بلگراد

چگونه در بلگراد از فرودگاه به مرکز شهر برویم؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

 راهنمای حمل و نقل از فرودگاه بلگراد به مرکز شهر

فرودگاه بین المللی نیکولا تسلا که در فاصله ی 18 کیلومتری از شهر بلگراد واقع شده است، از مشهور ترین و پر رفت و آمد ترین فرودگاه های کشور صربستان می باشد و اکثر ایرلاین های شناخته شده ی دنیا، دارای پرواز به مقصد این فرودگاه هستند. فرودگاه نیکولا تسلا، دارای دو ترمینال مسافربری بوده و به صورت 24 ساعته، پذیرای پروازهای مختلف از سراسر دنیا می باشد. یکی از مهم ترین دغدغه های افراد به محض ورود به کشوری بیگانه، عدم آگاهی نسبت به سیستم حمل و نقل و روش های مختلف جا به جایی در سطح شهر می باشد که در ادامه به شرح و توضیح شیوه های حمل و نقل در بلگراد خواهیم پرداخت. با سفرمی همراه باشید.

برای رسیدن از فرودگاه نیکولا تسلا، به هتل یا محل اقامت مورد نظر در بلگراد، راه های مختلفی همچون استفاده از مینی بوس، تاکسی، اتوبوس و غیره وجود دارد که هر یک هزینه ی خاص خود را داشته و سطح رفاهی خاصی را برای مسافران به ارمغان می آورند.

فرودگاه بلگراد

 

تاکسی در بلگراد

یکی از آسان ترین روش هایی که مسافران برای رسیدن به هتل یا محل اقامت خود از آن بهره می برند، استفاده از تاکسی های فرودگاه می باشد. البته این تاکسی ها دو دسته اند. برخی از آن ها، تاکسی های رسمی و قانونی فرودگاه بوده و برخی دیگر به صورت مستقل سعی در جذب مسافر دارند. به منظور داشتن سفری ایمن تر و ارزان تر بهتر است تا سوار تاکسی های جلوی فرودگاه نشوید و حتما برای کرایه ی تاکسی، به میز رزرو تاکسی در نزدیکی درب خروجی فرودگاه مراجعه نمایید. البته لازم به ذکر است که استفاده از تاکسی برای حمل و نقل در سطح شهر، گران ترین روش جا به جایی به شمار می آید و بسیاری از گردشگران به علت بالا بودن کرایه ی تاکسی از آن ها استقبال نمی کنند.

معروف ترین موزه های عطر در جهان
ادامه مطلب

تاکسی بلگراد

 

مینی بوس در بلگراد

یکی از ارزان ترین روش های حمل و نقل در بلگراد، استفاده از مینی بوس ها می باشد. این مینی بوس ها در کم تر از نیم ساعت شما را به بخش مرکزی شهر می رسانند و پس از پیاده شدن در ایستگاه های مخصوص مینی بوس می توانید با اتوبوس یا تاکسی به راه خود ادامه دهید. این اتوبوس ها در طول روز هر 20 دقیقه یک بار و بعد از ساعت 19:30 هر یک ساعت یک بار، در ایستگاه ها حاضر می شوند و به جا به جایی مسافران می پردازند.

حمل و نقل از فرودگاه بلگراد

 

اتوبوس در بلگراد

اتوبوس های موجود در خارج از فرودگاه بلگراد، دارای دو خط مجزا با نام های خط 72 و خط 607 می باشند و شما با توجه به مقصدتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کرده و ظرف مدت 30 الی 40 دقیقه به اقامتگاه برسید. اتوبوس ها معمولا هر نیم ساعت در ایستگاه حاضر می شوند و مسافران را در طول مسیر پیاده و سوار می نمایند.

حمل و نقل در بلگراد

در بیرون از فرودگاه اتوبوس های شاتل نیز دیده می شوند که به خاطر قیمت بالا و نداشتن امکانات بیشتر نسبت به سایر اتوبوس ها، معمولا مورد توجه گردشگران قرار نمی گیرند. به طور کلی می توان گفت هزینه های متداول برای استفاده از سیستم حمل و نقل در شهر بلگراد، معقول و منطقی می باشد و همچون بسیاری از شهرهای اروپایی گران و پر هزینه به شمار نمی آید. گردشگران با توجه به زمان، خستگی، بودجه و سطح رفاهی که مد نظر دارند می توانند از یکی از این گزینه ها استفاده کرده و به گشت و گذار در بخش های مختلف شهر مشغول شوند و سفری خاطره انگیز را تجربه نمایند.

هتل مجلل درویشی مشهد؛ تنها هتل آتریوم شرق کشور
ادامه مطلب

اتوبوس در بلگراد

با مراجعه به سایت سفرمی می توانید تور صربستان، پرواز به صربستان و یا هتل های صربستان را به صورت آنلاین رزرو نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صربستان و شهر توریستی بلگراد می توانید به وبلاگ سفرمی مراجعه کنید و مقاله های مرتبط را مطالعه کنید.

نظرات کاربران

  1. درود خدا بر شما. سپاس از مطالب گرانبهاء شما. اگر قیمت وسائل حمل و نقل عمومی را نیز بفرمایید.تشکر می گردد.
    شاد و پیروز باشید. یا حق