قصرهای افسانه ای کوبلنتس

سفری باورنکردنی به آلمان

کل : 3

میانگین : 2.33

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

آیا می دانید هنگام اقامت در آلمان چه مکان هایی را باید دید و چه کارهایی باید انجام داد؟

همراه با سفرمی، سفری باورنکردنی به آلمان داشته باشید و با جاذبه های گردشگری آن آشنا شوید.

این مطلب می تواند راهنمای سفر خوبی برای عزیزانی که قصد دارند از آلمان بازدید نمایند، باشد.

*درسدن (Dresden)، برخاسته از خاکسترها

وضعیت درسدن در جنگ جهانی دوم بسیار اسف بار بود، اما این شهر چنان بازسازی شد که اکنون به مقصدی سرزنده و هنری تبدیل شده است. این شهر به لطف کلیسای درسدن (Dresden Frauenkirche)، که به زیبایی احیاء شد، بسیار خوش منظره گشته است. مکان های دیگری را که باید در درسدن ببینید، موزه های واقع در زوئینگر (Zwinger) و گرون گوولب (Grune Gewolbe)، همچنین شاهکارهای گالری Gemaldegalerie Alte Meister است.

کلیسای درسدن فرائن

*سوار بر کشتی تفریحی راین

راین (به آلمانی رین) یکی از طولانی ترین رودهای اروپا و یکی از گیراترین مسیرهای آبی است. با کشتی از کنار قصرهای افسانه ای کوبلنتس (Koblenz)، روستاهای زیبا و لورلی راک (Lorelei Rock) با ابهت، محل زندگی حوری دریایی افسانه ای که می گویند مردان قایقران را اغوا می کرده و به مرگ می کشانده است، عبور می کنید.

کشتی تفریحی راین

*دوچرخه سواری در جاده رومانتیک

آلمان بیش از 200 مسیر دوچرخه سواری دارد که از مسیرهای کنار رودخانه و روستاهای زیبا و البته سنتی گرفته تا شهرهای اصلی و مسیرهای دوچرخه سواری کوهستانی، عبور می کنند. مسلما خوش منظره ترین این مسیرها، جاده رومانتیک 350 کیلومتری است که از ورزبورگ (Wurzburg) نزدیک فرانکفورت تا مرز اتریش، کشیده شده است و البته دوچرخه های دوسرنشین برای اجاره دادن نیز در دسترس است.

جاده رومانتیک

*مرکز قرون وسطایی فرانکفورت

فرانکفورت، مرکز مالی بسیار معروفی است. وجود ساختمان های اداری نورانی اش که ارتفاع شان تا افق آسمان شهر کشیده شده، نام این شهر را به “مینهتن” (Mainhattan) معروف کرده است و البته دیدنی های بسیاری دارد که توجه گردشگران فرهنگی را نیز به خود جلب می کند. مرکز تاریخی این شهر به دوران قرون وسطی بازمی گردد و از آن زمان چند ساختمان برجسته زیبا باقی مانده است. 13 موزه که در میوزیم سافر (Museumsufer) در تئاتر فرانکفورت واقع شده اند، نقش مهمی در بخش موزه اروپایی و آلمان ایفاء می کنند. به ویژه موزه هنرها و صنایع دستی، موزه نژادشناسی و موزه فیلم، قابل توجه هستند.

مرکز قرون وسطایی فرانکفورت

*تفریح در جشن اکتبر (Oktoberfest)

این جشن اولین بار در سال 1810 برگزار شد. این جشن که بسیار مورد توجه اهالی مونیخ (Munich) است، 16 روزه و برمبنای فرهنگ باواریایی است و در آن خوردن و نوشیدن فراوان وجود دارد. در این روزها نمایش های جالب و موسیقی های شاد برگزار می شود. اما اگر قصد سفر به آلمان دارید، باید بدانید این جشن، علی رغم اسمش، بیشتر در اواخر سپتامبر انجام می شود.

تفریح در جشن اکتبر Oktoberfest

 *فرار به گذشته در اسن (Essen)

اسن در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا مفتخر شد و این شهر از یک شهر معدنی آرام و بی حرکت تبدیل به نمونه ای عالی از تغییرکاربری زیرساخت صنعتی به اثری هنری شد. به طور مثال شفت 12 (Shaft 12) در معدن زغال سنگ زولورین (Zollverein Coal Mine) اکنون یک موزه طراحی الهام گرفته از باوهاوس (Bauhaus) -یک مدرسه معماری درآلمان- بوده و در فهرست میراث فرهنگی یونسکو جای دارد. در حال حاضر این شهر با کسب عنوان پایتخت سبز اروپا، ثابت کرد که از گذشته اش عبور کرده است.

معدن زغال سنگ زولورین

*کشف قصر نوی شوان شتاین (Neuschwanstein)

قصر نوی شوان شتاین که از نمونه قصرهای افسانه ای و در دنیا مشهور است، میان کوهپایه های آلپ (Alpine) در باواریا (Bavaria) قرار دارد. این قصر استادانه ترین قصر شاه لودویگ دوم (Ludwig) است که بیشتر طراحی آن از سالن های اپرای واگنری (Wagnerian) الهام گرفته شده است و اگر فکر می کنید نمای بیرونی آن باشکوه است، صبر کنید تا دکوراسیون داخلی و مبلمان مطلای آن را ببینید. اگر نمی خواهید گرفتار جمعیت 6000 نفری از بازدیدکنندگان این قصر شوید، پس در ماه های تابستان به نوی شوان شتاین سفر نکنید.

قصر نوی شوان شتاین

*عشق و عاشقی در هایدلبرگ (Heidelberg)، رومانتیک ترین شهر آلمان

هایدلبرگ با داشتن جنگلی باشکوه کنار رودخانه وسیع نکار (Neckar)، همچنین قصر ترسناک دوران رنسانس، کافه ای دنج و فرهنگ ادبیات دوست با کتابفروشی ها، برنامه های شعر و شاعری و رخدادهای آکادمیک، تعداد بسیاری از گردشگران را  به خود جلب می کند. قدیمی ترین شهر دانشگاهی آلمان همچنین محل تولد مکتب هنری رومانتیک، به داشتن چشم اندازهای زیبا در امتداد فیلاسوفرواک (Philosopher’s walk) کنار رودخانه معروف است.

هایدلبرگ

*ماجراجویی در کوه های آلپ باواریایی

کوه های آلپ باواریا در مرز اتریش، یک تقسیم بندی طبیعی به وجود آورده است و بسیار زیبا و باشکوه هستند. این چشم انداز کوهستانی را می توانید از بالای کوه تسوگ ‌اشپیتسه (Zugspitz) تماشا کنید. منظره ای است که آن را هرگز از یاد نخواهید برد. دسترسی به این کوهستان از طرف مونیخ راحت است و در اینجا مشتاقان فضای باز، در محیط طبیعی مورد علاقه خود با وجود انواع گزینه های اسکی بازی، کوهنوردی و قایقرانی، خواهند بود. افرادی هم که بیشتر به دنبال آرامش هستند، می توانند در یکسری از چشمه های آبگرم آرامش یافته و از اضطراب خود بکاهند.

ر کوه های آلپ باواریایی

*کشف تاریخچه و فلسفه لذت گرایی در برلین

برلین با وجود دروازه براندنبورگ (Brandenburg Gate)، کاخ شارلوتنبورگ (Charlottenburg Palace) و ساختمان رایشس تاگ (Reichstag)، از لحاظ تاریخی غنی است. همچنین دربرگیرنده نشانه های دردناکی از قرن 20ام مانند ستاد فورر (Fuhrer Headquarter)، خاطره هولوکاست و دیوار برلین است. اما این شهر با هنر خیابانی، نوای موسیقی و دنیای مدرن و خلاق خود، در نظر هر بازدیدکننده ای می درخشد.

