فرودگاه تولوز در بلانک

فرودگاه تولوز در ۷ کیلومتری از تولوز و تقریبا در Blagnac واقع شده است. شهر تولوز در قلب جنوب غربی فرانسه، بین دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار دارد و ششمین فرودگاه شلوغ فرانسه است. فرودگاه تولوز سالانه  قادر به اداره 8.5 میلیون مسافر است؛ در سال 2014، فرودگاه تولوز-بلانچ بیش از 7.5 میلیون مسافر از صدها مقصد دور و نزدیک داشت. با 30 خطوط هوایی عجیب و غریب که در فرودگاه تولوز-بلانک واقع شده است، قادر به پرواز مستقیم به اروپا، شمال آفریقا و آمریکای شمالی است. فرودگاه تولوز دارای ۱۰۰ هزار متر مربع مساحت است و دارای دو مرکز، Blagnac 1 و Blagnac 2 است که مرکز اولی فقط برای استفاده تجاری استفاده می شود و مرکز دومی به 4 سالن تقسیم می شود که شامل ترمینال اختصاص یافته به پروازهای کم هزینه و دیگری برای پروازهای کوتاه منطقه ای است. فرودگاه تولوز دارای پارکینگی با ظرفیت ۱۳،۰۰۰ اتومبیل و یک سیستم حمل و نقل کارآمد است. شما همچنین مرکز کسب و کار و تعداد زیادی از مغازه ها و رستوران ها را در ترمینال فرودگاه تولوز پیدا خواهید کرد.

فرودگاه تولوز در ارتفاع ۴۹۹ پا (۱۵۲ متر) بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

راه های ارتباطی فرودگاه تولوز

تراموا

از آوریل ۲۰۱۵، خط تراموا T2 هر 10 دقیقه تولوز را با فرودگاه متصل می کند. تراموا با مترو A در Arenes و مترو B در Palais de Justice متصل می شود. حدود 35 دقیقه برای رفتن به مرکز شهر با تراموا طول میکشد.

آشنایی با فرودگاه تولوز در بلانک

اتوبوس

اتوبوس های شاتل به سمت مرکز شهر تولوز هر ۲۰ دقیقه یک بار در خارج از سالن B متوقف می شوند. سریع تر از تراموا حرکت می کنند و  حدود 20 دقیقه طول می کشد تا به مرکز شهر برسند.

آشنایی با فرودگاه تولوز در بلانک

تصادف های صورت گرفته در فرودگاه تولوز

  1. در تاریخ ۲۹ ژانویه ۱۹۸۸ هواپیمای پرواز بین المللی Cargo Service 1004، که توسط Vickers Vanguard F-GEJF اداره می شد، در حالی که تنها با سه موتور به طور کامل کار می کرد، سقوط کرد.
  2. در ۳۰ ژوئن ۱۹۹۴ هواپیمای ایرباس A330-300 یک پرواز آزمایشی را انجام داد، مدت کوتاهی پس از برخواستن، به علت یک سری اشتباهات در حین انجام آزمون پروازی که یک آزمون شبیه سازی بود، موتور هواپیما دچار نقص فنی شد و هواپیما سقوط کرد. همه هفت نفر حاضر در هواپیما در این حادثه فوت کردند.

آشنایی با فرودگاه تولوز در بلانک

فروشگاه های موجود در فرودگاه تولوز

Aeroboutique با مدیریت Aelia

در محل سالن بین المللی در محل خروج C 7 قرار دارد هفت روز هفته از یک ساعت قبل از اولین پرواز تا آخرین پرواز باز است.

بخش هنری

این بخش دارای گالری ، مجسمه ها، نقاشی ها و بخش شیشه سازی است که در مرکز خرید و منطقه عمومی و خروجی تالار B قرار دارد و دوشنبه تا شنبه از ساعت 8 تا 19 و یکشنبه  ها از ساعت 9 تا 20 باز است.

آشنایی با فرودگاه تولوز در بلانک

فروشگاه دونجان

این فروشگاه دارای جواهرات و ساعت است. در مرکز خرید در منطقه عمومی و در سطح خروج تالار B قرار دارد و از دوشنبه تا جمعه از ساعت 7 و نیم تا 20 ، شنبه از ساعت  7 تا 19 و 30 دقیقه و یکشنبه ها از ساعت 9 تا 8 باز است.

آشنایی با فرودگاه تولوز در بلانک

فروشگاه قهرمانان گاسكون یا Ducs de Gascogne

دارای مواد غذایی محلی با نام تجاری “Ducs de Gascogne” مانندشراب خوب، و همچنین شیرینی های مخصوص است.

آشنایی با فرودگاه تولوز در بلانک

خلاصه

فرودگاه تولوز در ۷ کیلومتری از شهر تولوز در فرانسه و منطقه ای بین دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار دارد. این فرودگاه دارای راه های ارتباطی منحصر به فرد و سریع و هم چنین موقعیت مکانی خاصی است که با پروازهای مستقیمی که به بیشتر نقاط جهان مانند آفریقا و آمریکای شمالی دارد به یکی از پر ترافیک ترین فرودگاه های فرانسه تبدیل شده است.

برای خرید بلیط هواپیما تولوز بلانک می توانید به سایت سفرمی مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.3KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe