حمل و نقل در مالزی

حمل و نقل در مالزی چگونه است ؟

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: جمعه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۷

سیستم حمل و نقل در مالزی

سیستم حمل و نقل در مالزی بسیار توسعه یافته و پیشرفته است و تا 63،445 کیلومتر از کشور مالزی را در بر می گیرد و دارای انواع مختلف وسایل نقلیه شامل قطار، اتوبوس، اتومبیل و هواپیما است.

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل باشید تا با سیستم های حمل و نقل در مالزی آشنا شوید.

سیستم حمل و نقل در مالزی

سیستم حمل و نقل اتوبوس

حمل و نقل با اتوبوس در مالزی ارزان ترین شیوه ی مسافرت محسوب می شود. اتوبوس ها دارای سیستم تهویه مطبوع هستند و مکان های مختلفی را در داخل و خارج از شهر به یکدیگر متصل می کنند. اتوبوس های بدون تهویه نیز در شهرهای کوچکتر دیده می شوند.

اتوبوس های وابسته به دولت نرخ ثابت دارند، اما اتوبوس هایی که در محدوده شهر قرار می گیرند، با توجه به فاصله ی سفر، قیمت را تعیین می کنند.

سیستم حمل و نقل اتوبوس

سیستم حمل و نقل تاکسی

تاکسی ها بر اساس متر در شهرها حرکت می کنند در حالی که تاکسی ها در مناطق کوچکتر یا تاکسی های بین المللی دارای هزینه ثابت هستند. قبل از گرفتن تاکسی بهتر است در مورد قیمت با راننده صحبت کنید و از آن مطمئن شوید.

سیستم حمل و نقل تاکسی

چند سرویس کرایه ی خودرو مانند سرویس بین المللی  Avisنیز در مالزی دیده می شوند. این به این معنی است که شما می توانید یک ماشین را در یک شهر کرایه کنید و آن را به شهر دیگری ببرید و ماشین را در یک ایستگاه از پیش تعیین شده تحویل دهید. شما به یک نقشه راه عالی، گواهینامه بین المللی رانندگی و بیمه برای کرایه ماشین نیاز دارید. پرداخت توسط کارت های اعتباری نیز به صورت عمده توسط اکثر شرکت ها پذیرفته می شود. آژانس مسافرتی یا هتل می تواند جزئیات کار را برای شما فراهم کند.

چابهار؛ مقصد همیشه بهار (بخش 1)
ادامه مطلب

سیستم حمل و نقل تاکسی

سیستم ریل مالزی

راه آهن مالایان یا Keretapi Tanah Melayu Berhad (KTM) تمام شهرهای بزرگ در شبه جزیره مالزی را به یکدیگر متصل می کند. می توانید با راه آهن از مالزی به مکان های دیگر مانند تایلند و سنگاپور سفر کنید. سیستم های گرامایشی این قطارها در کلاس های مختلف وجود دارند.

Ekspress Langkawi روزانه به کوالالامپور و آراو متصل می شود. این قطار شبانه روزی صبح به آراو می رسد و بعد از آن به سمت پاتایای تایلند می رود.

سیستم ریل مالزی

خدمات اکسپرس نیز در این قطارها وجود دارد و هم چنین رستوران هایی در این قطار ها وجود دارد که غذاهای محلی و بین المللی را تهیه می کنند. بلیط های این قطار ها باید از 60 روز قبل رزرو شود. کودکان زیر 4 ساله می توانند به صورت رایگان سفر کنند در حالی که کودکان زیر 12 سال تقریبا نیمی از قیمت ها را پرداخت می کنند. Senandung Malam کوالالامپور را به سنگاپور متصل می کند و کوالالامپور به Butterworth متصل می می کند. تخت مخصوص خوابیدن در کلاس های یک و دوم در دسترس هستند.

سیستم ریل مالزی

سیستم مونوریل مالزی

حمل و نقل در مالزی وکوالالامپور شامل مونوریل نیز می شود که دارای 11 ایستگاه در فاصله 8.6 کیلومتری مرکز شهر است. مراکز خرید عمده مانند Bukit Bintang، Imbi و Chow Kit از طریق یک خط راه آهن پشتیبانی می شوند. این قطار از ایستگاه مرکزی کوالالامپور تا ایستگاه تیتووانسا می باشد.

سیستم مونوریل مالزی

حمل و نقل دریایی مالزی

پنج بندر در مالزی وجود دارد یعنی پنانگ، پورت کلنگ، کوانتان، کوچینگ و کوتا کینابالو. خدمات حمل و نقل با قایق در سراسر کشور جهت اتصال سرزمین اصلی به جزیره و جزیره به جزیره موجود است. این کشتی ها بین پنانگ و Butterworth حمل مسافر و وسایل نقلیه را انجام می دهند.

فستیوال ها و جشن های مشهور آلمان
ادامه مطلب

این قایق ها بهترین وسیله برای رسیدن به شهرک های جدا شده هستند و هم چنین بهترین راه برای رسیدن به صباح و ساراواک محسوب می شوند.

تورهایی در تعطیلات وجود دارد که مالزی را به کشورهای همسایه متصل می کند. بسیاری از خدمات مسافرتی دریایی برای سفر در داخل کشور وجود دارد که توسط نمایندگان تورهای محلی اداره می شود.

حمل و نقل دریایی مالزی

سفرهای هوایی در مالزی

با شش فرودگاه بین المللی، بسیاری از شهرهای مالزی از طریق راه های هوایی به یکدیگر متصل می شوند. MAS خطوط هوایی رسمی مالزی است که خدمات داخلی و بین المللی همراه با سرویس هایی برای حمل را فراهم می کند. فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) در شهر سپانگ که در 50 کیلومتری پایتخت کوالالامپور قرار دارد، واقع شده است. بیش از 40 شرکت هواپیمایی از جمله شرکت های هواپیمایی مالزی هر روزه در این فرودگاه رفت و آمد دارند.

سفرهای هوایی در مالزی

مسافران می توانند پرواز های اتصال دهنده از KLIA به شهرهای اصلی مالزی از جمله صباح و ساراواک را انجام دهند.

فرودگاه بین المللی قدیم، فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه در Subang که در حدود 45 دقیقه از غرب کوالالامپور فاصله دارد، تنها از سرویس های داخلی برخوردار است.

به طورکلی سیستم حمل و نقل در شرق مالزی زیاد توسعه یافته نیست، اما شبه جزیره مالزی دارای یک سیستم حمل و نقل مناسب است.سیستم حمل و نقل در مالزی بگونه ای است که حتی مناطق بسیار دور به خوبی به مناطق دیگر متصل شده است. مرکز حمل و نقل اصلی مالزی پایتخت آن کوالالامپور است.

سفرهای هوایی در مالزی

خلاصه

سیستم حمل و نقل در مالزی با اتوبوس، قطارهای مسافری شهری، مونوریل و تاکسی‌ گردشگران را از نقاط مختلف جابه جا می نماید. ما در این مطلب از وبلاگ سفرمی اطلاعات لازم را در خصوص انواع سیستم های حمل و نقل در کشور مالزی ارائه دادیم.

خانه ی تاریخی بروجردی ها
ادامه مطلب

نظرات کاربران