دروازه براندنبورگ

*یافتن قلب تپنده هامبورگ

هامبورگ (Hamburg)، شهر بندری شمالی و دومین کلان شهر آلمان، مکانی عالی برای گردشگران محسوب می شود. این شهر که از فرهنگ های متنوع و رنگارنگی برخوردار می باشد، در قلب خود دارای موسیقی است: گروه بیتلز (Beatles) زمانی در خیابان ریپربان (Reeperbahn) این شهر موسیقی نواخته اند؛ می توانید از صحنه های زنده و پرشور موسیقی لذت ببرید. آبراه های نئوگوتیک (neo-gothic) اسپایشرستات (Speicherstadt)، شب هنگام، بسیار دیدنی اند و یا می توانید از نمایشگاه معروف همبرگردوم (Hamburger Dom) هامبورگ، که در فصل های بهار، تابستان و زمستان برپا می شود، لذت ببرید.

برترین پارک های تفریحی اروپا را بشناسید
ادامه مطلب

نمایشگاه معروف همبرگردوم

*افزایش خرد در وایمار (Weimar)

شهر 1000 ساله وایمار محل زندگی نویسندگان، موسیقدانان، آهنگسازان و شاعران بسیاری از جمله، گوته (Goethe)، لوتر (Luther)، باخ (Bach)، لیست (Liszt)، واگنر (Wagner) و شیلر (Schiller) بوده است. این مرکز خلاقیت که توقفی در جنوب برای علاقه مندان به فرهنگ محسوب می شود، دوران طلایی خود را در قرن های 18 و 19 تجربه کرده است و همچنین از نظر ظاهری، شهری دلپذیر است.

افزایش خرد در وایمار

*لذت بردن از دره موزل (Moselle)

این دره، مسیری خوشایند در مناطق روستایی آلمان است. کنار سواحل پرشیب رودخانه موزل، زندگی گام های آهسته برمی دارد و چشم انداز آن بسیار خاطره انگیز است.

دره موزل

*وقت گذاشتن برای جنگل سیاه

بخش هایی از مناطق روستایی آلمان، یعنی سلسله کوه های سبز در جنوب غربی، نام جنگل سیاه (Black Forest) را به خود گرفته اند. کوهنوردی بهترین روش برای کشف زیبایی خوش عکس و قله های سر به فلک کشیده این پارک ملی است. همچنین این جنگل محل قرار گرفتن شهرهایی کوچک با هویتی غنی، از جمله تریبرگ ایم شوارزوالد (Triberg im Schwarzwald) است. در این شهر، بزرگترین ساعت کوکوی دنیا قرار دارد. آبشارهای معروف تریبرگر (Triberger) که به شهر تریبرگ نزدیک اند، مرتفع ترین آبشارهای آلمان هستند.

جنگل سیاه

*بازدید از بازار کریسمس کلن (Cologne)

روزهای پیش از کریسمس، شهرهای بزرگ و کوچک شاهد به شوق و ذوق آمدن مردم با دیدن بازارهای سنتی خیابانی هستند و هیچ کجا به اندازه کلن، این سرزندگی دیده نمی شود. اسباب بازی ها، شیرینی های زنجبیلی و هدایایی که با دست درست شده اند، میان بیشمار کالای جشن است که به فروش می روند.

 بازار کریسمس کلن

*پیاده روی در رن اشتیک (Rennsteig)

رن اشتیک با وجود سلسله کوه ها، سواحل پرموج و جنگل های انبوه و اندازه و وسعت آلمان، به بهشت کوهنوردان تبدیل شده است. این  پیاده روی سلسله کوه تاریخی به رن اشتیک معروف شده و حدود 170 کیلومتر از میان جنگل ها و کوه ها در مرکز کشور عبور کرده و فرهنگ غنی را با صحنه هایی باشکوه تلفیق می کند.

رن اشتیک

*تماشای مسابقه فوتبال

عشق آلمان به فوتبال در ورزشگاه آلیانتس آرنا (Allianz Arena) که محل قرار گرفتن تیم بایرن مونیخ (Bayern Munich) است، به اوج خود می رسد. بلیت گرفته و بازی یکی از تیم های برتر قاره اروپا را تماشا کنید. از ورزشگاه های جالب توجه دیگر می توان به هامبورگ، (Bayer Leverkusen)، هرتا برلین (Hertha Berlin)، شالکه ۰۴ (Schalke 04) و وردربرمن (Werder Bremen) اشاره کرد. بسیاری از استادیوم ها نسبتا جدید هستند و برای جام جهانی 2006 ساخته شده بودند.

