برترین جاذبه های دیدنی و گردشگری مالاگا اسپانیا

برترین جاذبه های دیدنی و گردشگری مالاگا؛ اسپانیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

مالاگا شهری است در بخش خودمختار اندلس در جنوب کشور اسپانیا و مرکز شهرستانی به همین نام می باشد. مالاگا ششمین شهر پرجمعیت اسپانیا محسوب می شود که امروزه به یکی از بهترین نواحی گردشگری در این کشور بدل گشته است. این شهر در منتهی الیه غرب دریای مدیترانه و در 100 کیلومتری تنگه جبل الطارق واقع شده است.

مالاگا

برای آشنایی بیشتر با برترین جاذبه های دیدنی و گردشگری مالاگا در این مطلب با سفرمی همراه باشید.

1. قلعه مالاگا (Alcazaba (Fortress)

قلعه مالاگا

این قلعه به دستور پادشاه بادیس از سلسله زیریان در سال 1040 ساخته شد تا از خانواده سلطنتی در برابر مهاجمان خارجی دفاع کند. این ارگ که در بالاترین نقطه تپه واقع شده است، یکی از بهترین قلعه های موجود در اسپانیا به شمار می رود.

تئاتر رومی

حاکمان مسلمان موروها که قلعه را بنا کردند، برای ساخت آن از بقایای ساختمان تئاتر رومی که در نزدیکی آنها قرار داشت استفاده کردند.

2. پارک مالاگا (Malaga Park)

پارک مالاگا

پارک مالاگا یا همان آلامدا پارک (Alameda Park) در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده است. این پارک مملو از درختان و درختچه های شکوفه های گرمسیری است. گونه های عجیب و غریب گیاهان از کشورهای خارجی مثل کوبا در زمانی که مالاگا یک مرکز تجاری مهم محسوب می شد به این پارک آورده شده اند.

3. پارک گرگ، اتوکرا (Lobo Park (Antequera)

پارک گرگ

در این پارک شما به معنای واقعی کلمه با گرگ ها آشنا می شوید، صدای زوزه ی آنها را خواهید شنید و زندگی این حیوانات را در زیستگاه نیمه طبیعی خود مشاهده خواهید کرد. در این پارک چهار گونه مختلف گرگ از جمله گرگ بومی ایبری زندگی می کنند. بازدیدگنندگان می توانند همراه با تورهای راهنما که درمورد این حیوانات زیبا و وحشی توضیحات جالبی ارائه می دهند همراه شوند. همچینین می توانند در برنامه شبانه زوزه گرگ ها هنگامی که قرص ماه کامل است شرکت کنند.

4. کلیسای جامع مالاگا (Malaga Cathedral (Catedral de la Encarnación de Málaga)

کلیسای جامع مالاگا

بین سده های 16 تا 18، دیگو سیلوئه (Diego Siloe)، طرح ساخت کلیسای جامع مالاگا را در محل مسجدی که 8 قرن قدرت مسلمانان را به معرض نمایش گذاشته بود، پیاده کرد. هرچند ساخت کلیسا تا قرن 18 به طول انجامید؛ اما نمای اصلی و جنوبی برج همچنان ناقص است. با وجود مجسمه های پر زرق و برق و معماری عجیب و غریب، این کلیسا موزه ی متعلق به خود را دارد.

معماری منحصر به فرد دژهای ایرانی
ادامه مطلب

5. ساحل ال پالو (El Palo Beach)

ساحل ال پالو

این ساحل دوست داشتنی و تقریبا خانوادگی به طول 1.2 کیلومتر مورد بازسازی قرار گفته است که طی این فرآیند، فضای آن به حداکثر ممکن رسیده است. ارائه فعالیت هایی نظیر غواصی و ماهیگیری این ساحل را به مکان گردشگری ایده آلی بدل ساخته است. این ساحل با امکانات رفاهی نظیر دوش آب، رستوران، پارکینگ و تلفن های عمومی تجهیز شده است. همچنین، تخت خواب و صندلی های خورشیدی نیز در دسترس هستند.

6. آکواریم زندگی دریایی بنالمادنا (Sea Life Benalmádena)

زندگی دریایی بنالمدنا

زندگی آبزیان دریا در مرکز بنالمدانا (حومه مالاگا) تفریحات سرگرم کننده ای را به وجود آورده است. از جمله: تماشای گونه های عجیب و غریب ماهی ها، غذا دادن به کوسه ها، تونل های بی نظیر زیر دریا و تجربه استخرهای سنگی. همچنین، بخش سرگرم کننده دیگری مربوط به زندگی دریایی وجود دارد که شما می توانید کشتی ها، مدل ها و دیگر ابزارهای ماهیگیری را بیابید.

