لاکسور

راهنمای سفر به لاکسور؛ مصر

کل : 3

میانگین : 3

تاریخ انتشار: شنبه, ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

راهنمای سفر به لاکسور

اگرچه این بندرگاه کوچک دارای زیبایی ها و ویژگی های خاص خود می باشد، اما چشمه های آب معدنی و ماسه های شنی منحصر به فردش باعث شده اند که لاکسور (Luxor) به عنوان یک قطب گردشگری شهرت بین المللی به دست آورد. این شهر همچنین یک مقصد مناسب برای ورزش های آبی از جمله: غواصی و کشتی سواری برای افرادی که مشتاق فعالیت های دریایی هستند به شمار می رود.

لاکسور

سواحل بکر سفاگا (Safaga)، جزایر جذاب و خلیج دیدنی و شهر کوچکی که در اطراف بندر هستند درست همانند یک طراحی فوق العاده به نظر می رسند. کشتی های گردشی سفاگا، در سواحل دریای سرخ واقع در مصر همواره برای سیر و سیاحت در اطراف جاذبه های تاریخی لاکسور (Luxor) آماده هستند.

سافاجا

جاذبه های دیدنی

سفرهای یک روزه به لاکسور از برنامه های ویژه و اصلی گردش دریایی در سفاگا محسوب می شود. یکی از برجسته ترین جاذبه های تاریخی مصر، محل اسبق تبس (Thebes) به عنوان نخستین مکان برای اکتشاف میراث فراعنه در مصر مشهور است.

طبس

مجتمع معابد باستانی به همراه شهر زیبایش و دیگر نقاط جالب در دل بیابان های اطراف شهر واقع در کرانه ی باختری رود نیل، هزاران هزار بازدیدکننده را به سمت خود می کشاند. یکی از این بازدیدکنندگان باستان شناس، هوارد کارتر “Howard Carter” نام داشت که معروف ترین مقبره ی توتانخامون (Tutankhamun) را در سال 1922 کشف کرد.

توتانخامون

جاذبه های دیدنی ویژه

* معبد کارنک (Karnak Temple complex)

معبد کارناک

*دره ی پادشاهان (Valley of the Kings)

دره پادشاهان

* دره ی ملکه ها (Valley of the Queens)

دره ملکه ها

* معبد هاتشپ سوت (Hatshepsut’s Temple)

هات شبسوت

* مقبره ی ملکه نفرتیتی (Queen Nefertiti’s tomb)

معبد ملکه نفریتی

* کویر شرقی (The Eastern Desert)

صحرای شرقی

* مونز کلادیانوس (Mons Claudianus) (معدن رومی واقع در کویر شرقی مصر)

مونز کلادنیوس

معرفی مراکز خرید

سفاگا شهر کوچکی است، اما سوغاتی های زیادی در آن یافت می شود و هیچ کمبودی در مورد گزینه های خرید در لاکسور سوق و بازارها نخواهید داشت. از جمله سوغاتی های دست ساز مردم بومی و محلی می توان به: مجسمه های دست ساز عالی، جواهرات ارزنده و کمیاب، ادویه جات و ترشی جات، انواع ظروف مسی و پارچه های نفیس قبطی اشاره کرد. همچنین، نسخه هایی از آثار باستانی مصر که به شکل ورق های پاپیروس مزین با تصاویر فراعنه و حروف تصویری هیروگلیف مصری می باشند به طور گسترده ای به فروش می رسد.

یوگا در مقاصد جذاب گردشگری بهار 2019
ادامه مطلب

رستوران ها

در شهر لاکسور رستوران های متعددی در دسترس شما قرار دارند. غذاهای ویژه ی محلی عبارتند از: خوراک لوبیا، گوشت کبابی، سالاد هوموس یا حُمُّص (نخود) که به طرز استادانه پخته می شوند. انواع و اقسام دسرها نیز در این رستوران ها سرو می شوند.

بهترین زمان برای سفر به لاکسور

در کشور مصر و دور از ساحل، بارش باران تقریبا امری غیر ممکن است. دمای هوا در زمستان مانند دمای هوای شمال اروپا در فصل تابستان می باشد. این در حالیست که تابستان های مصر به اندازه ای گرم و سوزان است که دمای هوا به 40 درجه ی سانتی گراد F104 و گاهی اوقات حتی بیشتر هم می رسد. پوشیدن لباس های نازک و عینک دودی و نیز استفاده از کرم های ضد آفتاب کاریست که حتما باید در زمان اقامت در مصر انجام دهید.

نظرات کاربران