ورزشگاه آلیانتس آرنا

*خرید در آلمان

در آلمان همانطور که از یک کشور بزرگ و پیشرفته انتظار می رود، انواع وسیعی از محصولات مختلف وجود دارد و هرچه که بخواهید می توانید بیابید. اما خریدهای خاص از جمله تجهیزات دقیق چشمی مانند عینک ها و دوربین ها، ظروف چینی، بلورهای دست ساز، نقره، محصولات استیل، چاقوهای ساخت شهر زولینگن (Solingen)، پوشاک چرمی، تجهیزات ورزشی، اسباب بازی هایی که در نمایشگاه نورمبرگ (Nuremberg) پیدا می شوند و البسه ماهوت باواریایی.

از خریدهای ویژه در آلمان شرقی می توان به آلات موسیقی، اسباب بازی های چوبی حکاکی شده ساخت منطقه کوهستانی  ارتس (Erzgebirge) و ظروف چینی میسن (Meissen China) که کارگاه های ساخت این ظروف به روی عموم باز است. ساعت های کوکو، برخلاف باورعموم از سوئیس منشاء نگرفته اند، بلکه ریشه آنها به منطقه جنگل سیاه بازمی گردد.

نمایشگاه نورمبرگ

البته صنایع دستی آلمان، در طول سال در دسترس هستند، اما هنگام بازارهای کریسمس که همه جا وجود دارند، گزینه های وسیعی در اختیارتان خواهد بود. بهترین اسباب بازی های چوبی با جزئیات و توجه بسیار زیاد ساخته شده اند. همچنین می توانید انواع بسیاری از عروسک های خیمه شب بازی و مجسمه های کوچک حکاکی شده و البته شمع و لباس های جشن زمستانی ببینید. فضای کلی این بازارها، که آنها را به مکان های عالی تبدیل کرده است، در کنار بوی بلوط داغ، بسیار دوست داشتنی می شود. بهترین منبع اجناس با کیفیت عالی، شهرهای بزرگ به ویژه برلین هستند.

برندهای آلمانی نظیر بیرکسنتاک (Birkenstock)، جک وُلفسکین (Jack Wolfskin)، هوگو باس (Hugo Boss) و آدیداس (Adidas)، از جمله برندهای برجسته هستند و با وجود اینکه قیمت محصولات این برندها در آلمان چندان کمتر از مکان های دیگر نیستند، می توانید نسبت به دیگر کشورها، محصولات وسیعی از این برندها در آلمان ببینید. در کل کشور آلمان در عین حال، سایر محصولات با درجه کیفیت های متفاوت به فروش می رسد که بسته به سلیقه‌تان می توانید از آن محصولات خریداری کنید. در شهرهایی همانند برلین و هامبورگ، می توانید طیف وسیعی از لباس های با کیفیت را در بوتیک ها و یا پاساژ های مختلف ببینید.

خرید در آلمان

*ساعات کاری فروشگاه ها

اکثر فروشگاه های بزرگ، دوشنبه-جمعه، از ساعت9:00 یا 10:00 صبح تا 20:00 شب باز هستند. تمام فروشگاه ها، به جزء برخی از نانوایی ها، یکشنبه ها تعطیل اند.

*شب زنده داری در آلمان

زندگی شبانه آلمان دربرگیرنده طیف وسیعی از بزم های با فرهنگ بالا تا طبقات پایین تر مردم است. در سراسر شهرهای کوچک و بزرگ تر آلمان، گردشگران می توانند بین برنامه های تئاتر، اپرا (که از برخی از معروف های آن می توان به دویچه اپربرلین-Deutsche Oper Berlin- هامبورگیش استاتسوپر- Hamburgische Staatsoper- درسدنز سمپروپر- Dresden’s semperoper و تئاتر ملی در مونیخ اشاره کرد)، موسیقی زنده و انواع کلوب های شبانه، انتخاب کنند. این کشور به ویژه به صحنه موسیقی الکترونیک که یکی از بزرگترین نوع آن در دنیا محسوب می شود، معروف است. موسیقی متال نیز یکی از بزرگترین برنامه های موسیقی در این کشور است.

