تونس

راهنمای سفر به کشور تونس

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

قبل از اینکه به کشور تونس بروید

برای ورود به کشور تونس، یک پاسپورت معتبر با مدت زمان اقامت برای همه ملیت ها لازم است. در این مطلب سفرمی به شما عزیزان راهنمایی برای سفر به کشور تونس ارائه می دهد.

تونس

ورود با حیوانات اهلی

سگ ها و گربه ها باید برای بیماری هاری 30 روز قبل از سفر به تونس واکسن شوند. یک دامپزشک قابل صلاحیت در کشور زادگاهتان باید گواهی دامپزشکی تونسی را کامل کند که نشان می دهد حیوان سالم بوده و برای سفر مشکلی ندارد. سپس این به گواهی عنوان یک پاسپورت برای حیوان اهلیتان عمل می کند.

ورود با حیوانات اهلی

سلامتی

گرفتن بیمه کامل قبل از سفر به کشور تونس ضروری است. اگر شما بخاطر شرایط پزشکی از قبل موجود، دارویی به کشور می آورید، یا سرنگ یا سوزنی همراه خود دارید، یک نامه از دکترتان که داروها را لیست کرده با خود ببرید. سیستم سلامتی عمومی کشور تونس اغلب در شهرهای بزرگ مراقبت های عالی ای فراهم می کند، اما آگاه باشید باید هزینه ی درمانتان را نقدا و مستقیما بدون توجه به اینکه بیمه سفر دارید یا نه بپردازید.

غذا و نوشیدنی

آب های اصلی در مناطق شهری معمولا کلر زده هستند و در حالی که امن بوده ممکن است کمی ناراحتی های شکمی ایجاد کنند. شایان ذکر است که در زمان اقامتتان فقط از آب معدنی استفاده کنید، که در همه جا یافت می شود. لازم است بگوییم یخ به ندرت از آب های معدنی ساخته می شود (حتی در مناطق تفریگاهی) و باید از آنها نیز اجتناب کرد. شیرها وقتی غیر پاستوریزه هستند باید جوشانده شوند. شیر پاستوریزه UHT، در درسترس بوده و پیشنهاد داده می شود.

غذا و نوشیدنی

تنها ماهی و گوشت های خوب پخته شده را بخورید که ترجیحا گرم سرو می شوند. سبزیجات باید پخته شوند و میوه ها قبل از خوردن باید پوست کنده شوند. وقتی محل غذا خوردن را انتخاب می کند، بدنبال مکان های مشهور باشید که برگشت غذایی زیادی دارد؛ به این معنی که غذا تازه تر خواهد بود و مدت زمان زیادی در انتظار سرو شدن نبوده است. از بستنی های فروخته شده در خیابان اجتناب کنید، چرا که ممکن است ذوب شده باشد و دوباره یخ زده شده باشند.

برترین جاذبه های دیدنی و گردشگری مالاگا؛ اسپانیا
ادامه مطلب

غذا و نوشیدنی

پول رایج تونس

دینار تونسی (Dinar) (TND؛ نماد DT نیز بطور مشترکی در کشور تونس استفاده می شود).

پول رایج تونس

کارت های اعتباری

کارت های اعتباری و نقدی که از شبکه ویزا استفاده می کنند برای پرداخت در بیشتر فروشگاه های راهنمای توریستی بزرگتر و بیشتر هتل های رده های متوسط و مجلل، به همراه بیشتر نمایندگی ها کرایه دهنده ی ماشین و نمایندگی های سفری تاسیس شده قابل قبول هستند. مستر کارت نیز پذیرفته می شود اما ممکن است گاهی اوقات مشکلاتی داشته باشد.

دستگاه خود پرداز

دستگاه های خود پرداز بطور گسترده در تفریگاه های توریستی  و بیشتر شهرها مهیا هستند. این مهم است که همیشه در هنگام سفر به تونس، برای زمانی که دستگاه خود پرداز کارتتان را رد می کند، یا به سادگی کار نمی کند، مقدار کمی پول نقد برای مواقع ضروری همراه داشته باشید، مخصوصا زمانی که شما از مناطق تفریگاهی ساحلی دور هستید.

دستگاه خود پرداز

چک های مسافرتی

چک های مسافرتی رسمی باید قادر باشند تا در هر بانک یا هر صرافی ارزی نقد شوند. در واقع، بیشتر بانک ها (بجز شعبه های بزرگتر در شهر ها و مناطق توریستی) از نقد کردن این چک ها اجتناب می کنند. در هر مبادله باید حق الزحمه پرداخت کنید. چک های مسافرتی تنها در بعضی از هتل ها پذیرفته می شوند.

تبادلات واحد پولی

شما می توانید واحد پول خارجی را در بانک ها، صرافی های ارزی و در اداره های پست تبدیل کنید. هزینه های تبدیل ثابت هستند بنابراین هیچ تفاوتی نباید برای ارائه هزینه در هرجایی که می خواهید تبدیل کنید وجود داشته باشد. پاسپورتتان را همراه داشته باشید؛ چرا که معمولا اگر بخواهید پول تبدیل کنید  لازم می باشد. آسان ترین واحد پول برای مبادله پوند های بریتانیایی، یورو و دلارهای آمریکایی است.

تبادلات واحد پولی

ممنوعات وارداتی

گزینه های ممنوع شامل واحد پول رایج، اسلحه گرم (غیر از صلاح های شکار مجاز)، مواد منفجره، مواد مخدر، کالاهای جعلی، لباس های استفاده شده (بجز استفاده شخصی)، درخت های نخل و شاخه ها، بوته حنا، سگ های خطرناک، و هر چیزی که برای اخلاقیات، سلامتی، امنیت عمومی یا امنیت دولتی خطرناک در نظر گرفته می شود، می باشد.