7. قلعه گیبرالفارو (Gibralfaro Castle)

گیبرالفارو

بقایای به جای مانده از قلعه گیبرالفارو در دامنه تپه مالاگا قرار دارند که به شهر و دریای مدیترانه اشراف دارند. این قلعه متعلق به موروها از خاستگاهی ناشناخته به دستور یوسف اول پادشاه گرانادا در طول دوره فینیقی-پونی ساخته شده است. نام قلعه از کامه عربی یابال (تپه) و واژه یونانی “faruh” (فانوس) مشتق شده است. نام گیبرالفارو به معنای تپه فانوس دریایی می باشد.

8. ساحل ال کاندادو (El Candado Beach)

ساحل کاندادو

ال کاندادو یک ساحل اختصاصی به طول 200 متر است که به باشگاه نوتیکو ال کاندادو و تفرجگاه ساحلی آن متصل است. رستوران هایی که در این مکان قرار دارند دارای تراس ها و میز و صندلی های ساحلی هستند که غذاهای سنتی خوشمزه ای به همراه نوشیدنی های بومی سرو می کنند. غذاها فوق العاده اما کمی گران هستند. البته سه منوی ارزان تر در این رستوران ها ارائه می شوند که گزینه بهتری خواهد بود.

بهترین رستوران‌های چینی در شهر چینی‌های نیویورک
ادامه مطلب

9. پارک طبیعی مونتس مالاگا (Montes de Malaga Natural Park)

مونتس د مالاگا

این پارک با مساحت 4996 هکتار جنگل به عنوان “ریه سبز شهر” شناخته می شود. پارک مونتس د مالاگا در سمت شمال شهر مالاگا واقع شده است. تنوع گیاهی و جانوری در این منطقه بسیار زیاد است. 400 گونه مختلف گیاهی، 27 نوع از پستاندارن، 90 گونه متفاوت از پرندگان، 19 نوع از خزندگان و 8 گونه از دوزیستان در این پارک جنگلی تا به امروز یافت شده اند.

10. کاستا دل سول (Costa del Sol)

کاستا دل سول

کاستا دل سول منطقه ای زیبا در جنوب اسپانیا است که در منطقه خودمختاراندلوس قرار گرفته و از شهرهای ساحلی و جوامعی که در خط ساحلی مالاگا وجود دارند، تشکیل شده است. کاستا دل سول بین دو ناحیه تقریبا ناشناخته ساحلی، کاستا دلا لوز و کاستا تروپیکال قرار گرفته است. این منطقه که مجموعه ای از شهرک های ماهیگیری ساختار اصلی آن را به وجود آورده اند، امروزه یک مقصد گردشگری مشهور در جهان به شمار می رود.

11. غار گنج (Cueva del Tesoro)

غارگنج

غار گنج یکی از سه غار منحصر به فرد زیر دریایی شناخته شده در اروپا و جهان محسوب می شود. این غار در شهر مالاگا واقع شده است. اعتقاد بر این است که غار گنج در دوران ژوراسیک شکل گرفته است. این غار طبیعی زیبا با مسیرهای پیاده روی، پله ها و نورپردازی داخلی توجه بسیاری از تورهای گردشگری را به خود جلب کرده است.

12. موزه مالاگا (Museo de Málaga)

موزه مالاگا

موزه مالاگا در شهر مالاگا، اندلس اسپانیا واقع شده است. این موزه در سال 1973 تاسیس و با موزه سابق هنرهای زیبا که در سال 1913 ساخته شده بود و نیز موزه باستان شناسی استان که تاریخ بازگشایی آن به سال 1947 باز می گردد، تلفیق شد. در سال 2010، بقایای موزه به دو بخش که به موزه های قدیمی تر مربوط می شدند، تقسیم شد. بیش از 2000 قطعه در مجموعه هنرهای زیبا و بیش از 1500 قطعه در مجموعه باستان شناسی وجود دارد. این موزه در دسامبر سال 2016 به روی عموم مردم بازگشایی شد و به بزرگترین موزه در اندلس و پنجمین موزه در اسپانیا بدل گشت.

مارماریس ترکیه ؛شهری ساحلی و هیجان انگیز
ادامه مطلب

13. ساحل مالاگتا (Malagueta Beach)

ساحل مالاگا

این ساحل به شدت مورد علاقه مردم محلی و مقصد تابستانی محبوب خانواده ها می باشد. ساحل به طول 1.2 کیلومتر از تمام امکانات رفاهی اعم از رستوران، کافه، زمین بازی کودکان، مغازه و غیره برخوردار است.

14. بندر مالاگا (Port of Málaga)

بندر مالاگا

بندر مالاگا یک بندر بین المللی است که در ساحل کاستا دل سول دریای مدیترانه واقع شده است. این قدیمی ترین بندر در اسپانیا و یکی از قدیمی ترین بنادر در دریای مدیترانه به شمار می رود. کشتی های کروز و حمل و نقل محصولات صادراتی و وارداتی در این منطقه رفت و آمد می کنند. همچنین، یک ناوگان کوچک ماهیگیری نیز در این بندر فعالیت می کند.

نظرات کاربران