شب زنده داری در آلمان

خیابان ریپربان (Reeperbahn) در هامبورگ معروف ترین مرکز برای سرگرمی” بزرگسالان” است.

جشنواره رژه عشق (Love Parade)، که از برلین در سال 1989، نشات گرفته بود، علاقه مردم به موسیقی الکترونیکی را به تصویر می کشاند و البته آخرین بار در سال 2010، در شهر دویسبورگ (Duisburg) در منطقه روستایی رور (Ruhr) غربی، برگزار شد. علت پایان دادن به این رویداد، مرگ غم انگیز 21 نفر از شهروندان آلمان بود که بر اثر ازدحام مردم، جان خود را از دست دادند.

شکم گردی در رستوران های کازابلانکا !
ادامه مطلب

جشنواره رژه عشق

*غذا و نوشیدنی در آلمان

در گذشته غذای فوری و ساده اصلی آلمان، سس پخته به همراه یک رول نان بود و اکنون این غذا جای خود را به پیتزا و ساندویچ داده است. برای یافتن غذاهایی مانند چوب شور، کلم ترش و شنیسل، مجبور نیستید خیلی جستجو کنید. البته بسیاری از خوراکی های این روزها نتیجه خلاقیت و بازنگری اند. در خانه، بیشتر آلمانی ها عاشق غذاهای پرگوشت مانند رولاد (Roulade) که بهترین غذایشان محسوب می شود، هستند. از دیگر غذاهای محبوب شان پس از رولاد می توان به پاستا، لازانیا و پیتزا اشاره کرد.

افرادی که برای اولین بار از آلمان دیدن می کنند همیشه از دیدن غذاهای مخصوص محلی، از غذاهای دریایی تازه دورترین نقاط شمال و غذاهای بره ساکسونی سفلی (Lower Saxony) گرفته تا کاسرول و خورش نوردراین-وستفالن (Rhineland-Westphalia) و غذاهای برپایه ماکارونی منطقه جنوب غربی یکه می خورند.

در همه جای آلمان انتظار دیدن غذای نوع مدیترانه ای (Mediterranean) که از مواد غذایی سالم چیزی کم ندارد، داشته باشید و بهتر از همه قیمت های آنهاست که نسبت به غذاهای دیگر کشورهای اروپای غربی مناسب تر است.

بره ساکسونی سفلی

*غذاهای مخصوص

Bratwurst: سوسیس گریل شده که معمولا از گوشت گاو و یا گوساله تهیه شده است.

Eisbein mit sauerkraut: گوشت پخته شده به همراه سیب زمینی پخته و له شده است.

Schwabische maultaschen: راویولی (پاستا) که با گوشت طعم دار پر شده است و ویژه منطقه اشتوتگارت (Stuttgart) است.

Butterbrez’n: نوعی نان که از وسط به دو نیم شده و روی آن را کره فراوان مالیده اند.

Kasespatzle: ترکیبی از رشته فرنگی داغ، تخم مرغ و پنیر است.

Eintopf: خورش گرم و دلچسبی است که از سبزیجات، حبوبات و گوشت پخته شده در سوپ، تهیه می شود.

Eierpfannkuchen: نان شیرینی که با مربا، شکر پاشیده شده و مربا، میوه و یا خامه سرو می شود.

Schwarzwälder kirschtorte: نوعی کیک  از بلک فورست (جنگل سیاه) که از چند لایه تشکیل شده و در هرلایه شکلات، گیلاس و خامه گذاشته می شود و با شربت گیلاس مزه دار می شود.

Lebkuchen: نوعی بیسکوییت زنجبیلی که معمولا در روزهای کریسمس تهیه می شود.

شیرینی زنجبیلی

انعام دادن

مرسوم است به راننده های تاکسی، آرایشگران، کارکنان رخت کن و حمام، خدمتکاران در رستوران ها 10% انعام پرداخت شود.

