winter-st-petersburg-8

راهنمای سفر به روسیه

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۵

راهنمای سفر به روسیه

untitled-14

untitled-1

ویزا: به یاد داشته باشید که پیش از سفر به روسیه از سفارت آن در کشور خود ویزای روسی دریافت کنید. به طور معمول آژانس‌های مسافرتی و هتل‌های روسیه، نامه پشتیبانی برای تأیید و صدور ویزای روسیه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با سفارت روسیه در کشور خود تماس بگیرید. در صورتی که قصد دارید در طول مدت سفر به روسیه از فنلاند، استونی، اوکراین و یا یکی دیگر از کشورهای همسایه روسیه بازدید کنید و مجدداً به روسیه بازگردید، حتماً به خاطر داشته باشید تا ویزای مخصوص دو مرتبه ی ورود به کشور روسیه را دریافت کنید.

untitled-13

اسناد و مدارک:‌ بهتر است تا زمانی که در کشور روسیه هستید، همیشه یک برگ کپی از پاسپورت خود را همراهتان داشته باشید. علاوه بر این، چنانچه پاسپورت خود را گم کرده و یا آن را از شما دزدیدند، شماره پاسپورت خود و سایر اطلاعات آن را به یکی از اعضای خانواده خود بدهید. به هر یک از شهرهای روسیه وارد شوید، ویزای شما باید اعتبار داده شود. هتل محل اقامت شما این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که برای ثبت نام هر پاسپورت در هتل‌ها به طور معمول 1 دلار آمریکایی هزینه باید پرداخت کنید، اما این هزینه برای ثبت نام در مینی هتل‌های جدید معمولاً از 20 تا 40 دلار آمریکایی برای هر پاسپورت متغیر است. اگر در قالب یک مهمان و نه یک گردشگر به کشور روسیه وارد می‌شوید، و قرار است در منزل یکی از خانواده‌های روسی اقامت کنید، باید ثبت نام خود را در یکی از اداره‌های پلیس انجام دهید.

untitled-5

آب: کیفیت آب شرب در مناطق مختلف روسیه متفاوت است. به شما توصیه می‌کنیم تا برای آب خوردن و مسواک زدن، از آب جوشیده استفاده کنید. همچنین، سعی کنید از خوردن یخ، غذاهای خام، و سبزیجات خودداری کنید.

untitled-6

الکتریسیته: در حال حاضر شدت جریان الکتریکی در کشور روسیه 220 ولت است. و در این کشور از پریز‌های دو شاخه استاندارد اروپا استفاده می‌شود. به یاد داشته باشید تا با خود یک مبدل بیاورید، چرا که برای خرید آن در روسیه با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

توریستی ترین شهرهای خاورمیانه
ادامه مطلب

f

جرایم: از زمان فروپاشی کمونیسم، آمار جرم و جنایت در روسیه افزایش یافته است. اما با این حال این کشور همچنان از بسیاری از شهرهای آمریکا امن‌تر است. برای احتیاط بهتر است اشیاء گرانقیمت و با ارزش خود را در معرض دید دیگران قرار ندهید. علاوه بر این از تنها قدم زدن در شب در پارک‌ها و خیابان‌های خارج شهر جداً خودداری کنید. دست آخر اینکه پول نقد خود را در کیف‌های مخصوص حمل پول در سفر قرار دهید. در بازارهای شلوغ و مناطق گردشگری احتمال جیب بری وجود دارد.

untitled-10

تاکسی‌ها: کرایه تاکسی پیش از آنکه سوار تاکسی شوید، به صورت توافقی تعیین می‌شود. از سوار شدن در خودروهای شخصی به جای تاکسی خودداری کنید، چرا که این رانندگان منتظر فرصتی هستند تا از افراد خارجی سودجویی کنند. همچنین توجه داشته باشید که کرایه تاکسی از ( و یا به) مقصد فرودگاه حتی در برابر استانداردهای آمریکا نیز بسیار بالاست. از آژانس مسافرتی محل اقامت خود تاکسی بگیرید، به این ترتیب جابجایی شما به فرودگاه و یا ایستگاه قطار کم هزینه‌تر و نیز ایمن‌تر خواهد بود.

untitled-17

گشت و گذار: به شما پیشنهاد می‌کنیم تا پیش از سفر به روسیه، بلیط‌های تئاتر و مقاصد گردشگری و سفرهای خود را از شرکت  مسافربری خود سفارش دهید. نرخ هتل‌ها برای ارائه این خدمات به رده‌بندی آن هتل بستگی دارد و اغلب نرخ ارائه این خدمات از نرخ تعیین شده در شرکت‌های مسافربری بالاتر است.

untitled-4

انعام دادن: انعام دادن در رستوران‌ها به طرز فزاینده‌ای رایج است. مبلغ این انعام باید بین 10 تا 15 درصد باشد.