گزینه های محدود شامل مواد سمعی بصری حرفه ای، وسایل ارتباط از راه دور، گیاهان، حیوانات، تفنگ های شکار، و وسایل وزنی و اندازه گیری می شود.

عربستان یک منطقه توریستی غیر اسلامی راه اندازی می کند!
ادامه مطلب

ممنوعات صادراتی

واحد پول رایج، آثارباستانی و آثار هنری، اسلحه گرم (غیر از صلاح های شکار مجاز)، مواد منفجره، مواد مخدر، کالاهای جعلی، گونه های در معرض خطر، و هرچیزی که برای اخلاقیات، سلامتی، سلامت عمومی یا امنیت دولتی خطرناک در نظر گرفته می شود.

در کجای کشور تونس بمانیم

هتل ها

جاذبه سواحل دریای مدیترانه ی کشور تونس- و کشتیرانی، حمام آفتابی و بازی چوگان که با آنها همراه است- به این معنی است که اکنون مناطق تفریگاهی کشور با تفریگاه های بین المللی استاندارد هم سطح است. بیشتر تفریگاه های کشور تونس از لحاظ امکانات مشابه هستند و طراحی آنها مانند آنهایی است که در سواحل اسپانیا یافت می شوند.

هتل های تفریگاهی بزرگ در کشور تونس را می توان معمولا در یک ” منطقه گردشگری” یافت، که بیشتر هتل های توریستی اصلی را در یک منطقه مخصوص طراحی شده باهم دارد. بیشتر هتل های خوب ( اما معمولا کمتر مجلل) تونس اغلب در مرکز شهر دیده می شوند. بهترین مشخصات توریستی در مناطق تفریگاه ساحلی واقع شده اند، جایی که در سال های اخیر چندین زنجیره بین المللی حضور پیدا کردند.

درجه بندی: وسایل راحتی هتل در کشور تونس توسط دولت بازرسی و بوسیله سیستم رتبه بندی از لوکس (5 ستاره) تا ساده (1 ستاره) درجه بندی می شوند. مکان هایی که بازرسی نشده اند بدون رتبه بندی طراحی می شوند (NC؛ بدون رتبه بندی).

هتل

چادر زدن

چادر ها را می توان در ساحل ها (یا تریلر پارک شده) و با اجازه صاحب مکان یا پلیس در پارک ها مستقر کرد. بعضی از محل های خوب اردو شامل لس جسمینز (Les Jasmins) (WWW.hotellesjasmins.com) در نابل (Nabeul)، لس بیوکس رِوز (Les Beaux Reves) (http://beauxreves.koi29.com) در توزر (Tozeur)، کمپینگ باشگاه کویر در دوئز (Douz) و چادر زدن گیلن (Ghilane) در کسار گیلن (Ksar Ghilane) می باشد.

چادر زدن

محل های اقامت دیگر

اقامت های خانگی: نظریه ماندن در خانه میزبان هنوز در کشور تونس در مراحل اولیه می باشد، اما می تواند یک روش خارق العاده برای تجربه جنبه ی دیگر فرهنگ محلی باشد که شاید در شرایط دیگر مخفی باقی بماند. یک سری انتخاب ها مخصوصا در تونس وجود دارد، با این حال بهتر است از قبل جا رزرو کرد.

مراکز خرید راس الخیمه
ادامه مطلب

خوابگاه های جوانان: دو نوع مهمانسرا در کشور تونس وجود دارد. شبانه روزی (Auberges de jeunesse ) بخشی از مهمانسراهای بین المللی می باشد (www.hihostels.com)، که شما مجبور هستید عضو آن باشید (اگر لازم باشد در هنگام ورود می توان ترتیب آن را داد). این محل ها اقامت عالی را در شهر تونس، جربه، بنزرت (Bizerte) و نابل  ارائه می دهند. خانه ی جوانان (Maisons des Jeunes) توسط دولت اداره میشود و با وجود اینکه بعضی ها از قبیل مهمانسرای هامامت (Hammamet) موقعیت خوبی دارند، بطور کلی بدون تجمل می باشند.

محل های اقامت دیگر

اقامت منحصر بفرد: چندین عمارت باشکوه تعمیر شده است و مانند هتل های بوتیکی شیک در داخل و در اطراف شهر تونس باز طراحی شده اند، در حالی که در جربا (Jerba) مسافرخانه های سنتی (funduqs ) تغییر شکل یافته وجود دارد. در ماتماتا (Matmata)، در قسمت جنوبی کشور تونس، شما می توانید در هتل های غارنشینی ساده در زیر زمین بخوابید، و در آنسوی جنوب کشور حتی می توانید طول شب را در چادرهای از پیش برافراشته در صحرا بگذرانید.

هتل های  شبانه روزی: مهمانسراهای ارزان قیمت در کشور تونس فراوان هستند و با وجود اینکه بعضی از آنها به محلی ها آذوقه می رسانند، اما تقریبا همیشه مهمان های خارجی نیز قبول می کنند. تنوع زیادی در تمیزی و امکانات وجود دارد. جاهای ارزان حمام های مشترک دارند (گاهی اوقات توالت معمولی بجای توالت فرنگی دارند) و شاید فقط برای مشتریان مرد تخت های شبانه روزی نیز ارائه دهند. بقیه ی جاها اتاق های خصوصی، اغلب به همراه یک سویئت ارائه می دهند. بیشتر آنها تجارت های خانوادگی کوچکی را با یک محیط کاملا دوستانه خانگی واقعی اداره می کنند.

محل های اقامت دیگر

 

 

نظرات کاربران