*گشت و گذار در آلمان

هوایی: سفر داخلی در کشور آلمان توسط خطوط هواپیمایی لوفت هانزا (Lutfhansa)، ایربرلین (Air Berlin)، یورو وینگز (Eurowings) و بسیاری دیگر از خطوط هواپیمایی انجام می شود. شهر فرانکفورت (Frankfurt) مقصد مهم در مسافرت های هوایی است و شما می توانید از این فرودگاه به دیگر شهرهای این کشور در مدت زمان یک ساعت و یا کوتاه تر بروید. اما با توجه به وسعت و کارآمدی شبکه حمل و نقل عمومی، پروازهای داخلی را نباید اصلی و ضروری دانست. این پروازها صرفا در وقت صرفه جویی می کنند.

مسیرهای هوایی: از شرکت Star Alliance Europe AirPass، به لطف اینکه شرکت لوفت هانزا یکی از شرکای آن است، برای جابه ‌جایی در داخل آلمان می توانید استفاده کنید.

مالیات خروج: نیازی نیست.

خطوط هواپیمایی لوفت هانزا

جاده: آلمان مجهز به شبکه های شلوغ بزرگراهی (autobahnen) است. برخی از این مسیرها بیش از حد شلوغ اند. اما به طور کلی کیفیت جاده ها در آلمان بالاست. در همه جاده ها، بزرگراه ها و دیگر جاده ها (به غیر از کامیون ها)، عوارض جاده ای دریافت نمی شود. کامیون ها و ماشین های باری، یکشنبه ها و درطول تعطیلات بنک (Bank Holidays) و همچنین در کل سال از نیمه شب تا ساعت 22:00  اجازه تردد ندارند. همچنین هنگام تعطیلات تابستان در ماه های ژوئیه تا اوت، نمی توانند یکشنبه ها از ساعت 7:00 تا 20:00 وارد بزرگراه ها شوند و این شرایط رانندگی در مسافت های طولانی را برای خودروهای شخصی آسان تر می کند.

جهت رانندگی: راست

طبقه بندی جاده ها : بزرگراه ها با 3 تا 4 لاین ساخته شده اند و در کنار این جاده ها، مسیرهای ثانویه (bundesstraben) که بزرگراه های فدرال هستند و همچنین جاده های استانی به نام های landstraben  و Staatsstraben وجود دارد.

اجاره خودرو: تعداد بسیاری از موسسه های بین المللی اجاره خودرو در بیشتر شهرها، فرودگاه ها و ایستگاه‌ های مهم قطار در دسترس هستند.

تاکسی: تقریبا تمام تاکسی های آلمان مرسدس (Mercedes) های کرم رنگ با علایم زرد و سیاه بر روی سقف شنا هستند. بسیار مواقع می توانید در ایستگاه ها، تاکسی آماده حرکت بیابید. هزینه ها با استفاده از تاکسی متر حساب می شود.

تاکسی آلمان مرسدس

دوچرخه : کشور آلمان مکان بسیار مناسبی برای دوچرخه سواران است. وجود مسیرهای دوچرخه سواری در آلمان رایج است و مسیرهای طولانی به فراوانی دیده می شوند. اگر به تور دوچرخه سواری علاقه دارید، آگاه باشید که کشور آلمان یکی از آن دسته کشورهای خوب برای دوچرخه سواری است.

اجاره دوچرخه بسیار راحت و قابل دسترس است. بسیاری از شهرهای مهم همانند برلین، فرانکفورت، مونیخ و اشتوتگارت (Stuttgart) دارای برنامه 24 ساعته تعاملی برای اجاره دوچرخه به گردشگرها هستند و گردشگرها می توانند نسبت به ثبت نام در سایت  www.callabike-interaktiv.de اقدام نمایند.

دوچرخه سواری در آلمان

اتوبوس: شبکه اتوبوسرانی آلمان، اگرچه مانند خدمات قطار از نظر زمانی کارآمد و خوب نیست، با این حال این شبکه وسیع می تواند روشی موثر برای کشف برخی از مناطق دوردست کشور را در اختیارتان بگذارد. خدمات محلی به وسیله شرکت های منطقه ای هدایت می شوند و هنگام تعطیلات پایان هفته توقف هایی بر اساس جدول زمانی درنظر گرفته می شود. اتوبوسرانی یورولاینز (Eurolines) ( شماره تماس: 8177 781 871 44+ ؛ www.eurolines.com) دارای خطوطی از بریتانیا به شهرهای بزرگتر آلمان است.