untitled-9

پول رایج: به طور کلی تمام قیمت‌ها به واحد روبل روسی تعیین می‌شود. می‌توانید در هتل‌ها، بانک‌ها، و یا کیوسک‌های مخصوص مبادله ارز، پول خود را به این واحد تبدیل کنید. چک‌های مسافرتی را به ندرت نقد می‌کنند. در اغلب مکان‌هایی که با گردشگران خارجی سر و کار دارند، کارت‌های اعتباری معتبر و مورد تأیید هستند. ممکن است برخی جاها کارت‌های اعتباری شرکت امریکن اکسپرس را رد کنند. ویزا و مسترکارت، کارت‌های شناخته شده هستند، از این رو به طور گسترده مورد پذیرش قرار می‌گیرند. در شهرهای بزرگ دستگاه‌های خودپرداز بسیاری وجود دارد، اما توجه داشته باشید که هیچ حرفی بر روی صفحه کلید آن‌ها قرار ندارد، بنابراین اگر رمز شما به گونه‌ای است که حروفی نیز در خود دارد، آن‌ها را به صورت ارقام درآورید. چنانچه در خیابان یک فرد روسی را مشاهده کردید که به مبادله ارز مشغول است هرگز با او در خیابان پول رد و بدل نکنید. همواره کمی پول نقد همراه خود داشته باشید چرا که بسیاری از فروشگاه‌ها، کارت‌های اعتباری را قبول نمی‌کنند. پیش از آن‌که این کشور را ترک کنید، پول‌های خود را که به روبل تبدیل کرده‌اید، با دلار (ارز رایج کشور خود) مبادله کنید. بسیاری از دفاتر ارزی خارج از روسیه، روبل را مبادله نخواهند کرد.

هتل ایبیس؛ ارزان قیمت ترین هتل فرودگاهی گروه آکور
ادامه مطلب

untitled-2سیستم‌های تلفن: علیرغم پیشرفت‌های سریع اخیر در زیرساخت‌های مخابراتی، خدمات تلفن به ایالات متحده در روسیه هزینه‌های بالایی دارد. بهترین گزینه برای شما آن است که از تلفن هتل محل اقامت خود، شرکت مخابراتی ای‌تی اند تی (AT&T)، ام سی آی (MCI)، و یا خدمات بدون واسطه شرکت اسپرینت (Sprint) ایالات متحده استفاده کنید.

untitled-25

چنانچه از هتل خود فاصله دارید، سعی کنید به تلفن‌های موجود در ایستگاه‌های مترو دسترسی پیدا کنید. این تلفن‌ها با سکه‌های روبلی، سکه‌های ویژه مترو، و یا کارت‌های تلفن کار می‌کنند. این کارت‌های تلفن مخصوص را نیز می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی و برخی فروشگاه‌ها تهیه کنید.

untitled-26

اینترنت: اغلب هتل‌های بزرگ، خدمات اینترنتی را به صورت رایگان در دسترس مهمان‌های خود قرار می‌دهند. علاوه بر این، کافی نت‌های بسیار ارزانی نیز در شهرهای بزرگ وجود دارد.

untitled-3

وقت محلی: هر دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ در موقعیت یکسانی قرار دارند:

8+ ساعت به وقت استاندارد شرقی ( شهر نیویورک، واشنگتن، دی سی، میامی، بوستون)

9+ ساعت به وقت استاندارد مرکزی ( شیکاگو، سنت لوئیس، دالاس)

10+ ساعت به وقت استاندارد ماونتن ( کوهستان) ( دنور)

11+ ساعت به وقت استاندارد اقیانوس آرام ( لس آنجلس، سان فرانسیسکو، سیاتل)

untitled-21

خدمات پزشکی: در صورتی که به هر ترتیب نسخه پزشکی به شما تجویز شده است، مطمئن شوید تا به قدر کافی از داروهای این نسخه به همراه خود بیاورید تا در تمام طول سفرتان در این کشور بتوانید از آن استفاده کنید، چرا که برخی از داروها را نمی‌توان در روسیه پیدا کرد. همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم تا چند نمونه از قرص‌ها و داروهای رایج و دم دستی را نیز با خود بردارید ( داروهایی همچون قرص سردرد، سرماخوردگی و غیره). این داروها معمولاً در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند، اما برچسب آن‌ها به زبان روسی نوشته شده است و بسیاری از مسئولان این فروشگاه‌ها نمی‌توانند به انگلیسی حرف بزنند.

بلفاست کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟
ادامه مطلب

untitled-22

از قبل با شرکت بیمه سلامت خود تماس بگیرید تا از خدمات و طرح‌های ارائه شده آن‌ها در موارد اضطراری اطلاعاتی بدست آورید. بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه به دوچرخه سواران حرفه‌ای، خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌کنند تا در شرایط اضطراری به صورت ویژه آن‌ها را از موقعیت بروز خطر خارج کنند. موکداً توصیه می‌کنیم تا برای خود بیمه مسافرتی تهیه کنید.

untitled-23

 

نظرات کاربران