهی، جزیره ی کوهستانی سیلوئت که به خاطر تنوع زیستی غنی مشهور است، قرار دارد. سیلوئت یکی دیگر از معدود جزایر سیشل محسوب می شود که در نزدیکی جزیره ماهی، جنگلی مه آلود که در ارتفاع 731 متر در قله ی کوه داوبان واقع شده را در خود جای داده است. به عنوان سومین جزیره ی بزرگ گرانیتی، سیلوئت از زمینی ناهموار تشکیل شده که همین امر در حفظ زیبایی طبیعی آن تا حد زیادی موثر بوده است.

جزیره سیلوت

این پارک بیش از 2000 گونه از جمله: پرندگان، مارمولک، لاک پشت و سوسمار را تحت حفاظت خود قرار داده است. گردشگران در این جزیره غارهای زیادی برای اکتشاف در دسترس خواهند داشت، سواحل سیلوئت امکانات مناسبی برای شنا و غواصی ارائه می دهد. همچنین، تنوع گیاهی و جانوری بسیاری اعم از: گیاهان گوشت خوار، درختان نخل و نارگیل، هزارپا، حلزون و نرم تنان در این جزیره به وفور یافت می شوند.

جزیره سیلوت

10. جزیره پرندگان (Bird Island)

جزیره پرندگان

این جزیره که زمانی به خاطر جمعیت گاوهای دریایی موجود در منطقه آیلز آکس واشز (Îles aux Vaches) به معنی “جزیره گاوها” نامیده می شد، اکنون از آن جهت که پناهگاه تعداد زیادی از پرستوهای مهاجر خاکستری رنگ شده که جمعیت آنها از ماه می تا اکتبر به 1,500,000 می رسد، جزیره پرندگان خوانده می شود.

جزیره پرندگان

شکارچیان و عکاسان می توانند بر روی سطوح مرتفع رفته و مناظر تماشایی از لانه پرندگان را ببینند. گونه های دیگر موجود در این جزیره عبارتند از: پرستوهای افسون گر، سهره های کاکل قرمزی، قمری های زمینی، مرغ مینا، پرستوهای کاکل دار و ابچلیک ها. لاک پشت های غول پیکر خاکی در این سرزمین سکنی گزیده اند و کرانه ی ساحلی جزیره که در اطراف سیشل قرار دارد برای ماهیگیری مشهور است. گردشگران می توانند با پروازی 30 دقیقه ای خودشان را از جزیره ماهی به این سرزمین برسانند.

نظرات کاربران