مقررات: تابلوهای راهنمایی و رانندگی بین المللی هستند. محدودیت سرعت در تمام جاده های آلمان 50 کیلومتر در ساعت در مناطق مسکونی و 100 کیلومتر در ساعت در مناطق غیرمسکونی است. مگراینکه به چیزی غیر از آن اشاره شده باشد. همچنین محدودیت سرعتی در بزرگراه ها وجود ندارد، اما توصیه می شود حداکثر سرعت تان 130 کیلومتر در ساعت باشد. حداقل سن قانونی برای رانندگی 18 سال است. داشتن لاستیک های مخصوص فصل زمستان از الزامات قانونی بسیار مهم در زمان بارش یخ و جاده های یخی لغزنده است.

با تمیزترین شهرهای دنیا آشنا شوید
ادامه مطلب

خدمات رفع خرابی: شبکه امداد ملی آلمان (Allgemeiner Deutscher Automobil Club (ADAC شبکه اصلی ملی کمک رسانی است. ( تلفن اضطراری: 2222 222 0180، فقط در آلمان؛ www.adac.de).

مدارک: بیمه الزامی است، همچنین باید گواهینامه رانندگی فول (Full) به همراه داشته باشید.

*گشت و گذار در شهرهای کوچک و بزرگ آلمان

در همه نواحی شهرها خدمات کارآمد اتوبوسرانی وجود دارد. این بخش از حمل و نقل در تعدادی از شهرهای بزرگتر با تراموا و قطارهای زیرزمینی یا برون شهری تکمیل می شود. در بیشتر شهرهای بزرگ باید قبل از سوار شدن در قطارهای برون شهری(S-Bahn)، قطارهای زیر زمینی (U-Bahn) اتوبوس و یا ترموا نسبت به تهیه بلیت از دستگاه های صادرکننده بلیت اقدام نمایید. بررسی کردن بلیت ها به طور مکرر انجام می شود و در صورت نداشتن بلیت بلافاصله در محل برگه جریمه صادر می شود. در شهرهای اصلی، تاکسی به صورت گسترده در دسترس است و در ایستگاه های مخصوص آماده خدمت رسانی هستند. می توانید به وسیله تلفن از قبل این تاکسی ها را رزرو کنید.

برلین: حمل و نقل عمومی عالی این شهر دربرگیرنده یک شبکه گسترده از اتوبوسرانی، متروهای زیرزمینی و قطارهای برون شهری است که در سه بخش سفری مشغول فعالیت هستند. در قسمت شرقی برلین، خدمات تراموا و کشتی های حمل و نقل برلین (Berliner Verkehrs-Betriebe, BVG) (تل: 19449 30 49+؛ www.bvg.de)  با همکاری ناوگان وایت فلیت ( White Fleet) برلین خدمات بیشتری در زمینه حمل و نقل فراهم می کنند. این خدمات هر روز و در مسیرهای طولانی تر توسط تمام سرویس های حمل و نقل در دسترس است. تاکسی ها نیز به طور کلی در سراسر شهر در دسترس هستند(تل: 3000 26 30 49+؛ www.quality-taxi.de) .

حمل و نقل عمومی در برلین

فرانکفورت: شبکه گسترده حمل و نقل از طریق تراموا و اتوبوس در منطقه راین-مین (Rhine-Main) زیر نظر شرکت Rhein-Main Verkehrsverbund (تل: 8024 2424 69 49+؛ www.rmv.de) فعالیت می کند. در اینجا مانند برلین، انواع خدمات حمل و نقل 24 ساعته است و همچنین ناوگان تاکسی ها به رنگ کرم می باشند. شماره تماس مرکز اصلی رزرو تاکسی 001 230 69 49 + است.

