Fyriplaka on Milos island,Cyclades,Greece.

راهنمای سفر به جزایر یونان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۲ فروردین ۱۳۹۶

وقتی صحبت از گذران تعطیلات در یونان به میان می‌آید، ناخودآگاه تصاویر زیبای جزیره‌های رویایی و سواحل شنی زیبا در ذهن نقش می‌بندد.

1TheGreekIslandsLanding

چرا به این جزایر سفر می‌کنیم؟

دریای شفاف و سواحل شنی، کافه های ساحلی زیبا در چند قدمی دریا، و… . به عقیده بسیاری از بازدیدکنندگان، این‌ها ضروریات یک تعطیلات خوب در جزایر یونان محسوب می‌شوند. اما با این حال اگر به گشت ‌و گذار بیشتری در این سرزمین بپردازید، روستاها، صومعه‌سراهای محلی، موزه‌هایی در سطح جهانی و سبک زندگی آرام و بی دغدغه‌ای را خواهید یافت که اغلب مردم در پی آن هستند.

Naxos-overview-town-at-sunset_ALAMY-xlarge

یونان از زمان آغاز هزاره جدید – به ویژه پس از میزبانی بازی‌های المپیک 2004 – سطح امکانات اقامتی خود را به طرز گسترده‌ای ارتقاء داده است. هرچند در حال حاضر هتل‌های ساده و بتنی بسیاری در این کشور وجود دارند، اما با این حال چند نمونه هتل لوکس با طراحی خلاقانه و شگفت‌انگیز نیز ساخته شده‌اند که اغلب هزینه‌های اقامت بسیار زیادی را در پی خواهند داشت.

(Haniá

سفر تفریحی به دریای مدیترانه

سفری لوکس دو هفته‌ای و فوق‌العاده در نواحی جنوب مدیترانه را تجربه کنید.

بهتر است چه زمانی به این جزایر سفر کنیم؟

Yacht-Charter-Corfu-island-7-Sailing-in-Greece-Greek-Sun-Yachts

MarineGate-MedievalTown-Rhodes

اغلب جزیره‌های یونان از زمان عید پاک ارتدوکس (Orthodox Easter) تا اواسط ماه اکتبر پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان هستند. در این میان جزیره‌های جنوبی یونان، یعنی کرت (Crete) و رودس (Rhodes) تا اواخر اکتبر پذیرای مسافران هستند؛ این در حالی است که اسکیاتوس (Skiáthos) و کورفو (Corfu)، جزیره‌های شمالی یونان چند هفته نیز زودتر از باقی جزایر تعطیل می‌شوند. از اواسط ماه می تا اواخر ژوئن و تمام روزهای ماه سپتامبر، بهترین زمان برای سفر به جزایر یونان محسوب می‌شود چرا که در این مدت هزینه اجاره اتاق همراه با تخفیف است، رستوران‌ها خدمات بهتری ارائه می‌کنند و آب و هوا نیز معتدل می باشد. در طول ماه‌های ژوئیه و آگوست، همه چیز برای گذران تعطیلات فراهم بوده و آب دریا نیز کاملاً گرم و مطلوب است، اما در این زمان جمعیت بسیاری به این منطقه سفر می‌کنند و شما یا باید با انبوه جمعیت بر سر استفاده از امکانات به رقابت بپردازید و یا با گرمای شدید و بادهای ناخوشایند شمالی که تمام بعد از ظهر سواحل را تحت تأثیر قرار می‌دهند، دست و پنجه نرم کنید. در جزایر ایونی (Ionian)، نیز باد مشابهی با نام مایستروس (maïstros) از جانب شمال غربی می وزد. تنها مقاصد گردشگری مناسب این منطقه در فصل زمستان، شهر کرکیرا (Kérkyra)، هانیا (Haniá)، و یا رتیمنون (Réthymno) در جزیره کرت و هیدرا (Hydra) است. این مناطق از وسعت کافی برخوردار بوده و مناسب برای افراد محصل است چرا که فاصله چندانی از شهر آتن نداشته و آن‌ها می‌توانند از امکانات به روز شهر استفاده کنند.

برنامه ریزی برای سفر به اسپانیا در دو هفته
ادامه مطلب

3.-Crete-Beach1

ionian-islands-20

روش‌های مختلف دسترسی به منطقه

جابه جایی از طریق پرواز با هواپیما (بر فراز آب‌های دریا): به استثنای جزیره هیدرا، پطمس (Pátmos)، پاروس (Páros)، و نکسوس (Náxos)، سفر به تمام جزایر نام برده شده در این مقاله از ماه می تا سپتامبر (و در بسیاری مواقع تا ماه اکتبر) از طریق پروازهای چارتری و یا پروازهای زمان‌بندی شده امکان‌پذیر می‌باشد. شرکت های هواپیمایی معمولاً از ماه می تا سپتامبر پروازهایی به جزایر کرت، کورفو، رودس، میکونوس (Mýkonos)، و سانتورینی (Santoríni) ارائه می‌دهند.

Oia, Santorini

جابه جایی از طریق کشتی (مخصوص جابه جایی‌های درون کشوری در یونان): تمام شرکت‌های مسافربری، امکان جابه جایی مسافران از مسیرهای مختلف را فراهم کرده‌اند که همگی به سرویس رزرواسیون آنلاین نیز مجهز هستند و تقریباً همه روزه از مبدأ پیروس (Piraeus) به مقصد جزایر میکونوس (Mýkonos)، سانتورینی، پطمس، و رودس به جابه جایی مسافر می‌پردازند. علاوه بر این، امکان جابه جایی مسافران از رافینا – که فاصله بسیار کمی از فرودگاه آتن دارد – به جزیره میکونوس نیز از جمله خدمات این شرکت ها محسوب می‌شود.

Fyriplaka on Milos island,Cyclades,Greece.

نکاتی که قبل از سفر باید از آن مطلع باشید:

شماره تماس‌های ضروری:

خدمات اورژانس: 166 ( آمبولانس)

199 ( آتش سوزی شهری و یا جنگلی)

100 پلیس

اداره ملی گردشگری یونان: 02074959300 – و نشانی اینترنتی این اداره (visitgreece.gr)

اطلاعات پایه:

ارز رایج: یورو

اختلاف زمانی: 2+ ساعت

قوانین و مقررات محلی:

ساعات 3 تا 5 بعد از ظهر، قانوناً زمان استراحت محسوب شده و این آرامش بایستی بالاجبار رعایت گردد.

نحوه لباس پوشیدن افراد نیز به صورت معمولی و غیر رسمی است و مردها تنها زمانی که در سواحل هستند می‌توانند از شورت و شلوارک استفاده کنند؛ در غیر این صورت، استفاده از چنین پوششی در مکان‌های دیگر نامناسب تلقی می گردد.

دیدنی ترین جاذبه های برن سوئیس
ادامه مطلب

عادت‌های رایج رانندگی:

به ویژه مراقب رانندگانی باشید که از خیابان‌های فرعی بدون توقف وارد خیابان‌های اصلی می‌شوند. تجاوز به خط عبوری مقابل و سبقت‌های بی‌محابانه از دیگر عادات رایج رانندگی در این منطقه است.

هنگامی که قصد دارید بیرون از منزل غذا بخورید، به جای آنکه برای هر وعده غذایی از غذاهای اصلی گران ‌قیمت استفاده کنید، مجموعه‌ای از پیش‌ غذاها را سفارش بدهید.

 

 

 

نظرات کاربران