حمل و نقل عمومی در فرانکفورت

مونیخ: مونیخ، پایتخت باواریا، علاوه بر تراموا، دارای اتوبوس، قطارهای زیرزمینی و برون شهری است. این خدمات با حمایت شرکت حمل و نقل Münchner Verkehrs-und Tarifverbund (تل: 4344 4142 89 49+؛ www.mvv-muenchen.de) ارائه می شوند. در این شهر نیز تاکسی ها به طور گسترده ای در دسترس هستند و با شماره تلفن 21610 89 49+ قابل رزرو می باشند.

حمل و نقل عمومی در مونیخ

توجه: عابران پیاده باید بدانند که عبور آنها از چراغ قرمز، حتی اگر خودرویی در جاده در حال حرکت نباشد، قانون شکنی محسوب می شود. قانون شکنان نیز ممکن است در همان نقطه جریمه شوند. البته این جریمه به ندرت اتفاق می افتد. بزرگترها با عبور نکردن از چراغ قرمز می توانند الگوی خوبی برای کودکان باشند.

قطار: شرکت راه آهن ملی دویچه بان (Deutsche Bahn) روزانه ده ها هزار مسافر را جابه جا می کند. معروف ترین این خطوط مربوط به سرویس های سریع السیر میان شهری (Intercity- Express, ICE) هستند که سرعت آنها به 300 کیلومتر در ساعت نیز می رسد و بین شهرهای مهم، هم در آلمان و هم بین المللی، در حرکت هستند. تعدادی قطارهای درون شهری و بین المللی با سرعت کمتر ( اما بازهم مناسب ) نیز در فعالیت هستند.

شرکت راه آهن ملی دویچه بان

مسیرهای ریلی: طیف وسیعی از کارت های اعتباری بان کارت (Bahncard) از دویچه بان (Deutsche Bahn) در دسترس است که برای سفرهای درون آلمان و همچنین پیش خرید بلیت، تخفیف های مختلفی ارائه می دهد. برای گردشگرانی که قصد ماندن در کشور به مدت چند ماه ندارند، دو گزینه بسیار مناسب، کارت BahnCard 25 ( با 25 درصد تخفیف ) و BahnCard50 ( با 50 درصد تخفیف )، وجود دارد.

با داشتن پاسپورت یک کشور بین ریلی (InterRail One Country Pass)، شما می توانید در طول یک ماه اقامت از خدمات سه، چهار، شش و یا هشت روزه قطارها بهره مند شوید.

دریایی: خدمات برنامه ریزی شده و منظم قایق ها در اکثر رودخانه ها، دریاچه ها و آب های ساحلی وجود دارد. علاوه بر این خدمات، گشت و گذار ویژه ای در بسیاری از آب های کشتیرانی در دسترس است.

شرکت کشتیرانی KD German Rhine Line (تل: 8318 208 221 49+؛ www.k-d.com/de) کل رودخانه های راین و موزل (Moselle) را پوشش می دهد و با استفاده از کشتی های با کیفیت و راحت، روزانه از آوریل تا اواخر اکتبر خدمات ارائه می دهد. شرکت KD با همکاری شرکت Sachsische Dampfschiffahr روی رودخانه البه (Elbe) بین مایسن (Meissen) و مرز سوئیس (Swiss) از مسیر درسدن (Dresden) سفرهای تفریحی با کشتی های کروز ترتیب می دهد.

در دریاچه کنستانس (Constance) که بین آلمان، سویس و اتریش قرار دارد، قایق‌های تفریحی و کشتی‌هایی با امکان حمل خودرو در حرکت هستند.کارت های (The Lake Constance Adventure (Bodensee-Erlebniskarte در بسیاری از کشتی های دریاچه کنستانس، سفرهای تفریحی رایگان، علاوه بر تخفیف بلیت های جاذبه های دیدنی این منطقه، ارائه می دهند. این کارت به مدت 3 روز اعتبار دارد.

شرکت کشتیرانی KD German Rhine Line

 

 

نظرات کاربران

  1. کمتر آلمانی پیدا میشه که چیزی به اسم “باواریا” رو بشناسه. این اسم تنها در خارج آلمان شناخته شده است
    اسم درست این ایالت “بایرن” هست.